Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mikailla
30. sep 2010

@luciebx - tak ty sa tam naozaj na tych fotkach ako keby si si zaplavat prisla 😀 😀 paraada,naozaj ziadna krv ani nic,co som videla videa tak zeny lezali v krvi a tak sa mi to trosku hnusilo. Krasne fotky,taka spomienka aj s usmevom 😀

luciebx
30. sep 2010

@mikailla no jako takhle.. vim ze v cr a slovenku pomahaj dr zenskym tim ze jim mackaji bricho aby pomohli mimi na svet.. takze je jasny ze kdyz ti nekdo houpe po brichu kdyz nejsi dostatecne uvolnena a otevrena ze jak mimi pujde ven ze se potrhas.. tu na tebe nikdo nesaha.. jen kontroluji srdicko a tak.. jako ja mela uplnou pohodu.. sem se krasne uvolnila. proste jako kdyz sem si sla dat vanu.. a hlavne.. jak telo vi ze se jde rodit.. ja byla asi 4x to rano na velke..

luciebx
30. sep 2010

@mikailla jako vis co.. sice tlacis.. ale jak ti mimi leze ven tak ti stejne vse ucpe a proste z tebe nevyjde ani n.. aspon tak to u me bylo.. ja se taky bala pac ja mela prujem.. to se telo cisti pred porodem.. uz tak tyden dopredu.. ale proste nevyslo nic..

mikailla
30. sep 2010

@luciebx - DAKUJEM moc za vysvetlenie 😉 😉 ja som mala na zaciatku traumu z toho ze aka hanba ked sa tam vvyprazdnim 😅 teraz si uz z toho robim srandu,hlavne z mojej polovicky ,stale mu hovorim,ze mu daju lopatku a bude zbierat ... 😅 😅 😅 To je drasticke ze na SR (a CR) tlacia na brucho a uvezuju o kozu (cim potom tlaci proti gravitacii si myslim) 😒 😒 a ako sleduju srdiecko,bude napojene ? 😅

luciebx
30. sep 2010

srdicko sledujou tim naslouchatkem co maji normani dr .. a maji to pridelany k nejakymu repracku abych to taky slysela.. .. jj u nas je to des bes.. ve vode sem byla fakt spokojena.. druhy mimi budu do vody rodit taky... jj taky sem rikala manzovi ze kdyztak dostane sitku na ryby a pujde lovit haha..

hathor1231
1. okt 2010

@mikailla u nas nemali nic extra na vyber. a rodila som na kresle (ako koza len pohodlnejsie) a aj by som im bola vdacna,keby mi nohy zapasovali lebo ked som tlacila,tak som ich sem-tam davala k sebe 🙄 a teda mi ich musela vtedy midwife pridrzat. takze aj to priputanie je tam na nieco 😉 vytlacila som ju za 15min a to som nemala ziadnu plodovku takze som rodila nasucho. v tom podrepe nemozes rodit vkuse, ked hlavicka zostupi,tak sa opries o partnera a teda si v rovnakej polohe ako ked si na lezadle 😉 ale pred tlacenim sa snaz do najviac chodit,sediet,byt na fitlopte 😉 tym pomozes urychlit 😉

dadulienka27
1. okt 2010

@mikailla polohu babatka mi midwife kontrolova uz ku koncu na kazdej poradni-tiez prehmatanim bruska, naucila to aj mm,tak potom doma kontroloval,ze ci sme spravne otoceni 😀
neviem ako to bude vo vasej nemocnici,ale rodit budes v samostatnej izbe.Po porode sme si my obliekali babatko a kedze ho len utreli,tak tie prve vecicky sa aj zamazali.Ja som v nemocnici pouzila az 3 sety oblecenia pre maleho.Kedze v nemocnici kuria pre deticky,tak tam staci len jedna vrstva a domov sme uz mali teplejsie.Tie stuple do usi nie je sranda,lebo rodis na samostatnej izbe,ale ked sa naranajkujes a osprchujes(spravia ti aj kupel ak chces)ta prevezu na izbu s inymi maminkami.Ja som bola na izbe s dalsimi tromi a maju to este rozdelene na izby kde maminky koja a kde krmia flasou.Vedla mna bola mamicka uplna ignorantka,ktora nechala babatko dost dlho plakat,takze napor na nervy poriadny...stuple som nepouzila,lebo som sa bala,ze nebudem pocut ked place moje 🙂 ale ty mozno vyuzijes 🙂 zupan som vyuzila ked som si chodila po jedlo,nechavali ho na chodbe,tak som nechcela behat v pyzame.Pyzama som mala tiez 3.prve,ktore som pouzila na porod-dobre je s gombikmi,ryzhlejsie ta rozopnu na sin to skin,to som potom rovno aj zahodila a dalsie,kedze budes silno krvacat,tak sa moze stat aj nehoda 😉
Vyprazdnenie bola aj moja nocna mora 😀 ale nic sa neboj, lebo ked tlazis v druhej faze,tak z tej druhej dierky nema vacsinou sancu nic vybehnut a ak nahodou pre nich je to normalne.

ozaj a klistir v uk davali tiez pred porodom,ale asi tak pred 20-30 rokmi,ale ho zrusili z dovodu,ze telo sa pred porodom vyprazdnuje same 🙂

cutce
1. okt 2010

dobre ranko
tak slysim jen dobre zpravy o porode, tak jsem klidnejsi 🙂

mona12071
1. okt 2010

ahojte ako sa mate
my sme boli chory a este troska sme ale uz je konecne dobre za tyzden som na slovensku ani uverit tomu nemozem v ba mi povedali ze rl poslu segre koncom septembra alebo zaciatkom oktobra tak dufam ze to tak bude inak im to tam rozbijem 😠
no porody su rozne ja som tiez rodila vo svojej izbe ale po cisarskom som bola s dalsimi 8 maminkami a na druhy den mi povedali ze nemocnica je plna tak dalsi den som bola na poporodnom pre normalny porod takze horor ☹

cutce
1. okt 2010

tak to ja se bat nemusim, ja bych mela rodit v nove nemocnici, kde jsou vsechny pokoje po jednom 😅

mikailla
1. okt 2010

Taaak velmi vam dakujeem za vase prispevky,ani neviete ako mi ulahcujete predstavit si porod a tym padom nemam strach z toho ze neviem co ma caka 😉 😉 za kazdy jeden detail ci radu dakujem !!! 🙂 To som rada ze sa rodi po samom na lozku,citala som ze doma kricia naraz aj 3 zeny 😕 ale s tym ze tiez budem mat nohy vylozene ako na koze som nie potesena,mne sa to vidi tlacit proti gravitacii,myslela som si ze ich mozem mat na kresle ci posteli len na siroko 😅 😅

@cutce - v ktorej casti UK si ? 😉

mona12071
1. okt 2010

babulky mozem vas poprosit zahlasujete mi?po 10 bodov?
http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=12449
dakujeme
ide o to ze to nechcem pre seba ale keby sa nahodou podarilo vyhrat chcem to darovat detickam v domove

monika.c
1. okt 2010

@mikailla neboj nic,mozno nohy na koze nebudes mat,ale z mojej vlastnej skusenosti nohy na koze je mat lepsie 😉 moj prvy porod bol na sk a nohy som mala vylozene hore a maly bol von v priebehu 15 min. na 3 zatlacenia,sice bol aj mensi ako laurinka,no pre mna to bolo jednoduchsie ako tu 😵 pri druhom porode som lezala na posteli a nohy som mala len na siroko rozkrocene a malej sa nejako nechcelo ist von,mozno aj preto ze sme mali kratsi pupocnik tak ma potom midwife otocila na lavy bok a poviem vam,drzat nohu vo vzduchu nie je bohvieco,potom mi ju uz musela midwife drzat,ale nakoniec som to zvladla,len sa mi to zdalo viacej bolestivejsie ako pri prvom,takze tie nohy hore nie su az take zlo 😉 a ozaj,po porode som bola aj ja na izbe kde bolo 6 zien,tesne po porode sme boli len 3 takze sme si aj oddychli,len behom dopoludnia sa to naplnilo a to uz bolo teda ☹ ked zacalo plakat jedno babo,pustili sa hned dalsie takze som bola rada,ked som isla domov,lebo 2 noci som vobec nespala ☹ kedze sm,e tam museli byt po porode 24 hod.

cutce
1. okt 2010

@mikailla ja jsem z Kentu, jizne od Londyna 😉

mrk11
1. okt 2010

@mona12071 klikla som ti na cumlik🙂

mona12071
1. okt 2010

@mrk11 dakujeme ale je hnusne pocasie ze

mikailla
1. okt 2010

@monika.c - tak tu polohu na boku si neviem predstavit 😒 😒 😒 ale za to si viem predstavit ze ked zacne plakat edno miminko zacnu vsetky. Ked bude plakat nik nepribehne na pomoc ? 😅 😅 haha asi chcem vela,co. @cute - ahaa tak skoro pri mori co ? dost daleko,ja volako neviem najst niekoho kto je blizsie ku mne,vsetci ste tak dalej...... 😀

mikailla
1. okt 2010

@mona12071 - chcela som kliknut ale neviem ci spravne, pod tu fotku kde je chlapcek v modrom ? Mne toto pocasie vyhovuje,zatial kym nemam bejby,aj tak len sedim dnu 😔

kvietocek7
1. okt 2010

a kde je elixia?? uz ste asi oktobrovy 😅 drzim palce nech vam to vsetko dobre dopadne 😉

mona12071
1. okt 2010

@mikailla je v modrom ale v kosiku a zelene pozadie 😉

elixia
1. okt 2010

@kvietocek7 stale sme tu..a pokope 🙂 Len uz som taka nervozna,ze ani sama so sebou neviem vydrzat 🙂 Ale mas pravdu, septembrove babo to uz definitivne nebude..snad aspon v oktobri, do Vianoc sa mi ho teda nechce nosit 🙂

Co mate nove? Tiez take krasne pocasie? Tu straaasne leje od rana, vhodne tak na depresiu akurat 😒

@mikailla a ty si odkial? S tymi stuplami som to myslela uplne vazne,ved vela miesta nezaberu a nikdy nevies... 😉

@monika.c preco na bok, to som citala,ze spomaluje porod,ci nie??

elixia
1. okt 2010

@mickey85 vy ako?

mikailla
1. okt 2010

@mona12071 - 😉 😉 vykonane, ak sa da hlasovat aj viac krat daj vediet 😎

@elixia - aj ja som si myslela,ze vy ste uz dvaja 😉 😉 No do vianoc tahat nemusis,ale mozes ma pockat do novembra 😅 😅 ja zijem niekde medzi Oxfordom a Bristolom, hodku to mam aj tam aj tam,ale nikoho z okolia som este nestretla 😖

elixia
1. okt 2010

@mikailla no sme dvaja,len este stale ako 2in1 🙂 Ze do novembra... 😀
Tak to aj ja mam daleko,ale mam v Bristole kamosku a kolegynu... 🙂

kvietocek7
1. okt 2010

@elixia tak tipujem ze ak nie dnes zajtra tak do 5 oktobra urcite 🙂 tu je sice chladno ale bez dazda,
a chces aj nejake oblbovaky? inac bud spokojna,bez stresov oddychuj lebo potom uz fakt nemusis 😝 inac budes mat tvz 'narocne baby' 🙂

mickey85
1. okt 2010

Ahojky, nam tu tiez od rana hnusne prsi. Trochu som poupratovala a konecne pozehlila, mm teraz robi pizzu, tak som zvedava ako to dopadne 😀
@mona12071 aj ja som ti uz klikla na cumlik10 😉 tak good luck!
@elixia stale 2in1, ale tiez uz nervozna, ani neviem z coho...to cakanie asi 😠 ...uz by som to chcela mat za sebou, nejdem vsak nic surit. Ty asi cakas na mna, ze? 😀 😀 😀

mrk11
1. okt 2010

@mona12071 nielen pocasie, aj Eli od rana vyspevuje, dnes spala pol hodinu, neviem, bud jej idu dalsie zuby, alebo netusim co, ale ja som sa dnes k nicomu neprepracovala, len ju cely den nosim po rukach

elixia
1. okt 2010

@kvietocek7 ja som si dnesny den vybrala,teky pekny datum..a on nic,ani tuk 🙂 Ved ja viem,ze stres nepomaha,ale ked to sa uz neda ani snad nebyt nervozna...

@mickey85 ja som sa tiez dnes akcne pustila do upratovania, hadam este nikdy sme nemali tak upratane ako v poslednych tyzdnoch, vsetko som uz stokrat urobila 😀 Jasne,ze cakam na teba...ved som kamoska,nie? A nie ze porodis nakoniec skor ako ja! 😀

elixia
1. okt 2010

@mona12071 zahlasovane 🙂 Ty si ho fotila? Uzasne sa tam smeje 🙂

@mrk11 mozno aj na nu,chudatko, posobi to pocasie negativne...ved to clovek len depku moze mat,ked pozrie von 😒

cutce
1. okt 2010

holky potrebuju poradit, co mate za kocarky a jak jste s nima spokojene? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre