Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slniecko77
15. jan 2011

@lulu24 ty mas manzela Brita? lebo britsky pas je vybaveny rychlo ako pise saza007, ale slovensky rodny list sa vybavuje cca 3 mesiace na Osobitnej matrike, mozno to myslela tvoja sesternica..

lulu24
15. jan 2011

@slniecko77 vlastne to nieje premna ja zijem v irsku,ale pre spominanu sesternicu,ona zije aj s manzelom v anglicku a a su slovaci.syncek sa im narodil v anglicku v novembri,vraj uz poslali vsetky potrebne papiere a stale cakaju.a ziadali o anglicky pas

slniecko77
15. jan 2011

@lulu24 ked su obaja slovaci a nemaju britske obcianstvo, tak mam pocit, ze ani dieta nema narok na britsky pas a obcianstvo
..vybavovat slovensky rodny list trva dost dlho...len Osobitna matrika v BA ma na vybavenie ziadosti 3 mesiace

lulu24
15. jan 2011

@slniecko77 myslim ze na pas babatko narok ma,kedze obaja tam ziju a pracuju dost dlho cca 7 rokov.aspon tu v irsku to funguje tak ze ak aspon jeden z rodicov splna podmienku ze tu zije viac ako 3 roky(vsetko sa to musi dokladovat)tak babatko na pas narok ma.s obcianstvom to je urcite ine

slniecko77
15. jan 2011

@lulu24 ale vsak britsky pas mozu vlastnit len britsky obcania pokial sa nemylim
..Britania ma ine podmienky na ziskanie obcianstva ako Irsko, podla toho co pises

lulu24
15. jan 2011

@slniecko77 ja sa nehadam mozno to tak je,ale ona mi stale tvrdi ze pre maleho ziadali anglicky pas,tak neviem potom.ale dakujem pekne za odpoved

radlinka
15. jan 2011

ahoojte Babule, mam otazku...

ked tu riesite slovenky rodny list pre dieta. Pokial sa dieta narodi v UK kolko trva vybavenie papierov, aby sa s nim dalo odletiet na SK alebo do inej EU krajiny ?

Moje zname sa po mesiaci alebo dvoch dostavili domov na SK a nie je mi jasne, ako je mozne za tak kratku dobu vybavit vsetky papiere a doletiet s babom tak rychlo domov.

Tak prosim o vsetky rady a info, kde sa co vybavuje, ako sa vybavuje a ako je mozne co najrychlejsie vycestovat z UK ?
Diky moc, kazda rada vzacna xxx 😉

slniecko77
15. jan 2011

@radlinka Radli, no nas postup je takyto: po narodeni dietata ho musia zaregistrovat na Register Office kde vydaju Birth Certificate (kratsiu a dlhsiu verziu), Full verziu si dame apostilovat v Milton Keynes a kedze sa chcem co najviac vyhnut Slovenskej Ambasade v Londyne, vsetky potrebne dokumenty budeme posielat na Matriku (pod ktoru spadam)na SVK a ta to odosle na Osobitnu Matriku do BA, ktora ma na vybavenie slovenskeho rodneho listu 3 mesiace
..potrebne dokumenty na Matriku: Sobasny list, apostilovany rodny list z UK..mne bude dokumenty vybavovat mamina tak musi mat Splnomocnenie + fotokopiu mojho OP....toto sa tyka vydatych zien, takto ma informovali na matrike pod ktoru spadam na SVK, ale radsej nech si kamoska zavola ohladne Splnomocnenia
..az na SVK chceme pre maleho vybavovat Pas, kedze ako som spominala, chcem minimalizovat kontakt zo Slov. Ambasadou 😝
..ale kedze budeme chciet vycestovat z UK budeme musiet predsa len Ambasadu navstivit, ale budeme ziadat len o Jednorazovy doklad na vycestovanie z UK (tam neviem presne co pozaduju, este som si to nezistovala)..na ten moze tvoja znama vycestovat kedykolvek, ale vratit sa uz nan nemoze a musi cakat na SVK kym jej dietatu nevydaju slovensky rodny list a nasledne pas pre dieta..je este moznost zapisat dieta do pasu, ale novych pasov s biometrickymi hodnotami to uz nejde (moj pripad)
..ak som niekde nieco zle popisala, prosim opravte ma 😉

@lulu24 ja to od teba ani neberiem ako, ze sa ''hadas'' 😉 len mi nie je uplne jasne z akeho dovodu ziadali o britsky pas...aj mm je tu uz 6 rok a viem, ze na britsky pas nema narok..pokial si nespravi skusky a tym neziska britske obcianstvo

elixia
15. jan 2011

@slniecko77 neviem,co je na tom pravdy,ale pred dnami mi tu jedna kocka napisala,ze na ambasade zapisuju aj do biometrickeho pasu...v tom pripade sa mi zda jednoduchsie dat si dieta rovno zapisat,lebo to urobia na pockanie,kym
kvoli jednorazovemu dokladu tam musis ist dvakrat..A este ma napadlo,ze aj ked by do biometr.nezapisovali,stale ho mozete dat zapisat do manzelovho (ak ma on este ten starsi),ved to uplne staci,zrejme domov pojdete spolu..teda aspon my to tak ideme urobit 🙂

@radlinka my sme to tiez urobili tak ako pise slniecko77,kedze ambasadu mame daleko.. Najrychlejsie sa da zrejme vycestovat na ten jednorazovy doklad,ale uz sa na neho neda vratit (aj ked niektore baby pisali,ze sa da...), musis potom doma pockat na slov.RL a dat si dieta zapisat do pasu,respektive mu dat urobit vlastny pas...
BTW u nas na matrike chceli este aj sobasny list a kopie rodnych listov...

radlinka
15. jan 2011

@slniecko77 @elixia jeej babulky dakujem za uplne vysvetlenie, ak budem mat este otazku tak sa ozvem. Inaj ke super mat stary pas este, to je fakt pravda, uz len to ze tam kedysi tlacili viza, kt. sa vzdy do buducnosti hodia, pokial su platne. 🙂 Krasny vikend zelam 😉

slovakia13
15. jan 2011

@lulu24 anglicky pas pre malinkeho urcite nedostanu ak jeden z rodicov nema britske obcianstvo myslim 7 rokov 😕 ja som vybavovala pre malu a potrebovala som rodny list otca malej ,alebo pas ako potvrdenie o jeho britskom obcianstve . tu su ine podmienky ako v irsku

slovakia13
15. jan 2011

@lulu24 nam prisiel britsky pas myslim do 2 tyzdnov

elixia
15. jan 2011

@radlinka nie je zaco 🙂 No je to fajn ho mat,ale kedze som sa vlani vydala,uz robia len tie nove,takze som uz nemala na vyber,aj ked stary bol este platny 🙂

etuska
15. jan 2011

@janinek
dik za info
zijeme v Sev.Irsku a pracujem na zakladnej skole

etuska
15. jan 2011

@mickey85
no my sme na rodny list cakali cca 3mesiace 😖 Na osobitnu matriku sa to posielalo este v auguste a mali sme to hotove zaciatkom novembra

slniecko77
15. jan 2011

@elixia dakujem pekne za radu ohladom biometrickeho pasu, urcite je jednoduchsie ist na ambasadu raz, ked to budeme riesit zistim si potrebne skutocnosti u nas na pasovom, na stranke Ministerstva som to nenasla. Ale manzel ma este stary pas, tak to zrejme poriesime zapisom do jeho pasu.

etuska
15. jan 2011

@slniecko77
aj my sme si dali maleho zapisat na ambasade do pasov(za predpokladu ze uz budes mat slovensky rodny list)-takze na Slovensku uz sme nemali s tym ziadne opletacky 😉

aliza
15. jan 2011

ahojte zienky, tiez riesime problem pasu pre maleho a zatial sa neviem pohnut. Myslela som, ze vycestujeme na ten jednorazovy doklad a vybavime vsetko na Sk, ale ako tak citam, tak vybavenie slovenskeho rodneho listu trva 3 mesiace? Aj ked tam prideme osobne? myslela som, ze len ked sa to riesi cez ambasadu, tak im to tak dlho trva. Za tyzden sa to asi nepodari, co? Problem je v tom, ze s muzom nie sme zobrati a preto potrebuju moj rodny list, ktory ja proste neviem nikde najst, ani nasi na Slovensku.
A inak, aj ja som pocula, ze sa da vybavit britsky pas aj ked rodicia nie su britskymi obcanmi. Mam kamaratku Cesku, ona ma muza Pakistanca (pak.obcianstvo, nie britske) a obe deti maju britsky pas. Ale tam je iny postup, kedze on nie je z EU, ale neviem, aky.

slniecko77
15. jan 2011

@etuska dik
ake doklady ste potrebovali na ambasade k zapisu do pasu a nevies ake su potrebne pre jednorazovy doklad na vycestovanie?
Kolko Full Birth certifikatov ste davali apostilovat dievcata?

etuska
15. jan 2011

@slniecko77
na zapis do pasu potrebujes (okrem pasov samozrejme 😅 ) slovensky rodny list+ziadost(tu vypises na ambasade)+poplatok(tusim nejakych par libier)

etuska
15. jan 2011

@slniecko77
my sme si dali apostilovat len jeden

slniecko77
15. jan 2011

@etuska dik za infosky 🙂 uvidime kedy sa rozhodneme ist domov a podla toho sa rozhodneme
..tajne som dufala, ze im bude stacit anglicky rodny list s apostilou..ved ked su obaja rodicia slovaci je logicke, ze aj dieta bude..

bajushka
15. jan 2011

Ahojte babulky, neuverite... ale akurat sme toto dnes s manzelom riesili a uz sme to aj vyriesili. Ja som obviously SK a mm je z Australie... tak sme si mysleli ze nase bejby (narodene v UK) bude bud SK alebo AU nationality... ale pravda je ina... Pokial je aspon jeden z rodicov z EEU a vie preukazat ze zije v tejto krajine aspon 5 rokov tak jeho narodene dieta v Uk automaticky ziskava british citizenship... Cize o passport mozete poziadat hned po vydani RL... a ten zalezi od vas... kedy sa vyberiete na Registry. Vybavenie passportu je tusim 2 tyzdne. A ak ho potrebujete urgentnejsie... tak sa za poplatok vybavuje ako priority. Pridavam link ako dokaz
http://en.wikipedia.org/wiki/British_nationalit...
hladajte pod section Acquisition of British citizenship - Citizens of EEA States and Switzerland
Vsetkym prajem co najmenej vybavovaciek a papierovaciek. Dufam, ze to pojde tak lahko ako to znie... 😀 😀

bajushka
15. jan 2011

Mohli by ste mi ale pomoct... POtrebovala by som zistit... kolko passportov a kolko citizenships moze mat obcan SK? Neviem to nikde najst... Nestretli ste sa s tym nahodou. Dakujeeeeeeeem

elixia
16. jan 2011

@aliza slov.RL pre dieta narodene v UK za tyzden nevybavis..jedine, ze by ta pani na osobitnej matrike bola tvoja mama/teta/sestra 😀 Ak nemas svoj RL, vydaju ti ho za 1,50e na matrike kde si sa narodila..ani tam nemusis ist osobne ak to mas daleko..

aliza
16. jan 2011

@elixia dakujem za info. Teraz si bucham hlavu o stenu, ze som si to poriadne nezistila este pred porodom, mamka tu bola 3 mesiace, mohla mi ten RL doniest este pred porodom a maly by uz dnes mal pas, takto to bude trvat minimalne dalsie 4 mesiace, co je dost, kedze by sme uz radi isli na SK. No co uz, moja vlastna blbost 😖.
A poslem mamku na matriku, vraj daju vypis clenovi rodiny.

aliza
16. jan 2011

@bajushka a nevies nahodou, ake potvrdenia treba? Moj muz uz tu je 6 rokov, je EEA citizen, takze by sme teoreticky mali mat narok na britsky pas pre maleho, len neviem, aky je postup a co k tomu treba. nevies, kde sa to da zistit?
a k tomu obcianstvu, myslim, ze mozes mat len jedno, ale ak ide o dieta narodene v zmiesanom manzelstve, tak by malo mat narok na obe obcianstva, ale toto len tak hadam, nie som si vobec ista.

bajushka
16. jan 2011

@aliza s tymi obcianstvami to inak dava zmysel... bolo by mi divne, keby ta prinutili vybrat si... bud jedno alebo druhe... pozistujem este...
a co s tyka dokumentov... to vobec neviem... ja si to vsetko davam len dokopy, postupne zistujem a zakladam do sanona aby som potom nestresovala... A boli stre uz na Registry? Teda UK RL mas? Bo v RL mas napisane ake obcianstvo ti pridelili (resp. tvojmu dietatu)... si myslim... tak ako v nasom by to malo byt...
A keby si chcel tm vybavit tu permanent residenciu... tak musi ist na vizove si myslim... ale to je len quess... ale skus si vygooglit Permanent Residence in UK... nezabudaj ale, ze bude tm musiet zrusit trvaly pobyt (a nahlasit prechodny) v inych clenskych statoch EU... cize aj SK... Idem ti pozret tu rezidenciu... ak nieco zistim, tak sa este ozvem.

bajushka
16. jan 2011

@aliza Takze najprv sa tm bude musiet zaregistrovat na Worker Registration Scheme... tusim sa to robi aj na nasej ambasade...
a tieto podmienky musi splnant na ziskanie Permanent Resident...
http://www.workpermit.com/uk/permanent.htm
Ten proces ale vyzera byt velmi zdlhavy...

mona12071
16. jan 2011

ahojte maminky moje ako sa mate?ja mam boj zo zubami ale je to uz lepsie mam zapal tak mi dali ATB z penicilinu nanho som nikdy nebola alergicka ale zrazu hej mala som napuchlu celu pusu a vyzerala som ako keby mna niekto zbil ked som bola na druhy den u zubara dala mi druhe atb a vraj ich mozem brat spolocne no to som na druhy den uz ani oko neotvorila co som mala tu stranu opuchlu tak som isla zasa k zubarovy ale poobede a rano som uz nezobrala ten penicilin a opuch isiel troska dole tak som to tam povedala a vysadila a uz vyzeram k svetu 😀 teras beriem len jedny uz mna to ani tak neboli a na buduci tyzden v sobotu po preleceni idem na vytrhnutie ☹
vidim ze je tu vela novych tvari tak vas tu vitam 🙂
a co mate nove?nam maly rastie ako z vody az sa mi nechce verit nedavno som rodila a ani sa nenazdam a bude mat rok uz teras ked nieco chce krici mama 😀 a dnes som ho naucila nech podava veci ked ma nieco v rucicke a poviem mu DAJ maminke tak mi to poda ale hned to chce aj naspat a ked aj papa tak mi da nech okostujem je to moje slniecko 🙂
troska sa chvalim baby jak kazda mamina no nie tak mna neubite 🙂
a este sa musim pochvalit ze uz konecne sme prestali aj papat v noci tak si to teras uzivam 😀
mamina zakrozila 😅 😅 😅 😅 ale stalo to za to teras sa vecer viac napapa lebo vie ze v noci nedostane a rano je taky vysmiaty lebo je vyspinkany a aj maminka je spokojna 😀 😀 😀 😀 prajem vam pekny vecer mi si ideme pustit niaky filmik papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre