Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

radlinka
1. jún 2011

@cutce nadherni ste, perfect fotky, urcite ste mali ohromnu radost 🙂

radlinka
1. jún 2011

@monkka21 ahooj myslis tu z Home Office ? ak hej, tak stiahni z netu, vyplni a posli doporucene aj s uvedenymi dokladmi, nie je tam toho vela, len im to trosku trva a myslim ze podmienka odzitia cca 5 rokov...inak neviem poradit. 😅

martina_uk
1. jún 2011

@radlinka ajojky, ano balime :D ideme 26juna.. vy sa kedy chystate do uk? a kde na SK byvas?

monkka21
1. jún 2011

@radlinka no uz som si zistila da sa ziadat o obcianstvo po 5 rokoch ale co sa tyka residence card tak ta sa da ziskat po 12 odpracovanych mesiacch ale uz to nema zevraj ziadne vyhody ☹ dakujem

elixia
1. jún 2011

@monkka21 pokial viem,ani to nikdy ziadne vyhody neprinasalo 😉

monkka21
1. jún 2011

@elixia noo zevraj dieta narodene v uk mohlo dostat bristky pas ked jeho apspon jeden rodic mal resident card,ale uz to zrusili

radlinka
1. jún 2011

@elixia @monkka21 no svata pravda, nic extra, ja bych UK obcianstvo ani nechcela, co by som s nim robila ??? 😀 to uz radsej hocijake ine 😀 A mozno vam prinesie zopar dobrych benefitov, ved z tej krajiny ryzuju vsetci co nic nerobia len flakaju.

radlinka
1. jún 2011

@monkka21 kedysi boli aj inde zakony, ze ked sa beru manzelia, jeden z nich moze poziadat, resp. ziskat obcianstvo svadbou, resp. uzavretim manzelstva. Kazda krajina mala ine vyhody a ine poziadavky, neskor to bolo uvedene aj pre deti, ze pri narodeni automaticky ziskali obcianstvo danej krajiny. Ale pre velky zaujem a spekulacie ci prechmaty toto zrusili a stanovili ine zakony. 😅

monkka21
1. jún 2011

@radlinka noo ved to je ludia to zneuzivali.kasalem na to ja len ze ake to ma vyhody,ale uz som pocula viac nazorov ze ziadne. 😖

monikac
1. jún 2011

@kvietocek7 no super to ano len nech toto leto v UK nie je moc horuce, lebo som minuly tyzden dosla z SK a tyzden tam v tej horucave mi veru stacil, aj ked inac mam strasne rada horuce leta....Pohyby citim poriadne a to hlavne k veceru ked som v klude , vtedy sa bambino nudi kedze cely den sa vyspinkalo krasne... 🙂 ale manzel este neciti kopancek bab ked si da ruku na brucho,ale ja uz aj navonok citim,ale to asi preto lebo viem kedy presne kde kopne. 🙂 . Tak ty mas male deturence tie 2 prve, to budes mat perne veru ak sa aspom v noci dobre nevyspis.

kvietocek7
1. jún 2011

@monikac praveze mne tie teple slnecne dni viac vyhovuju ako tie UK zahmlene dni,brrr to ja fakt nemusim,uz aj koli tomu by som sa radsej odstahovala 😒 ,Ja s tymi pohybmi uz ani pomaly neviem rozoznat ci to mozno aj braxton hicks,lebo kde tu ma skube potom zas kope,inokedy akoby som mala vzduchovu bublinu,no hotove disco 😀 😀 to som fakt nezazila ani pri jednom tehu, Neviem ci je to tym,ze telo je uz akoby zvyknute ci co 😕
Inac prve dva porody co sa tyka UK nemocnice kde som bola som fakt spokojna,preto do tretice chodim do tej istej lebo je to taka porodna nemocka kde je aj birth centre. Kedze mi uz pri prvom zistili infekciu streptokoka tak aj teraz budem musiet stihnut vybrat a tb tesne pred porodom,
Ak bude toto uz teraz hyperaktiv bambino pekne spinkavat -co je aj moje velke zbozne zelanie-tak sa velmi neobavam, deticky uz pekne prespia noc,iba Adamko sem tam ked ho moria zubky si poplace,ale inac fajn,
A vy kde byvate v UK?

kvietocek7
1. jún 2011

@radlinka a vy sa na SK na trvalo nechystate ci? inac ak to nezostava vnutorne tajomstvo daj nieco viac o sebe do pasu MK, Ja som sa len akosi domnievala,ze asi cakas babo,teraz si ho tam mozes s hrdostou dopisat aspon si skor zapamatam meno 😉

monikac
1. jún 2011

@kvietocek7 no aj ja mam rada slnecne dni radsej ako zamracene, ale akurat tie horucavy teraz v tehu nemusim moc....to slnko ked moc prazi nie je moc prijemne momentalne....
no tak baby v brusku ti poriadne dava najavo ze tam je 😀 Tak hovoris,ze v UK porody boli ok? Ja som doposial tiez spokojna s tou ich NHS....som myslela,ze to bude hrozne,ale som zatial prijemne prekvapena, tak snad to pojde tak dalej. 🙂
My byvame v Skotsku. A vy? Planujete tu aj ostat?
Ozaj a deturence tvoje rozumeju a rozpravaju aj anglicky aj slovensky? Ako s nimi rozpravas ty? Len slovensky?

mona12071
2. jún 2011

ahojte maminky tak som sem skocila aby som vas pozdravila ako sa mate?
my sme chory vsetci maly uz bol tuto noc lepsi ale padam na pusu ☹ a teras nemozem brat ani ziadne tabletky ☹ no niako sa musim vyliecit 😉

kvietocek7
2. jún 2011

@monikac verim,ze ti ta dobra skusenost zostane,lebo niekedy je to fakt o stasti.My sme zatial v Londone,ale to nic pre mna,skor ze tu ma pracu.Zatial sme tu,ale tiez pri rieseni chorych deticiek ked mame GPho na telefone lebo nemaju volny appoitment a pod.. a riesit skolky by som sa najradsej z UK vyparila. Deticky hovoria s nami po slovensky,obaja sme Slovaci ale starsia aj rozumie, ale nie velmi chce rozpravat 😖 uvidime v septembri ked sa bude musiet v skolke preorientovavat 😒 takze nas caka pestry september 😅
a tebe sa paci v Skotsku?

slniecko77
2. jún 2011

ahojte 🙂
ja len tak na rychlo, este stale zo Slovenska..maximalne si to uzivame
@radlinka srdecne gratulujem k prirastku, ak budes mat viac casu, velmi sa potesim ak napises viac o porode a pocitmi s nim spojenymi 😉
..prajem vela zdravicka 😵 😵 😵 velmi sa tesim s tebou 😵

monikac
2. jún 2011

@kvietocek7 no to dufam...ze dobra skusenost ostane teda 🙂
No to ich GP tu ked je clovek chory a chce appoitment je ozaj o nicom, mozes aj zomierat,ale ked nemaju volno, tak nemaju volno....ked je clovek tehotny, tak ma vzdy viac uspochov s doktormi... 😀
Tak od septembra ti ide dcerka do skoly? Su[per, tam pochyti hned anglictinu, deturence sa rychlo ucia.
moj manzel je Skot a tak u nas sa bude rozpravat aj tak aj tak a tak si zistujem ako je to najlepsie nech sa dietatku moc nepletie aj ked to asi nebude jednoduche.... 😒
V Skotku je fajn, lepsie ako v London pre mna, tam som zila 5 rokov uz by som si tam asi nezvykla. My sme sa tu usadili a zatial plany stahovat sa nemame, takto sme akurat tak v strede ...2 hodiny lietadlom z SK od nasich a 2 hodiny autom od svokrovcov, tak sme to tak vybalancovali aby ani jednemu nebolo moc smutno... 🙂

kvietocek7
2. jún 2011

@monikac dostali sme miesto ale tiez bohuzial si nevyberieme ani v tomto pripade, totiz ony sami pridelia ci bude dieta chodit rano ci poobede,no tak nas zaradili na poobede 3h,co ma vobec nepotesilo. Mne by bolo naj rano,tak sa aj planujem spytat ake priority pre to maju. Uvidime ako sa zadaptuje.
Anglictinu sice pochyti,len sa obavam aby sa neutiahla alebo aby to nemalo nejaky zly dopad kym sa voooobec rozrozprava.
A co sa tyka tych bilingualnych rodin,zo skusenosti poznam,ze maminky slovenky rozpravaju z detickami po slovensky ale kedze deticky su v prostredi slovencina - anglina tak skor rozpravaju anglicky ako slovensky. Slovencina je pre nich ako teraz pre nase deticky anglina,menej poznana 😒

smajka
2. jún 2011

@mikailla - ahoj. no to je pekny rozdiel v zarobku uk oproti sk 😒 ja som si myslela ze si uz ako tak rozhodnuta ze chcete ist spat - ked uz pozeras ubytovanie 😀
mamina prisla povodne na mesiac, ale uz je tu vyse 5 tyzdnov a urcite ostane do konca juna. nasla som jej robotu na cely august, ale este neni rozhodnuta ci tu chce ostat az do zaciatku septembra. jeden den povie ano, druhy den ze je to moc este 3 mesiace 😀

smajka
2. jún 2011

@kvietocek7 - ahoooj, dakujeme za gratulku samkovi 😉 . kazdy den sa pyta kedy bude mat este party 😀
tak vy ste zase na sk? ved ste tam viacej ako tu 😀 . naposledy som bola v hemeli koncom marca, predtym ako sa mal narodit alex a chystame sa tuto sobotu. zmenilo sa miesto aj cas - byva to vraj vo vacsej hale kusok odtial a rano 10.15am miesto pobedia. niekedy sa tam ukazte. alebo tu v bushey nam uz otvorili paddling pool, aj pieskovisko, tak niekedy prifrcte 😉
ako sa citis a ako tehulkujes??
samko ide tiez od septembra do skolky - nastastie sme dostali skolku aj cas aky sme chceli. mne vyhovuje viacej pobedia, lebo moj manzel je doma kazdy den do 10am a maly bude v skolke od 12.15- 3.15. ale kazdemu vyhovuje nieco ine. neboj, malej sa v skolke bude pacit a anglina jej coskoro pojde.

monikac
2. jún 2011

@kvietocek7 jaaj tak to som nevedela, ze si nemozes vybrat v skolke cas kedy chces ty, to co je zac? 😖 no rano je ovela lepsie ako popludni to mas veru pravdu.Ale neboj dcerka sa chyti, moja kamoska tu prisla so synom ked mal maly 3 roky a dala ho do skolky a povedala,ze to vobec nebol problem lebo take male deturence este tak cisto nerozpravaju a ze sa prehral aj bez jazyka a behom niekolkych mesiacov sa maly naucil anglicky len to co pochytil v skolke a v priebehu roka rozpraval takl,ze ked si s nim rozpravala, tak uplne super a nemal ani SK prizvuk,ako maly anglicanko.... 😀 deti rychlo pochytia.
No ja sa toho obavam,ze ja asi nedokazem asi s dietatkom stale rozpravat slovensky lebo anglictinu pouzivam ovela viac aj s manzelom, tak to bude velmi vtipne......ale tak posleme bambino na prazdniny cez leto na SK k nasim a tam mu nebude nic ine ostavat len sa ucit slovensky poriadne.... 😅
A detom si vybavovala pasy a obcianstvo Slovensko z anglie alebo si bola osobne na SK?

radlinka
2. jún 2011

@slniecko77 dakujem zlatko, dufam ze si uzivate krasne slovensko, poslem IPcko ...skoro x opatrujte sa zatial 😵 😵

monkka21
2. jún 2011

ahojte.prave vypisujem ziadost o zapis do osobitnej matriky len som blba s toho co tam mam pisat pri bodoch:zapis o narodeni spisany dna 2.6.2011 na zastupitelskom urade sr v londyne s..........................
bytom ....mobil...... email.Tam maju byt moje udaje?
a potom este bianke mam pisat statne obcianstvo slovenske ked sme obidvaja slovaci?
potom je tam este :ceste vyhlasujem ze udaje o...........tam ma byt asi biankine meno?
a ked ja chcem aby mala koncovku ova tak co mam napisat ked ono sa tam v tej vete pise:cestne prehlasujem ze moja dcera je narodnosti...slovenskej... a ziadam zapis priezviska bez koncovky ova.mam tam dopiusat ze neziadam alebo ako ja som blba s toho tlaciva.nech uz to mam skrku lebo ma trafii.babi pomozte mi prosim lebo zajtra to chcem poslat.

monkka21
2. jún 2011

som zabudla,ze podavat na matrike mi to bude splnomocnena osoba

kvietocek7
2. jún 2011

@smajka jeejj urcite radi prideme 🙂 trosku nieco nove 🙂 no a tehu? donedavna mi byvalo fakt ze bieeedne, ani von ani dnu,chute na zomretie, no co na to povedat 😝 ale posledne 2-3tt uz sa kooonecne akoze mozem najest ako clovek s chutou a nie selijake pachute.. tehu znasam zatial celkom fajn aj ked ako som uz spominala monike baby je az moc aktivne. Uz by som si zelala nech je zajtra september 😅 😀
ta skolka,to fakt musi mat clovek stastie, ja to inac nevidim, inac je to disaster mamma mia 😖 uz jednu neblahu skusenost mam a ta ma len utvrdila,ze hroza.... nuz cakam,ze bude snaaad lepsie.
Hovorim,uvidim ako to bude znasat lebo to bude aj skolka -nove prostredie, aj baby 😖
rano sa mi hodi skor,je viac aktivna a este poobede zvykne si pospinkat, ale hlavne ze by ju aspon zo zaciatku mohol nosit manzel. Poobede bude naburane lebo Adamko tiez spinkava no a ktovie ako baby 😕
nevies mi poradit ake dovody by mi mohli helfnut,zeby som im to tam viac ozrejmila??

@monikac to hej, ze sa rychlo ucia,no ale cim su starsie tak je to s nimi tazsie, jednoducho preberaju,musis vyjednavat. Veru, kym je este babenko tak je to ok,vela clovek neriesi, ale ked treba zacat s nursery tak to uz je o inom. Totiz hocikde ti len tak dieta nezoberu,ony maju totiz kriteria napr, spadova oblast kde byvas,alebo waiting listy to je bezna praktika. Iba ak chces platit sukromne ale to je ina pesnicka na peniaze,ale aj tam je niekedy tazko sa dostat a vobec. Napr sme skusali zaciatkom januara skolku,bola sukromna, hodnotenie mala outstanding co je nieco ako vyborne, ale nestalo to ani za deravy gros, bol to taky styl playgroup, A deticky vo veku 3 a viac uz fakt potrebuju viac ako len kazdy den sa hrat s tym istym.
Dost mozne,ze vase bambino bude more english 😅
Dokumenty ako obcianstvo -teda slovensky rodny list som vybavovala pri oboch z UK,az potom ked sme boli na SK som si ich nechala zapisat do pasu a neskor im dala urobit aj vlastne pasy. Zapis v pase je vyhodnejsi ten plati na 5rokov, kdezto detsky pas len na 2roky.
Ale ty budes mat jednoduchsie lebo si mozes pre dietatko ziadat britsky pas,kedze muz je zo Skotska.

smajka
3. jún 2011

@kvietocek7 - ahoj - super ze ti je uz lepsie a mozes si viacej uzivat tehu 😉 . to sa vazne nechavate prekvapit co budete mat???
no podla mna musis skusit co najskor ci sa to da zmenit z pobednej na rannu - myslim, ze tie volne miesta sa vyplnali zaciatkom maja, ale neskusis- nemas. povedz im vsetko co si napisala, ze ti maly pobede spava, ze budes mat miminko a tiez ze evka pobede spava. ja som to mala asi jednoduchsie tym, ze mne vyhovovali pobedia. drzkajte sa 😉

elixia
3. jún 2011

Kocky,viete mi poradit,ci sa tu da kupit gastanove pyre? Kde a pod akym nazvom ho hladat???

mihouk
4. jún 2011

@elixia Ahoj, da sa kupit vo Waitrose ako chestnut puree. Mavaju ho aj v Tesco, ale to vascinou pred Vianocami. http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22673&ord... Na konci tohot repectu je obrazok ako vyzera 🙂

elixia
4. jún 2011

@mihouk jeej,dakujem,si zlata 🙂 Ja osm hladala v mraznickach,myslela som,ze ho maju mrazene ako u nas...ani by mi nenapadlo hladat medzi konzervami 🙂
Torta vyzera super,ja som chcela manzelovi na meniny vyskusat gastanovu,tak snad sa mi podari ho zohnat..
Ako sa inak mas,pozeram,ze cakate babatko 🙂 Tak drzim palce...my mame doma taku neriadenu strelu,ze neviem,kedy sa odhodlam na dalsie... 😀

elixia
4. jún 2011

@monkka21 vcera som nahodou zistila,na co by si mohla pouzit tu residence card..bola som na councile,lebo chceli odo mna working registration...a cosi bolo v liste aj o poslednych 12 vyplatnych paskach,ale nevelmi som pochopila,tak som sa pytala tety...a ona,ze sa zmenili zas nejake rules a ze ked nemam ten working reg. tak by som mala predlozit pasky..ale ze ked mam,stacila by aj residence card,co by znamenalo potvrdenie,ze som tu min. 12 mesiacov.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre