Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
8. feb 2011

@monika.c obavam sa ze je to bezna cena za kurz....ja som teraz tiez nieco hladala a vsetky,co som nasla,stoja tak podobne..navyse musis zaplatit za cely kurz dopredu.Mne sa to tiez zdalo vela..a navyse,ty si tam dieta sama fotit nesmies a za to,ze ti ho odfotia oni,chcu dalsie prachy..no dakujem. Dnes sme sa boli pozriet na mestkej plavarni,tak tam sa da ist kazdy utorok s detickami,je tam aj nejaka lektorka alebo co to je a plati sa len vstup za mna,teda 3.70,takze to pojdeme vyskusat...

jancikes
9. feb 2011

@marulka83
ahooooj...no vcera som bola u GP na health check..zatial len so sestrickou..a app. u GP mam dohodnuty na tento piatok..tam mi vlastne GP posle moje udaje do nemocnice a potom by mi mal prist daky list z nemocnice ze kedy stretnutie s midwife a tak...ale zevraj to bude v 12 tyzdni...
Inak sa mam fajn🙂
tak ti prajem peknu dovolenku..a davaj na seba pozor!!! ty sa mas inak ako?????
teba GP hned objednal ku midwife ci ti prisiel nejaky list z nemocnice???

cutce
9. feb 2011

@monika.c teda to je ale palka 😲

mona12071
9. feb 2011

@elixia zvladam su to len dva dni a teras uz skoro každý deň prespime noc tak som oveľa odpocinutejsia ako na začiatku aj ked musím teras za ním všade lietať hee a ty mamina ako

smajka
9. feb 2011

@monika.c -ahoj, u nas to funguje tak, ze sme si s malym otvorili membership, co bolo tusim okolo £40 za nas oboch na rok. potom sme si predplacali 3 mesacne kurzy - na membership kartu to bolo okolo £50, bez membershipu okolo £75. classes trvaju pol hodiny, raz za tyzden term time. ked sme obcas chodili len tak si zaplavat, tak nas to vyslo okolo £6 spolu - ale mohli sme ostat dokedy sme chceli.
na classes sme spievali pesnicky a hrali sa s hrackami. na konci hodiny sme deti tiez ponarali pod vodu - ale len kto chcel - moj maly to neznasal 😀 . o foteni pod vodou nikto nic nevravel 🙂

elixia
9. feb 2011

@mona12071 tak potom super 🙂 No my tiez uz spinkame v noci..sice nie celu noc este,ale uz ooovela lepsie.Tak si to viac uzivam cez den zas 🙂

monika.c
9. feb 2011

@smajka
@elixia dievcata,dakujem za odpovede 😉 no budem sa musiet popytat v tom nasom leisure centre,codievam tam aj cvicit,takze membership mam,len sa musim opytat,ci maju aj nejake classes pre male deticky.pre starsie maju,to som sa uz informovala,ale tiez je to az od 7 rokov,takze musime este rok s lukym pockat a potom ho tam aj hadam dam,lebo to je taka nasa rybka,len by sa vo vode mocil 😉 teraz s nim chodievam na mini tennis a musim povedat,ze sa mu tam velmi paci,dufam ze mu to aj vydrzi 😉

monika.c
9. feb 2011

@newyorkgirl no my sa mame stale po starom,ani ja nic nestiham,rano s lukym do skoly,potom upratat,navarit a medzitym behat okolo laury a hlavne davat pozor,aby sa niekde nebuchla.lozime uz ostosest,ku vsetkemu sa uz staviame,takze mame doma veselo. a presne ako ty,muz cely tyzden v praci,od rana do vecera,aspon ze uz prestali robit soboty,aspon trochu je s detmi a ja si mozem ist aspon zacvicit 😉 este chodis do skoly?aj ja som chcela,len mali podmienku,ze musim pracovat,tak som to tento rok nechala tak.
inak dievcata viete nieco o kurzoch cez internet?hovorila mi o tom moja sefka,len akosi som nic nenasla.chcela som si robit childcare NVQ 3 a vsetko co som nasla,tak to sice boli kurzy childcare,len nie NVQ 😒

smajka
9. feb 2011

@monika.c - ja som si robila pred par rokmi CPP - certificate in pre-school practice. velmi ma to bavilo, len som ostala tehotna, tak som dalej nepokracovala. moj dalsi krok by bol tiez NVQ3. preto sa nedaju robit cez internet, lebo musis uz pracovat a mat odrobenych urcity pocet hodin. mala si aj nejaku prax? ja som musela praxovat na 3 hodiny zadarmo v skolke. po tej praxi som si uz nebola taka ista ci to chcem v buducnosti robit 😀 😀 . zavisi velmi od zariadenia. no uvidim, teraz som zase tehotna, tak 2-3 roky nebudem robit 'nic' 🙂

kvietocek7
9. feb 2011

@monika.c pocuvkaj chcem sa spytat ci to ste v Londone ci nie, koli tomu detskemu bazenu ,ze kde taka moznost co spominas zo smykalkou. Moji su tiez vodne zivli,chodime tu pri nas do Leasure Centre ale tam nie je smykacka. Inac podobne ako pise smajka tiez ked som sa informovala o cene tak to tiez vychadzalo 50lib na nejake 3 mesiace raz do tyzdna pol hodina. Membership sme nemali a to sa na to ani nevztahovalo. Najlepsie sa nam hodilo ist ked mali na rozvrhu plavanie pre deticky to sme si zaplatili 2.40 a mohli sme tam byt aj hodinu. Prave pozeram na web co robia kurzy
http://www.aquababies.co.uk/course bookin.htm
a pisu ze 12lib chcu za lesson. Asi je dobre zavolat a informovat sa.
Tu su nase zivly -inac sa mi velmi osvedcilo toto koleso na foto.

monika.c
9. feb 2011

@kvietocek7 nie nie som v londyne,ale v southende,je to na vychod od londyna 😉 nam tu teraz otvorili novu plavaren a tam je taka mala smykalka do bazena,je to taky malicky bazenik pekne s teplou vodou,myslim ze ma okolo31 stupnov 🙂 asi budeme chodit len tam,lebo teda 12 libier za lesson sa mi teda zda velmi vela 😒

martina_uk
9. feb 2011

ajojte, nasli sme plavaren pre babatka kde maju 32 stupnovu vodu, juchuu uz sa tesime, maju tam aj instruktorov a kazdy piatok baby swiming. takze dovrsime 4 mesiace a hura do vody ;) urcite to bude drahsie ako v leisure centre ale aspon bude tepla voda ;) http://www.helens-swimming-school.com/classentr... tesime sa

cutce
9. feb 2011

@martina_uk ahojky, ja jsem to jen tak prolitla, ale nenasla jsem, kde to je? 😅 , vypada to super, pak jsem zvedava s cim prijdes 🙂

monika.c
9. feb 2011

@smajka no ja som pracovala v skolke,som detska sestra,aj mi uznali vzdelanie,len ja som ti taka,ze som sa rozhodla,ze aj tu v uk by som si urobila najprv NVQ3 a potom mozno aj nieco viac.len vravim,ked som sa bola pytat na nasej colege,tak ze nie je problem,len musim pracovat 😒 preto som zhanala nieco cez net,ze by som si to urobila kym som este doma,lebo teraz sa este naspat nechystam,mozno v septembri 😉 mne sa praca s detickami v skolke paci a veru uz si neviem predstavit,ze by som bola niekde v nemocnici 😖

martina_uk
9. feb 2011

@cutce ajojky, je to zakladna skola asi 15 min pesi od nas. pojdem sa tam niekedy prejst na info ze ake ceny maju, snad to nebude velmi drahe :D ako sa ma Davidkoa jeho mamina? zatial sa nic nedeje? ;)

cutce
10. feb 2011

@martina_uk tak to je super, ze to mas takhle blizko 😉. no zatim nic, ale dneska jdeme na mould wine, curry, ananas, dame horkou koupel a pak musim znasilnit manzu. Snad to pomuze 😀 😀 😀

jancikes
10. feb 2011

@cutce
a keby nahodou nepomohlo tak ak mate nejake schodisko doma tak behaj po schodoch🙂

smajka
10. feb 2011

@cutce - 😀 😀 😀 . vela stastia.

martina_uk
10. feb 2011

@cutce tak prajeme dobru chut ;) tiez vela stastia a bezbolestny porod ;)

hajatanufus
10. feb 2011

@cutce ahojky ako sa citis? par dni som vas len citala lebo mi blbol net a nemala som ani moc casu rachel ma od pondelka teploty myslim ze zo zubkov ale este ziadfen nevysiel dnes zaciname s prikrmamy teda oficialne ale uz som jej predtym skusala dat jablcko bananik a zemiak s mrkvickou ale len po jednej lyzicke a teraz zaciname uz na ostro ved uz sme v utorok mali pol roka 🙂 a s lucy chodievam do play group velmi sa jej tam lubi ani domov sa jej potom nechce 😀 a ty co ? davidko este sa nepyta na svet pamatam sa ked som sa zaregistrovala a zacala som sa zapajat ty si bola asi v 13 tt a ako to rychlo ubehlo a uz si v 40tt drzim palce nech sa to uz rozbehne a nech ho uz mas v naruci je tak nadherne ked mi deti trosku odrastu tak by som asi chcela este tretie 🙂

cutce
10. feb 2011

@jancikes @smajka @martina_uk @hajatanufus holky dekuju, no curry nevim jestli dam, nemam ho rada, ale par lzicek zkusim 🙂
@hajatanufus doufam, ze Rachel zoubek se brzy vyklube a horecky pominou 😉 . jak jste dopadli s tim bytem? Mate ho? No jinak ten cas utika jako blazen 😀 😀 😀

stropec
10. feb 2011

Ahojte kocky, ja som prisla na SK konecne ukazat malu a budeme krstit jeej, ale co som sa chcela spytat, chcela som jej vybavit ydravotnu karticku do vseobecnej, a ma odbili, ze ked sa narodila v UK tak ma aj automaticky poistenie, a nemoze byt poistena na SK a aj v zahranici. Mate niektora s tym skusenost? pLease

cutce
10. feb 2011

@stropec ahojky, ja jsem mluvila s chlapikem z vseobecne pojistovne prave ohledne tohoto. Oni ti ji tam nepojisti, ale urco mas tu modrou karticku. Co oni musi udelat je zavest vas do systemu pod touhle kartickou, tim padem mate narok na veskere vysetreni na SK. Oni na zaklade te karticky budou vymahat penize od UK., ale musi ti ji tam zaregistrovat 😉

martina_uk
10. feb 2011

@stropec ajojky no ja som pocula ze ked pridem so slovenskym rodnym listom do zdravotky na SK tak ze mi automaticky daju poistenie pre malu pretoze ona nieje anglicanka a trvaly pobyt ma tam kde aj my cize na slovensku tak som dost prekvapena ze s tym robia problemi zasa asi nieco zmenili v zakonoch... pozerala som ze ci sa da ta modra karticka vybavit pre babo ked nema Insurance Number a je tam mozne dat aj NHS number takze to idem malej hned vypisat https://www.ehic.org.uk/Internet/frequentlyAske...

@cutce ajoj takze podla tej modrej karticky jej daju na slovensku nasu zdravotnu karticku poistenca? a potom moze ist aj na obcajne vysetrenie? alebo iba na pohotovost?

martina_uk
10. feb 2011

@stropec @cutce tak znova pisem lebo som vypisala zu aplikaciu na EHIC a vyhodilo ma ze:

Main applicants must be 16 or over to proceed with application. If you wish to apply for a person under 16 the parent or legal guardian must apply as the main applicant.

takze ak som spravne pochopila tak si mam vypisat tu karticku na seba?? lebo ja ju mam ale podla mna mi na slovensku nedaju poistenie pra malu na zaklade mojej EHIC..a ani keby sa nieco stalo co dufam sa nestane ked budeme cestovat tak ju neosetria na zaklade mojej karticky.. ci sa mylim?

preco ked uz si myslim ze vsetko mam pozistovane a povybavovane sa stale nieco objavy?? :D :D :D este ze mame toto forum

elixia
10. feb 2011

@martina_uk zacni to vypisovat na eba a v jednom bode tam budes moct pridat rodinnych prislusnikov,tak tam das udaje o Amy..

jezkomanka
10. feb 2011

ahojte ja nie som sice v UK ale v IRL ale zaujala ma vasa diskusia o poisteni, ja som myslela ze ked babo prihlasim na trvaly pobyt tam kde mam ja (stale SR) a so slovenskym RL pojdem do poistovne ze mi ju poistia automaticky, ako mozu vediet ze nebyvame na SR?? ved babo sa mohlo iba narodit mimo krajiny.....

martina_uk
10. feb 2011

@elixia Ajoj, vypisala som seba napisalo mi ze mam valid card dala som ok ze chcem pridat rodinnych prislusnikov a vypisala som to za nasu malu a aj tak mi napisalo

Applicant must be 16 or older

takze neviem co teraz, Tebe sa to dalo vypisat pre babo?

elixia
10. feb 2011

@jezkomanka ockovanie, prehliadky u pediatra... 🙂

@martina_uk applicant musis byt ty (alebo manzel)..ja som to robila naraz pre nas vsetkych,takze to nebol problem..

martina_uk
10. feb 2011

@elixia tak ja uz teraz nerozumiem, a kde zadam jej meno? lebo ja som sa napisala do prveho formulara a potom dalo pridat dala som ju a nedovolilo mi.. mam pridat partnera a az potom malu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre