Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

monkka21
21. apr 2011

@monika.c
@radlinka dakujem vam.tak uz len cista voda.

stropec
22. apr 2011

Ahojte kocky, veeeelmi dlho som tu nebola, ktora mi viete poradit, kojim 11 mesacnu dcerku z jedneho prsnika uz, a uz ju musim odstavit aj od toho bo sa mi nejak aj straca, mam malo mliecka a mala zacne plakat, skusam flasu ale stale place a place, ze chce prsnik, ake mate skusenosti s odstavenim????

cutce
24. apr 2011

ahojky

Vsem prejeme krasne proziti velikonocnich svatku 😀 😀 😀

simsonka250
25. apr 2011

ahojte baenky........viete na sloensku mi zomrela neter a chceme ist domov co najskorsie ale ja som malemu este nic nevibavila ziadni papier,,,,viem ze potrebujem apostilovu peciatku to bi sme skocili hned utorok z autom ale na tu dolozku neviem co potrebujem moete mi nieaka prosim poradit

mona12071
26. apr 2011

ahojte maminky moje ako sa mate?co mate nove?pochvalte sa 😀

simsonka250
26. apr 2011

ja vam aj tak dakujem ☹

veronika2108
26. apr 2011

@simsonka250 tak to je mi velmi luto 😔 . Pozri si tuto stranku: http://www.slovakembassy.co.uk/ tam najdes potrebne informacie. Pokial viem, tak cestovatelske preukazy nerobia na pockanie, ale myslim si, ze ak im vysvetlis tvoju situaciu, tak urobia vynimku... 😉

simsonka250
26. apr 2011

@veronika2108
diky moja hned sa aj pozriem

cutce
27. apr 2011

@simsonka250 to je mi lito, ale ja ti pomoct nemuzu, ja s tim nemam zadne zkusenosti, promin ☹
@mona12071 ahojky, mi se mame skvele, za mesic jedeme domu tak uz se nemuzu dockat. Koukam, ze mas v profilu, ze se snazite otehotnet? 🙂 a jak se mate vy? Davidkovi vsechno nejlepsi k prvnimu roku zivota mezi nami 🙂

mona12071
27. apr 2011

@cutce hej hej rozhodli sma sa o druhe mimi chcem aby boli viacej pri sebe a rychlejsie si aj zvykli na seba 😀

cutce
27. apr 2011

@mona12071 takhle bych to chtela i ja, tak jsem zvedava 🙂 Si rikam, ze je jedno kdy mas druhe mimco, protoze je to tezke tak jako tak 😀 😀 😀
A jak se mate s Davidkem? Kdy jedete domu?

simsonka250
27. apr 2011

@cutce aj tak dakujem

simsonka250
27. apr 2011

ahojte kocky ktora mi moze poskytnut adresu na apostil dakujem

mona12071
30. apr 2011

holky tu to niako umiera ☹

kivec
30. apr 2011

Ahojte kocky,tak tu to naozaj nejako umiera. Myslela som si, ze vas nebudem stihat precitat, kedze som tu dlho nebola a tu nikoho. 😲
@mona12071 - MAs peknu profilovu fotku 😉 , a vela stastia pri snazilkovani. 🙂

Ja sa velmi nemam cim chvalit, ako som uz minule spominala, pracujem po veceroch a vikendy a dnes rano som skoro nevladala vstat z postele, totalne som sa zlozila aj psychicky aj fyzicky. ☹ Domov z roboty chodim o 11.00 v noci a potom este v noci vstavat k Eliske, lebo este stale ju musim v noci krmit, niekedy aj kazde 2 hodiny. Neviem, co ideme robit, ale takto to uz nevladzeme ani ja, ani moj manzel. A este k tomu ma strasne boli bedrovy klb, uz od porodu a stale sa nejdem dostat k nejakemu odbornikovi. Bez Ibuprofenu uz ani z domu nevyleziem. 😝 Dufam, ze vam vsetkym sa dari ovela lepsie.
Ale aby som nebola len taka negativna, tak aspon nase deticky nam robia velku radost, Eliska uz pekne lezie a krasne sa vie sama hrat, a Estherka sa tiez konecne troska sama zahra, hlavne ked je pekne, stravi cle dni v nasej zahrade, alebo chodime vela von.
Popiste aj vy, ako sa vam dari, co robite, a tak, nech to tu zase trosku rozbehneme. 😉

majkauk
1. máj 2011

ahojte baby prosim potrebujem poradit 🙂 ma niektora z vas skusenosti so Silver Cross 3D Pram kocikom,v uk nie je velky vyber na kociky,mozno aj je,ale ja chcem 3 v 1 a normalnu vanicku a zatial som taky nevidela,prosim poradte mi kde mam taky kocik hladat alebo ci je dobry ten 3D.....dakujem 🙂

lipovskaj
1. máj 2011

Ahojte kocky som tu nova. Volam sa Jana a byvam v Langley ( Slough) a som v 36 tyzdni. Snazila som sa zohnat info ake papierovacky mi treba vybavit po narodeni malej. Ale akosi sa nemozem k tomu dopatrat. Pomozte prosim? Dakujem

mona12071
1. máj 2011

@lipovskaj ahoj tak to si kusok odomna ja som z Hounslow 😉

cutce
2. máj 2011

ahojky
@kivec teda to takhle pracujes po vecerech? A co delas? Ja bych potrebovala poradit co za part time job, nejak dochazeji prasule ☹. Jinak ja bych se strasne rada pochlubila, ale bojim ase abych to nezakrikla 🙂. Malej chodi spinkat o 9 vecer a pak poprve vstava mezi 3-5, jak kdy, ale pak je to mezi 6-7 a to uz vstavame 🙂.

Jinak je to moje zlaticko, nejradeji bych ho zulibala a za 14 dni jedeme poprve domu, tak se nemuzu dockat az se s nim vsude budu chlubit 😀 😀 😀

kivec
2. máj 2011

@cutce - Pracujem ako home care assistant. Najvacsia nevyhoda tejto prace je, ze musim vela soferovat medzi klientami a ten cas kym sa presuvam z miesta na miesto nemam zaplateny. Len ten cas, ktory starvim s klientami. To znamena, ze ked cez vikend robim od 7.00 rano a koncim o 22.30 v noci, tak vlastne zarobim len za nejakych 8 -9 hodin. A z tohto ma ide porazit. A vecer to iste. Odchadzam z domu o 18.00, vraciam sa o 22.30 a zarobim za 2 hodiny prace. 😠 A pritom to soferovanie je najvacsi stres z celej prace, hlavne ked neviem najst klientov. Som zufala, lebo nemam ani cas hladat novu robotu a pritom velmi urgentne ju potrebujem zmenit.

kivec
2. máj 2011

@lipovskaj - Janka vitaj medzi nami, prepac, ale teraz ti s tymi papierovackami neporadim, lebo nemam cas. Ja som uz aj pozabudala, co vsetko sme vybavovali. 😅 Ale ked si spomeniem, napisem. Neboj, este mas cas. 😉

cutce
2. máj 2011

@kivec je no tak to je na dve veci, to bych radeji pracovala nekde v restauraci

mondee
2. máj 2011

ahojte baby.ma z vas niektora skusenosti s kolisavym tlakom a bolestami hlavy?mna to uz trapi 2 tyzden,dnes mi robili vsetky testy,plus testy na preeclamsiu a nic.fakt nic nemozem robir,len cely den lezim

mona12071
3. máj 2011

@kivec no tak to ti nezavidim co mas za pracu ☹
@cutce my ideme teras 10teho domov na 8 dni len 😉
@mondee tak to ti neporadim ja som mala len pri porode vysoky tlak ale pocas tehotenstva nie 😒
holky tak uz viem preco som mala tak upistane ditko
nasla som mu uplne zadne stolicky jednu ma uplne vonku a jednu celu krvavu a povrch sa mu odlepil myslim ta kozicka a musi to pekne bolet chuda moje ☹ dost som bola prekvapena ze posledne stolicky a neisli napr 4rky 😕 no aspon to budeme mat skorej za sebou 😉

mrk11
3. máj 2011

@lipovskaj ahoj, ja som kedysi vsetko spisala, uz neplati to o rodicovskom prispevku, ale zvysok by mal : https://www.modrykonik.sk/forum/paragrafy/narodenie-dietata-v-uk-slovensky-rodny-list-a-prispevky-na-slovensku-2/

mrk11
3. máj 2011

@kivec no kivec, hladaj co najskor, takto sa znicite obaja

mona12071
3. máj 2011

@mrk11 je ahojte ako sa mate

peepka
3. máj 2011

ahojte, mozem sa priddat? mna onedlho caka druhy porod, prvy bol velmi dlhy a nakoniec mi dali epi lebo to sa fakt nedalo no co som sa teraz dozvedela ze oni epi nedavaju len tak ked si vypytas , ale ze iba ak vidia ze zena ozaj trpi resp ma nejaky extra tazky porod? ci ako to je? nie ze by som planovala, uvidim ako sa budu veci vyvijat, ale som doteraz mala v hlave, ze sak ked bude zle, dam si epi, ale ak mi ho nedaju boze az ma pot zalieva 😢 😀

slniecko77
3. máj 2011

@peepka ahoj..vitam ta mezi nami
..najlespie bude ak si overis informaciu u svojej midwife a nebudes verit tomu co ''jedna babka povedala'' 😉 pokial viem tak tu s epiduralom nie je ziaden problem, ja som ho sice nedostala, lebo som si ho pytala neskoro, bola som uz na 10cm otvorena, ale dievcata ho dostali bez problemov 😉

..zdravim po dlhsej dobe vsetky 🙂
..zajtra ideme na posledne ockovanie (4 mesacne) a budeme sa aj vazit, som zvedava kolko ma, stale ho plne dojcim 🙂 @cutce zavidim krasny rezim co s Davidkom mate, nas maly sa budi cca kazde tri hodiny v noci na hlad 😀
..aj my ideme za dva tyzdne domov...huraaaaa velmi sa tesime, chceme ist aj do wellness s malym, lebo miluje kupel, vyslovene si to uziva 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre