Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
15. nov 2010

Idem sa pochvalit, mame 4810g..takze az take zle to snasim papanim nebude 🙂 A ideme skusit baby massage, snad nam to trosku pomoze sa ukludnit..

@mona12071 teraz este len zacina zabava co? 🙂

hajatanufus
15. nov 2010

@elixia no vidis gratulujem mate krasnu vahu a co ti este povedala hv na to vase nespinkanie?

hajatanufus
15. nov 2010

@elixia a kde sa da chodit na tie baby masaze? ja by som tiez chcela chodit ale neviem...

elixia
15. nov 2010

@hajatanufus dokopy nic,len potvrdila,ze spi malo...a odporucila tie masaze. Robia ich v children centre, skus pozriet u vas..nie v kazdom zrejme. Tu je ich viacero,v jednom z nich je kurz kzadu stredu, tak sa pojdeme pozriet...akurat,ze je to poobede,ked on spinka, tak uvidime ci z toho nieco bude 🙂

cutce
15. nov 2010

@elixia tak usper, ze Risko krasne pribyra 😉 , ja jsem se ted prihlasila do nct a chtela jsem jit na kurz, ale je uz plnej, tak az pozdeji

mickey85
15. nov 2010

ahojky baby, nemam cas vas citat 😢 Co je nove? Ako sa maju tehulky, rodil niekto?
My stale nemame ziaden system, v noci spava celkom dobre 3-4 hodinky, ale kym zaspi,tak je polnoc alebo viac 😅 Stale sme plno kojenim, chvalabohu nemusela som siahnut po umelom mlieku. Klop-klop-klop nech nam to vydrzi. Zacina sa uz pekne smiat, ked sa mu prihovarame 😀 nemozme sa vynadivat, aky je nadherny.
Isli sme na prechadzku o 4pm a este stale spinka ,preniesla som ho do konzervacky,trosku som ho oklamala, ze je vonku 😉 Jeden den je celkom dobry, vie aj pospat cez den, ale druhy den len place a je mrzuty...takze to mame tak na striedacku.
@elixia ja idem zajtra k health visitor, tak som zvedava kolko pribral. Pred dvoma tyzdnami mal 5520g 😀 a my sa chystame, ze by sme vyskusali baby massage, tak potom daj info, ake to bolo. Ako sa ti inac dari s Riskom?

Mam otazocku....ako sa cestuje letecky s babatkom? Cestujeme 15.decembra na SR. Ako si mozem poistit kocik a co s autosedackou? Plati sa za nu extra? Mozem si ju zobrat do lietadla?

mrk11
15. nov 2010

@elixia ja som na tom kurze bola, akurat vsetky babatka sa dali masirovat, len Eli sa rozhodla sediet a zabavat vsetkych okolo, tak som dostala papiere, podla ktorych jej ju mam spravit. Normalne tam niektore babatka az vzdychali ako im z toho bolo fajn, naozaj sa im to paci, len kazdemu vyhovuje ina hodina, tak treba skusat. A este nieco, ked je babo take male, tak aby nemalo strach, treba okolo neho dat poskrucanu deku, lebo bude citi priestor okolo a nebude sa mi to pacit, normalne tam jedno babo neskutocne kricalo a ked mu spravili "hniezdo", v momente prestalo a uzivalo si to.

martina_uk
15. nov 2010

ajojte, potrebovali ste rodne listy rodicov dietata ked ste vybavovali anglicky rodny list pre dieta? pri vybavovani slovenskeho je potrebny ked niesme zosobaseny, to viem.. chcem to vediet preto ze ci si ho musim davat prekladat aj do anglictiny alebo mi staci iba original rodneho listu na vybavenie vsetkeho pre babo.

hajatanufus
15. nov 2010

@martina_uk my sme na matrike davali len pasy tak neviem z toho si ta pani odpisala nase udaje

hajatanufus
15. nov 2010

@mickey85 ahoj mame sa fajn pribudli nam aj mamicky a babatka midsumergirl ma Alzbetku a mikaila ma ninku ta ma este len tri dni a co sa tika lietania to ti neviem poradit

martina_uk
15. nov 2010

@hajatanufus diky ;) davam si posielat rodny list zo slovenska a dala by som ho jednou cestou aj prelozit do anglictiny ak je to pre nich potrebne :D

kivec
15. nov 2010

Ahojte zienky,
@martina_uk - Tu v UK urcite nebudes potrebovat tvoj rodny list. Tak sa ani netrap s prekladom. 😉 My sme tu nepotrebovali vobec ziadne doklady, jednoducho sme tam nase udaje nadiktovali a oni ich zapisali a bolo. Ked sa budes objednavat na register office, oni ti povedia, co budes potrebovat.

@mickey85 - Ahoooj, rada ta tu vidim. 🙂 Prajem ti vela stastnych chvil s tvojim krasnym Davidkom. Co sa tyka lietania, za sedacku sa plati extra, ale neviem, ci si ju mozes zobrat do lietadla. Ale pochybujem, kedze babatko nema vlastne sedadlo, musi ti byt na rukach pocas letu. Ale vsetko si mozes zistit na Ryanair webovej stranke.Teda, ak letis s nimi. 😉

@elixia - Je mi luto, ze ti Risko tak malo spinka, musi to byt velmi vycerpavajuce. Ale ako pisu ostatne mamicky, nezufaj, este stale sa to moze zmenit. Babatka sa menia z tyzdna na tyzden. Pamatam si, ze to bolo pre mna ako scifi, ulozit Elisku o 20.00 do postele na nocny spanok. A teraz je to uz normalka. 🙂 A tie casy, ked chodila spavat po polnoci sa mi zdaju ako davna minulost. 😉 Ale Eliska este stale spinka so mnou v posteli. To by sa mi teda nechcelo vyberat ju zakazdym z postielky. Ja ju v polospanku nakojim a spime obidve dalej. 🙂

@hajatanufus - Taaak mi to bolo luto, ked som citala tvoj prispevok o konflikte s rodicmi. ☹ Prajem ti, aby sa to medzi vami urovnalo. A paci sa mi, ze myslis pozitivne, urcite si casom najdes kamaratky. 😉 Len treba co najviac chodit s detmi von medzi ludi a urcite sa s niekym zoznamis. Ja som tu tiez bola zufala, ked som nikoho nepoznala, tak presne chapem ako sa citis. Ale teraz uz mam nejake kamaratky a hned je to lepsie. 🙂 🙂
A aj mne sa tu v UK paci, ze sa da pracovat na part time, a ze si mozem viacej uzit svoje deticky. Doma by boli viac so starymi rodicmi, ako s nami. 😒

mickey85
15. nov 2010

@hajatanufus dakujem za info a obidvom srdecne gratulujem!!! @midsumergirl a @mikailla prajem vam vela zdravicka a mliecka! 😉
@kivec dakujem pekne. Zatial su naozaj stastne tie chvile.A ano letime ryanairom, musime este raz prestudovat celu stranku 😉 to poistenie sme tam nemohli najst. A ako sa dari tebe a tvojim dvom kockam?

anjelicek26
15. nov 2010

@kivec - my sme za kazdu sedacku platili 20 libier a treba to zahlasit uz pri objednavani letenky, jedna vec pre dieta je zadarmo - kocik. Takze ak mas vajicko, co nakliknes na kocik a tak to vezmes, tak ti to prejde aj ako jeden kus a zadara 😅 Len je sranda, ze cely kocik musis rozobrat, aby presiel cez ten skener... no dost som sa zapotila odmontovat kolecka, vanicku, zlozit to v rekordnom tempe 5 minut (za nami sora ludi), s vrestiacim dietatom v druhej ruke...

hajatanufus
15. nov 2010

@kivec dakujem uz ma to preslo a verim ze bude lepsie vcera som sa od smutku napchavala zmrzlinou a dnes pokracujem ale uz nie zo smutku maju v tescu akciu na carte dor tak ochutnavam jednu za druhou vcera padla lavanza a dnes robim mix vanilka, crem mascarpone, a jahoda s jogurtom a este pred vcerom padla rumovo hrozienkova 😀 hm takto sa asi nechudne ze???? 😀 😀 😀

elixia
15. nov 2010

@mrk11 no pekny kvietok ta tvoja Eli... 🙂 len aby sme aj my na tom neboli podobne

@mickey85 no to mas riadneho chlapa doma 🙂 Pozeram,ze aj u vas skore spanie nehrozi...Ty chodis za HV? Nasa chodi k nam domov,teda dnes bola naposledy, odteraz mame chodit na tie ich clinics ako casto chceme,ale ze ked budem mat concerns,tak stale moze prist..

@martina_uk nam tiez nic nebolo treba,ani pasy dokonca,napisali,co sme nadiktovali 🙂

elixia
15. nov 2010

@kivec vdaka za povzdbudenie,ja si ani nepripustam,ze by sa to nezlepsilo... 🙂 Len musime prist na to,ako na neho,zatial nic nezabera..

@hajatanufus nechudne,ale je to taaake dobreeee 😝 moja favourite je mascarpone 😉

hajatanufus
15. nov 2010

@elixia u nas bola hv tiez iba raz ked mala mala dva tyzdne a potom sme chodili my za nou a 1. decembra zase pride k nam domov aj s tlmocnikom tak sa opytam aj na tie baby masaze aj na ten d vitamin .
no dnes som aj ja ochutnala mascarpone a chuti mi ale u mna je jednicka lavanza teraz ich maju len za 1.48 tak som popytala mm ze nech mi kupi ten nechape jak to do mna lezie ze rano uz len prazdne obaly na kuchynskej linke

anjelicek26
15. nov 2010

Babulky co prikrmujete - kde zozeniem ryzovu kasu - tie jemne vlocky- a kukuricne chrumky (take tie dlhsie, do rucicky?)

hajatanufus
15. nov 2010

@anjelicek26 chrumky sme kupili v polskom obchode a kase neviem ale nejake tam tiez mali

hajatanufus
15. nov 2010

zda sa ze lucinka uz zaspinkala tak si idem kuknut nejake dvd a potom spat dnes som si poobede trochu zdriemla ale musela som lebo uz som padala na hubu 😒 tak lucinka bola bez dozoru a ked som vstala tak mala na hlavicke natrety sudokrem 😀 nezbednica nastastie tam vela nebolo bola to len vzorka z nemocky 🙂

anjelicek26
15. nov 2010

@hajafanus - tak neskoro ti chodi mala spinkat? Mne su od osmej obaja tuhy, nastastie... snad budu pekne spinkat, Maxovi idu zubky, tak je v noci 2x hore... uz prespaval cele noci, skoda, ze sa to zas pokazilo... no nevadi, este je malicky...

kivec
16. nov 2010

@anjelicek26 - Ja som kupovavala Baby rice v Tescu alebo v Boots. 😉 Maju to v kazdom obchode, davaju to tu ako prvy prikrm. Na velke chrumky som tu nenatrafila, asi ozaj len u Poliakov.

cutce
16. nov 2010

dobre ranko,

jejda takhle dlouho ponocovat s prckama 😅
@anjelicek26 chtela jsem se zeptat na ten breadmaker, jaky mix do neho davas? ja si ho asi koupim k vanocum 😅

anjelicek26
16. nov 2010

@cutce - ja kupujem zmesky z lidlu, vsetky su fajn, najlepsi je slnecnicovy chlebik 😉 U nas pecieme snad kazdy druhy den, lebo taky cerstvy ho moooc zjeme...

@kivec - kuknem boots, v tescu to tu nemaju... diky za tip.. a polsky shop tu nemame, len kutik v tescu... tak musim pohladat...

Jaj no a krpec hodil ukazkovu noc . 3-4 rano vrestaaal ako o zivot od bolesti, netusime, co mu bolo ☹ Zvalovali sme to na brusko, ale teda isty sme si neboli... snad sa to uz nezopakuje. Ked sme ho okupali a dali mu ten teply ceresnovy vankusik na brusko, uz bolo dobre...

cutce
16. nov 2010

@anjelicek26 tak to je mi lito, ze maly takto brecel ☹
moc dekuju, musim se tam jit podivat, jestli je maji v tom nasem, abych si nekoupila pecici masinku a nemela smesi. A vazne chutna jako cesky?

anjelicek26
16. nov 2010

@cutce - chuti ako normalny chlebik 🙂 Teda taky ako ja poznam z nemecka a zo slovenska... z ceskym ti neporadim 😅 😅 😅 Ale tak je ak kopa receptov... ja napriklad tam robim vlastnu vianocku, je uzasna 🙂

No a maly uplne chudatko, krokodilie slzy, od bolesti, na to sa ani neda pozerat... moje malinke...

cutce
16. nov 2010

@anjelicek26 snad uz to bylo naposledy, to mi pak musis poslat receptik, jestli to koupim 😀 , myslim, ze jak cesky tak slovensky je stejny chlepbik, me tu strasne chybi 😒

anjelicek26
16. nov 2010

@cutce - mna by asi svihlo jest cely cas len toast a bagety... akoze uz to, ze tu nie su rozky je zleee, ale tak v nemecku tiez nie a zvykla som si... mali sme zemle... ale tu zohnat poriadne zemle je tiez problem... aspon croissanty maju rano v tescu cerstve uplne genialne, drahy chodi rano na ranajky kupovat..

No Max je nejaka citlivka malinka, co sa tyka prikrmov... vseobecne ho bolieva viac brusko, ako Sasku... asi lebo je to chlapcek.

cutce
16. nov 2010

@anjelicek26 ono se rika, ze druhe ditko je uplne opacne nez to prvni 😅 , no uvidime rada bych si ho koupila, snim o nem uz dlouho 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre