Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
2. máj 2010

monika.c, este nerodite? sa nam to blizi, ze? moj manzel tajne dufa, ze teda vydrzime kym pride moja mamina 13teho no neviem neviem, zatial sa necitim na porod, psychicky som pripravena skor na to prenasanie ako pri prvej, ale vsak maly sa rozhodne mozno sam od seba, aj by som bola rada, keby mi nemusia vyvolavat, ale slo by to prirodzene 😎

monika.c
2. máj 2010

new,stale nic,aj som si vcera myslela,ze sa to trochu pohne,nejako som mala brucho tvrde od piatku,tak sme sa aj do hospital vybrali a midwife ma teda nepotesila ☹ vraj som zatvorena,nijaky naznak na krcku,ze by uz mal porod zacat,takze mi budeme asi tiez prenasat,pokial mi voda nepraskne skor a nebudu mi porod vyvolavat 😒 uz sa s tym pomaly zmierujem a nechavam to na nase babo,kedy sa rozhodne vyjst 😉
inak u nas hrozne pocasie,prsi a je zima,takze dnes to vidim na oddychovy den 🙂

newyorkgirl
2. máj 2010

monika, vsak im je dobre v bruskach... tak nech si tam pobudnu, este si ich potom uzijeme 😵 ty mas aspon spolocnost, ked uz mas maminu, ja stale sama s malou, muzik v praci... postielka je teda nachystana, konecne nasa spalna vyzera ako spalna, lebo zatial to bolo po stahovacke take riadne skladisko tiez, lebo cakame matrac novy, pride az v stredu... ja som dnes akurat rozmyslala ako sa hovori na konci tehu okna umyvat, podlahy a take veci, na vyhnanie z bruska, ale to ja robim bezne, takze to mu nic nespravi, on ma pri mne inu vydrz, tak uz to spolu dobojujeme, stale nemam ani ten pocit, ze mam ist rodit, tak keby to nahodou na mna pride, to bude riadne prekvapko 😅

monika.c
3. máj 2010

new,no ved to 😉 ja nase babo asi tiez nevyzeniem len tak,kedze je zvyknute pri mne na pohyb,tak neviem,asi skusim skoricu,niekde som citala ze to pomaha 😅 zajtra idem k midwife,tak uvidim,co mi povie 😉

newyorkgirl
3. máj 2010

ty mas este appointment? mne dali az domacu navstevu na sweep sobotu 15teho, ak neporodim, je to prvy den 41tt pre nich... inac uz kaslu na mna 😀 ja akurat rozmyslam, ze vody nam treba a nejake snacky do porodnice nachystat, tak idem na nakup a cosi pozriem...

kvietocek7
3. máj 2010

ahojte mamicky cakatelky
new a monika tak to hej chlapci si asi aj vo vasom pripade ako druhe baby ako to bolo aj u nas 🙂 je im priste fajn 🙂 len nech nenaberaju vela na vahe -inac to budu asi poriadny borci a daju poriadne zabrat 😵
moni mozno uz v stredu (davam tip 😉 )
new - malinky snad popri tej hektike co ste presli asi fakt odychuje 😀

kvietocek7
3. máj 2010

vo vasom pripade uzivaju este zivotik v brusku (ved co je 9mes oproti tolkym rokom zivota 😵 ) usli mi posmenka z vety 😀

monika.c
3. máj 2010

kvietocek,aj by som brala tu stredu,ved uvidime 😉 ja som si myslela,ze ked mi tak mala tlaci na spodok,ze sa aspon otvaram a nic ☹
new no zajtra idem k midwife a potom ze tyzdenne,no ja len dufam,ze to nebudem potrebovat a ani sweep,lebo ked ma teraz midwife v hospital vysetrovala,tak to neuveritelne bolelo 😔 a roztahovanie krcku si teda uz vobec neviem predstavit 😒

uankab
3. máj 2010

ahojte tehulky, drzim veru palce.. nasa Magdalenka si tiez na seba nechala pockat, potvorka jedna.. ale ako sa hovori, babatka rastu po termine do krasy 😉 ...
pridala som nove fotecky, tak kuk 😉

mona12071
3. máj 2010

ahojte troska vas zanedbavam ale mala som toho vela boli sme na oslave kupovali auto takze cez leto ideme domov autickom normalne sa moooc tesim 😀
a co mate vy nove?
u nas sa nechce spinkat v postielke ☹

mona12071
3. máj 2010

jeee moni ty uz mas rodit 😀
jak to leti drzim palecky nech to mas rychle 😉

newyorkgirl
4. máj 2010

ahojte, tak my dneska zas do skolky po vcerajsom lenoseni... konecne som mala taky pocit, ze mame akoby normalnu nedelu, ked vsetci doma a len tak oddychujeme a sa sebe venujeme... vonku svieti slniecko, tak dufajme, ze to vydrzi...

mzuzka vidis, mna napadlo, ze co nam este nevestis porody? 😀 😀 😀 ale ja dufam, ze vydrzime do buduceho tyzdna teda 😅

mzuzka
4. máj 2010

no tak new ja to vidim na sobotu 🙂 u nas tiez vyslo slniecko, ale teraz sa zas schovalo. no ale kazdopadne je to lepsie, ako cez vikend. to bol hruza cas.

mona moji chlapci tiez spavali so mnou, skoro kazdu noc , ale uz spia kazdy sam od toho nasho problemu a akosi si uz zvykli. bala som sa zobrat ich k sebe, tak som bola nutena ich naucit v postielke. a nebol to az taky problem. asi 3-4 noci sa budili, ale teraz pohoda.

aj my chceme ist v lete autom. boli sme aj pred rokom, tak hadam zvladneme aj so svistami.

monika.c
4. máj 2010

m zuzka,cestu autom zvladnete,aj my sa chystame,len dufam,ze vybavime vsetko potrebne 😉
baby,ja mam take cudne bolesti ako pri menstruacii,uz som z toho na nervy,pri Lukym som nic take nemala,aj si myslim,ze uz to je tu a potom zase nic,bolesti prejdu,tak ja uz neviem,dokedy ma chce mala takto cvicit ☹
dnes idem k midwife,tak uvidim,co mi povie,ja by som uz najradsej bola,keby to uz bolo za mnou 😔 😔

newyorkgirl
4. máj 2010

mzuzka tak vikendove terminy neprijmam, to je muz v praci 😀 ale v sobotu mam termin podla UZV 8.5. tak uvidime... vidim to, ze monika pojde isto predo mnou... ja nemam ziadne cvicne NIC, lebo ani pri Nikolke som nemala, mna deti setria a potom mi to daju vyzrat na porodnej sale asi 😒 mne sa rodit este fakt nechce, s bruskom mi je taaaak fajne 😝
monika som sa chcela spytat, maly ti chodi do skolky, nebojis sa, ze ked cosi donesie, nakazi aj babatko? kamoska mi akurat pisala, jej maly mal 5 tyzdnovy zapal pluc a skoncili v nemocke, ze brat chodi do skolky a furt si domov nosi chorobky... ja som bola u midwife a tam ako maju tiez skolku, na dverach ze CHICKEN POX, tak to by ma svihlo, keby Nikolka donesie od seba napriklad take kiahne... viem, ze babusa maju imunitu nejaku, ale predsa, mam trocha obavy, som rada, ze uz chodi do skolky a zvyka si, zatial choroby ziadne, no neviem.... 😖

monika.c
4. máj 2010

new,no to vies,ze sa bojim,aby nebol chory,minuly tyzden sme dobrali atb,co ho hrdlo bolelo a nemohol prehltavat,tak dufem,ze teraz vydrzi do prazdnin bez chorob 😉 no my sme chicken pox mali v auguste,to som bola asi 3 tyzdne tehotna,to vies ze som sa bala,ale potom ma dr.ukludnila,ze ak som to mala v detstve,tak to nedostanem a tym padom je babo tiez chranene 🙂 a neboj sa,ak by ich nikolka aj dostala teraz,myslim,ze take male babo sa nemoze nakazit,ma este nejake ochranne latky od teba,no okolo toho polroka je to asi najhorsie si myslim pre baby,lebo vlastne uz nemaju imunitu od teba,vlastnu si len buduju,ale ja verim,ze nase babatka budu choroby obchadzat,aj ked tych starsich asi nie 😒
no ja som dnes bola pri midwife a povedala,ze teda mozem cakat porod kazdu chvilu,lebo hlavicka uz nalieha a je velmi nizko,len neviem,ci jej verit,kedze v sobotu mi povedali,ze sa neotvaram,ved uvidime,ja by som najradsej uz zajtra isla rodit,nech to mam za sebou 😔

kvietocek7
4. máj 2010

ahojte mamicky cakatelky majovky 🙂
new-a niki stale chodi do tej istej skolky ako zacala? Inac fakt, niekto hovori ze brusko v takomto stadiu je otravne ale mne to tiez vyhovovalo 😅
monika-no to teda, ved ked sobotu este nic ale aj ked je kazdy porod indivindi tak predsa moze prebehnut spontanne dost rychlo. Mna tiez tlacilo podobne ako aj si spominala a hlavicka bola uz ready to go ale to bolo v pondelok a vsetko sa rozbehlo v stredu nad ranom a uz to bolo poobede povsetkom. Inac ked si spominala o tej neuveritelnej hygiene deti v skolkach tak sa infekciam ani necudujem asi maju total zelenu.Na cistotu umyvania ruk upozornuje iba kde tu nejaky obrazok 😝
Mne to uz pediater na SK ponukal dat dceru zaockovat proti zltacke a asi aj tak urobim.Len treba byt doma na SK 4tyzdne lebo sa davaju 2vakciny. Ked pojdete na SK nechcela by si tiez dat Lukyho zaockovat?

mzuzka
4. máj 2010

new monika pojde stvrtok poobede, takze je to pred tebou, neboj 😀 baby na ten jednorazovy doklad sa deti tiez beru na foto?

mzuzka
4. máj 2010

akurat som pozerala stranku ambasady a tam je napisane, ze ten jednorazovy doklad vydaju na zaklade o apostilovaneho rodneho listu. kedze ja som ho poslala na sr na vybavenie sr rodneho listu, to si musim dat urobit novu apostilu?

kvietocek7
4. máj 2010

mzuzi -ano,2x foto v pasovom formate
pocuj a ty mas private na predpoved? 😀 😀

uankab
4. máj 2010

kvietocek, proti zltacke ti zaockuju babo aj tu, len sa za to plati... su to 3 injekcie, medzi prvou a druhou musi byt mesiac pauza a tretia je pat mesiacov po druhej...
mzuzka, ak si s papiermi na ambasade bola, tak nemusis, je lepsie mat ale kopiu apostilovane... ale ak si to poslala domov bez ambasady, tak zial musis... ale tiez zalezi na akeho tajtrlika narazis, nam to nechceli zobrat bez orginalneho apostilu (tiez sme to poslali domov na vybavenie kocikoveho), ale konzultka povedala ze predsa to maju ked sme tam boli v septembri a v pohode... ale to manzel natrafil naozaj na takeho nafukaneho neochotneho chlapa, az sa s nim pochytil... vedia ti to spravit aj na pockanie (ak su ochotni 😉 )

dadulka2000
4. máj 2010

ahojte
hlasim prichod na slovensko a sme teraz v Ruzomberku na par mesiacov,...jupiiiii 🙂
cesta z uk bola v pohode a moc ma prekvapili dievcatka ako super to cele zvladli (bola som psychicky pripravena na najhorsie) a som na ne hrda.
😀
teraz co ma u Millie trapi je zapalene obe ocka,... strasne ich ma zalepene, co ste na take veci davali detickam? prosim pomozte ☹ . zatial jej to aspon vytieram odvarom z harmanceka, ale nezda sa ze by to nejako pomahalo.
diky moc

mzuzka
4. máj 2010

kvietocek, ja som len nahodne tipla spravne svoj porod a potom z brucha gaby. no tak skusam ci som bosorka 😀 😀

zajtra skusim na tu ambasadu zavolat a som zvedava co mi povedia. ale byt lahsia o dalsich 70libier sa mi nechce. kedze mam svistov dvoch, platit za 2 appostile zas 😠 na ambasade mm bol, potvrdit preklad, toho oapostillovaneho RL, ale posielala som ho domov sukromne, nie cez nich.

mzuzka
4. máj 2010

dadulka, harmancek nie, ten este viac drazdi. skus len obycajnu prevarenu cistu vodu, alebo v lekarni sa mi vidi ze sa to vola borova voda. casto vytierat mokrou (nie vlhkou) handrickou, aby bolo slzive a slzicky to ocko cistili.

newyorkgirl
4. máj 2010

dadulka, co ste mali klimu v aute? moj manzel to chytava vzdy na oci, ked cestuje autom dlhsiu trasu z klimy, ma oci strasne opuchnute potom... porad sa s nejakym dr. doma alebo v lekarni ti isto cosi na to daju... mna napada iba ophtal, to je vseobecne na vytieranie ociek pre babena...

mzuzka, ja chcem aspon jedno dvojciferne cislo, ked je nika 8.11. tak nech to mame teraz opacne prve dvojciferne a druhe jedno 😀 ale vsak, kedy pride, vtedy pride...

monika, tak sa drzkaj, uz to budes mat asi coskoro za sebou a malicku v naruci... jaaaj keby ten moj porod bol taky dobry ako toto tehu 😵

my sme dneska nasadili kvety na terase, bola to celkom fuska, tak ked toto maleho nevyhnalo uz z bruska, tak nic 😀

kvietocek, uvidime aka je mzuzka vestkyna po vikende 😎

monika.c
4. máj 2010

m zuzka,tak som zvedava,ktorej vyjde ten tip,ci tebe alebo kvietocku,ale ja uz by som brala aj teraz 😖
kvietocek,Luky je uz zaockovany proti zltacke,my sme to stihli asi zhruba pred dvomi rokmi,ale aj na sk som si za vakcinu platila 😉
dadulka,skus borovu vodu alebo cistu,mozno to ma mala z klimy,ja mam vzdy oci cervene a o muzovi ani nehovorim a ja som vzdy bez hlasu 2 dni,tiez z klimy,a to ju nemame ani stale zapnutu 😒

newyorkgirl
4. máj 2010

monika tak v tej klime sme sa zhodli teda 😀
ja sa inak furt na porod necitim, neviem preco... aj muzik mi dnes hovori, ze ja ta stale beriem ze si proste tehotna a vobec mi to nedochadza, ze uz za tyzden nam tu cosi dalsie bude pistat 😀
ja mam zajtra prvy termin, 5.5. podla MS, podla uzv bol toho 8.5. a podla posledneho na SK som uz aj po termine, tam podla velkosti bolo uz 30.4., malicky este musi chvilku pockat aspon tento tyzden, lebo mam posledny projekt skolsky dorobit, marketing mi este sice zostava skupinovy na jun, nejaky bilboard alebo reklamu mame vymysliet, ale to akoze vsetci flakaju, tak kaslem na nich... 🙄

mzuzka
4. máj 2010

new - jej teraz som si vsimla v pase, ze pribudne dalsi Richi 😵

newyorkgirl
5. máj 2010

bre ranko... hej zuzka, to moji dvaja spachali, hoci tatinko a ja sme rozmyslali nad Davidkom este a nase drahe dieta hovori do bruska v poslednej dobe Kubko, tak som povedala, mate smolu, prveho ste chceli Riska 😀
inak som sa nepochvalila, co sa mi vcera stalo v skolke... deticky samozrejme okukuju moje enormne brucho a take dve 4 rocne baby prisli za mnou a hovori ta jedna, ze to mam FAKE, tak som jej ukazala pupok a potom uverila ze OK mam to real a ta druha mi hovori, so are you pregnant? a ja ze ano a ona ze mojej mame zomrelo babatko... tak som jej povedala, ze to je smutne, ale ze mozno budu mat druhe... a ona prisla za pat minut a mi hovori, aj tvoje babatko zomrie? tak si vravim, no diky moc, dufam, ze nie... az toto ta mala hovori kazdej tehotnej, tak super.... 😖 mojmu manzelovi to prislo normalne smiesne a hovori, ze to je ako policajt zo skolky, ked tam povedal, ze ho boli hlava a ten maly chlapec, ze mozno je to tumor... mozno zomries... vsetci raz zomrieme... no co, chlapi su divni 😀

gaby0205
5. máj 2010

ahojte babule, len tak na rychlo. Moni & New good luck uz je to coskoro, myslim na vas 😉
moja mala ma nejake sopliky ale sa jej necudujem, je tu kosa riadna v londyne.
babule poradte nieco na cradle cup please
pekny den x

zuzi ako sa maju tvoji drobci?
loki drzim palce tvojmu drobcekovi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre