Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
11. máj 2010

hajooo 😉

wild, boli sme u ortopeda.
tak, mala ma klbiky uplne vporiadku 😵 robili jej x-ray, vse oky. to pukanie jej ma prejst. mame dalsi app o 6m lebo povedal,ze bude mat ploche nohy 😖 vraj to nie je nic vazne,ale mame prist na kontrolu... ked som sa ho pytala na topanky,tak prosto povedal,ze s tym nic topanky neurobia lebo este nechodi... a ani mi nevedel poviedat kde sa daju kupit ortopedicke 😕

metro no comment. mali meskanie,takze sa tam nahrnulo ludi a pravdaze mi dali prednost ked som s kocikom... takze bolo full a prosit sa tam,aby ma pustili na miest pre nas urcene sa mi teda nechcelo. radsej som si pockala...
a ziadny trapas nebol 😀

rimm, ty nepoznas fraffick dzem? stastna to zena 😀

idem sa obriadit,mala spala len 20min,takze bude protivna...
zatiiim

slovakia13
11. máj 2010

hat
aj vam dali nejake speci cviky na tie nohy? a da sa vobec tomu nejak predist?

hathor1231
11. máj 2010

slovakia,nic sa s tym do 2-3r nerobi. vacsina ortopedov neodporuca pouzivat topanky s tvystuzou,ale chodit naboso a pouzivat makke topanocky aby si sama trenovala svaly. niekto hovori,ze sa tomu da predist topankami s vystuzou ale to pre niki neplati,sak ona este nechodi... celkove sa s tym nic nerobi,ak je dieta starsie a ma bolesti,tak sa pouzivaju vlozky a topanky alebo v krajnom pripade operacia (ale to povedal,ze nebude u nas nutne)... ploche nohy su vraj dedicne.
inak,bol super, uz sa aj ja sama zberala,ze dovi a on este kecal a kecal 😅 ma prekvapilo,ze to nebolo 5min a dovi dopo 😅 poslal nas na x-ray a potom sme mali prist a to nas zobral hned ako sme sa vratili aj ked bola cakaren plna. celkovo sme nikde necakali dlhsie ako 10min 😵 supeeeer 😀

monika.c
11. máj 2010

ahojte dievcata,tak ja hlasim uz navrat domov,Laurika sa narodila 10.5. o 2.02 v noci,vaha 3730 g,o porode radsej pisat nebudem,aby som nevystrasila z vesela,ale zase personal bol super,nemozem ani pol slova povedat 😉 takze k porodu zatial len tolko,bol horsi ako prvy,aj ked mi prvy vyvolavali,teraz tie bolesti boli priam neznesitelne,ale mam to za sebou a obe sme v poriadku 😉 takze z vesela,.len pozitivne mysli a vsetko bude dobre 😉 u nas inak single room stala 8O libier,co sa mi zdalo vela,ale prezila som to aj na spolocnej izbe 😉

dadulka2000
11. máj 2010

ahoooojte
hlasim sa zo slovenska,... kde aj tych par mesiacov pobudneme 🙂
ako sa mate kocky? co nove v uk?? 🙂

monika moc ti blahozelam a Laurinke prajem vela, vela zdravicka.
nasa Millie dnes oslavuje 4 mesiace,... ale to leti, co?

krasny vecer xxx

kvietocek7
11. máj 2010

monika GRATULUJEMEEEE 🙂 🙂 🙂
VITAJ LAURINKA 🙂 🙂 🙂
zelame vsetko dobre, drzte sa!!!

lena13
11. máj 2010

monika mooooc gratulujeme 😵

mona12071
11. máj 2010

moniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii-gratuuuuuuluuuuuujeme aj s Davidko 😀 😀 😀 😀

slovakia13
11. máj 2010

monika
gratulacie aj od nas 🙂 😵

newyorkgirl
11. máj 2010

monika, velke GRATULKO, tak mame dalsie babenko, hadam sme na rade my 😅 ale nestras s tym porodom radsej, bo ja nerodim teda 😠 co sa ma zvesela bat, ked caka prve, ale co ja? ked uz viem do coho idem 😖 no ale zas si vravim, ze u mna to horsie ako prve byt nemoze hadam a EPIDURAAAAL bude my best friend zrejme 😅

slovakia, no presne tu story si pamatam ze si nebola otvorena a potom ti zahlasil ze tak uz si 2cm, potesi ze? 😅 ja som prave bola otvorena trocha od 27tt pri prvej a nalez sa nastastie nemenil, ale ani po termine teda, tak tie sweepy aj ked robili, mne to nepomohlo, mozno to na slovensku nevedia 😀 ale kurnik kazde dva dni sa vo mne takto tyzden sparali, to bolo cosi hrozne... dufam, ze tuna to teda zaberie az bude musiet na ten prvy sup, boze nech ide sam ten moj chlap maly 😔

hathor tak super ze ste v poriadku 😵

na predoslej stranke sa ktosi pytal ci som v Birme, vesela tusim, nie ja nie som, len manzel tam ide na letisko, my sme 2,5hodky odtial...

peppapig
11. máj 2010

monika, i ja se pridavam ke gratulantum, well done! Laurinka vitej na svete 🙂

hath, super, ze mala ma dobre klouby. Ploche nohy se muzou jeste zmenit. Kazdy doporucuje neco jine, nam taky dr v CR rekla, ze mala ma hrozne, ale hrozne ploche a krive nohy. Tady jsem to zminila u GP, podrobne se na ni podival a rikal, ze od plochych nohou ma daleko, tak jsem z toho jelen.

Ovsem dneska me zase dostali v nasi super surgery. Vcera M vypadala lepe nez v nedeli, po x lzickach calpolu a ibu, ale dneska se mi zase nezdala, zvysila se ji teplota, cely den mrnci a vrci a spi...tak sup k gp a nic, kuknul do ucha a ze bohuzel nic nevidi pres ear wax, mandle natekle, ale pry ok, mame se prijit ukazat za mesic 😕 Nebyl to nas GP, ale nahodou jsem zminila tu jeji neposednou nozku, ktera obcas poboliva (asi krece), ani se na ni nepodival, nula nic, pry, ze nevypada, ze by ju neco bolelo. Ach jo zase zbytecny vylet 😠

z_vesela
11. máj 2010

Moni...gratulujeeeeem! Tesime sa na foto...

A dakujem ze na mna bereies ohlady 🙂..takze neplati ze druhy je lepsi ako prvy?...aspon ze sa o teba dobre postarali...no tusim si musim fakt napisat porodny plan tak ako hovorial moja kamaratka- 'ked zbadate moj ksicht na prime, volajte anesteziologa 😅'' .

mzuzka
11. máj 2010

monika velkaaa gratulacia k malej princeznicke 😵 😵 😵 😵

mzuzka
11. máj 2010

inak hath dik za info 😉 ja mam cim dalej tym menej casu, mne ssa asi skracuju dni 😀 😀

mihouk
11. máj 2010

Moni, tak konecne!!! GRATULUJEME!!!!!!!!!!! Vela vsetkeho dobreho a dobreho mliecka... Vitaj Laurinka!!!!!!!

etuska
11. máj 2010

Monika-pripajam sa ku gratulaciam 🙂
Tebe i Laurinke najma vela zdravicka a mliecka 🙂
...a ticho zavidim ze to mas uz za sebou 😅

Nyg-veru-ako pises-mne teraz pri druhom viac "lepi" lebo uz viem do coho idem.... 😝
pri 1.dcerke mi robili na SVK "sweep"-teraz uz verim,ze nebude potrebny 😝

newyorkgirl
11. máj 2010

etuska, no mne hovor 😅 ale vsak nejako to prezijeme, keby uz je JUN aspon ze? 😀 bru nocku vsetkym 😔

etuska
11. máj 2010

Nyg-tak veru 😅

hathor1231
12. máj 2010

bre rano 😉

mzuzka,ake info 😅

a mame dalsie babusko 😀 supeeeer 😵 drzte sa 😵
new,a teraz ty 😀

hathor1231
12. máj 2010

pepp, jj,mala je este moc mala aby sa vyjadrili presne. on to spoznal podla clenku. ale spominal mi,ze nema to zle lebo nozky ma rovne 😕 ze ak by mala krive nozky,tak by to bolo vlastne 'vyklbene' cieze klbiky na kolienkach a bedrach by neboli na svojom mieste... ribiki aj vam x-ray??? malu boli ked chodi? citala som aj to,ze to maju mimca co maju moc napate svalstvo,cize ich bolia nozky pri chodeni...

o mesiac sme doma a dam ju skontrolovat. vraj je najlepsie nechat ju chodit naboso,ze ak bude chodit po spickach,tak si bude trenovat svalstvo... a tiez chodenie po hrasku,fazulke atd pomaha... ale na to mame este cas.
u dospelych vlastne plochu nohu zistis ked urobis odtlacok na papier a nevidis zretelne klenbu chodidla,tak je to plocha noha.... u mimca je to predca len tazsie,ma tam este tuky a nechodi...
drzte sa 😵

slovakia13
12. máj 2010

nyg
neboj ,epidural to isti 😉 hned ako dali uz sme srandovali 😀 a prenasala som presne 9dni a rodit by som isla aj hned teraz 🙂 to myslim vazne

slovakia13
12. máj 2010

pep ,hat
ja sa tiez chystam na sk ku detskej ....nejak tym gp nedoverujem 😢

mzuzka
12. máj 2010

dobre ranko, slovakia vitaj nazad na koniku 😀 navsteva uz doisla?
hath myslim info na FB 😉
ja som v plnom prude hladania vhodneho domu, takze teraz medzi vzacnymi prestavkami ticha brazdim stranky s domami v okoli londyna, lebo uz chceme ist tak na okraj, ako som spominala, kde je viac zelene a menej zmiesanych narodov. nie som rasista, ale uz mi to prekaza, hlavne ta sebranka. a takej je tu vysoka kumulacia ☹

ja uz o tyzden letim, tiez sa chystam s krpcami nasej starej osvedcnej dokine na SR. inak zajtra este ideme tu k pediatrovi do nemocky, pred letom skontrolovat srdiecka a komplet 3 mesacnu prehliadku, nech mam klud na dusi.

z tej piatkovej operacie som taka nervna trochu, uz nech je to za mnou.

new , dufam ze kym sa vratim zo SR uz budes mat po 😀 😀 😀 pridem 17.6. 😀

gaby0205
12. máj 2010

Monika gratulujeme, laurinka vytaj 😵
Mzuzka, drz sa budem na teba mysiet v piatok.
pekny den babule, idem k hv moju livi dat odvazit no snad pribrala viac x

hathor1231
12. máj 2010

mzuzka 😉

sloavakia, ja som to konzultovala uz so slovenskou a ceskou doktorkou a zaver bol vzdy ten isty- do 3r s tym nic nerobit. maximalne tak masirovat,to chodenie po hrbolatom povrchu. inak s tym nic nenarobis lebo sa nozka stale tvaruje a klenba sa tvaruje do cca 3r... dam ju skontrolovat,ale ziadne zasadne rozdiely necakam. ani na slovensku nerobia operacie casto,len v krajnom pripade. maximalne daju ortopedicke topky alebo sa cvicia nejake cviky,takze mame cas 😉

monika.c
12. máj 2010

dievcata,dakujem za gratulacíe 🙂 a baby,nebojte sa porodu,zvladnete to,musite 😉 a potom na vsetko zle zabudnete,bude tu len maly krasny uzlicek 😉 ja som rodila bez epiduralu,preto boli tie bolesti asi take silne ☹ no co uz,uzila som si,ved to bol moj posledny porod aj tehotenstvo,tak som si to uzila naplno 😔

peppapig
12. máj 2010

Morning, mala stale zarezava, ja dneska zaskoluju 😒 , ale co bych pro to sve ditko neudelala.

hath, ja myslim, ze ty ploche nozky u tak maleho mimca zas tak presne poznat nemuzou a zatezovat ji aby chodila, kdyz trebas jen lozi je blbost. My mame klouby ok, mela scan jako mimco, ale x ray ne. Dr doma rekla, ze ma hrooozne plochou nohu a ze ji jdou do X, ale za od kotniku, me se nezda. Trosku jedna nozka ji pada dovnitr, nema tu klenbu buh vi jakou, ale ploche v porovnani s ostatnima detma nema. V CR to zas mozna prehani, ja nevim, ale hnedka mi nakazala at ji davam jedine kotnikace, stazene a ja se docetla a pidila po info a opravdu, ze na boso je to nej. Ploche nohy nejsou konec sveta, na sport to nebude, ale bolesti trpet taky ne (moje segra ma ploche nohy). S tou pravou M nozkou, nevim co to je, uz jsem psala driv, boli ji to kdyz si sedne na urc. dobu do urc. pozice (hight chair, shopping trolley, nebo za krk me ci MM, kdyz sedi na zidli je to ok). Myslela jsem, ze to je brneni 'pins and needles', ale to trva dele. Musi to byt krec, svalovica ci nerv, ale proc to mi tu asi nikdo nerekne. S chuzi nema problem, ujede i kilometry. Prihlasim ju na plavani s instruktorkou a snad se to zlepsi, ballerina moje musi preci tancovat 😒 Sorry pisu pate pred devate, ale mas pravdu, nam dr doma rekla, ze by resila ty nohy az ve 3 letech (cviceni od ortopeda), uvidime co nam zas rekne na konci leta.

mzuzka, co mas za operaci 😒 drzim pesti at dobre dopadne i to i prohlidka malych

Krasne tu mame dneska a jsme zavrene doma, radeji at se pekne vylezi v teple

New a spol, ja si vzdycky rikam, jak vy mate positivni postoj k porodu, zadne obavy z bolesti, ze se i tesite a zadneou bolest si nepripoustite, lae uz ctu, ze je i trosku obava. Ja jestli budu jednou znova rodit, tak vas tu budu otravovat co 5 minut, ze se bojim a to a ono 😅

monika, pridej foto uzlicku 😉

z_vesela
12. máj 2010

Happy Wednesday!

Tak ked chodite na Sk k tym detskym - to mate pre male urobenu zdravotnu kartu, alebo je to na priamu platbu ci ako? Alebo kedze sme poisteni v UK tak to neni problem? Aby som vedela sa pripravit ze co musim vsicko vybavit..

Moni- a to ti ho nechceli dat? Ci ste nestihli? Koko dopredu ho tu treba pytat? Hned ako pridem na prijem?

peppapig
12. máj 2010

Vidis zvesela, zapomela jsem napsat o tom pojisteni v CR. Prave proto, ze jsem driv platila vse z ruky, tak jsem male nechala udelat cz pass, tedy je obcan CR, ma pravo na bezplatnou zdravotni peci do nekolika let. Ale vubec ted nevim co s tim, mamka se byla ptat ve Vseobecne zdravotni pojistovne, bylo ji receno, ze neexistuje, aby byla M pojistena v CR, kdyz je pojistena v UK. Jsem z toho vul, protoze vetsina maminek co tady ctu na MK jezdi za doktory do CR a nic neplati. Poradte x

newyorkgirl
12. máj 2010

ahojte 🙂 stale kinderko, vsak nic nove pod slnkom 😀 cakame asi na babinu, ta pride zajtra
mzuzka tak ze by ideme obe piatok smer nemocnica? 😅 drzkaj sa, mozno aj rodit budem... mala by som to stihnut aj do tvojho odletu buduco tyzdnoveho, tak dlho by ma nemali nechat prenasat teda...
monika ja ta obdivujem, ze bez epi, ja to isto nezvladnem bez epi, ked budu vyvolavacky, kdezeeeee...
zvesela, pytat si ju mozes kedy chces, ale pichnu ti od 4cm, toho sa ja bojim, ze nebudem otvorena, daju mi infuzky, nabehnu brutal kontrakcie a epi mi daju az neskor, ked sa otvorim dostatocne, no co uz teraz nemam na vyber, musim nejako prezit... stale dufam, ze sa ten nas bubik vyberie sam, ale asi su moje deti tvrdohlave... 😅

tak my dnes do skolky a ja naposeledy este do skoly, tam na mna budu inak cumiet 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre