Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

monikac
28. jún 2011

@aliza no som zvedava na ten porod tu... 😒 hlavne ked ma pusita po par hodinach domov ako to oni zvyknu....ale pridu mi tu rodicia, tak aspom od nich budem mat nejaku pomoc torsku kym sa pozberam na nahoy 🙂

slniecko77
28. jún 2011

@monikac tak to je ine pokial si bola nezamestnana, ze musis byt niekde poistena..a tym padom si bola na SVK kedze si bola obcan SR 🙂
@aliza odhlasenie s poistovne nema s demokraciou nic spolocne, pokial podla zakona musis byt poistena tak im v poistovni musis dokazat, ze to poistenie niekto za teba plati..preto sa neda len tak odhlasit
..takt o ja mam asi stastie, ze pani u nas na pobocke vedeli ako to v UK chodi 😉 😀
..ale nieco podobne som si zazila v Soc. poistovni pred par rokmi, ale aj tam uz pracuju ludia co sa v tom vyznaju 😉 teda aspon u nas 😀

aliza
28. jún 2011

@slniecko77 ja som tu demokraciu myslela tak, ze nedovolia odhlasit. Ved ked zrusim poistku, tak si budem musiet za osetrenie platit, nie? ale preco je to u nas takto povinne, to nechapem.

aliza
28. jún 2011

@monikac ja som mala podobny termin pred rokom 😉, boze, ako to strasne rychlo ubehlo...az mi je smutno. neboj, bude dobre, treba mysliet pozitivne, ze to vsetko dobre dopadne a je super, ze ti pridu rodicia, ja som tu mala mamu 3 mesiace.

monikac
28. jún 2011

@aliza jee super, mamina je mamina ze 😉 a obe deticky si rodila v UK?a vidim,ze dcerka ma uz 6 rokov, tak chodi urcite tu do skoly.....ako je na tom z SK jazykom a anglictinou? Ako doma s detmi rozpravate len po SK?

slniecko77
28. jún 2011

@aliza keby nebolo zo zakona nutne si platit, mnoho ludi by si zrejme neplatilo zdr. poistenie a dopadlo by to ako v USA, nemas poistku, nemas peniaze..nebudes osetrena, ale u nas z Ustavy vychadza, ze kazdy ma narok na zdr. starostlivost a osetrenie..a to niekto musi platit 😉 tak asi preto 🙂
..asi si fanda americkeho zdr. systemu 😉 😀

monikac
29. jún 2011

@slniecko77 mozem sa ta spytat ako ste spokojny s auto sedackou pre babo co mas v albume...maxi Cosi Pebble? mas tu hnedu? ta je krasna farba to sa mi paci. 😵

slniecko77
29. jún 2011

@monikac sme s nou velmi spokojni 🙂
..ked sme boli pred nedavnom na SVK lietadlom, mali sme pozicane tri autosedacky a vtedy som si uvedomila, ze nie je autosedacka ako autosedacka
..je pevna, aj ked trocha tazsia, ale je v nej dobre zaistena hlavicka dietata, aj boky autosedacky su vystuzene (kvoli bocnemu narazu), maly ma skoro 6 mesiacov a zatial sa do nej v pohode zmesti a to sme este nevytiahli ''vankusik'' spod zadocku
..ked sme ju kupovali, vysla v testoch ADAC ako najbezpecnejsia svojho druhu (r. 2010)
..mame ju v hnedej farbe 🙂

mikailla
29. jún 2011

caute babule, vcera sme si vsimli na anglickom ucte,ze nam schvalili CHB 😀 tak super, aspon nico sa zadarilo,len to chodi staremu-ci mlademu 😅 😅 na ucet,tak mam z toho prd,musim daco vymysliet 😀

monikac
29. jún 2011

@slniecko77 jeee super, dakujem za odpoved, vcera som bola pozriet a v maju ju v John lewis,ale v hnedej som ju nevidela len na nete, tak asi objedname z netu.. my musime mat len maxi cosi, lebo to je sedacka co sa nam da dat na kocar....a mate do auta pod nu aj ten base kde sa upevni,alebo sa len dobre upevnuje aj bez toho s pasom?

slniecko77
29. jún 2011

@monikac a aky kocar idete kupovat? teda ak mozem byt zvedava 😉
..my ju mame bez base viac-menej ju mame stale v aute, mne sa dobre upevnuje, ale keby som ju velmi casto vyberala z auta asi zvolime aj base

monikac
29. jún 2011

@slniecko77 my sme kocar kupili akurat tento vikend Quinny Buzz 3 a da sa menit aj za 4 wheel. Je velmi lahky a super sa sklada a rozklada a neni ani velky... 🙂 no ja chcem to car seat upevnit aj priamo na kocar konstrukciu ked pojdem do obchodov a tak niekde narychlo,tak asi ten base bude jednoduchsie kupit....

slniecko77
29. jún 2011

@monikac tak v tom pripade ano 🙂 je to omnoho pohodlnejsie, to staci len zakliknut
..ja som autosedacku nechcela pripevnovat na kocar preto ju mame viac-menej stale v aute 🙂

monikac
29. jún 2011

@slniecko77 tak to asi bude lepsie...mozem sa ta spytat? Rozpravas an maleho SK alebo anglicky? tvoj manzel je anglican?

slniecko77
29. jún 2011

@monikac my sme obaja slovaci, takze u nas znie slovencina 🙂
..ale co som bola na jednom, ako to nazvat, kurze tak nam hovorili aby sme na dieta hovorili urcite nasim materinskym jazykom, anglictiny bude mat este dost..vo vasom pripade to bude bilingvalne od narodenia 😉

monikac
29. jún 2011

@slniecko77 jaaj tak to mate fajn. len sa obavam toho,ze nedokazem rozpravat sk na male ked som viac zvuknuta anglicky rozpravat....bude to sranda, no ale budem sa musiet snazit, aby babo rozumelo sk. a planujete ostat zit v uk? ci sa niekedy vraciate na rodnu zem? 🙂

slniecko77
29. jún 2011

@monikac ja by som sa chcela vratit spat na SVK, priznam sa, ze mi UK nejak neprirastlo k srdcu a chyba mi rodina a priatelia @radlinka 😉 😀 😀 😀
..ale odkedy som s malym doma tak to zase vidim trosku inak, mm sa tu paci..uvidime co zivot prinesie, ale v najblizsej dobe sa urcite domov nechystame 🙂

blueberry21
29. jún 2011

@michell No ja s nou tak isto absolutne ,ale absolutne nesuhlasim , bola som v UK dokonca aj pocas prvych troch mes. tehotenstva, tam to beru tak , ze ak do 3 mes. potratis tak sa nic nedeje asi to tak malo byt..a nikto ta ani len nevysetri. A to zdravotnictvo tam no ako z doby kamennej mi to pripadalo , ano niektore pristroje su mozno na lepsej urovni , ale cely ten ich system no strach a hroza a kopu ludi mi to potvrdilo .Zeny čo tam rodili vraveli , ze odrodili a za chvilu ich poslali take ubolene domov a uz na ich mieste rodila zas ina. Som stastna prestastna , ze som naspat na sk a napriek nasim problemom na sk , som hrda ,ze som slovenka . Vsetko tu mame lepsie a o strave ani nehovorim . Ale UK dobra skusenost...

smajka
29. jún 2011

@monikac - maxi cosi je podla mna najlepsia auto sedacka. nebudes banovat. prvu sme mali graco a druhu maxi cosy. teda pekny rozdiel - hlavne vo vahe. a na sk mame dve 'nejake', po sestri detoch a neni nad maxi cosi 😉 myslim ze motherare robia casto akcie na ne. 🙂

hathor1231
29. jún 2011

hallo, sme zive a pomerne zdrave 😉 dakujeme za opytanie 🙂 mala pekne pribera,rastie,je potvora,len rozpravat sa jej moc nechce.

skusenosti s UK zdravotnictvom- treba skusat inych lekarov a nedat sa odflaknut. ak ma nejaky chce odflaknut,vyhrozim sa mu, ze pojdem ku inemu a ak mi ten nieco najde tak ma isty complaint+problem. uz som sa naucila ako s nimi vyjednavat, je takze najst dobreho. mam hrozne skusenosti,ale aj prijemne. je dobre ak mate na SR znameho lekara,co vam moze pomoct- napr. povedat ake testy pytat,preco ich robit atd... na mna kukaju ako na zjavenie a parkrat sa ma spytali,ci studujem medicinu 😅
naposledy ma dorazil vyrok "na rakovinu ste primlada" 😅 😖
btw, neprehliadaju zo spodu ak to nie je nevyhnutne. ak chcete vaginal examination tak treba povedat 😉 tu sa ku gynekologovi nechodi bezne a teda to je pre ne nieco neprijemne,nie su zvyknute. ak vam ma robit examination chlap,tak sa vas spyta ci chcete sestricku v miestnosti alebo si mozete vyziadat zenu-lekarku. to iste,ak sa vam ide chclap dotykat prsnikov, ma pritom byt sestricka.

aliza
29. jún 2011

@slniecko77 no to urcite nie 😀, fanda urcite nie som. kazdy system ma svoje chyby, zial. Ano, narok ma kazdy, ale iba ak si zaplati. V UK ma zase narok kazdy, aj ked si neplati nic 😎. Ideal neexistuje, ale ja v tom aj tak nevidim problem, ved nech za deti, tehotne a mamicky na materskej plati stat tak, ako teraz, tym padom by nevznikali situacie podobne USA, ze neosetria tazko chore dieta a zase ten, kto si platit nechce, nech sa mu poistka zrusi a ak potrebuje ist k lekarovi, nech plati z vlastneho.

aliza
29. jún 2011

@monikac dcerku som rodila na Sk, maleho tu. Hej, chodi uz do skoly, zacala vlastne od 3 rokov nursery a odvtedy hovori iba po anglicky. Doma s nou hovorime po slovensky, takze ona si vybrala anglictinu, asi sa jej viac paci alebo co 😝. Teraz, po 3 rokoch, zacala trochu po slovensky, chce sa dohovorit na SK, s babkou, dedkom a tak, takze so mnou hovori po slovensky, ale nie je to normalna slovencina, nevie vyslovovat a hovori takou anglickou slovencinou, cize aj slovosled, o sklonovani ani nechyruje....no je to dost smiesne, ale snad sa to zlepsi.

monikac
29. jún 2011

@smajka dakujem za radu.....maxi cosi it is... 😉 Mothercare maju teraz dost velke zlavy, tak musim aj tam zajst pozriet vidis....dobra rada. idem hned kuknut na ich stranku.a som pozerala aj Amazon ich predava a maju celkom dobre ceny tam.

monikac
29. jún 2011

@aliza tak ty si skusila obe nemocnice aj tu aj na sk a aspom to mozes porovnat... 🙂 a urcite povies, ze ked si rodila dcerku tak bolo lepsie lebo to bolo v sk nemocnici....
Tak to moze byt zlate ked mala sa snazi slovensky s anglickym prizvukom. Tak vy na nu slovensky a ona odpoveda v anglictine? 😀 Ale ak sa raz vratite na SK, tak zase sa do slovenciny dostane, len ta gramatika sa jej potom asi bude horsie ucit....

aliza
29. jún 2011

@monikac no, uprimne, ja som z tych 'divnych', ktorym sa Uk starostlivost pocas tehotenstva a porod samotny velmi pacil. Mala som porod presne taky, po akom som snivala, takze maximalna spokojnost, so vsetkym, aj s tym skorym prepustenim domov, proste vsetko mi vyhovovalo. mne sa porod na Sk nepacil, aj ked bol bez komplikacii. takze tak.
No, uvidime, ze co a ako, domov sa nechystame, sme tu viacmenej nastalo...a ked, tak by som isla niekde inde, do inej, anglicky hovoriacej krajiny, ale na Sk asi nie, aj ked mi Slovensko velmi chyba, zivot je tam velmi tazky, nepaci sa mi napriklad nas skolsky system, dceru by som tam nechcela dat do skoly a stale to u nas nie je take slobodne, 'otvorene', napriklad co sa tyka inych ras, narodov, inakosti celkovo. tak ci onak, slovencina je aj bude rodnym jazykom mojich deti 😉

monika.c
29. jún 2011

@anjelicek26 no co ja viem,rubeola aj oypky su ochorenia,po ktorych su niekedy zavazne neziaduce ucinky s trvalym poskodenim zdravia,napr.strata sluchu,zraku,zapal mozgovych blan atd. ale samozrejme,je na kazdej z nas,ako sa rozhodne 😉
@aliza nas luky sice rozprava po slovensky ale z anglickym prizvukom 😅 aj ma to mrzi,lebo ked sme na sk a pocujem ako krasne rozpravaju ine deti v jeho veku,nuz ale snazime sa,sem tam ho opravim a ideme dalej.nase deticky budu aspon vediet dobre po anglicky,uz teraz sa mi niekedy zda,ze je v aj lepsi ako ja 😀
a ozaj,co sa tyka zdrav.starostlivosti v uk,uz som si zvykla a naucila sa,ze ak sa mi nieco nezda,pytam si vysetrenia,ake by mi urobili na sk,no niekedy je moj gp zo mna paf 😀

monika.c
29. jún 2011

@aliza ak sa smiem opytat,preco sa ti skolstvo na sk nepaci?mne sa zase nepaci tu,napr.luky pozabudal veci,ktore uz vedel v skolke a ja to s nim opakovat denne nestiham,kedze chodi domov okolo 16.00,takze vsetko ma svoje plus aj minus 😉 ja som rodila tiez na sk,mala som vyvolavani porod,prvy a mozem povedat,ze aj ked ho vyvolavali,bol lepsi ako tu,mozno som mala stastie na lekarov na sk,ale proste keby ze mam rodit treti krat,urcite vyberam sk 😉 a to iste so skolou,teraz velmi velmi rozmyslam,ci ostat na sk,aby luky zacal chodit do prvej triedy tam a muza nechat tu,alebo zostat tu ☹ ako som povedala,vsetko ma svoje plus aj minus.mne sa zase nase skolstvo paci a myslim si,ze deti maju vacsi rozhlad a lepsie vzdelanie ako tu.tot moj nazor 😉

aliza
29. jún 2011

@monika.c tak to poznam, ja mam dokonca aj mm GP, takze ked idem do surgery, tak uz dopredu vsetko viem a GP nema chudak sancu, akurat rychlo listuje v tej svojej knizocke alebo v databaze 😀. Mozno preto nemam az take zle skusenosti lebo vzdy idem dopredu pripravena a tiez sa nedam len tak odbit. Ale mozno je to aj tym, ze my sme velkomesto, nemocnic je tu vela. Ja som naozaj cakala na odborne vysetrenie maximalne mesiac a to som ich mala niekolko a vzdy to bolo takto 'skoro' a vysetrenia boli odborne. No a tiez som si uz zvykla, aspon sa clovek o seba viacej stara sam 😎.

slniecko77
29. jún 2011

..neviete co je s @cutce ?

slniecko77
29. jún 2011

@aliza ja som to viac-menej myslela zo zartu...s tym USA systemom 😉 😀 😀 😀
..pises, ze tvoj manzel je GP tak snad mas predstavu kolko stoji napr. operacia slepeho creva, keby niekto nebol poisteny tak si ju asi tazko zaplati a nevidim dovod preco by mal na to doplacat niekto iny 😉 tak to vidim ja
..tvoj manzel je rodeny slovak? studoval medicinu na SVK? teda ak to nie je tajne 😉
@monikac ja som sa pytala z porodnice hned domov (rodila som o 11.10 a sli sme domov o 18.30), pri predstave, ze budem lezat na jednej izbe s dalsimi piatimi anglicankami s velkou pravdepodobnostou nejakymi asocialkami tak ma hned chut presla tam zostavat 😝 na SVK by som sa urcite domov nepytala 😉

monikac
29. jún 2011

@aliza tak to si mala v UK stastie asi na dobru nemocnicu....ale to je dobre ze si mala dobru skusenost tu rodit 😉 a to mas pravdu,ze tu je ten zivot asi lepsi ako an sk...a.z na to pocasie,ale aj na to sa zvyknut 😀 ja si tiez neviem predstavit zit na sk, hlavne ak ma clovek nieco niekde vybavit....ale zase mi chybaju rodicia a cela rodinka tam,skoda ze sa nechcu prestahovat na tuto stranu... 🙂 ale tak pokial si priame lety z a do BA, tak sa to este da.....a ked tvoj manzel ne GP, tak to chodis asi k nemu a mas vzdy o vsetko super postarane... 🙂

@slniecko77 tak ty si odvazna tak skoro ist po porode domov....mna keby tak rychlo chceli prepustit, tak sa asi budem pytat aby som tam mohla ostat aspom na jednu noc, aby som vedela,ze je vsetko v poriadku....ale aj tu sa asi da zajednant si vlastnu izbu ze? este som s midwife nepreberala porod az na dalsi tyzden, tak ani neviem co sa a da a co nie.Pisala si aj na papier ako chces priebeh porodu? Viem, ze vela ludi tu to tak robi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre