Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

monika.c
16. nov 2010

@anjelicek26 aj my sme uz zacali s prikrmami,ale kasu jej este nedavam,teraz papame len zeleninku na obed s maskom alebo so zltkom varenym a sem tam na desiatu ovocie,uz sme mali jablko,banan a hrusku a u nas vyhrava banan 🙂je to na tebe,ale s kasou by som mozno este nejaky cas pockala 😉 pri jablku sa mrasti ze az. inak mozno ti maly place,ze mu idu zubky,nasa Laura tiez tak plakala v nedelu a tiez som myslela,ze brusko a ono to nakoniec boli zubky,vcera sme uz mali kusok von a dnes je cely 🙂 inak som kupila taky prasok pri raste zubkov co nasypes do pusy a myslim,ze to zabera,lebo vcera bola tiez cele doobedie uplakana a ked som jej to dala,tak zaspinkala a spala cele 2 hod. 🙂

z_vesela
16. nov 2010

ahojte,
tak po dlhsej dobe pisem....vidim ze tu riesite nespavost...to pozname velmi dobre...maly Oli sice zaspi od 7 -12 vecer a potom sa budi kazde dve hodiny na krmenie...tak neviem co z toho je hlad a co z toho je dudlanie...ale asi ked vas tu citam mozem byt rada ze zaspi aspon do tej 12...ja uz chodievam spavat o 8 vecer aby som sa trochu vyspala...a cez den si schrupne tak vzdy na 20 -30 min 3x denne...cize na tak male babo nic moc..

anjelicek ty uz prikumujes? ja som myslela ze s tym sa zacina az v 6 mesiaci...a tiez len tu baby rice az potom zeleninku a ostatne..monikac - ty nejako ides na to opacne? no anjelicek normalne si ma nastrasila s tou bolestou brucha pri prikrmoch...

monika.c - co je to za speci prasok na tie zubky...Olimu este asi zubky nejdku..hoci slinta osto set tak som si neni celkom ista...

anjelicek26
16. nov 2010

@monikac - no ja by som tu kasu chcela skusit, Ryzova sa moze uz od 4 mesiacov, lebo neobsahuje lepok. Tak uvidim, ci ho to bude zapekat, alebo to bude v pohode.

@z_vesela - on z tyh prikrmov strasne tazko kaka, zacali sme v 4 mesiacoch a po par dnoch sa na to vykaslali... lebo to poriadne nestravil a zle kakal... teraz v piatich kaka celkom v pohode, ani brusko ho nebolelo... teda som si myslela... ale ten vcerajsok bol desny ☹

No a s tym, ze sa zacina v 6 mesiacoch... ono sa vravi, ze dietatu do 6 mesiacov MM staci... no ja si myslim, ze staci, pokial je ho dost a pekne pribera. Len mne Max za posledne 4 tyzdne pribral ubohych 80 g... co predtym priberal strasne moc... ma uz 8 kg a narodil sa ako 2,5 kilove babo...tak si to vies predstavit... a teraz zrazu bum, nepriberame... ja som hovorila aj s doky v nemecku a vravela, ze asi je cas na prvy prikrm. Ono aj kojene deti mozu zacat v 4 mesiacoch. Rozdiel medzi detmi na UM je v tom, ze im to netreba... ale ked nepriberaju, maminy maju menej mliecka... lepsie ako prejst na UM...

mikailla
16. nov 2010

@mickey85 Dakujem kraasne 😵

Ahojte baby,tak mame to za sebou,som veelmi rada 😀 😀 mozem povedat,ze vdaka tomu gas-u som to predychala vsetko super a celkom rychlo,ale keby nemali ten gas tak si to neviem predstavit. Celkovy pristup sa mi zdal uuuplne zvlastny 😒 😒 uplne nieco ine ako som cakala,ale som rada ze je po tom 😀 😀 teraz sa trapime s prsiami ☹ Midwife mi chvalili ako je mala pekne prisata,aj po porode vraveli ze ako rychlo sa prisala,ale mne sa vobec nevidi,ze dobre.Mam bradavky krvave a malej ide krv s mlieckom ☹ ☹ a oni len ze je dobre prisata no ako si sama pomozem ....

mrk11
16. nov 2010

@anjelicek26 niekedy ti babo moze stat na vahe aj 2 tyzdne, dolezite je, aby ti nazacal chudnut. Takze si kludne mohla este plne kojit bez prikrmov. Nemam proti prikrmom nic, len deticky do 6 mesiacov este nemaju vyvinute traviace enzymi, preto tie bolesti bruska a priskore prikrmy mozu znamenat rozne druhy alergii v neskorsom veku. Ale to su studie teraz, ked sme boli mali my, tak nas napchavali vselicim, a sme tu, a nebadam na sebe, ze by mi to nejako ublizilo. My sme zacali prikrmovat, ked Eli mala vyse 6 mesiacov, rano ma ovsenu kasu, na obed zeleninku (teraz uz aj masko, ryzu poriadne rozvarenu) + porciu ovocia a na veceru ma ryzovu vlockovu kasu - dostanes vo vsetkych obchodoch s polskym tovarom. Ta jej mimoriadne chuti. Zeleninu mi totalne odmietala, ale ak je tam vysoky podiel mrkvy, tak zje cokolvek. Kupujem jej aj tie hotove flasticky, tie ma radsej ako to, co jej varim ja ☹ . No a mne poradila health visitorka, ze jablcko jej mam uvarit a tak rozmixovat, nebude to taka zataz na zaludok + zmixovat s babanikom a to teda moze. Ale uz jedava v podstate skoro vsetko.

mrk11
16. nov 2010

@mikailla blahozelam k babatku. Bradavky si nahrubo natieraj balzamom na bradavky, neboj, asi kazda ich mala chvilu krvave, hlavne vydrz a nevzdaj to

anjelicek26
16. nov 2010

@mikaila - kup si klobuciky od medely a koj tak. kym sa zahoja. Z krvi ti malinka moze vrackat, o tom, ze sa ti tam moze dostat candida ani nehovoriac... A gratulujem k dcerke 😵

elixia
16. nov 2010

@mikailla blahozelam k Ninke, vela zdravia a mliecka 🙂 Neboj,ono sa to postupne zlepsi, ako poradila mrk11, natieraj,natieraj,natieraj 🙂

kivec
16. nov 2010

@mikailla - Aj ja ti blahozelam k dcerke! Obom vam prajem veeela zdravia a krasnych spolocnych chvil. 🙂 A tie nevolnosti ti po porode presli? A ak budes mat cas, napis nam viac o porode, ako to zacalo a prebiehalo. A na gas aj ja nedam dopustit. 😉 🙂

tommy13
16. nov 2010

Cawes baby ja tiez zijem so zenou v UK konkretne v Londyne ....zijeme na vychode cize, zena bude rodit na Whips Cross Hospital..termin mame 5.januar buduci rok ako tak chodime na porodne kurzy zaujala nas 1 z moznosti rodenia do vody.Mate niektora skusenost abo poznate niekoho kto nieco podobne absolvoval???
Dakujem

monika.c
16. nov 2010

@z_vesela ja si nemyslim,ze idem na to opacne,kazdy dr.zastava iny nazor co na zaciatok prikrmovania,ale vsade sa docitas,ze bud zelenina alebo ovocie,napr.teraz je najnovsi trend zacat s lepkom uz od 5 az 6 mesiaca,kym este kojis,kdezto pred piatimi rokmi dr.hovorili lepok az od 8 mesiaca.a preto je na kazdej z nas,kedy a s cim zacne prikrmovat svoje babo,ale zastavam nazor ze do 6.mesiaca vylucne dojcenie a potom zavadzat prikrmy postupne,nie vsetko naraz,aby si zaludok babatka pomaly zvykal na to,ze musi travit aj nieco ine ako mm 😉

anjelicek26
16. nov 2010

@tommy13 - no rodenie do vody u nas uplne padlo, kedze zena pod 1,60 - ja tvrdim ze aj pod 1,65 m je na väcsinu porodnych vani prilis mala a musi sa tam nepohodlne drzat, chcela som tak rodit pri dcerke, ale proste to neslo... a u synceka... ten sa narodil pol hodinu po tom, ako sme dorazili do porodnice, akurat som sa stihla vyzliect... hihi... ale maminy si porod do vody pochvaluju.

@monika.c - veru treba postupne, zavadzat kazdu potravinu aspon tyzden, nech si organizmus moze zvyknut, nemiesat a prvy mesiac urcite len jeden prikrm denne... toho sa my drzime... a lepok aj my chceme zaviest skor, aby bol este dojceny vtedy... asi okolo tych 7 mesiacov...

Prikrm je stale len prikrm, hlavna strava je stale mliecko...

martina_uk
16. nov 2010

@mikailla blahozelam a prajem vela zdravia ;)

mikailla
16. nov 2010

@mrk11 @anjelicek26 @elixia @kivec @martina_uk Dakujem Vam krasne za gratulacie 😵 😵 😵 😵

Dneska som chcela poslat draheho nech mi kupi tie klobuciky,ked neviem,ci to zvladne,hladala som to na nete ze ako sa to podla velkosti rozdeluje,ci dobre kupi, tak som si povedala,ze si do zajtra dam este sancu,ze mozno sa to zlepsi 😒 😒 som vystrasena z tej krvi na mliecku ☹

mikailla
16. nov 2010

A este Vas chcem poprosit,ci mi viete poradit ako dat odrgagnut malicku,lebo ked sa napapa vzdy zaspi a nech ju drzim hore akokolvek negrgne si,citala som ze to nemusi,ale aj ze to moze vyvvolat reflux a problemy s bruskom .

anjelicek26
16. nov 2010

@mikaila - Max grgava veeelmi malo, prvy mesiac snad vobec, az ked zacal "blbnut" na prsniku, tak zacal hltavat, vzduch, teraz si dost casto grgne... ja ho davam na rameno, alebo "na lietadlo" ked bol mensi... teda polozit na predlaktie a hlavicku do ruky, masirovat chrbatik, tak si grgne..

Ale pokial zaspi a nic ju "netlaci" tak by som ju grgat nenutila, zbytocne ju zobudis...

Jaj a tie klobuciky od medely, prinajhorsom este dnes objednat, ak by nezohnal. Ony su dost velke M-ko sa mi uz zdalo obrovske... ja mam male bradavky (pri Saske boli vtiahnute - vraj v zivote sa s tym neda kojit - ha haaa, kojili sme 2,5 roka...)... S-ko bolo este stale dost velke... Uz M-ko asi tak 0,7 cm odstava... ak mas mensie bradavky, tak sa tam zbiera mliecko a ked davas dolu klobucik, tak to vytecie... a dietatko sa nauci na väcsi rozmer, ak chces potom kojit bez (my sme od 3 mesiacov presli na kojenie z prsnika), tak sa nevie dobre prisat... dobre je mat spravne. A ja by som tomu do zajtra sancu nedavala - bude to este horsie. Teraz je prio 1 aby sa to zahojilo.

hajatanufus
16. nov 2010

@anjelicek26 lucinka chodi vzdy do deviatej lebo manzel odchadza do roboty o pol deviatej tak potom ju ukladam len teraz je trochu nachladena alebo co tak mi nechce zaspat

hajatanufus
16. nov 2010

to je lucinka ked bola malinka

mrk11
17. nov 2010

@mikailla nam sa tiez nedarilo odgrgnut malu, ale jej sa poriadne odgrglo, ked som ju hned ako dopapala dala cez plece. Ale niekedy to bolo raz dva, inokedy sme chodili a chodili a odgrglo sa jej po 15 minutach. Treba skusat u baba rozne polohy, kazde reaguje inac.

mrk11
17. nov 2010

@hajatanufus ta je vlasata!!! my vlasky stale nemame, teda rastu jej pomalicky, stale to vyzera, ze nic tam nema, kedze je svetla.

cutce
17. nov 2010

@mikailla moc velka gratulace k Ninke, uz se moc tesim na fotecky 😀 . me moje segra rikala, abych natirala bradavky vlastnim mlikem, tak to zkus treba to pomaha 😉

cutce
17. nov 2010

@hajatanufus takovych vlasku ma mala, a mamka si z ni utahuje a dela z ni pankace 😀 😀 😀 😀 😀

kivec
17. nov 2010

Ahojte zienky,
@hajatanufus - Lucinka je riadny pankac 😀, zlatucka je.

My sme si dnes doma urobili children centre 🙂 , Estherka si malovala a potom modelovala, tak ju to bavilo, mala som z toho radost. U nas prsi ako z krhle, tak sa mi nechcelo nikam chodit. Pridam foto.

elixia
17. nov 2010

@hajatanufus aj Risko mal tolko vlaskov ked sa narodil,ale teraz mu zacali vypadavat,tak som z toho dost nestastna ☹ Lucke nevypadli?

@kivec no aku sikovnicu ty mas doma 🙂 Aj tu leje a fuka,takze asi nepojdeme von..len dufam,ze bude spat dnu poobede,lebo zatial sme boli vonku kazdy den, dobre sa mu vonku spi 🙂

cutce
17. nov 2010

@kivec sikovna je Esterka ale co ten vyraz? 😀 😀 😀
@elixia snad ti Risko usne, mozna ho dej do pokoje do kocarku nebo ho zabal a otevri mu okno, treba to pomuze 😉

mrk11
17. nov 2010

@kivec rozkosna je veru!!!

kivec
17. nov 2010

@cutce - To Estherka popri svojej kreativnej cinnosti papa chrumky, tak som ju cvakla, ked prave zula. 😀

cutce
17. nov 2010

@kivec 😀 😀 😀

hajatanufus
17. nov 2010

@mrk11 @elixia no lucinke vlasky vypadli dost skoro nejak v 3-4 mesiacoch a tiez potom mala paperie pridam fotky len este sa kopiruju do pc

hajatanufus
17. nov 2010

@kivec dakujem u nas je pocasie celkom v poho a boli sme zase v play group tak sa lucinka pohrala vcera sme boli v meste na nakup sli sme o 12- tej a vratili sme sa o 6- tej takze pol dna sme boli prec a boli sme riadne unavene ale lucinka aj tak mala problem zaspat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre