Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mrk11
28. okt 2010

@mikailla - objednaj si to cez internet, mas tam presny navod ako si odobrat vzorky, posles to, zaplatis (myslim, ze cca 35 libier) a pridu ti spat vysledky, niekde tu pred par strankami bola linka, kde sa tie testy daju objednat

dadulka2000
28. okt 2010

@slniecko77 ja tiez mam od kamosky zo zdravotnej positovne (a to je riaditelka RK pobocky), ze sa maju prepajat a vramci EU statov aj medzi sebou komunikovat (ako a kedy??? 😀 to uz je otazka casu a ich schopnosti) a tiez ze idu byt sankcie komu na to pridu, ze je poisteny v dvoch krajinach. tot stat nema penize, tak ich bude vytahovat od ludi 🙂

jeeej v utorok letime na SR s malou pozriet na chvilku,...sa tesim. snad jej tie teploty do vtedy prejdu 😉

slniecko77
28. okt 2010

@dadulka2000 aj ja som zvedava na to prepojenie..ale to je v odstate len technicky problem
..kazdopadne by som to uz teraz velmi neriskovala, clovek nikdy nevie
..tak aj vy idete na chvilku domov...snad vam vydrzi toto krasne pocasie..uplne sa z neho vytesujem

cutce
28. okt 2010

@slniecko77 jj, ja vim, ze muzes byt pojistena jen v jedne EU zemi, ja jsem pojistena tu v UK, takze mam tu modrou karticku a veskere vysetreni v CR si platim i gyndu, protoze to nejni akutni pripad, ale sama jsem se objednala na prohlidku, ale pty me scan bude stat 300,-Kc, coz je za hubicku 😀

Jinak jak to budes delat, ja taky chci byt tak pul roka v Cr a pul roka v UK, chci to stridat, tak si chci zazadat o rodicovsky prispevek pokud to pujde, protoze u nas se ohranovali, ze zalezi, kde zijes no a kdyz to bud epul na pul?

Jinak holky kolik je tu porodny?
@slniecko77 jo a ptala jsi se na pregnancy money, je to asi kolem £180 liber? Ja jdu dnes k midwife tak se optam 🙂 . Tak at se vam 4D libi a mate DVD 😀

slniecko77
28. okt 2010

@cutce aha, tak som ta asi zle pochopila podla toho co si napisala 😉 uz som citala, ze nejake dievcata dostali pokutu
no mne povedali, ze ked chcem zit na striedacku UK a SR, tak by som sa mala stale odhlasovat a prihlasovat v oboch krajinach..pride i to sialene a velmi hlupe..skor to vyriesim, ze sa tu odhlasim a prihlasim vsetko na SR, ja som zdrava klop klop klop dufam, ze to tak aj zostane, a v pripade nudze mna aj mimco tu osetria bez problôemov..teda ak sa to da nazvat osetrenim co tu prebieha 😀 😀 😀 paralen viem nasadit aj sama 😀 ale to uz som sarkasticka
..o akom prispevku to hovoris? £180..netusim, ja som prednedavom dostala na ucet ten Health pregnancy grant, ten sa dava v 25tt
..vsak dam vediet ako sme dopadli na sone

cutce
28. okt 2010

@slniecko77 jj to je ono ten grnat a to by melo byt £180 nebo ne? Me rikala bratrankovo zena, ze to dostala. No kdyz ja se nechci prehlasovat, neslo by, ze az mi tu skonci materska po 9 mesicu tak se pak prihlasit tam?

wacata37
28. okt 2010

@slniecko77 ja mela malou ockovanou od 2 mesice az do toho 10 v Praze, pak mela nejakej shot tady v UK. a ted kdyz sme byly v Praze v lete tak ji dala doktorka dalsi shot a rekla ze ten co se dava v 5 letech je jedno jestli to bude tady nebo tam. takze jsem ji ockovala na obouch stranach. jedine co byste mely aby ste v tom nemely gulas rict vasi doktorce aby davala ty nalepky z tech ockovacich latek do ty cerveny knihy co vam dali v uk. ty latinsky nazvy jsou stejny a moje doktorka si dokazala odvodit co nam dali v UK a co potrebujeme doplnit v CR.
jinak mas dobrej prehled o pravech a povinostech ale sama uvidis jaka je to pruda kdyz se ocitnes na urade a nikdo nic nevi a nepomuze ti!! a kazdej ti rika neco jinyho. me to takhle funguje a nehodlam nikoho od nikud odhlasovat uz 3 roky to tak je a cr si jeste nestezovala. 😎

slniecko77
28. okt 2010

@cutce mam pocite, ze je to 190, ale teraz si ma zmiatla 😀 a midwife mki povedala, ze to budu rusit, ze tehule to este dostanu, ale potom...?
..presne tak to chcem spravit ako si to napisala...
@wacata37 tak ja sa snazim prist pripravena pokial idem nieco riesit, nerada zostanem zaskocena a doteraz som mala v podstate stastie na uradnicky, ak neratam negativnu skusenost spred 3 rokov v Socialnej poistovni, kde som mala viac info nez pani za okienkom, ale vsetko sa vyriesilo s pani veducou 😉
..je to samozrejme na tebe co spravis, ale sme v podstate velmi lahko identifikovatelne z dovodu odlhasenia pobytu v inej krajine 😉
..tiez sa chystam nastudovat ockovaci kalendar v UK a v SR a podla toho sa zariadim, viem, ze su tam nejake odlisnosti..ale nasa buduca pediatricka je znama, mm kamoska, tak nebude problem 🙂

wacata37
28. okt 2010

@slniecko77 no to ja jsem prave neudelala. neodhlasila jsem si trvale bydliste, prihlasila jsem se k nasim! tim me nikdo neschani a neotravuje. Ale horsi je to s doporucenyma dopisama ale to vetsinou doletime domu a doresime pres leto nebo vanoce 😀 😀
odlisnosti jsou v tom ze doma davaji hexa vakcinu a musi mit 4 shoty a tady davaji jenom 2. a tady davaji nejake latky extra co si zase v cr musis platit jako ten prevenar (pneumokok)

cutce
28. okt 2010

@slniecko77 kdyz se v tom tak vyznas, mohla bys mi s tim pak i poradit jak to udelat s tim rodicakem? Ja mam trvaly pobyt stale v CR, ale nejak je to nezajima 😒

slniecko77
28. okt 2010

@cutce no za odbornicku sa veru nepovazujem 😀
..ale sprav to tak ako si chcela, prehlas sa do CR, lekari a trvaly pobyt (ten mas), vsetky potvrdenia donesies na prislusny urad a ked im dokazes, ze zijes v CR a do UK chodis len na DV tak to ho musia priznat
..staci sa popytat co vsetko budes potrebovat, vsak budes teraz doma..ja v podstate rodicak este neriesim, je to este daleko

cutce
28. okt 2010

@slniecko77 kdyz ja se celkem bojim, protoze to bude tak 60% v UK a zbytek v CR, ja nerada klamu, ale tak proc bych nemela dostat rodicak, kdyz jsem ceska a mam tam trvaly pobyt. No az bude cas pristi rok tak se na to optam, ale mas ode me naskok, tak snad od tebe budu moudrejsi 😀

slniecko77
28. okt 2010

@cutce ja tiez nerada klamem, ale na SVK sa zdrzovat budem a to dost vela..este je to vsetko vo hviezdach ako sa to u nas vyvinie
..u nas sa este mozu zmenit zakony, kedze mame novu vladu, uvazuju nad predlzenim materskej...takze rodicak vonec neriesim, to bude aktualne az na buduci rok v lete 😉

cutce
28. okt 2010

@slniecko77 tak to jsme na tom uplne stejne, tak snad nam neco daji 😀 😀 😀

cutce
28. okt 2010

@slniecko77 v kolik jdes na to scan?

hathor1231
28. okt 2010

@hajatanufus ale sak ty mas potom tiez europsku karticku,len tam nemas UK ale SK,nie 😉

slniecko77
28. okt 2010

@cutce idem na 12,30hod a z domu to mam cca 15 minut peso
..v podstate uz som na odchode 😉
..prajem vam krasny den 😵

cutce
28. okt 2010

@slniecko77 tak si to uzijte papapa 😀

monika.c
28. okt 2010

ahojte dievcata 🙂
@slniecko77 o tych prepojeniach poistovien v ramci eu sa uz hovori myslim 3 roky a stale nic,ja som malu bola poistit teraz v lete do zdrav.poistovne,sice sa ma pytali,kde sme,tak som povedala ze na sk a u nas deti stale do 18 rokov maju osetrenie zadarmo,takze teda neviem 😒 s ockovanim to budes mat komplikovane,pretoze tu v uk neockuju proti zltacke B a tbc,takze to si budes musiet dat na sk a ak budes rodit tu,stale ti budu chodit predvolania na ockovanie,tak ako chodia nam,mala je ockovana tu,ale ostatne uz chcem dat na sk.je to proste o drzku,ked musis stale vysvetlovat,ze chces to alebo ono a oni ti tu stale povedia,ze nie,neda sa a bla bla bla.paradoxne,ked sme sem prisli s Lukym pred 4 rokmi,tak ho chceli stale ockovat proti zltacke B a ja som ho nedala a proste nesla som im vysvetlit,ze on uz ockovany je 😉 a ozaj,toho zistovania sa teda velmi neobavam,tu aj na sk,je taky bordel vo vsetkom,ze to by musel byt inak vymakany system,aby prisli na to,ze aha,tak toto dieta je poistene tu aj tam 😅

midsumergirl
28. okt 2010

@kivec dakujem ja verim, ze ani jedna z vas sa s nicim podobnym nestretne, pretoze zdravie je naozaj najdolezitejsie 🙂
@mrk11 @elixia ja som sa vcera pytala na to ze kedy mozem zacat s flaskou, lebo tatino chce mat nocne krmenie, mojim odsatym miekom, cize nebudem pouzivat umele a ona ze minimalne skusit mesiac kojit len z prsnika a potom skusit flasku..moja mama bratovi ponukla flasku po pol roku a nikdy ho nikot z flasky pit nenaucil, sme mali doma cintorin flasiek, lebo vsetky porozbijal..inak midwife mi rozdiel medzi flaskou a prsnikom vysvetlila ze ked pijes z flasky to akoby si si cucala palec a ked pijes z prsnika ako keby si si sa z predlaktia, cize je to uplne ine

hajatanufus
28. okt 2010

@hathor1231 no ja mam europsku karticku ale cz. takze som tu aj na slovensku cudzinec. ale tu nemam problem byt osetrena, len na slovensku bude problem, lebo nie vsetci vedia ze co a ako. viem ze mam narok na zakladne osetrenie ale co oni povazuju za zakladne neviem. tu to neriesia. normalne ma osetria a zdaleka nie len zakladne, ved komplet tehotenske vysetrenia a porod atd a nhs si to preplaca u ceskej poistovne. lenze na slovensku je birokracia a nechce sa im vypisovat papiere 🙂

mikailla
28. okt 2010

@hajatanufus 😀 😀 dakujem sii zlata 😀 no ja by som tiez brala take tehotenstvo ako Rachel z priatelov 😀 ale zas ona iba vo filmoch rodi 😔 a kedy si si dala robit tie testy v CR,? tiez mi ho robili v 20tt na SR a bolo OK. 😅
@mrk11 odobrat sama ? 😕 och moj boze na to asi nie som kompetentna 😅 mam ten link aj som ho prestudovala ale toto som necitala,dakujem..

To vsetky ste mali pred porodom taky strach aby bolo vse s drobcom v poriadku? ci to ja mam predporodnu depku, mna vobec netrapi ci mna potrha,porezu,napichaju,ani nad porodom sa nepozastavujem z mojej strany,len by som tak chcela vsetky existujuce vysetrenia pre drobca ☹

kivec
28. okt 2010

@hajatanufus - To dobre poznam, aj ja musim casto riesit tuto dilemu, ze ktorej dcerke sa venovat skor. Inak ja by som s Etsherkou tiez nemohla chodit na dlhsie prechadzky alebo ist peso do mesta. Tiez by mi odbiehala a bolo by to nebezpecne. My vsade chodime autom a Estherku vypustim len tam, kde je to bezpecne. A nastastie, ze v meste mame pesiu zonu, inak neviem, ako by som s nou chodila.

hajatanufus
28. okt 2010

@mikailla sorry ja som to tam zabudla dopisat ze to bolo v prvom tehotenstve ked som zila v cr

hajatanufus
28. okt 2010

@kivec tak to mas dobre ze mas auto no my zial zatial nemame a byvame na dedine kde sa vobec nie kde prechadzat a velmi sa uz chcem odtialto prestahovat tak uvidime ci sa podari lebo s detmi sa zle hlada prenajom a hausing zatial nemame este musime zdokladovat nejake dokumenty a uvidime ci nam to daju

etuska
28. okt 2010

@midsumergirl
tak moj MM by sa aj potrhat mohol-ja by som malemu flasu nedala 😀
v noci sa Šimi budi na krmenie 2-3 krat(ako kedy) a to sa len pricucne,napapka a spinka-takze pohodicka a nehovorim o tom ze sa nemusim bat,ze sa odstavi-co pri flasi urcite hrozi 😒

midsumergirl
28. okt 2010

@etuska vsak ja nechcem odstavovat od prsnika, ale moze sa stat ze ochories alebo budes musiet jednoducho niekam ist alebo dat babatku caj a inak ako z flasky mu to nebude mozne ponuknut, ja chcem kojit min pol roka ale chcem mat aj poistku ze keby nieco vypije moje mlieko aj z flasky 😉

etuska
28. okt 2010

@midsumergirl
no ja so sebou Šimona vsade nosim a ak potrebujem odbehnut-tak ho nakojim a 2-3 hodky bezomna zvladne. A caj mu ako plne kojenemu netreba

etuska
28. okt 2010

tu su super clanky od laktacnej poradkyne Annag(mne velmi pomohli)

http://dojcenie.wordpress.com/category/preco-nie/

kivec
28. okt 2010

@hajatanufus - Tak vam drzim palce, aby vam to dali. Musite to mat velmi tazke bez auta, a este ak ste tak izolovani na vidieku. Tu sa bez auta neda zit. Mas aspon kam chodit na nakup? A kde to vlastne byvate?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre