Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
28. dec 2011

@kvietocek7 ahoj my sme cestovali easy jet z brna a nam sa nezmestil kocik do scanu tak ho vzali niekde prec a o chvilu ho doniesli spat a na odovzdavani batoziny sa vzdy pytaju ze kolko casti ma kocik tak neviem myslim ze je lepsie si brat kocik az k lietadlu aj ked my sme sice v brne davali az k lietadlu ale na lutone nam to dali az na pasoch ale predtym ked sme sli na stansted tak sme brali kocik k lietadlu a pri lietadle smw si ho aj prevzali drzim palce nech stastne cestujete inak na easy jet sa nam pacilo ze sme mali priority aj ked sme to nemali zaplatene tam je to automaticky u riarnair to tak nie je ludia sa strasne tlacia tak si na seba davajte pozor

hajatanufus
28. dec 2011

@monikac ahoj my sme cestovali easy jet z brna a nam sa nezmestil kocik do scanu tak ho vzali niekde prec a o chvilu ho doniesli spat a na odovzdavani batoziny sa vzdy pytaju ze kolko casti ma kocik tak neviem myslim ze je lepsie si brat kocik az k lietadlu aj ked my sme sice v brne davali az k lietadlu ale na lutone nam to dali az na pasoch ale predtym ked sme sli na stansted tak sme brali kocik k lietadlu a pri lietadle smw si ho aj prevzali drzim palce nech stastne cestujete inak na easy jet sa nam pacilo ze sme mali priority aj ked sme to nemali zaplatene tam je to automaticky u riarnair to tak nie je ludia sa strasne tlacia tak si na seba davajte pozor

hajatanufus
28. dec 2011

@kvietocek7 sorry ten prispevok bol pre moniku 🙂

kvietocek7
28. dec 2011

@hajatanufus to nic... zalezi ktorou spolocnostou idete...
ako sa Vam dari? ako zvladas s detickami?

monikac
28. dec 2011
monikac
28. dec 2011

@hajatanufus dakujem za info asi pojdeme s kocikom az k lietadlu je to asi lepsie tak co sa tyka aj kocika ...je tam mensia pravdepodobnost, ze nam na nom nieco zlomia. Ryanair ma tiez priority boarding da sa to predplatit,ale co som doposial videla, tak vzdy idu rodicia s detmi ako prvy az potom ostatok...jedine ak prides nskor mas smolu... 🙂

alegro
28. dec 2011

tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim..britsky pas je na ceste k nam... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aimeecloe
28. dec 2011

Ahojte baby, takze pise vas tu viac, a ja by som tiez rada pridala svoj nazor 🙂

rodila som na sk a tiez v uk.
moj 1. porod v uk a druhy porod na sk, oba porody do vody / urcite kazdemu odporucam/ uplne naturalne 🙂

1 tehotenstvo som mala bez problemov, so starostilovstou v uk som bola velmi spokojna, tiez mi velmi vyhovovalo to ze ma do nicoho nenutili a nerobili veci ktore by som nechcela. Na zaciatku tehotenstva som mala krvacanie na co ma poslali na scan, nakoniec sa ukazalo ze je vsetko v poriadku.
porod zacal prasknutim plodovej vody... a nebol velmi dlhy. Nechcela som ziaden klistir ani nastrihavanie ani nikoho okolo pokial sa nieco nebude diat, mali sme hudbu vlastnu kupelku postel fit loptu bazen tienene farebne svetla..bola som maximalne spokojna, vsetko co som mala v porodnom plane repsektovali...babatko sa narodilo zdrave do vody / kde som bola vlastne cely cas pocas kontrakcii a urcite to odporucam/ mala som mini trhlinku / ziadne zosivania. babatko mi ani na sekundu nevzali co som velmi chcela...ziadne meranie hlupe vazenia...na to prisiel cas neskor...rodila som v mayday hospital croydon.
po porode som dostala vlastnu izbu s postelou pre babatko, postelou pre manzela, vyzeralo to ako apartman 🙂NESTALO MA TO VOBEC NIC!!!!
Myslim si ze je to velmi o zenskej psychike...tak ako pise RENOLA predomnou...
ja som bola spokojna, citala som vela , bola som sukromne na sedeniach s midwife/stalo to zato!!!/ vedela som co ma caka, ako co prekonat a co vylepsit vlastnym pricinenim...
clovek toho moze tak vela urobit tak jednoduchymi vecami ako jedlom ,pohybom dychanim myslou...
Kedze sme s manzelom nechceli travit nase prve chvile v nemocnici ale doma spolu ako rodinka, vyziadala som si prepustenie z nemocnice po par hodinach po porode, co taktiez respektovali. Bola som stastna ze som mohla byt doma s rodinou ...
moj druhy prorod som mala na sk. na co nespomynam velmi najlepsie / v provnani s 1./
nepacilo sa mi caste vysedavanie v cakarni, skumanie vsetkeho mozneho, meranie brucha...pitita nechutnej cukrovej vody / co je podla mna uplne najvacsia blbost a grc/
chodila som do gpn v ba, starostlivost ok. rodit som chcela ale do vody co BA- hlavne mesto ani vobec neponuka pre istotu...
takze som mala na vyber 2 mesta...kedze pochadzam z vychodu a mainku tam stale mam vybrala som si Trebisov - zapadakov vychodu ale aspon ponukali porod do vody.mala som to asi tak pol hodinku z MI..kde som bola ..
Kedze v tom case som netusila ako slovensky system funguje vela veci ma prekvapilo...
odhovaranie od prirodzeneho porodu, vyvolavanie produ, vyber svojho lekara na porod. platenim za vsetko mozne aj nemozne....
velmi som bola sklamana systemom a sposobom jednania lekarov... Preferujem uplne prirodzeny porod bez epiduralok, ci cohokolvek ineho...proste prirodzeny...2 tyzdne pre terminom / podotykam tehotenstvo bez problemov/ mi lekar zacal hovorit ktory datum pojdem rodit- na co som zostala velmi prekvapena a najprv mi to nedoslo ze vlastne on planuje moje tehotenstvo ukoncit vyvolanim porodu, pricom som mu jasne od zaciatku hovorila aky porod chcem mat pokial nebudu komplikacie...takze ked som sa to dozvedela hned som mu tento napad zrusila. Na co bol samozrejme velmi nastvany..tak mi zacal hovorit / 2 tyzdne pred porodom/ ze ako kazdy den ohrozujem dieta na zivote, ked si ten porod nevyvolam / ziadne komplikacie alebo nieco preco by som porod mala vyvolat som nemala/ Takze namiesto toho aby lekar vas podrzal a pomohol som trpla s tym ze som si vlastne nebola ista ani sama sebou, a tym ci nema pravdu/ CO V TRIEZVOM STAVE TERAZ mozem povedat ze nemal/
nakoniec porod prisiel sam, koli stresu 3 dni neskor ale prsiel prirodzene...prisla som do nemocnice, kde i napriek mojmu nesuhlasu ma oholili hnusnou ziletkou / na to nezabudnem a do dnesneho dna je mi zle/ a dali mi klistiir, a praskli plodovu vodu.
cely cas po tom co mali pripravovat vanu z vodou sa ma hlupimi vecami snazili odhovorit od porodu vo vode- ako napr ze nejde tepla voda...smiesne ale je to realita!
Vedela som co som chcela moj manzel stal pri mne takze som im jasne povedala co chcem..nakoniec som to docielila...
co som bola ale velmi prekvapena bola poloha vo vani ktoru som musela mat ...a minimum vody co mi napustili...
samozrejme vana je tvrda a ked je tam malo vody a zena je v pololehu ako na kresle.. po porode ma tak otlacenu kostrc ze je to neznesitelne. Kedze v anglicku som rodila po cupiacky co je najlepsia a najprirodzenejsia poloha chcela som to aj tu , co mi nedovolili. Bola som velmi nahnevana, pretoze koli tomu porod trval omnoho dlhsie, mala som otlacenu kostrc a nevladala som ku koncu ... to je ako by niekto isiel v pololehu kakat.../ pre tych ktore si to nevedia provnat/
kedze este aj pocas celeho porodu ma doktor presviecal kazdych 5 minut o pichnuti oxitocinu / na vyvolanie porodu/ bolo to pre mna velmi psychicky narocne. Som velmi rada ze manzel bol pri mne a niektore veci teda riesil on. babatko sa nam po kratkom case narodila zdravucke 🙂 a musim povedat ze ma velmi prekvapilo respektovanie casti mojho porodneho planu / tejto casti/ Nechcela som aby malu zobrali niekam prec, chcela som aby bola cely cas na ociach mne alebo manzelovi a nazoaj to dodrzali / to bolo velikanske prekvapenie, po tom vsetkom co som na sk zazila 🙂/
Nespomenula som par veci lebo uz je to ho strasne vela ale este musim dopisat to ze je neskutocne ako si doktor vie vypytat uplatok, alebo teda ako ho ocakava a ako si mamicky myslia ze ak si vyberu nejakeho lekara a zaplatia mu ako to lepsie zvladnu...je to smutne ale myslim si ze by mamicky sa mali viac snazit starat o seba citat veci ucit sa a vediet co ich caka..mohli by usetrit dost peniazkov ...a mozno aj vdaka tomu by konecne ludia na sk pochopili ze tehotenstvo nieje choroba! ze aj pocas tehotenstva sa da jemne behavat a cvicit/ ja som to praktizovala do 8 mesiaca/ takze mi nikto nemusi hovorit ze je to nebezpecne alebo nieco take....vdaka tomu som bola fit a mohla porod zvladnut...ak zena robi take veci aj pred tehotenstvom, neznamena to ze ked otehotnie musi s tym prestat...nehovorim ze ma behat alebo svicit ako pred tym...ale zjemnene to robit stale moze..a potom kazda zena ma svoje telo, ktore napovie co ano a co nie 🙂
toto je moja skusenost....teraz sme v uk a ja cakam nase baby number 3. 🙂 a tesim sa na porod do vody tuto v uk 🙂 neviem aka bude moja dalsia skusenost ...mozno uplne ina ako prva...co sa moze samozrejme stat...dufam ale ze i napriek akejkolvek skusenosti sa mi narodi zdrave babatko..a taktiez to prajem vsetkym vam 🙂

andy1909
28. dec 2011

@monikac my krstime tento piatok a tak ti poviem to zalezi od konkretneho farara, napr. nam v meste nechceli pokrstit lebo niesme zosobaseny, tak sme sli k mojim rodicom na dedinu a tu je taky v pohode farar, ze s tym nema ziaden problem. Dohodol sa s nami tak, ze nauku nam urobi pocas krstu kedze nekrstime cez omsu, povedal, ze nas tu zbytocne nebude tahat extra den. A myslim, ze dohodnut to staci tyzden, dva dopredu. Ale fakt, kazdy farar ma svoje pravidla, tak najlepsie zistit od niekoho kto krstil u vas odkial ste.

hajatanufus
28. dec 2011

@kvietocek7 ahojky mame sa dobre s detickami sa to zatial da mm pomaha ked treba aj ked ma malo casu ale snazi sa aj okupe aj prebali a porozprava sa s malym len krmit musim sama 🙂 inak maly cez den je v pohodke ale vecer mavame krizu stale place asi ho trapi brusko a trva to zhruba do polnoci potom akoby utalo zaspinka a spinka tak asi do 6 rana ale spinka len na brusku na chrbatiku nechce tak sme kupili monitor dychu a dosiel akurat na stedry den a to sme objednavali den predtym takze ma potesili len akurat ze je nejaky divny lebo sam odseba ukazuje ze je slaba baterka a to som tam dnes daval nabijacie cerstvo dobite tak neviem ake baterky mam pouzivat ☹ a vy? ake boli sviatky?

andy1909
28. dec 2011

@janina82 Blahozelam k mimcu, naozaj krasny vianocny darcek, prajem vela zdravicka a tebe rychle zotavenie. Hlavne si uzivaj kazdu sekundu, lebo to hrozne leti. Nasa mala us ma tri a pol mesiaca ani neviem ako 🙂. Inak moj.chlap dnes prisiel s tym, ze jeho byvalemu kolegovi sa narodilo mimco, chlapcek a vedela som, ze jeho partnerka sa vola Jana, tak sme na to nejak prisli, ze si to asi ty ked som precitala na fore, ze si uz porodila. Nieje tvoj chlap Jozko?

andy1909
28. dec 2011

My sme leteli zac.decembra na svk s wizzair a tiez sme kociar zlozili pred lietadlom a tam nam ho.aj dali, ale uz som zazila, ze zvyknu kociar po prilete poslat s batozinou na pas, co je dost odveci a vtedy musi byt oznacena kazda cast kociara. My si to doma celkom uzivame, segra ma len o 6 tyzdnov starsieho drobca tak bud som ja u nej alebo ona u nas. Malej to tu zrejme prospieva lebo za tie 4 tyzdne co sme doma pribrala pol kila, co nam to inak islo trosku pomalsie. Takze mame uz 5.4 kg a 61.5 cm 🙂. A prve vianoce s Luckou sme si to super uzivali, je dost dobrucka, vyhra sa pod hrazdickou aj dve hodiny, len z jedneho nocneho papania mame zrazu tri odkedy som doma, tak som z toho dost v ritke kedze si ma rozmaznala len jednym krmenim a na to sa dobre zvyka 🙂

kvietocek7
28. dec 2011

@andy1909 ahoj, no tak si to doma len uzivajte 🙂 a na SK uz lieta aj Wizzair?do BA?

andy1909
28. dec 2011

@kvietocek7 ja som letela do Brna, bolo by super keby lietali aj na svk lebo s nimi mozes mat az 30kg batoziny, co je dost handy ked letis s baby.

hajatanufus
28. dec 2011

@monikac tak to je potom dobre no my uz teraz chceme len s easy jet letiet pozdava sa nam lepsie ako raynair a nemaju tak vysoke poplatky dokonca prirucnej batoziny sme mali kopec asi dva male ruksaky plus jeden velky a este igelitky a neviem co a v pohode akurat ze letia len z brna ☹ vlastne co kecam to bol wizzair neviem preco ,ma napadol easy jet ved s nim som este neletela sorry

hajatanufus
28. dec 2011

@kvietocek7 sorry som sa zase pomylila nie s easy jet ale s wizzair ach ja popleta 🙂

hajatanufus
28. dec 2011

@andy1909 aj my sme leteli s wizzair a bolo to super a veru skoda ze neletia na sk

inak dievcata neviete poradit ohladne monitora dychu mame uplne novy tomy a asi je tam zly kontakt lebo uz tam mam druhe baterky a ide v pohode par hodin potom zapipa a sa vypne asi som kupila b;lbost a mm mi prave povedal ze sme uz krabicu vyhodili takze uz to asi nemozem ani vratit alebo reklamovat uff som nastvana 😠 pri prvych dvoch som ho nemala a aj rachel spinkala na brusku tak neviem

monikac
28. dec 2011

@andy1909 jee dakujem moc potom napis ako o dopadlo teda. ja som pisala nsmu fararovy mail,ale zatial neodpisal tak cakam, len by som potrbovla vediet datum dopredu lebo svokrovci odtialto chcu ist na krst, tak aby mohli kupit lety....my sme sa sobasili a tej fare tak to by nemal byt problem teda. A ty mas slovensky rodny list pre malu? Nevedno ci anglicky im bude stacit ked bude prelozeny a overeny alebo musim vybavit slovensky.... 😒

monikac
28. dec 2011

@hajatanufus no hocjaka ina spolocnost je lepsia ako Ryanair..tie ich poplatky za vsetko su hrozne a to ako ludi stresuju ohladom tej prirucnej batoziny je hroza, nie ze by to kontrolovali ked sa ludia check in dole pri hlavnom kde odovzdavas normalny batozinu,ale oni tam na to kaslu a potom ked nastupuju ludia do lietadla, tak tak ohladom tej rucnej batoziny robia ine caviky....a bresu tam na ludi ako na psov,ozaj je to neprijemne..... 😠 cloevk sa tam citi ako v armade ked nastupuje do lietadla.... 😅 ja y sm s nimi veru neletela keby som nmusela ale zo skotska leti len ryanair na SK ako priamy let a z prestupom sa mi veru nechce... 😒

monikac
28. dec 2011

@hajatanufus aj my mame tommee ale da sa aj do zasuvky dat ze nemusis menit baterky vas sa tak neda?inac aj ten nas tommee hockey nam zacne pipat a pritom mala je ok, neviem ci sa dost pohne do inej polohy a uz nema ten dosah na jej dych alebo ci to neni tym, ze mame foam madrac a tie dychacie monitory na tieto madrace moc dobre nefunguju....,ale ked to zacne pipat v strede noci z nijkeho dovodu je to o nervy....potom mam taky zvlastny pocit a stale ju checkujem... ☹ ale inac som s nim spokojna je na nom aj svetlo ako keby noca lapicka svieti a da sa nadstavit na 3 svietenie od najslabsieho po najsilnejsia co sa mi paci, lebo ja s lampicku nemozem spat a toto je tak akurat, ze vidim malu v postielke....a ma velky dosah az 300m.
inac tu som nasala stranku na 10 best monitors a aj nas tam je....u je stranka na vsetky best... 😉
http://www.independent.co.uk/life-style/health-...

1lin1
28. dec 2011

@monikac ahoj uz si letela s malou ?

monikac
28. dec 2011

@1lin1 cauky, len ked bola v brusku....takto este nie.ideme prvy krat teraz koncom januara, tak som zvedava ako sa popraceme, kedze nema mala narok na tasku....vzdy ked sme chodlili tak sme ledva vsetko zmestili a teraz musime do nasich este aj malej veci zabalit a aj darceky synovcom...no bude to zaujimave. vy ste uz leteli s malou?

1lin1
28. dec 2011

@monikac ideme vo februari a tiez mam z toho depku normalne 🙂) lebo kazdy povie nieco ine 🙂 kociar ma dve casti vraj musime zaplatit ..pred 3 tyzdnami leteli znami do BA a museli platit 😖 ale tasku z kociara mohli mat pri sebe este aj prirucne svoje 🙂)) ako u blbych

monikac
28. dec 2011

@1lin1 no ja chcem zajtra volat ryanair som zvedava co mi povedia na kocar lebo chcem brat vanicku kedze mala je este malinka na sedenie..a tiez sa dava na 2 casti ale to vsetky kocare s vanickami tak to by nemali podla mna brat ako 2 casti blbci.... 😠 znami pltili ao extra tasku za ten kocar, eda tu jednu cast? potom ti dam vediet co povedali ked im zavolam...tiez si idem zistit ohladom umeleho mliecka co mam pre malu na predpis....mi kamoska povedala, ze ak budem mat list od doktora ze mala moze len taku formulu papat, tak letecka spolocnost by mi mala dat extra kila na tu formulu, ale si myslim , ze Ryanair to nepovli tak.... 🙄

1lin1
28. dec 2011

@monikac urcite mi daj vediet ..za tasku neplatili len za vanicku... ja beriem tiez vanicku a este aj vajicko lebo doma nikto nebol schopny zohnat od niekoho ,,ale za to sme uz zaplatili 10 £ tusim ,,,ja idem na 6 tyzdnov tak posielam domov boxy s mliekom kurierom ...

monikac
28. dec 2011

@1lin1 jasne dam vediet..no my mame vajicko od svagrinej tak o problem menej... 🙂 my ideme tiez na 5 tyzdnov, ked mi nedovoila zobrat to mlieko ako extra tiez budem posielt nejake veci kurierom ...a tvoja mala ma tiez mlieko na predpis ?

1lin1
29. dec 2011

@monikac nie na predpis nie ale je na ten druh uz zvyknuta a ziadne ine nechce a konecne kaka pravidelne tak nechcem drazit :D aj ked uz papa tuhu stravu tak mlieko na prvom mieste takze radsej sa zasobim :D

janina82
29. dec 2011

@andy1909 ahoj, ano moj chlap je Jozko, ahaaaa takze potom Marek je tvoj partner, jooooooooooooj aka naaaahoda 🙂 🙂 🙂
takze doma je super, to verim. pozdravujeme vas aj Jozko ;)
ozaj chcela som sa spytat, malemu odpadava ten pupcek, uz len kusok chyba a cele to coskoro odpadne, ale zda sa mi to dake cervene, ako trochu krvi ze tam ma..je to normalne???treba to aj nejak specialne cistit??ci to mal len nechat tak. pri kupani to nevadi?

monikac
29. dec 2011

@1lin1 aha akto jasne to chapem, o by som ani ja nemenila....ja mam to iste, mala uz konecne normalne papa a nema brusko bolenie a ziadne vresky pri krmeni ako predtym, ak tiez nechcem menit za ine mliecko....a ty uz mas malu aj na solids? skoro ci nie? 🙂

monikac
29. dec 2011

@janina82 to nevadi ze tam ma krvicku, to ked odpadava tak to tak je aj mala to mala a ked odpadol uz uplne potom sa jej postupne precitsilo a bolo to ol. Ja som to cistila rano aj vecer s vatickou a cistou teplou vodou ked napriklad pocas dna mala rosu hnizu alebo krviky tak som jej to zase len vatickou a vodou pretierala...ja som aj ritku az donedavna cistila len vatickou a vodou teplou pri prebalovani a nemala mala ziadnu cervenu itku, ani krem sme nemuseli pouzivat a teraz ked som presla a wipes, tak ma mala stale cervenu ritku, tak asi idem prejst zace len na vau a vodu.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre