Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mrk11
19. aug 2010

@etuska http://taxcredits.hmrc.gov.uk/Qualify/DIQHouseh...

normalne na HM revenue, presla som si tu ich kalkulacku, dala som tam, kolko by stala skolka, pripadne childminder a hodilo mi to na konci sumu. Budem tam volat, ci je to ozaj vsetko a ci je to spravne, ale az ked sa v septembri vratime zo Slovenska.

ohladne rodicovskeho prispevku, tak netusim, ci ti to povedali spravne, aj ja to budem na SK zistovat, lebo by ti ho nemali vyplacat, ked nastupis do zamestnania (vyplacali ho kedysi, plus je to teraz okolo250 eur prve 2 roky a 1 tok okolo 160, ale mamickam na Slovensku to odoberu akonahle nastupia do zamestnania, ale prispievaju nejakym sposobom na skolku, ci jasle, ale presne to neviem).

mzuzka
19. aug 2010

Ahojte, tak toot je konecne rozhodnutie od predavajuceho na moje pripomienky. skopcim to cele.

Hi,

I have sent the £30 as previously agreed for the 2nd cosytoes which was missing but previously listed in the item description.

I hope this will now resolve the issue you had with the purchase.

Should you have any other issue then please contact via ebay administrators rather than contacting me direct.

Thank you.

mam este kontaktovat administratora? bude mi to stat za ten cas? ci sa mam nato vykaslat? skusene ebay erky prosim poradte.

mona12071
19. aug 2010

@mrk11 ahoj zlaticko ako sa mate?daj pusinku malickej 😉

mona12071
19. aug 2010

@mzuzka no je to na tebe ako sa tichce v tom babrat na moju povahu by som kaslala na to ale kazdy sme iny ze ale ja som taka povaha ze nad vela vecmi pozavieram oko ☹

hathor1231
19. aug 2010

@mzuzka viem 😒 ja len ze mi je to luto,skusim si este aspon raz denne odstriekat a dat jej. prosto sa jej nechce cuckat,ale mliecko si da...
urobila si co sa dalo,nie je lahke odkojit takych chlapov 😉 to najhlavnejsie-kolostrum mali a isto aj vdaka tomu nemali ziadne problemy 😵 nic im nechyba,su to fesaci uz teraz 😉

hathor1231
19. aug 2010

@mrk11 rodicovsky zo slovenska nedostanes ani ak by si nenastupila,zatrhli to v maji. dolozili podmienku,ze nestaci mat slovensky rl,trvale na slovensku ale aj tam naozaj byvat,poberat pridavky na dieta na slovensku... takze to si ani nerobte nadeje... 😒

dadulka2000
19. aug 2010

ahojte
no nam sa pobyt na sr pomaly ale isto krati,... 😒
@mrk11 rodicovsky sa dava len ludom zijucich na slovensku a len dovtedy kym je mamicka na materskej. aj ked nova vlada chysta nejake zmeny od januara 2011, ale este sami nevedia ake 😉

@hathor1231 raz to muselo prist,...pekne ste potiahli. zato moja frndzalica chce len a len moje mliecko,.... ziadne prikrmy nechce. mam to s nou teraz tazke, ale dufam ze sa to zmeni,.... 🙂

hathor1231
19. aug 2010

@mzuzka tak si spokojna s tymi 30? alebo to ches vratit cele? ja by som jej to len tak prepiect nenechala 😉 ak by to bolo cez paypal,tak by som to vratila cele (ale skus zavolat este,lebo je to nespravodlive aj ked si nebrala cez paypal,tak to predala,vidia kto to kupil a item je skoncena a prevzata 😉 )
ale ak ti to nevadi,ako to vyzera,tak by som jej isto nechaj negativny feedback lebo klame a to sa nema a ber aspon refund...
ale za tych 130 by si v clearanci kupila isto neaky kym by prisiel ten co ches...

hathor1231
19. aug 2010

@dadulka2000 este ma cas,ved ma len 7m 😉 ked zacne lozit,tak sa jej pri ciciku nebude chciet 😉 teda u nas to tak bolo 😅

etuska
19. aug 2010

@mrk11
dakujem-mrknem sa na to 😉
@hathor1231 -klobuk dolu-krasne si malu dojcila.Mne sa dcerku podarilo 9mesiacov,Šimiho by som tiez rada aspon takto i ked nastupujem do robotky ked bude mat 8mes.-ale aspon rano a vecer by som ho chcela este dojcit.

mrk11
19. aug 2010

@hathor1231 tak to je ta zmena, ktoru spominali, ze bude. To ma teda nepotesili, no nic sa neda robit. Dakujem za info.

etuska
19. aug 2010

@hathor1231 -hmm-takze zo SVK uz ziadne peniaze? 😖

elixia
19. aug 2010

@hathor1231 ved to ste veelmi dobre potiahli, ja som si dala ciel aspon pol roka vydrzat 🙂

Aj ja viem, ze na rodicovsky uz nemame narok od maja..mozno sa to nejako zmeni po novom roku,ale ktovie co este vymyslia..

mrk11 je nejaka sanca na vratenie vydavkov za skolku aj ked su obaja rodicia pracujuci? Sa mi zda,ze som niekde citala,ze len slobodnym matkam to preplacaju - teda to urcite,lebo mam taku kamosku a jej zaplatia full..

hathor1231
19. aug 2010

@mrk11
@etuska ee, boli sme sa pytat aj priamo na uradoch a vela ludi to bralo aj ked tam nebyvali... inak sa im ani necudujem,na to,co dostaneme my tu a oni tam,tak to treba chapat 😉

mrk11
19. aug 2010

@mona12071 - mame stale s tym vysypanim problem, vobec sa jej to nezlepsilo, ale ani nezhorsilo, ak to take zastane, tak nas v pondelok zase prezeniem k gp. Dnes musim dokupit drobnosti na Slovensko, pobalit kufor, zajtra ma prist sluzba, tak s tym budem mat celkom fofry, lebo dnes cakame kolegyne, takze vela sa mi toho spravit nepodari. Ale buduci tyzden by se si mohli zavolat a ist von, nedohadujme den, lebo zase bude prsat pri nasom stasti.

etuska
19. aug 2010

@elixia -kamoska ktora pracuje full time,jej MM tiez vravela ze malemu preplatia cca 1/3 nakladov za skolku-ale samozrejme zalezi od prijmu(na ten som sa vypytovat nechcela) 😀

etuska
19. aug 2010

@elixia
@mrk11
MM ma nocne a ja by som chcela od februara len part-time,tak hadam to zvladneme aj bez dalsich vydavkov na nurseries/childminder-ky.....-alebo si musime najst lepsie platenu pracu.... 😝

elixia
19. aug 2010

@etuska tak to by sa snad dalo, mne sa na part time vobec neoplati vracat, bud full alebo nic...
Pocitala som si podla toho linku co dala mrk11, tak na konci mi vyslo ze child tax credit 1853£, children care 724£ a working tax credit 0£...teda na tu skolku je tych 724 rocne? To je teda terno, ked tolko moze skolka stat mesacne.. 🙂

etuska
19. aug 2010

@elixia
na nasej ulici je skolka kde chceli 23libier/den.
Ak by sa mi podarilo dostat dobry job-tak by sa mi to oplatilo-ianc nie 😝

etuska
19. aug 2010

no musim koncit-Šimi sa zobudil 😀
pekny den

elixia
19. aug 2010

Ved ja som sa tu uz pytala na to kolko asi stoji skolka, bola som dooost zhrozena...takze teraz dost s manzelom rozmyslame nad tym, ci sa nam to vobec oplati, ci tu s tym neprastit a nevratit sa domov 🙂

mona12071
19. aug 2010

@mrk11 tak to by sme konecne mohli 😀

newyorkgirl
19. aug 2010

@mzuzka isto by si mala vo feedbackoch na tu predavajucu upozornit, lebo taky ludia oklamu aj dalsich a je to na tebe ci to chces dalej riesit, ja som si svoje vtedy vydupkala tak ako som chcela... mna by stval ten flak ved to je otrasne, takto klamat, krava ta baba poriadna 😖 ja som pozerala jane a videla som aj tieto dvojace a vsetky stavali tak do 150 a isto v lepsom stave 😅
@hathor1231 teda, pekne dlho ste sa vydrzali kojit, ja dufam, ze aj my vydrzime do toho roka by som chcela... bud rada, ze sa ti sama takto odstavuje, niektore maminy s tym maju strasne velke problemy...

elixia
19. aug 2010

@mzuzka myslim si to co new, ak sa ti to aj nechce riesit dalej, urcite aspon vo feedbacku jej daj....neboli to zas len nejake drobne za ten kocik, tak by mozno aj stalo za namahu to pohnat dalej...ked aj z toho nic nebude, aspon si budes moct povedat ze si urobila maximum

mzuzka
19. aug 2010

@newyorkgirl ja viem, aj tu v londyne boli , lenze ja krava som sa chytila na tu veselu farbu :(
dobre, tak napisem administratorovi a uvidim co z toho bude. fusak som uz objednala, tak bude aspon kompletny.
a budem kryta,ze som neni ''spekulant''

mzuzka
19. aug 2010

@hathor1231 dakujem ti hath 🙂 vsak ich pestujem pre pekne nevesty 😉 je tu z coho vyberat, ale okane niki s miou no ja nemozem. tak by som pri pohlade na ne chcela este princeznu 😒 ale pred dvomi mesiacmi po problemoch s chrbtom, som sa definitivne vzdala nadeje. LTT ze som sa vyhla zas operacii ☹

newyorkgirl
19. aug 2010

@mzuzka budem taka "na telo" nad adopciou si neuvazovala? ja mam tiez strasne rada deticky a si stale hovorim,az odrastu a ja budem mat nejaku 40tku, tak by som si rada adoptovala nejake dietko, asi dievcatko a dala mu domov, este spracovat manzela 😵 sak to ma cas.... ja radsej ako zvieratko 😀 😀 😀 na tie moc nie som a hovorim ze vykryt stadium, kym sa bude cakat na vnucata, ja deti milujem proste, ale porody ma strasne odradzaju hoci tehulkovanie mozem 😎

mrk11
19. aug 2010

baby ja uz musim koncit, majte sa zatial, pa

slovakia13
19. aug 2010

@mzuzka ja by som to tiez len tak nenechala 130 je dost teda 😒 no aby sme neboli este prekvapene ,svet je maly a mozno sa nosi drobci niekde aj stretnu 😉 😀

mne stoji skolka na den 34 a tyzden 149. nastupujeme od 25.10 😢 mne sa teda moc ani nechce 😝

@hathor1231 dlho ste potiahli 🙂 mia je zavislak ,tak my budeme hadam do 18 😅 sice sa uz pracuje na pomalom odstavovani 😀

mzuzka
19. aug 2010

@newyorkgirl new my sme boli na umelom oplodneni uz teraz, lebo moj manzel adopciu nechcel.mali sme este 2 embryjka zmarzene, ale teraz ,ked sme boli doma, som ich darovala, lebo dalsie tehu by bolo velmi riskantne. vlastne uz teraz to bolo na moje riziko :(

no tak result s ebay - kedze to bolo platene cash ,nic s tym nemozu urobit :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre