Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

dadulienka27
28. aug 2010

Dobre ranko 🙂

@elixia tak s tym bytom je to akesi divne ☹ lebo vy mate zmluvu s majitelom a nie s bankou a ked prestanete platit,tak vas majitel moze vyhodit ☹ ci sa mylim?..alebo,ze by vam banka predlozila sudny prikaz,ze uz tie byty patria jej,spisali by ste novu zmluvu,a potom platili banke-aby ste mali o tom doklad,ze stale platite...
boze mate to tazke

dadulienka27
28. aug 2010

@hathor1231 chce to poriadne roztocit, aby ste sa doma nenudili 😀

elixia
28. aug 2010

@hathor1231 tak to ste mali zaujimave tehu, ja neviem co by som robila...ale vziat by som si to tak isto nedala, hlavne ked to nie je na 100% ved s tymi vycitkami by som nevedela zit. Vidis, mala ti to vynahradza teraz stonasobne...mozno z nej nejaka DJ ka bude 😀

@dadulienka27 ved to, ze mame zluvu s majitelom..ale tak mame este cas do dalsej platby, snad nam dovtedy daju vediet co dalej...ten pan vcera povedal,ze vystahovania sa my bat nemusime, ze ci to uz vezme banka alebo novy majitel, o prazdne byty isto nestoji, ze je urcite lepsie ked tam uz niekto byva (a plati 🙂 ) Ja tiez neotvaram nic na com nie je moje meno, ale aj tak sme ani nic nedostali...teraz uz by mal prist na moje meno,kedze som mu dala udaje.
Stahovat sa tesne pred porodom alebo s pardnovym babatkom sa mi teda nechce..

hathor1231
28. aug 2010

@elixia presne,ak sa ma narodit tak sa narodi,ak ma ochoriet tak ochorie aj pocas zivota 😉 ja som to brala,ze ak sa nema,tak potratim ale robila som vsetko preto aby som nepotratila...
ju celkove technika extra zaujima 😅 na pc mi postuka tolko kombinacii ze kukam na to ako blb,ze aj to sa da 😅 a potom po nej opravujem... zlozky mam premenovane na mmmmmmm apodobne 😀 cim viacej jej to budem zakazovat,tak bude horsie,ved je to len blba vec,nezabijem ju ak nieco pokazi... a ostatok mame za ohradkou (telku,pevnu,kvety, ps3 a subwoofer,takze piaaanko 😀 ale uz skusa dostahovat aj to 😅 minule natahovala pevnu,alebo kvety uz tiez dostiahla... hnusobka je to 😀
a s bytom drzim palce 😉

@dadulienka27 to ona teda dokaze roztocit 😀

idem asi do mesta s nou,tatik v praci. navarene mam,upratovat netreba. tak co budeme doma robit... neni vonku tornado, neleje, sice slnieco nesvieti,ale co by som chcela 😀 ale luto mi je,ze si nemozeme este cosi ugrillovat a dat aj malej 😒 tak som sa na to tesila...

martina_uk
28. aug 2010

Ajojte, som tu nova, byvam v okoli Tunbridge Wells a som v 25 tyzdni. Chcela by som sa spytat ako dlho trva vybavenie rodneho listu ak si poslem veci domov a ci nato musim niekoho splnomocnit alebo staci ak poslem doklady. Je tu niekto kto rodil v Pembury, ale mal skusenost s touto nemocnicou?

mona12071 Ajoj, nieso si ista ale moj bratranec ked mal vyrazky po tvari tak doktorka povedala ze su to potnicky http://www.babyonline.cz/nemoci-deti/potnicky.html

dadulka2000
28. aug 2010

@martina_uk ahoj
ja som z tonbridge a obe dcerky som porodila v pembury 😉 super pristup a skvele midwife su tam. ja a aj moje kamosky co tam rodili maju len a len dobre skusenosti.
ako dlh si v TW? resp kde presne byvas?

cutce
28. aug 2010

ahojky,
tak to je skvely, uz jsme tri a bydlime od sebe 15 minut, mohli bychom se sejit 😀 😀 😀 😀 . Jinak ja budu taky rodit v Pembury a uz by mela byt otevrena ta nova cast 🙂

dadulienka27
29. aug 2010

@elixia a to si mu ake udaje dala?mne to vyzera ako na poriadny podvod...neviem ci banka posiela svojich zamestnancov...dufam,ze nie vela udajov ☹

elixia
29. aug 2010

@dadulienka27 iba nase mena, lebo som mu povedala,ze aj tak by som neotvorila list na kt. by nebolo moje meno...on nebol z banky, myslim,ze to bola nejaka tretia strana..no neviem, obehol vsetkych susedov, kazdemu povedal to iste..tak pockame ci pride nieco pisomne, co uz ine sa da robit.

Aj u vas krasny uprsany vikend? 😒

mrk11
29. aug 2010

@elixia ahoj, mohol byt z realitky, ktorej to banka posunula. Toto sa stalo mojim znamym, nakoniec byvali v tom byte rok zdarma, kym sa to vyriesilo. Ale popisem inokedy, Eli sa hneva.

dadulienka27
29. aug 2010

@elixia u nas prave vyslo slniecko,ale len tak na chvilocku 🙂

elixia
29. aug 2010

@mrk11 no to by som brala,aspon pocas materskej 🙂
@dadulienka27 a u nas len leje a leje stale viac...tak aspon doma porobime nieco uzitocne 🙂

martina_uk
29. aug 2010

@dadulka2000 Ajojky, velmi si ma potesila ze mas dobre skusenosti ;) tento tyzden som tam bola na pohotovosti a az som pozerala, 3 lekari okolo mna behali a vsetko co chceli robit sa ma pytali ci mozu a ze preco to idu robit :D byvam v Crowborough par km od Tunbridge Wells, a sme tu cez dva roky

@cutce Ajojky, rada sa stretnem ;) a kedy maju otvarat tu novu cast? ja mam termin 12.12

z_vesela
30. aug 2010

Ahojte!happy bank holiday!
Tak uz nam babka s dedkom odisli a tak sme oficialne 'on our own'.
A materstvo moze zacat ;). A s tym sa na Vas hned obraciam- ako ste riesili bolesti bruska/ kolily?
Uz sme skusali infacol,rascovy caj a aj tak stale nic :(... Chudacik Olinko stale ten prdik zo seba nie a nie vytlacit :(.
A to som si myslela ze kojene babatka to nemaju ....
Inak ked ste uz pri tych stretkach- kedy hodime jedno vBirminghame?

mickey85
30. aug 2010

@hathor1231 malu Nicol mas nadhernu, si spravila dobre, ze si nedala na ich radu a nesla na potrat 🙂 Mam tu kamaratku a jej znamej povedali, ze jej mala bude mat problem so srdieckom a ked sa narodi, ze bude musiet ist na transplantáciu srdca, tak aby isla radsej na potrat...ona aj isla ☹ Po niekolkych mesiacoch otehotnela opat, teraz ma uz skoro rocnu dcerku.
@elixia vystahovat vas asi nemoznu len tak, dobre, ze vam dal ten chlapik vediet, ze mu nemate nic platit, aspon usetrite. A neskusili ste sa ozvat vasmu landlordovi, ci radsej nie?!?
@dadulienka27 ty si este tu? Drobcekovi sa tam paci, asi si ide predlzit pobyt v brusku 😀 😎

cutce
30. aug 2010

@martina_uk ahojky, tak to musis vydrzet az do ledna, ale presne kdy, to nevim 😒

elixia
30. aug 2010

@mickey85 ja si tiez myslim ze len tak na ulicu nas nevyhodia..pockame ci pride nejake pisomne vyrozumenie a potom budeme aj s majitelom riesit.

@dadulienka27 ako? Myslis ze porodis v termine?

dadulienka27
30. aug 2010

@mickey85
@elixia

dievcata ja neviem,ci to bude v termine 😖 najradsej by som uz pisala,ze mam po,ale bohuzial.....braxton hicks su castejsie,ale inac sa nic nedeje,mozno odisla zatka,ale ta vraj moze aj mesiac pred,tak to je irelevantne 😉
dnes sme absolvovali 2 hodinovu prechadzku po car boote,tak mozno sa to urychly..uvidime 😀

dadulienka27
30. aug 2010

@kivec zabudla som ti podakovat,za info o Worcester hospital .....
som zbalena podla papieru od midwife,len tie snaky som zabudla,ale uz su zabalene 🙂
DAKUJEEEEEM 🙂

elixia
30. aug 2010

@dadulienka27 ti verim, aj ja a to mam este minimalne 4 tyzdne pred sebou.. 🙂 idem vo stvrtok k midwife, skusim,nech ma pozrie ako to tam vyzera,ale obavam sa ze predcasne nic nebude 🙂 Mas nejako klesnute brusko?

dadulienka27
30. aug 2010

@elixia aj ja mam midwife vo stvrtok,ak dovtedy sa nic neudeje 🙂
mm tvrdi,ze je trosku nizsie,ale velmi viditelne to nie je.... 😖

hathor1231
30. aug 2010

@mickey85 dakujem 😉

@dadulienka27 vysli spermie do boja 😀

kivec
30. aug 2010

Ahojte zienky,
dlhsie som tu nebola, tak ani neviem, co ste riesili, len som stihla precitat,ze elixia sa boji o byvanie.
@elixia - ja si tiez myslim, ze vas len tak nevystahuju, ani nemaju dovod. Ved banka tiez musi mat zaujem na tom, aby v dome zili najomnici a platili. No nie? Neboj, bude to dobre. 😉

@dadulienka27 - nemas za co. 🙂 Veeelmi ti drzim palce aby si mala co najlahsi porod a aby to uz cim skor bolo. 😉

Zienky moje, mna uz normalne boli hlava z tych mojich ratolesti, cely predlzeny vikend len revali. Estherka ma otrasne obdobie vzdoru a z Elisky sa vykluva riadne demanding baby. Ak nevrieska jedna, tak vrieska druha, niekedy daju aj duet. Ja sa od rana do noci nezastavim a aj tak nedokazem urobit stastnou ani jednu z nich. Estherka mi dnes este aj urobila riadnu scenu na verejnosti, no uplna hruza, hadzanie sa o zem, vrieskanie, no vsetko co k tomu patri. Hanba ako svet, vsetci na nas pozerali. Tak mame krasny vikend za nami. Je mi trochu luto mojho manzela, ze si ani trochu neoddychol, tiez uz mal z tych nasich dievok riadny bolehlav a zajtra musi ist zase do roboty. 😖 No co uz, hadam to nejako spolu zvladneme. Tak som sa vam vystazovala a je mi lepsie. 🙂

elixia
30. aug 2010

@kivec ahoj moja, tak to mas doma vesele...ale ved ony sa hadam casom ukludnia. Preco Estherka tak vystraja, nemoze to byt ziarlivost na malinku? Ci len jednoducho take obdobie? ved bude zas lepsie, neboj.
No my zatial to byvanie neriesime nejako, pockame a uvidime co z toho bude...len som sa tiez musel apostazovat niekomu 🙂

kivec
30. aug 2010

@elixia - Estherka ma len klasicke obdobie vzdoru. Tu to volaju ,,terrible twos". Ale isteze je v tom aj troska ziarlivosti.

anjelicek26
30. aug 2010

@kivec - drzim palec, nech to rychlo prejde. Saska nema ani obdobie vzdoru, ale odkedy mame Maxa, je zla az strach. Ja odpocitavam dni do zaciatku skoly, ked bude mat aj inu "zabavu", ako vymyslat blboviny, uz to bude lepsie.

dadulienka27
31. aug 2010

Dobre ranko 😀
@hathor1231 uz nepotrebujem ani spermie

vcera o 23.40 mi zacala odtekat plodova voda dievcata a ked som volala do nemocnice,tak povedali,ze tam nemam ist este,nech sledujem vodu(zafarbenie) a kontrakcie..appointment mam na 12.45 ak dovtedy kontrakcie nebudu silnejsie...
mam len 1 malu dilemu....som strasne hladnaaaaa...co by ste mi odporucili,ze sa moze jest,lebo sa bojim,aby som sa potom nevyprazdnovala im tam na posteli 😒 kedze nedavaju klystir 🙂

hathor1231
31. aug 2010

@dadulienka27 mne islo vse predtym samo,na sale nic 😉
ja som hlvne neprdkave jedla 😅 daj si nieco light lebo energiu budes potrebovat a ked to bude naplno bezat,tak si na jedlo nepomenies 😉 takze sa napapaj,aj keby sa ti nieco stalo,tu to neriesia ako na sr 😉
hlavne si davaj pozor aby ta vyvolali do 24h ako ti odtekala polodovka!!! az zbytocne neriskujes ako ja a nema male zbytocne problemy a ATB!!! takze trvaj na tom aby ti porod vyvolali do 24h,nedaj saaaaa! je to dolezite pre teba aj drobca 😉 nech nepodavas complaint ako ja 😝

kukame cbeebies a prekvapilo ma,ze tweenies hraju rozpravku- snehulienku 😅

hathor1231
31. aug 2010

@dadulienka27 a samozrejme,drzim palce 😵 nech uz uzlicek drzis pri sebe 😵 a dobruuu chut 🙂

dadulienka27
31. aug 2010

@hathor1231 dakujeeeem...ked som volala v nemocnici,tak povedali,ze do 18 hodin,tak uvidim ako budu postupovat,ked tam prideme 🙂
takze je vsetko ok,ak mi odtiekla plodova voda a ja som stale doma? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre