Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

anjelicek26
30. nov 2010

Caute dievcence, tak ako citam, tak vo velkom sa chystate do prace, no ja urcite doma do dvoch rokov... Matersku mam do marca 2012, takze peniazky neriesim a ani by som nechcela moje vymodlene babatko davat do ruk niekomu inemu, ako sebe... ved na co ho potom mam? My sa budeme v lete akurat vracat do Nemecka, tak vybavim detom skolku, skolu, nejako nabehneme na normalny rezim a ja pojdem naspät do prace. Tak to bude uplne najlepsie.

monika.c
30. nov 2010

ahojte dievcata,ked tu spominate pracu,aj ja mam nastupit v polovici januara,ale bola som sa dohodnut,ze ostanem doma a niekedy v buducnosti,mozno buduci rok september by som sa vratila,majitelka skolky bola uplne super,povedala,ze nie je problem,tak uvidime 😉 len dufam,ze nam to vyjde financne,lebo ak nie,tak budem musiet aj skor ist ☹
@kivec skoda,ze nie si blizsie,ja uvazujem o childminder,len musim zistit,kde sa mam registrovat atd. a hlavne ake podmienky musim splnit,asi za zacnem o to v januari trosku viac zaujimat 😉
@mona12071 presne viem,ako sa citis a ako vam je bez kurenia,my sme to iste prezili pred 4 rokmi,ked sme sem prisli,trvalo to sice len necele dva dni,ale mala som dost,Luky malicky,zima ako teraz,no hroza,nikdy viac ☹

mrk11
30. nov 2010

@anjelicek26 tak to mate skvele, tolko my platime za 2 izbovy byt v Londyne a platy su v UK rovnake. Plus platime neskutocne velke peniaze za dopravu.

anjelicek26
30. nov 2010

@mrk11 - to vazne? To su strasne peniazky za tak maly bytik, ak ste tam aj s malinkou.. nas doprava nevyjde nic, vsetko sa da dojst pesi ci 5 minut autom, aj Saska do skoly len 5 minut autom, je to fajn. To je vyhoda "dediny" - aj ked vraj je to mesto 😉

mrk11
30. nov 2010

@anjelicek26 no a este mate lacnejsie aj jasle na vidieku 🙂 , v lokalite, kde zijeme stoja 1300 mesacne, ved uvidime, ci sa mi podari nejakeho childmindra zohnat, snad aj hej.

mona12071
30. nov 2010

@hathor1231 si ma teras pobavila nasi policajti 😀

wild.horses
30. nov 2010

@z_vesela nie, nevadi, ja si uz nempamatam, kedy bol maly ockovany na tb, ale mal okolo 3 mesiacov alebo viac. Ale viem aj o starsich babatkach, co boli ockovane... podstatne je, aby boli. niektori dospeli su ockovani prvy raz az po osemnastke...
ja som ostavala doma 12 mesiacov. zo zaciatku to bol horor, pokial si maly zvykol v skolke a aj ja som mala strasne vycitky a vsetok ten jazz okolo. no napokon sa to pekne utriaslo.

mrk11
30. nov 2010

@kivec prosim ta, ako si sa dostala k economic advisor? Mne to tiez vychadza, ze budem skoro celu vyplatu davat za childmindera, a potrebovala by som poradit. Dik

mikailla
30. nov 2010

@stropec neviem preco,iba povedali,ze to nejdu riesit lebo ze to nepotrebujem,ze na SR sa to nedava "vraj" a ja na to,ze chcem to tak mi nevedela ani povedat kde a ako sa to riesi,povedala ze si to mam ist s GP riesit a potom vecer mi volala midwife ze urobi appointment,tiez som chcela potom ze dam na SR,ale uz urobila asi ten appointment 😖 😖 to sme sa neopytali kolko to bude stat 😕 😕

mikailla
30. nov 2010

@hajatanufus tak Ty si sikulka,ako si to zvladla super 😉 a dali ti pre malu aj dake lieky ? no ja chcem ist domov hlavne koli malej,chcem aby bola obkolesena ludmi(rodinou) ja tu nemam ani kamartov,stale som sama,a tiez sa bojim tohto zdravotnictva,ak mi ochorie alebo co,doma viem ako to funguje,ale tu je to ine 😖 tiez nemame doma nic vlastne,budeme musiet zit u rodicov,ale budeme mat vlastne podkrovie.

Tak dnes sme boli znova na register office,appointment sme mali s inou zenou nie to co minule a ta mi povedala,ze ziadneho tlmocnika nepotrebujem,tak tam zbitocne sedel 😠 😠 no krava ta stara,uzas niekedy natrafit na takych ludi 😠
Ale mohli by ste mi poradit,prosim Vas,na register office nevedela nic o apostile,dali sme si urobit 4 RL mame si dat vsetky overit apostilou ? alebo len ten ktory budeme domov posielat ? a ako sa tam plati? stiahnu z uctu,postou alebo tam mame ist osobne?

saza007
30. nov 2010

@mikailla Ja som sice maleho na TB ockovat nedala, ale za to ockovanie by si nemala platit nic. Aspon u nas tu je to tak. Neponukaju to, pokial si to sama nepoziadas, ale ak chces, tak je to zadarmo.

mikailla
30. nov 2010

@saza007 A kde v UK si? nam povedala health visitor ze budeme platit,ale je dost mozne ze sama nevedela,kedze nam nevedela ani poradit ako si vybavit injekciu.Nedavas ockovat proti nicomu ?

hajatanufus
30. nov 2010

@mikailla ahoj dakujem nedal malej nic ale ja som ani lieky nechcela len aby ju vysetrili a to urobil a povedal ze ma len nadchu a ze inak je zdravucka tak som rada ja som si v lekarni kupila sprej na cistenie nosteka a sirup od kaslu ale dala som jej to len dva krat a nostek odsavane s vysavacovou odsavackou ale ani moc nejde 🙂 a to apostilum ti staci len na rodny list ktory das na sk na urady ale musi to byt ten dlhy a tu staci aj ten kratsi na urady len sem tam dlhsi ale baby ti urcite viac poradia lebo ja som to este nevybavovala ale mrk ti urcite posle link plati sa asi 33 libier a da sa to zaplatit kartou viac neviem 🙂

hrozienko11
30. nov 2010

@cutce, @adoracion nam by mohlo cosi vyjst na tych benefitoch. working urcite nie,lebo ja mam normalny prijem ale myslim,ze iny by mal vyjst,nepamatam si nazov. uvidime az zacnem zistovat. len neviem,kde to mozem vsetko zistit,kedze doteraz ma to nezaujimalo.
ja budem musiet ist naspat na full time alebo teda min 4dni,aby sme mali dostatocny prijem.

este taka otazka,co mate dievcatka. ako je to s vybavenim rodneho listu doma. totizto neviem,ake priezvisko daju na svk. ja ho mam bez -ova a teraz neviem,ci mi ho daju automaticky s ova doma alebo nie.

wild.horses
30. nov 2010

@mikailla tak isto u nas. to ockovanie je zadarmo. ako som spominala... robi sa aj starsim detom alebo dospelym, ktori cestuju do krajin, kde to ockovanie treba, napr. india ;-}

saza007
30. nov 2010

@mikailla my sme v Londyne. hmmm, je to fakt divne, ze chcu, aby si za to platila. Mozno to zalezi indivudualne od kazdej PCT. Dufam, ze sa ti to podari vybavit, je to odveci, ze HV ani nevie na koho sa mas obratit. A maly je inak ockovany, okrem tbc ma zatial vsetko.

hrozienko11
30. nov 2010

@mrk11 este si nikoho nenasla?

hrozienko11
30. nov 2010

@saza007 a kde v londyne sa nachadzas?

saza007
30. nov 2010

@hrozienko11 south east london, za Temzou 😀 🙂

hrozienko11
30. nov 2010

@saza007 ja zas zapadny londyn 😀

saza007
30. nov 2010

@hrozienko11 a kde tam? kedysi som byvala v Shepherd's Bush a potom v Hammersmithe!

hrozienko11
30. nov 2010

@saza007 este za tym. greenford momentalne

hathor1231
30. nov 2010

baby, idem k vam po radu. kto mate zdravotne poistenie? ale nie cez pracu,potrebujem vediet ktory balicek sa hodi a ktory sa aj vyuzije az neplatim za nieco co netreba 🙂 zamestnavatel mi to nema aky preplatit takze tak 😉 chcela by som dat sebe a malej lebo to cakanie na app ma zoziera 😝 😝 😝 dakujem 🙂

cutce
30. nov 2010

@hathor1231 myslis jako private pojisteni? To je drahy jako blazen proto to nemame, takze nepomuzu
@saza007 ja bydlim kousek pod east london 🙂

hathor1231
30. nov 2010

@cutce jj. len u nas by sa pouzil lebo chodime po doktoroch casto 😖 a cakat minimalne 2-3mesiace na app ma uz nebavi ☹ tak ked uz ma nas hafan zdravotne poistenie tak uz ho doprajem aj malej a mne 😀 len neviem co mam vybrat az zbytocne nepreplacam ked nevyuzijem 🙂

kivec
30. nov 2010

@mrk11 - Normalne som v soku z toho, kolko platite za byt. 😲 To som netusila, ze tie cenove rozdiely v Londyne su az take velke.
K advicerovi som sa dostala cez Sure Start children centre, kde chodim s detmi. Maju to tam ako servis pre mamicky a je to zadarmo. Este tam chodi aj niekto z Jobcentreplus, tak aj tam sa chcem objednat. Ako som zacala chodit do toho children centra, tak som ostala prekvapena, ako tu pomahaju mamickam a vsetko je to zadarmo. Je to super. Dokonca mi chodi domov jedna starsia pani - je to dobrovolnicka z jednej agentury a pomaha mi 2 hodiny do tyzdna zabavat deti, aby som si mohla porobit, co nestiham, ked som s nimi sama. A to mi tiez vybavili cez to children centre. Je to parada.

@monika.c - No veru skoda, ze nie si blizsie. Hned by si mala prvych malych klientov. 🙂 A ty si pracovala v skolke?

cutce
30. nov 2010

@hathor1231 podle me se ceka maximalne 5 tydnu na appoitment. Ja ti v tom bohuzel neporadim, ale nejlepsi by bylo se primo domluvit s tou pojistovnou, na co byjste to chteli 😉
@kivec tak to je super 🙂

kivec
30. nov 2010

@hajatanufus - Ten klb ma boli cim dalej tym viac, uz som z toho dost nestastna. GP mi vybavila urgentny app. na rehabilitacii a uz na to cakam 2 tyzdne. ☹ A neviem si predstavit, kolko by som cakala, keby to nebolo urgentne. Som z toho na nervy, lebo to bude riadna fuska, chodit tam s dvomi detmi a aj tak neverim, ze mi to pomoze. Potom budem musiet zase cakat mesiace na app u odbornika a to uz asi budem chodit aj do roboty, tak to bude zaujimave. Hlavne sa bojim, aby som vladala s tymi bolestami makat v praci. 😖 Paracetamol to zas isti.

hajatanufus
30. nov 2010

@kivec to ma mrzi a nezavidim ti to u mna je to s mojou nohou podobne a tusim mi to reaguje aj na pocasie aspon viem kedy bude snezit 🙂 ale na rehabku ist zatiaL nemozem lebo autobusom dochadzat tak to by sme financne neutiahli tak cakame na ten hausing a ked sa prestahujeme tak potom to budem riesit len neviem kolki sme v poradovniku ale uz sme si vybrali byt len cakame aky bude zaujem a ked sa nam neozvu ze je volny tak cakat zase do buduceho tyzdna na ponuky zas nieco vyberieme a uvidime pani na urade povedala ze ked budeme medzi prvymi troma na cakacej listine ale nepovedala kolko ludi je pred nami tak neviem snad to bude coskoro lebo aj agenture potom musime dat vediet ci ostavame a nechcem skoncit na ulici

mrk11
1. dec 2010

@hrozienko11 nie, ale odkedy sme sa spolu rozpravali, ani som nehladala, lebo som nemala uz nikoho na zozname

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre