Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

janina82
27. dec 2011

@etuska dakujemeeeeeeeeeee, jooj je to nase zlaticko 🙂
no k tej epiduralke..mne ju dali ked som bola otvorena na 7 cm..ale to nevedeli ze som na tolko otvorena..ja som im hovorila ze chcem epi a oni ze ok, totiz predtym som bola povoedne na inej izbe a potom ked sme prisli na izbu kde som rodila mi zavolali anesteziologa..predtym vsak necheckli na kolko som otvorena, lebo zevraj to robia kazde 4 hodky..tak som si musela pockat..ale je pravda ze mi dali epi a potom ma hned checkli...
ale tusim ju davaju az ked si otvorena od 3-4 cm...ja som predtym bola 3 cm otvorena..joooj vsak tebe sa to uz blizi mozno uz coskkoro 🙂
@kvietocek7 ano je to dost individualne pri tej epiduralke..mne anesteziologicka rozpravala mozne nasledky a hovorila o bolestiach chrbta, hlavy...poviem uprimne v tych bolestiach mi to bolo jedno v danej chvili, a je pravda ze som bola o epi rozhodnuta pred porodom takze by som si ju dala tak ci tak...ano a moze zabrat na polku tela len, alebo u niekoho vobec..je to risk...no musim si zaklopkat klop klop ja sa citim fajn..ziadne bolesti hlavy, chrbta, tak pevne verim ze to tak aj ostane 😉
@yanka86 ano zasivali ma ale mam iba jeden steh 🙂 ...no ale aj tak to boli a hlavne stipe ked idem na zachod ☹ ale co to je normalne musim to vydrzat..

inak chcela som sa vas babulky maminky spytat..maly ked spinka tak mam pocit ze nespi kludne ..je taky nervozny akokeby..stale sa prehadzuje, zamrka a spi dalej...je to normalne?????
este som sa chcela spytat kedy ste kupali prvykrat miminko????lebo ja mu zakazdym umyjem ritku ked menim plienku ale myslim tak celeho kedy ho mam uz umyt..pupik mu este nedpadol..

alegro
27. dec 2011

@yanka86 😀 mne ju dali pozdno-pozde.... 🙂 no kazdopadne ho tam maj....je to velka opora aspon pre mna bola 🙂 a urcite nech na nich nalieha keby keckali do toho....🙂 DRZIM PALEC... 😀 ALE MYSLIM,ZE VSETKO BUDE FAJN VED PRECO BY AJ NEMALO BYT,VSAK? 🙂

monikac
27. dec 2011

@etuska mne zistili ze je mala breached par tyzdnov pred porodom...zistila mi to MW, ked som bola na check in, len sa jej nieco nezdalo ebo nemohla dobre najst tlkot srdiecka, ak je dietatko hlavickou dole, tak tlkot by mal byt pod bruskom,ale tlkot moej malej nasla az pod mojim srdcom, tak povedala, ze sa jej zda, ze baby sa pretocilo, tak ma poslal na scan kde to potvirdili a tak som nemala na vyber a musela som mat planned C section,ale aspom som vedela kedy presne bude baby na svete..🙂 mala som epiduralku aj ked som sa toho najiac zo vsetkeho bala, ale musim povedat, ze som ani necitila ked mi ju pichali, lebo mi natreli chrbat nieco ako ladom a to mi vlastne akoby umrtvilo chrbat a o 10min na to bola mala na svete. Ako kveitocek spominala z epiduralu zvyknu mat zeny problem s chrbtom a moze mat clovek aj velmi velke bolesti hlavy, co sa velmi tazko lieci,ale ja teda nic nepocitujem, takze na epidural sa nemozem stazovat....prajem vela stastia... 😉

monikac
27. dec 2011

@kvietocek7 cauky ako sa mate? ako ste prezili Vianoce? Deturence dufam osluchali a tak im Santa doniesol vela darcekov.. 😀 chcem sa spytat ohladne toho kocara na Ryanair ked si isla...ty si mala vanicku? lebo mne sa kocar rozklada na 2 casti a vanicka sa neda zlozit, to mozem zobrat az k lietadlu myslis? ako to prejde cez scan? a to mi zoberu kocar pri shodikoch do lietadla a potom zase ked pistane v BA, tak ho budem mat pri lietadle tiez?

monikac
27. dec 2011

@alegro ja som mohla moj pas pozorvat cez royal mail kde je , lebo som zaplatila tusim £8 extra a skontrolovali mi ci som mala vsetko ok na application a dali mi taku formu s tracking number kde som mohla pozorovat pas. ale nemusela som to pouzit lebo do 2 tyzdnov som mala pas pre malu...

kvietocek7
27. dec 2011

@janina82 suhlasim s tebou ze epidural je individualny,tak nech ti to vydrzi vsetko bez tazkosti.. avsak velakrat moze byt zradny a vratit sa v roznej podobe 🙄 pri prirodzenom porode by som sa osobne obavala aby mi napr nezastavil porod alebo uplne by som znecitlivela cim by som nevedela spravne tlacit a podobne...skusenosti su rozne...
My sme kupali tusim na 4-5den prveho syna, lebo to bol prirodzeny porod kde ho nedrhli-neumyvali hned po porode na rozdiel od posledneho - cisarskeho,lebo asi je pravidlo kupat-umyvat po cisarskom,tak jeho umyvali - vsimla som si to.Patricka sme kupali teda na 6 den,tusim..
Takze kupanie uz kludne mozete zahajit 😉
Ten nepokojny spanok to su novorodenecke reflexy,niektore deticky su velmi senzitivne na podnety tak sa aj akoby strhavaju a podobne.Postupne to ustupi. Ono si zvyka na vonkajsie prostredie a tym je to prirodzene.
Inak ak idete vybavovat porodne na sk tak ti mozem na mail poslat prelozene tlaciva o doziti 28 dni dietatka...
a plne dojcite?

alegro
27. dec 2011

@monikac ahoj...to som platila aj ja...cez 8 to bolo....do googla mam dat royal mail?idem pozriet to number....VDAKA

alegro
27. dec 2011

@monikac len ja vobec netusim zo vsetkych cisel na tom papiery,ktore by to malo byt....

kvietocek7
27. dec 2011

@monikacahoj 🙂 akurat dnes sme boli trochu pokorculovat(adamko prvi krat na korculkach 🙂) )Patrick cely cas spinkal co nas nesmierne potesilo,inac by to bolo obtiazne lrbo sa rad nosi na rukach betarisko jeden 🙂
Chripkami a soplikami sme uz presli tak je zatial pokoj,
Veru vianoce pre deti boli plne darcekov aj ked sme mali problem ake hracky kupit,lebo uz maju tolko ze az... ale vytesovali sa hlavne z rozbalovania (tolka halda baliaceho papiera 😀
inac celkom fajn pokojne,len skoda ze to pocasie bolo take pochmurne,mohlo trochu napadnut snehu 🙄 no ale pri tom teple to asi ani nehrozi 😖
Kocik si mozes zobrat az k lietadlu. Len ak mas napr ze sa ti sklada a chces k tomu car seat tak ony ti pri batozine oznacia len dve casti teda kocik(bud kolieska alebo vanicku) a car seat. Myslim,ze by sa to dalo obist a zobrat to k lietadlu s tym ze jedna z vec z toho nebude mat oznacenie napr vanicka alebo kolieska pripadne car seat. Ony ked to PRI LIETADLE poskladas a na kope tak ci tak to pri prilete vsetko vylozia a to si uz spoznas a poskladas tiez pri lietadle. Teda ony to davaju do brucha lietadla -vsetky buggy prinesene k lietadlu a tam si ich potom aj vyzdvihuju ked vystupia z lietadla takze to tam tiez budes mat. Skratka ako prinesies tak sa aj odnesies.
Pretoze ak nechas car seat ist ako batozinu tak to uz mozu brat ako osobitnu cast a to uz asi treba platit.
No a na tom check in to treba vsetko pekne rozlozit a dat na pas aby to preslo tym scanom.Uz som videla ze ak to bolo prilis velke tak to scanovali takym rucnym ci tam nieco nezapipa.
A vam sa ako dari? malinka je zdrava? chystate sa v blizkom case na SK?

monikac
27. dec 2011

@alegro akurat sa divam na ten moj receipt od royal mail a to cislo najdes pod Barcde je to hned pri vrchu v takej tabulke pod applicant's name. Je tam aj tel.nbr na ktore mozes zavolat,ak chces ti ho poslem do posty 😉

monikac
27. dec 2011

@kvietocek7 dik za info 😉 ano car seat extra platis £10 za cestu, ale to mi nemusime brat kedze svagrova maju take ako my a ho momentalne nepouzivaju tak to pozicaju...na SK ideme koncom januara na mesiac, tak sa velmi tesim....mala zazije prve samostatne prazdniny u SK dedka a babky kedze my s manzelom pojdeme na par dni do Tatier polyzovat, ak bude sneh,ale ak nie tak nevadi, aspom si odychneme a dame nejaku turu v tatrach sa neda nudit... 🙂
Tak hovoris, ze mate doma hrackarsky obchodoch?? 😀 pre tie deti je tolko hraciek, ze nenormalne je to az, aj tak tie deturence najviac zaujima to co nemozu, ako dialkove ovladanie, mobil, kable atd. 🙂
Tak parada, ze Adamko ti uz korculuje, aj to starie dievcatko uz vie?
My sme mali fajn Vianoce,boli sme u svokrovcov,ale pre mna su SK Vianoce najkrajsie, my to tak inac prezivame, ked mame tie svoje tradicie,ale oni zase povedia to iste o nasich Vianociach, pre kazdeho su tie Vianoce najkrajsie tam kde vyrastali, lebo si na to clovek zvykol. Thalia mala samozrejme najviac darcekov,ale jej sa najviac paci stromcek a svetielka na nom.... 😀
Vy sa nechystate domov pozriet?

monikac
27. dec 2011

@alegro a kedy si posielala application na pas?

monikac
27. dec 2011

davali ste niekto krstit dietatko na SK? Neviete co sa ku krstu potrebuje? a ako dlho dopredu sa musi dieta nahlasit na krst? a musi sa chodit aj na nejake pripravne nauky alebo nieco take? dakujem 🙂

kvietocek7
27. dec 2011

@monikac aj jaajj tak niekto sa bude mat 🙂 fajne,ze sa vam da ist. Tatry su naaadherou a stale neunavne zive 🙂
Mna liez laka lyzovacka doma na SK ale zatial to vidim komplikovane,kedze Patrick ma stale materske mliecko tak sa od neho neotrhnem a aj keby sme ho mali kdesi pri svahu tak by musel byt aspon minimalne dobry ako dnes ked spinkal pocas nasej sportovej aktivity 🙂 Evicka sice nebola prvi krat na lade ale prvi raz sme jej dali klasicke korcule s jednym nozom.Adamko mal take detske s dvomi nozami,neviem ci poznas...pridam foto ...
A tie vianoce, no veru poriadny rozdiel v tom ako prezivame vianoce u nas doma a tu. Vcera ked sa u nas tradicne koledovalo tak tu sa brakovali obchody,no hrozny pohlad na ten rozdiel, brrr ktovie co tu budu mat o par rokov ked ich onudia obchodne osiale vypredajov.
Tak ak nepotrebujete car seat doma na SK tak to mas potom poriesene 😉
Kolko vazi Thalia? a kolko uz mate vakcin?
Na SK sme sice nekrstili ale potrebujete aby aspon jeden z krstnych rodicov mal krstny list, potom sviecku a kosielku. Kedy sa treba nahlasit je individualne -teda to zavisi od farnosti,farara kde planujete krst. Najlepsie si zavolaj na farsky urad a spytaj sa alebo nech sa niekto od vas informuje. Nauky su tiez rozne,niekde to konaju den pred krstom inde zas pred krstom. No a na udaje si urcite zoberte birth certificate pripadne pas pokial nemate slovensky rodny list koli udajom.

monikac
27. dec 2011

@kvietocek7 no tak to ano ked clovek koji je to komplikovane si niekam vyrazit bez maleho...jee videla som foto, zlatucki su a ako super stoj rovno... 🙂
to mas veru pravdu z tymi ich vypredajmi hned na dalsi den po Vianociach ved Next obchod otvaraju uz o 6am a ludia uz stoja v rade aj od 4am...ako mne by sa to nechcelo... 🙂 ale dnes som bola pozriet v Nexte a oprasila som tam poriadne,ale to sa neda nekupit take krasne vecicky.... 😅
tak to super s tym krstenim, som myslel ze aj nejake papiere z matriky treba,ale super, ze nie. Obaja sme krsteny tak to by nemal byt problem a pas pre malu dosiel pred par dnami, tak aj ten berieme...
Thalia vazila pred 3 tyzdnami skoro 6kg bez par dek,ale teraz vo stvrtok ju chcem zobrat odvazit lebo sa nejako zacala gulatiet.... 🙂 tak om zvedava na tie rozmery. a vy mate kolko? aj vas meraju zakazdym ked vazia? Mala uz mala 2 vax a teraz v 4jan ma dalsiu a potom tusim 10jan ma BCG vax ktorej sa najviac bojim to je ta do rucicky kde ostane taka odtlacka...ty ides malemu davat BCG? alebo uz ju mal?

kvietocek7
28. dec 2011

@monikac no veru obist next bez veciciek pre deticky sa tak lahko neda... 😅 krstny list nech si zoberie manzelik odtial kde bol krsteny -teda pre pripad, ale myslela som ze budu asi pozadovat krstny list toho kto bude krstnym otcom. No my sme pri poslednom vazeni teda na mikulasa vazili 7.6kg no ale myslim ze sa to podvihlo,to sme boli na prvu vakcinu, druha nas caka 3.januara tak nas aj odvazia ale nemeraju. BCG sme mali na 3den po narodeni tak to uz mame za sebou a zatial ziadne komplikacie z toho. Obavy mam veruze aj ja pred kazdou vakcinaciou ale co narobim ked sme tu v UK ktore je multikulturalne 😖

monikac
28. dec 2011

@kvietocek7 aha tak vy sa este lepsie gulatiete ako my teda... 😉 to mate uz pekne rozmery teda....to Thalia, Patrica asi nedobehne uz...
Tak to super ze BCG mate uz zasebou....my sme tie prve 2 zvladli super,mala sice poriadne plakala hlavne pri prvej to bl asi taky sok poriadny pre nu a to som prvy krat videla slzicky ako stekali, az mi srdce pukalo... 😔 hned ako sme dosli domou som jej dala oladik na nozku , trosku otctu s vodou som dala na vatu a obviazala nozicku na noc a vsetko fajne preslo a uz na to aj zabudla teraz.... 🙂

kvietocek7
28. dec 2011

@monikac starostliva maminka si veruze 🙂 citam ze Thalia ma druhe meno pobdobne Patrickovi 🙂 on nam nielen nabera ale sa aj taha do dlzky. Zatial sa este pretocit nepretoci ale zato sa poriadne vie hlavickou podvihnut. Na brusku uz velmi nemusi ale predsa trenujeme 🙂

monikac
28. dec 2011

@kvietocek7 😀 Thalia nema druhe meno Patric...to som myslela na tvojho syncea Patricka, len som o zle napisala, ze Thalia ho nedobehne.... 😉 Thalia ma druhe meno po mne a po babke Monika 🙂 ani Thalia sa nepretoci,ale hlavu uz vie drzat, na brusku tiez moc nechce ale vies co na vianoce dostala priehradku, vyzera to ako bazenik ale je to z laky vola sa to sensory ball pit, ma v tom gulicky a je to velmi farebne dookola, vselijake ciarky, bodky,zrkadlo atd. a vies ako v tom rada je? dame ju na brusko a tam vydrzi v tom velmi dlho a hlavicku dole nepolozi, tak to velmi odporucam kupit... 😉 pridam tu foto toho.. 😉 sice je na foto na chrbatiku,ale to len ked som ju fotila... 🙂

janina82
28. dec 2011

@kvietocek7 ano chceme vybavovat porodne zo sr, to by bolo supeeer keby si mi tie tlaciva poslala na mail, prosim prosiiiiiiiim, dakujem 🙂
ano plne dojcim, mliecka mam dost..len co ma trapi tak maly papka len z jedneho prsnika, druhy si nevie nejak chytit ☹ ...tak ten druhy si len odstriekavam...neviem ci je problem s bradavkou alebo co , uz som skusala aj klobuciky ale to maleho este viac vytaca.. 😖 ..takze kojim kojim ale len z jedneho prsa...
ozaj chcela som sa este spytat nemalo nahodou nejake vase dietatko novorodenecku zltacku???lebo moj maly ju dostal na 3,den, midwife vravela ze to je normalne..neviete ako dlho to bude trvat???len mi kazala ho pravidelne krmit a davat na denne svetlo..nie je moc zlty, len troska, aj ona vravela ze nema nejaku riadnu zltacku..

zzuzana82
28. dec 2011

@monikac
@kvietocek7 babeny ked sa tu bavite o tom ryanair, my ideme tiez v januari 1x dom, ale ja musim zobrat uz velku autosedacku bo vajicko je uz pre krpca male, a nevydrzi v nom. Predpokladam, ze k lietdalu sa moze zobrat len vajicko,teda sucast travel systemu, a co takato velka, u nas doma nikto nema,tak musime zobrat my, len neviem ci mi to budu ratat ked aj mam zaplatene navyse tych 10libier ako spomina monikac alebo taku velku beru uz ako dalsiu batozinu? Lebo to asi radsej potom poslem kurierom 😒 😉 hadam ste ma pochopili co sa pytam 😀

zabatinko
28. dec 2011

Ahojte maminky,vedela by mi niektora poradit?V january ideme do Uk,mame 2rocnu dcerku.Na co tam budem mat narok,resp,o co mozem poziadat?a ako to je na svk,musim sa odhlasit z rodicovskeho ci ako to je?dakujem

monikac
28. dec 2011

@janina82 ahoj moja mala zltacku, dostala ju na druhy den ako sme boli este v nemocnici, tak ju dali pod take svetlo, bolo to ako solarko, bola tam 13 hod v kuse, som ju vyberala odtial len na krmenie a prebalovanie a potom jej to preslo, bola este trosku zlta,ale ked sme dosli domov, tak som ju mavala v conservatory co mame presklene a tam bola na svetle stale a potom jej to uplne zmizlo, ale neboj zltacka u babatok je normalne, mava to dost vela deticiek ked sa narodia, ono to babu prejde, len sa snaz babo nechavat spinkat pri okne nech je na priamom svetle ako casto sa ti len bude dat .... 😉

monikac
28. dec 2011

@zzuzana82 cauky ja si myslim, ze je jedno ci mas malu sedacku alebo uz taku vacsiu, co si zaplatila tich £10, tak to ti bude platit na nu...lebo v Ryanair fees maju napisane car/booster/travel cot charge £10, takze tam neni napisana velkost sedacky, tak myslim, ze budes ok, ale skus im brnknut a nech tito radsej potvrdia lebo to vies Ryanair zaraba kde sa len da ... 😀

alegro
28. dec 2011

@monikac v sobotu budu 2 tyzdne....

alegro
28. dec 2011

@monikac ok..vdaka velmi pekne....posli mi ho...dik 🙂

alegro
28. dec 2011

@monikac uz sme vsetko zistili 🙂 vdaka 😉

janina82
28. dec 2011

@monikac ano ano to s tou lampou viem. midwife mi vravela ze pokial dostane zltacku kym som v nemocke tak ho davaju pod tu lampu. ale on ju dostal ked uz sme boli doma..tak tiez len na denne svetlo ho mam davat mi vravela..a chcela som sa spytat , mozem ho davat aj na slnko ked svieti???ci to nie?

kvietocek7
28. dec 2011

@janina82 zltacku mi mala Evicka tiez tak na 3den, ano, ako hovorila midwife vela mliecka cim sa to vyplavuje a denne svetlo kedze tu je slnecnych dni mizerne. Ono to postupne ustupi. Deticky zvycajne mavaju jedno oblubene prsko,tak aj ked z neho nepije skus ho napriek tomu prikladat on si nejak cestu najde.Posli mail do IP.

kvietocek7
28. dec 2011

@zzuzana82 tiez by som to riesila kurierom aspom mozes poslat vsetku batozinu a mas to poriesene

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre