Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

radlinka
24. mar 2011

Ahooojte babenky, mam otazku:

Posledne dni som bola velmi busy a tuto noc som mala intenzivne bolesti v podbrusku, raz na jednej strane, potom na druhej, skoncilo to az skoro rano. Mam to brat ako zataz na organizmus a s tym spojene bolesti alebo poslickov 😨 som z toho confused, bolo to nepravidelne celu noc a prislo mi to ako slabe kontrakcie. Mate s tym nejake skusenosti ? prosim o radu... dneska mam este midwife, tak uvidim co povie i ked vela toho necakam. 🙄

martina_uk
24. mar 2011

@radlinka ajojky, ja som mala kontrakcie-poslickov a je to presne ako menstruacna bolest, nepravidelne po kupeli prestali, MW mi vravela ze baby sa pripravuje a mozno sa posuva nizsie a tak mam bolesti, mala som to asi dva tyzedne pred terminom a porodila som tyzden po termine s vyvolavackou.. hlavne vela oddychuj a mysli na babatko ;) kedy mas termin?

radlinka
24. mar 2011

@martina_uk ahooj zlato, termin mam v maji, ale citim sa ako keby som to mala mat coskoro. Dnes mam appoitment, tak uvidime, co mi madam zahlasi. Ako ciste kocurkovo, odovodnuje to tym, ze som chuda a moje brusko sa natahuje, rastie a preto mam bolesti. Proste nic tu nevedia ako vzdy tupci. 🙄

dadulka2000
24. mar 2011

caute babulky,.... idem zbezne kuknut co mate nove 🙂
my sme uz spat v uk,....po 3 tyzdnovej dovci na sr,....ja zarezavam uz v praci 😉
nocny let som s dievcatmi zvladla na 1* - boli to skvele cestovatelky. ale je to sranda ist sama s detmi,....

simsonka250
24. mar 2011

@mrk11
ahojky chcela som sa opitat ked som poslala na child benefir malej rodny list ona sa narodila na slovensku a stratili mi ho ako jej mam vybavit iny?

lucinek1
24. mar 2011

ahoj simsonka, budes musiet zajst na ambasadu a poziadat si o kopiu. Chcem sa spytat musela si posielat aj pas?

monkka21
24. mar 2011

@lulujarin ahoj tak ja mam taku istu skusenost ako ty. ja som tu bola velmi spokojna.vsetko prebiehalo ako v tvojom pripade.starostilovost pocas porod aj po bola super.personal mili.nemam ziadnu negativnu spomienku s porodu. 🙂

hrozienko11
24. mar 2011

@simsonka250 mozes doma zajst na matriku a vystavia novy rodny list. teda popros niekoho,kto by tam za teba zasiel a potom ti ho poslal

@lucinek1 posielas len rodny list. mne dosiel naspat tento tyzden a formular som posielala minuly

elixia
24. mar 2011

@hrozienko11 obrn sa trpezlivostou 🙂 My sme ziadost podali 11.10.2010 a odpoved sme konecne dostali 21.3.2011

hrozienko11
24. mar 2011

@elixia no ja ratam,ze to bude dlho trvat. pisem len,ze rodny list poslali spat velmi rychlo 😀 v tom su celkom sikovni 😀

simsonka250
24. mar 2011

s

simsonka250
24. mar 2011

@hrozienko11
moze mi skocit aj svokra nepotrebuje splnomocnenie

simsonka250
24. mar 2011

@lucinek1
nie pas neziadali iba rodny list aj ten sa asi stratil

majkauk
24. mar 2011

baby potrebujem radu,som v UK a som v 24.tt,najprv som mala bolesti v podbrusku hlavne pri chodzi,bola som v nemocnici,lekar mi kontroloval krcok maternice a bol chvalabohu zatvoreny,bejby bolo ok,ale teraz mi tvrdne brusko,nie casto ale bojim sa,k midwife idem az 4.aprila aby som jej to spomenula,viem ze doma na to tvrdnutie beru tehulky magnezium vo forme tabletiek,neviem ci tu by som nieco take v lekarni nasla a mohla brat tak sama od seba,alebo mam pockat pokial pojdem ku midwife a od nej popytat nejake vitaminy,alebo ja uz neviem,prosim poradte mi...

simsonka250
24. mar 2011

baby t naozaj apostilova peciatka plani len 6mesiaca?

simsonka250
24. mar 2011

@majkauk
skus zvolat midwife ci ta nezoberie skorsie

hrozienko11
24. mar 2011

@simsonka250 to zavisi od milej pani na urade. niekto nechce,niekto ano. mne kedysi mama vybavovala a nebol problem. v malom meste sa to da,lebo kazdy kazdeho pozna. teraz mi pojde svokra vyziadat sobasny bez splnomocnenia,tak uvidim,ci jej daju.

radlinka
24. mar 2011

@majkauk ahooj, nie hned jej zavolaj a porozpravaj sa, mozno ta zoberie okamzite a skontroluje ozvi, nahmata babatko a poradi co dalej. Davaju aj vitaminy zadarmo, ale je to len jednoducha kombinacia C a D plus nieco extra mozno. Magnezium si musis kupit sama v lekarni, ja tiez uzivam na doporucenie od sk lekara a kupila som si doma Magne B6. Tiez mam bolesti, ale hovorila, ze su to poslickovia, tak uvidime na scane. Ak ta nezoberie dneska, tak hned si bookuj na zajtra appointment a necakaj dlhsie. 😉

hrozienko11
24. mar 2011

@majkauk ja som mala na karte cislo,na ktore som mala volat v pripade nejakych problemov od 20tt. tak skus zavolat do nemocnice a pripadne ta daju na monitor. urcite by ta mali pozriet.cakat by som necakala,je to dlha doba.

elixia
24. mar 2011

@hrozienko11 @simsonka250 RL vam na matrike vystavia za 1,50e...posielaju to aj postou,takze by nemal byt problem tam niekoho poslat..

hrozienko11
24. mar 2011

@radlinka ty si ako dopadla?

hrozienko11
24. mar 2011

baby,co treba na vybavenie jednorazoveho dokladu pre babo. staci len apostilovany rodny list,ci aj dalsie veci,nech viem,co este nechat tu a co poslat domov 😅

lucinek1
24. mar 2011

Ahojte, prosila by som vas o pomoc. S manzelom zijeme v UK uz 7 rokov. V oktobri 2010 sa nam narodila dcerka na slovensku. po porode som sa vratila spat do uk. Tu poberam maternity alowence, a ziadala som si o child benefit a child tax kredit. s benefitov mi poslali dopis aby som im poslala rodny list a moj pas kde je mala zapisana. poslala som im to v decembri, v januari mi prislo rozhodnutie ze nemam narok na child benefit pretoze nie som povazovana za osobu ktora sa stara o dieta. Skoro som z noh spadla ked som to citala. Ziadala som o vysvetlenie a oni mi odpisali ze sa stala chyba a znova to prehodnotia. Po 4 mesiacoh mi prislo dalsie vyjadrenie ze moj pas nepresiel ich kontrolou a ze si myslia ze je falosny. To mi uz bolo aj do placu!!! Pas ani rodny list mi nevratili poslai ich na ambasadu v londyne. Tam mi oznamili ze doklady su v poriadku a nechapu preco snimi maju anglicke urady problem. Ambasada my ich vsak nemoze vratit a musi ich poslat na slovensko na policajnu stanicu kde boli vydane. Podla vsetkeho mi budu musiet vystavit novy pas aj ked s tym starim vobec nic nie je. Vobec neviem co mam robit. Co stymi benefitmi. Child tax mi uz druhy krat poslal papier aby som poslala pas a rodny list ale ja ho nemam. Uz som im aj volala a aj pisala ze som ho poslala na child benefit a oni mi ho este nevratili. Ale teraz sa ktym dokladom uz ani nedostanem a musim si vybavovat nove. Pridavky mi za ten cas aj prepadnu. Prosim poradte

martina_uk
24. mar 2011

@hrozienko11 Čo je potrebné predložiť na získanie cestovného preukazu:
1. vyplnené tlačivo žiadosti, ktoré je k dispozícií na Veľvyslanectve
2. osobné doklady, ktorými môžu byť:
1. občiansky preukaz SR alebo cestovný pas SR,
2. vodičský preukaz SR,
3. osvedčenie o štátnom občianstve SR,
4. akýkoľvek úradný doklad vydaný orgánom štátnej správy SR, ak je súčasťou tohto dokladu aspoň fotografia, meno, priezvisko a dátum narodenia (napr. vojenská knižka).
V prípade dieťaťa narodeného počas pobytu občianky SR v zahraničí je potrebné predložiť rodný list vydaný orgánom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska opatrený apostillou (rodný list dieťaťa vydaný v UK, na ktorom sú uvedení rodičia dieťaťa. Pozor neakceptujeme rodný list, kde sú len údaje dieťaťa).
Je potrebné predložiť originály všetkých uvedených dokladov, ktorými žiadateľ disponuje.
3. Dve fotografie pasového formátu (3,5 x 4,5 cm).
Poznámka: V prípade malých detí - na fotografii musí mať dieťa otvorené oči.
4 Správny poplatok

Hotový náhradný doklad je potrebné vyzdvihnúť si osobne. ;)

martina_uk
24. mar 2011

@lucinek1 Ahojky, no strasne s tymi uradmi, jedine co Ti mozem poradit ze ked pojdes na SK tak Ti staci vybavit jednorazovy cestovny doklad a tam si pas prevziat ale ak nejdete na SK tak asi len vybavit cez ambasadu.. ja im okrem rodneho listu malej ziadne doklady neposielam, mam viac tych rodnych listov takze je mi jedno ked jeden stratia ale pas a vsetky ostatne veci im posielam overene kopie, bud mi to prefotia a opeciatkuju na citizen advice bureu ci jak sa to pise alebo na councile a u nas je este gate way ale neviem ci to je len firmeny nazov alebo to je po celom anglicku taka moznost.. nesmie to byt starsie ako mesiac sa mi zda aj p60 som im take posielala pretoze sa bojim ze to postracaju.. a mne vraveli ze na child benefit maju 26 tyzdnov a od januara kedy som im napisala mi vobec nenapisali iba vratili rodny list a poziadali potom znova ze to stratili a potrebuju ho este raz vidiet.. ziadne info ci to dostanem alebo nie mi tiez nedali.. len vymyslaju a natahuju cas.. je mi luto ze Ti to takto skomplikovali

simsonka250
24. mar 2011

ahojte baby

elixia
24. mar 2011

@martina_uk oni ti ani nic nedaju vediet az do konecneho rozhodnutia...ja som tam aj vyvolavala a vzdy ma len odbili ze na to maju 26 tyzdnov,ak dovtedy nic,tak sa mam znova ozvat...nakoniec to trvalo 'len' 23 tyzdnov 😀

simsonka250
24. mar 2011

@hrozienko11
uz
.aja som poprosil
a svokru nech skoci zajtra no tak uvidime

martina_uk
24. mar 2011

@elixia Ajojky, jak si to pekne dala do uvodzoviek ;) zlata, no ja už ani nedufam žeby sa mi ozvali skôr, ale sranda je že všetky anglicanky sa cuduju že nemám ani child benefit ani child tax, že im to vybavili hneď. Nás si musia obetovať a to by som chcela vedieť koľko to trvá SK úradníkom odpovedať ;)

elixia
24. mar 2011

@martina_uk no ja som po tych telefonatoch uz ani necakala,ze to bude skor 🙂 Pred par rokmi sa to dalo vybavit raz dva,no casy sa zmenili...
Inak,my sme ten child tak tiez mali celkom rychlo,az som sa cudovala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre