Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
23. okt 2010

elix ak este chces nasla som ten umelohmotny na ebay asi najlacnejsie
http://cgi.ebay.co.uk/Fisher-Price-newborn-to-t...{query}&fitem=140467320909&linkin_id={linkin_id}&mt_id=775&kw={query}

dobru nocku babenky mamenky 🙂

elixia
23. okt 2010

@kvietocek7 vdaka moja, ten na amazone som nasla tiez..len v tom zapale hladania som si nevsimla,ze nema polohovanie..a ja by som radsej taky,co ma...takze tento je vyluceny zatial. Joj, nemam rada taketo vyberanie, ved ich je milion..keby bol len jeden druh, netreba tolko spekulovat. A najlepsie bude, ked to nase dieta tam ani nebude chciet byt...to ma asi porazi potom 🙂

wacata37
23. okt 2010

@kvietocek7 NO tak nejak jenom aby si te zapsaly do diare ze uz jako odrozeno!! ja teda myslela ze doslova "chcipnu". ale zase to ze jsem mohla domu me moc potesilo nez se tam celej tejden nudit a porad na neco cekat uz 2 den jsme byly v parku na prochajde 😀

wacata37
23. okt 2010

@mikailla no pritel tam byl po celou dobu ale stal tam jako kren 😎 porad neveril ze rodim mala se totis narodila o 15 dni driv 😎 mel strach ja byla v takovym stavu ze si tam na me jeste dneska pamatujou. musim se priznat ze jsem nadavala, rvala jako lev, prosila bulela no vsechno co si dovedete predstavit....a to mam vysoky prah bolesti. Ja uz sem vazne po 20 hodinach kreci bez jidla bez vody byla vyrizena. a paralen my doporucila hned rano v 6 ale ten fakt nepomaha, a jeste kdyz jsem byla v 7 mesici me vzaly krece ze jsem nemohla sedet lezet nic. misto aby me zavolaly doktora tak my rekli po telefonu na NHS lince at si dam obklad a paralen. Tehdy sem bulela jak zelva protoze jsem si myslela ze potracim. a kdyz jsem jim rekla ze krvacim tak my rekli at si zajedu na A@E a vystojim si tam frontu. to byla sobota vecer, kdy tam byly samy ozralove a kdosi cosi. Tak nakonec pritel lital po meste a schanel znamou co je midwife aby se na me prisla podivat. Desnej pristup. docela se divim ze jim tu jeste nekdo neumrel. Ale zase chapu ze spousta lidi ma phodovej prubeh porodu i tehotenstvi. ja jsem holt mela smulu jak behem tehotenstvi tak i s porodem 😒 co se tyce midwife mela jsem jednu super a jedna se zaucovala...ta ze me mela trauma a porad me otirala a slibovala my ze to bude dobry..(zajimalo by me jestli chuderka dostudovala po tom co videla) a pak nejakyho kluka. ale vetsinou se nekde prochazely. byly tam hrozny mezery kdy jsem tam byla sama a i po epidaru me to nutilo tlacit a nikde nikdo takze by mala jako spadla na zem kdybych porodila??? fakt divny pristup. jinak holky podle me se neridte. Birghton je pomerne busy mesto, royal sussex musi pokryt i okolni vesnice tudiz nemaji kapacitu a personal...treba jinde je to lepsi 😎
Ale holky taky si dejte bacha na ockovani. ja mam malou ockovanou tady i v cechach. hlavne ta hexa vakcina je jina a neuplna v anglii. vlastne nasi posledni davku jsme dostali letos v lete a to byly Matty 3 roky ted pry je az to ockovani v 5 letech a to je stejne tady i v CR. 😀 jo a taky vam tu nedaji toho tetana po narozeni, ale pak vam ho nedaji ani v CR pry az v 5 letech. takze vse ma sve i proti. asi bych priste rodila v cr s doktorem nez s nejakou midwife.

dadulka2000
24. okt 2010

@wacata37 si si vytrpela..... ale hlavne ze je vsetko OK

ja musim za seba povedat, ze som max spokojna, super midwife boli, porod pohodicka a rychlovka (ani som nepipla,... len predychavala) 🙂 , starostlivost tiez super a este aj v nemocke u nas dali aj vlozky (ak treba), plienku pre babo,...atd. To sa tyka oboch porodov a skusenosti.

Takze kazdy ma inu skusenost a nazor 😅

Moje baby vcera oslavilo 4 rocky,....boze ako to leti. 😨 inak sa rano zobudila so zapalenym ockom,.... "jacmen" a soplami,.... tak sa ideme preliecit, len aby to Millie nechytila vsetko od nej. ☹

peknu slnecnu nedelu (my sme chceli ist plavat - ale takto neviem, neviem)

wacata37
24. okt 2010

@dadulka2000 no ja prave verim ze vsude je to jine! a lepsi!! ja mam holt smulu mela jsem smulu i na GP. Ta my i kdyz jsem byla tehotna a testy my vychazely ze nejsem davala paraleny, pak my dala nejaky prasky na diru v zaludku a kdyz uz my bylo tak zle ze jsem nemohla ani chodit z tohojak jsem byla vysilena tak my poslala postou antibiotka. Ty jsem si nastesti nevzala a letela jsem do Prahy kde my teda oznamili ze jsem ve 3 mesici. Ja nevim ale to zdravotnictvi tady je na nic. uplne se desim toho jejich pristupu a proto jsem nechala malou pojistit v CR a tam mame vyborneho pediatra a ten ji monitoruje 🙂 i na gynekologii chodim do CR. takze si platim dvoje pojisteni...jakoby NHS coz je zadara a cesko socialku. znam spoustu holek co to tak dela, hlavne ty co ziji v US. 😀
no taky se nam tu udelalo hezky ale je hrozna zima, dneska se chci povalovat, pristi tyden je half term tak musime pripravit program to zase bude maraton. tak vsem prejeme hezkou nedeli 😀

midsumergirl
24. okt 2010

@wacata37 no ja tu zijem v takej diere na konci sveta a do nemocky mam tak hodinu cesty 😀 mam ale dve midwife a obidve su strasne zlate a moj GP tak takeho doktora som ani na sk v zivote nestretla straaasne dobry 🙂 ja som vela problemov nastastie nemala len nakonci 7 mesiaca sa mi zasekol nerv alebo sval na pravej strane zadku a nemohla som chodit a teda ani pracovat, najprv ma GP vypisal na 1 tt doma ci mi to v klude nepovoli, lebo ja som chcela naspat do prace a samozrejme paralen na bolest kedze nic ine v tehu nemozes ale mne zaberal ked som ho brala 😀 tak ale brala som ho tak max 2 x denne lebo som sa nechcela dopovat liekmi..no ale nepreslo tak mi zacal vybavovat fyzio co najskor, nakoniec som mala problemy 3tt kym som mala ist na fyzio a 2 dni pred fyzio mi to prestalo!!!!no ma skoro porazilo, lebo to som uz bola doma na materskej, kedze moj sef pre mna nemal sedavu pracu..takze mi vlastne len mala tlacila na nieco a ked sa mi zosunula nizsie tak to uplne prstalo..ja sa inak momentalne citim lepsie ako pred mesiacom a to mam menej ako 3 tt do terminu 😅 fuuu som sa rozpisala sorrry, ja som len chcela tiez napisat ze som zatial so starostlivosto spokojna 😀 potom vam dam vediet ako budem spokojna s porodnicou 😀

@mikailla s tym kojenim maju baby pravdu..inak nechapem, ze o vela veciach nie si informovana, ja cislo do porodnice mam zakruzkovane od prvej poradne s midwife, absolvovala som dve antenal classes kde nam bolo vysvetlene vela aj okolo kojenia a dokonca som od mojej midwife dostala aj dvd o kojeni, na to ma narok kazda tehu v uk, tak si ho vypytaj, sice nie je v sk ale myslim, ze je v polstine alebo s anglickymi titulkami, takze by si mohla lepsie rozumiet...hlavne sa vela pytaj 😉

mrk11
24. okt 2010

@midsumergirl to nepotrebujes dokladat, pokial si pracovala v uk

midsumergirl
24. okt 2010

@mrk11 dakujem, lebo totu zhanam na nete a k nicomu som sa nedopracovala, akurat som zistila, ze vlastne mi si tu v uk zdravotne neplatime, ono to na nhs ide nejak z dani co odvadzame 😅 ja si to len chcem vsetko v klude nachystat, nech to mam ready..my aj tak v january ideme domov, takze mozno by stacilo to vybavoat az vtedy.. 😅

cutce
24. okt 2010

ahojky
@slniecko77 tak jaky kocarky jsou favoriti? 🙂

cutce
24. okt 2010

@dadulka2000 velika gratulace, 4 roky, toto leti 😀

mrk11
25. okt 2010

@midsumergirl nie je za co, pripajam linku, kde som vsetko vypisla, co potrebujes vybavit. Su tam zmeny - nie vsade potrebujes splnomocnenie, to si uz kazda musi overit sama a ako som sa dozvedela, cestovny doklad, co dostanes na velvyslanectve pre dieta nemusi byt jednorazovy, ak natrafis na cloveka, ktory ho nepozna, tak ta pusti aj naspat s babom.

mrk11
25. okt 2010

@dadulka2000 blahozelame, inac tieto choroby - nieco bude vo vzduchu, Eli sa nevie zbavit soplikov uz tyzden, nastatie jej uz netecu ocka.

marulka83
25. okt 2010

Ahojte, mate niekto skusenosti s nemocnicou Bupa?

mrk11
25. okt 2010

@elixia - m&p maju na to vypredaj: http://www.mamasandpapas.com/range/bouncers-cra...

ja som mala tento http://www.mamasandpapas.com/product-wave-rocki..., akurat som ho dala kamoske, lebo pre eli mame rozlozenych milion veci na celu obyvacku, a uz sme to nepouzivali, ale bola v tom rada. Sice kym si na to zvykla, tak to trvalo, ale potom v tom bola v pohode

slniecko77
25. okt 2010

ahojte 🙂
@cutce tak po odskusani kocarov boli favoriti Concord Neo a Mylo od M&P, ale u Nea sa mi nepacili farby a ani vanicka ma neohurila...ale zase nemecka kvalita...ale na 99,9% sme rozhodnuti pre Mylo od M&P..este dostudujem nejake technicke parametre a po navrate zo SVK ho kupujeme + autosedacku, fusak a teplomer...nejake malickosti pre mna a mozeme spkojne cakat na prichod drobca 😵
@dadulka2000 srdecne gratulujem k 4. rockom dcerky 😵 vsak to uz je hotovy cloviecik 😵 😵 😵 aku ste mali oslavu?

cutce
25. okt 2010

@slniecko77 tak super. No ja jsem vybrala ten concord z toho duvodu, ze muzes pouzivat vanicku v aute pri cestovani jako autosedacku, coz je super, ze az pojedeme domu a malymu bude kolem 3 mesicu, tak bude lezet ve venicce misto v autosedacce

tady je diskuze ohledne concordu - https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/kocarek-... 😉

slniecko77
25. okt 2010

@cutce hej aj tu vanicku sme obzerali, no my pojdeme domov autom az buduci rok v lete, pravdepodobne, co uz vanicku nevyuzijem...ale chceli by sme aj niekedy v maji, ale pravdepodobne letecky
..nas Concord Fusion velmi nezaujal, zda sa mi privelky a nemotorny, aj ked manipulacia je dobra..ja som sla po co najspratnejsom a najmensom kocari..snad budeme spokojni 😀
..ale suhlasim s nazorom o kvalite...nemci su nemci 😉

elixia
25. okt 2010

@mrk11 vdaka za tip..ten vas sa dal aj polohovat? a vyuzila si to polohovanie?

cutce
25. okt 2010

@slniecko77 no ja ted ctu na te dizkuzi co ma vsechno za chyby 😅 , sice trochu pozde, ale asi bychom ho stejne koupili 😀

midsumergirl
25. okt 2010

@mrk11 dakujem, tu tvoju stranku som citala 😉 nam staci cestovny preukaz len na jednu cestu, lebo mi uz na sk ostavame 😵

slniecko77
25. okt 2010

@cutce to ma kazdy kocarik chyby 😅 nic si z toho nerob, vyberali ste podla toho co vam najviac vyhovuje 😉 a o kvalitu sa v tvojom pripade neobavam 😉
@elixia ako sa mate? papate, rastiete, posluchte? 😵

cutce
25. okt 2010

@slniecko77 no myslim, ze ani neexistuje perfektni kocarek, takze asi tak. Tak vy uz letite za par co, ja se nemuzuz dockat 😀 😀 😀

slniecko77
25. okt 2010

@cutce no dnes sa balime, zazimujeme dom na tyzden a rano frcime na letisko...letime zo Stansted a vy?
..presne tak, idealny kocar este nevymysleli 😉 😀
..ides doma aj na nejake vysetrenia?

elixia
25. okt 2010

@cutce perfektny naozaj neexistuje,je to o prioritach,co je pre teba naozaj dolezite a co dokazes ozeliet...vacsinou z takych 3-4 by sa dal mozno idealny poskladat.A tiez,na vela veci prides az pouzivanim,aj ked sa ti teraz moze zdat perfektny,az ked v nom zacnes vozit babatko,tak zistis pripadne nedostatky...

@slniecko77 mame sa fajn, papame,nespime v noci a tak 😀

cutce
25. okt 2010

@slniecko77 jj, jsem objednana na scan, budu volat doktorovi, jestli se mnou muze prrijit cela rodina, tak sjem zvedava na ten sok 😀 😀 😀 . jsem si rikala, ze nase maminy nikdy scan nevideli a jelikoz cele tehotenstvi travim tu, tak jsem myslela, ze bych ji vzala na scan a babicku a tatku a samo manza, takze 5 lidi. no snad nam to povoli 😅 😀 😀 Taky se tak tesis?
@elixia nespite? je ja jsem unavena uz ted. No se rika, ze ted uz bude se spankem jen hur 😀 , ale hlavne, ze papate a jste zdravi 🙂

slniecko77
25. okt 2010

@elixia tak to ste potom v poriadku 😵 nas maly tiez vymysla najviac v noci, ale to je normalne..snad s mu prestavi rezim po narodeni 😀 nechaj ma v to aspon dufat 😉 😀
neviete niekto ako sa ma @mickey85 ?? snad su tiez v poriadku 😉

slniecko77
25. okt 2010

@cutce ja sa tesim neuveritelne, ze ho znova uvidime...a poprosim ho nech mi to hodi aj na DVDcko, so mnou bude mamina..ta tam bola ja minule s mm, ale kedze mame aj poslednu scan nahraty tak sa vytesovala cela rodina 😀
..ja sa dam opat kompletne vysetrit a zobrat kultivacie, chcela by som rodit do vody (ak sa nieco nepredvidane nestane) a tam musim byt 100% OK, snad nenajdu Stafylokoka B, to by som muslea byt na ATB pri porode 😒

mona12071
25. okt 2010

ahojte maminky moje ako sa mate?my sa konecne zasa dostavame do nasho stareho rezime co sme mali pre svk 😉 dneska sa mi zobudil ras na mliecko a jeden krat na dudlik takze som dnes vyspinkanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 to je nadherny pocit po tom co som zazila na sk kazdu skoro hodinu hore a potom od 5 rano mna islo trefit ale zasa nas krasny rezim je tu ale dala som mu na noc aj ibuprofen nakolko cely den bol nervny presne jak pri prvych zubkoch tak nam ide asi dalsi ale nechce aby som sa mu tam pozrela 😠

@cutce no spanok bude asi horsi ale je to na nieco dobre priroda aspon zabezpecila ze to nebude taky sok pre zenu ked sa malicke narodi a bude musiet stavat no ale ja som bola asi vinimka nakolko ja som spavala cele tehotenstvo velmi dobre len na konci som nemohla vydrzat na klb a aj po porode mi to zostalo skoro mesiac az mi dali rehabilitacku ale preslo mi to nez som sa jej dockala hehe 😀
@elixia ahoj mamina nasa tak ako?uzivas si materstva? 😅 😅 😅 😅
este teras mam tie chcile pred sebou co som sa bala maleho nechat co i len sekundu a stale kontrolovala(no zostalo mi to aj doteras ale asi bez monitoru dychu by mna trafilo takto spim aspon kludne aj teras)
baby moje a co ta stretavka /bolo by nacase este nez bude horsia zima hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
tak kto stretavka LONDYN?
@mrk11 dufam ze uz bude malickej lepsie najhorsie je sa pozerat na nase malicke ked su chorlave ☹
a co sa tyka kociarov tak ja som doteras veeeelmi spokojna s quinny buzz 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre