Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
1. dec 2010

@hrozienko11 myslim,ze fajn, len som trochu zlenivela v AJ lebo isty cas som sa takpovediac prejedla.Potrebovala by som byt donutena aby sa na mna viac a viac nabalilo ale beznu komunikaciu,vybavovacky a aj pisanie zvladam,len som leniva 😝 . Tiez by mi vyhovovalo skor odrobit si svojich 7h a mat pokoj. Vedela by si mi v tomto smere nieco poradit ci nasmerovat ma? ja totiz niekedy potrebujem nakopnut a pak uz jedu a mazu, no len zacat treba

hrozienko11
1. dec 2010

@kvietocek7 a ake mas vzdelanie? ono ked vies anglictinu a zvladnes v pohode pohovor,tak niektore slovicka sa doucis,ked budes robit v urcitom obore. ja som sa mala co ucit,kedze mame tri rozne predmety a doteraz vsetko neviem 😅 kedze sa to stale meni.

kvietocek7
1. dec 2010

@hrozienko11 v pohode,clovek len tym ze sa uci viac sa na neho nalepi ked to aj pouziva, ja mam vysku tu na sk a tiez som v uk chodila do skoly na aj takze v poho, a vies mi nieco konkretne poradit?ze kde asiiii tak zabrdnuuut? 🙂

hrozienko11
1. dec 2010

@kvietocek7 pisala som do ip 😉

kvietocek7
1. dec 2010

@hrozienko11 dik,uz som odpisala 😉

slovakia13
2. dec 2010

@hrozienko11 najlepsie ak pojdes do Citizens Advice Bureau, sice som slobodna mamicka ale poznam vela parov co dostavaju prachy aj na skolku aj WTC, CHTC. ako som zacala robit ,tak zobrali housing benefit ,ale nejak sa to zas vyrovnalo a uuurcite som financne na tom lepsie ako pred..... a hlavne aj psychicky 😉 tak treba sa iba pytat a skusat 🙂

slovakia13
2. dec 2010

@mrk11 ak poberas CHTB tak tam iba zavolas a poziadas o childcare benefit. nursery musia byt registrovane.oni ti hned odrazu povedia ci mas narok a kolko mozes dostavat mesacne. teda aspon u mna to tak bolo. ak budes chciet info podrobnejsie napisem do ip 😉

martina_uk
2. dec 2010

Caute vsetci, tak dnes som sa zasmiala, ja sa o 7 rano trepem do nemocnice 30km vzdialenej na ultrazvuk koli tomu ze mam malo plodovej vody a oni nemaju ani jedneho lekara ktory vie obsluhovat ultrazvuk :D vsetci su zasnezeny doma :D ze mam zavolat zajtra :D ale kedze stale snezi tak mam pocit ze tu vodu si moje babo bude musiet vymysliet :D ale apson sme si nacvicili cestu do porodnice v snehu :D

monika.c
2. dec 2010

ahojte dievcata 🙂 u nas je bielo,nasnezene,uplne super to vyzera,keby tu bol nejaky kopec,hned by som tam s detmi vybehla 😅 Luky doma ,skola zatvorena,muz doma,nemohli sa do kentu dostat,no normalne sme tu od sveta odrezani 😒
kivec ano,pracovala som v skolke a preto by som chcela robit aj childminderku,len neviem,co vsetko mi k tomu treba,tak to zacnem zistovat po novom roku,nejake peniazky by sa nam zisli,tak uvidim,co mi povedia 😉

hrozienko11
2. dec 2010

@slovakia13 dakujem. skusim pozriet,kde mam najblizsi a po sviatkoch pojdem pozriet.alebo az na jar.

mikailla
2. dec 2010

@wild.horses a do tej indii ste isli naozaj? 😀 😀 😀

mikailla
2. dec 2010

@martina_uk tak to je super 😀 😀 😀 ja som v UK tretiu zimu ale v nasej casti je nehu pozehnane kazdy rok,tak nechapem preco si tale neprezuvaju gumy a nerobia dake opatrenia 😒 potom to vyzera tak ako aj u Vas 😖

mikailla
2. dec 2010

@kvietocek7 dakujem ze mi poradila s tou apostilou 😉 😉 😉 😉

mikailla
2. dec 2010

@hajatanufus No moja poviem Ti ze dost obdivujem ako si zvladla toho GP,my sme dnes boli tiez s takym podobnym problemom ako mas Ty,alebo uz je dobre?ste zdravy? No my sme aj s priatelom mali dost problem sa vykoktat ze ako povedat doktorovi ze mala chrci a opisat problemy.... 😅 😅 😅

hajatanufus
2. dec 2010

@mikailla dakujem ale ja som si najprv pozrela v slovniku ze ako sa povie chrcat a kychat a napisala som si tahak a v cakarni som do neho kukla takze ma ani nemas za co obdivovat to som sa len tak chvalila 😀 a ked som povedala ze mala chrci tak doktor povedal ze velmi pekne povedane tak som mu povedala ze mm mi povedal ze ako to mam povedat ale ja som uz u toho dr. bola predtym takze vedel ze neviem velmi hovorit a hned mi povedal , ze ak nebudem nieco rozumiet tak zavola do prekl.sluzby ale nastastie som vsetko pochopila lebo sa mi to snazil jednoducho vysvetlit. 🙂 nasa je uz na tom lepsie ale este ju sem tam dusi a Lucinka uz nekasle a este ma trochu sopliky. vies ono to su odborne vyrazy takze sa necuduj ze vsetko nevies a zvladli ste to aj vy a dal nieco malej? asi nie ze ked je taka malinka neboj aj ona sa z toho dostane nasa rachel mala nadchu aj hned po narodeni a to som plakala ze chudatko take malinke tak som jej cistila nostek s vatovymi tycinkami a za par dni bola o.k. a nezlakni sa ak by ti mala zacala nahodou aj zvrackat tak to bude koli hlienom aby sa ich zbavila bude to o.k.

mikailla
2. dec 2010

@hajatanufus aj mi zvracka,teda vravis ze to z hlienov? ja uz som myslela ze ci reflux nema....niekedy tak normalne ako kazde babo ale dakedy brutalne...nedali nam nic aj ked ja som z toho smutna ze jej nemozem pomoct,nejaky sirup na to chrcanie by nam na SR urcite dali... ja odsavam sopliky vysavacom ma ich pozehnane ☹ ☹ niekt.mamicky mi poradili ze mam pouzit morku sol ale ani neviem ci to tu maju...nevies nahodou? tak super ze sa vasa mala zotavuje a uz je lepsie...nic si jej nedavala?tak to ako sa povie chrcanie sme ani netusili a v slovnikoch je tolko vyrazov na jednu vec,tak moj priatel to chrcanie napodobnil ,ze to ju trapi 😅 😅 😅 😅

hajatanufus
2. dec 2010

nas snehuliacik panacik 🙂 a deturence

hajatanufus
2. dec 2010
hajatanufus
2. dec 2010

@mikailla ano moze to byt z hlienov hlavne ked predtym nezvrackala a tu morsku sol som kupila aj ja a aj som vysavala nostek ta sol sa vola sterimar ale este su tu aj ine spreje na baze morskej soli a to som tiez bola sama kuppovat a koktala som tam a ked som zbadala ze sterimar tak hned yes ale opytaj sa ze ktore je vhodne pre ninku lebo vy ste este malinki a my uz mame skoro styri mesiace a davala som rachel aj sirup od kaslu ale ten je az od troch mesiacov a dala som jej ho len cez viken jeden krat lebo ona nekaslala len asi raz a neviem ci na sk existiju nejake sirupy pre take malinke babatka ale neboj prejde jej to aj bez liekov a teplotku nema? my sme mali len raz 37.2 ale nic som jej nedala a potom uz ani nemala ale kup si calpol aby si mala doma do buducna ten je tusim od dvoch mesiacov a je s paracetamolom
a chrcat sa povie tak isto ako kon ale inak sa to pise ale to mi povedal mm to som v slovniku nepozrela 🙂

mrk11
2. dec 2010

@slovakia13 to by bolo skvele, keby si mi o tom napisala blizsie, ja momentalne obieham jasle, zajtra mam 2 appointmenty, a buduci tyzden dalsie a tie sumy, co su za jasle su na neuverenie obrovske, tak potrebujem vediet, z coho vychadzaju, lebo ja vlastne za tento rok budem mat prijem akurat tak matersku, tak ci to beru do uvahy, alebo ako to vlastne je. Dik zatial

mrk11
2. dec 2010

@hrozienko11 urcite ti dam vediet kedy, ja momentalne obieham rozne jasle, buduci tyzden neviem, kde mi hlava stoji, ale urcite budem potrebovat mlyncek najneskor ten dalsi tyzden, lebo zacinam piect na sviatky. A dik moja, velmi si mi pomohla

cutce
3. dec 2010

@mrk11 to jsem zvedava jak dopadnes s tema jeslema, me by to tez zajimalo

wild.horses
3. dec 2010
kivec
3. dec 2010

Ahojte zienky, nejak to tu viazne. My tu mame nadherny zimny den, slniecko svieti a sneh vrzga pod nohami, no nadhera.
Cez vikend sa ideme bobovat (alebo radsej vrecovat 😀 ) na kopec, tesim sa ako male dieta. 😀

@mrk11 - Drzim palce, pri hladani jasiel, mna to tiez caka, chcem zacat pracovat v Marci, tak najvyssi cas, zacat nieco hladat. Ja ale asi budem hladat childminderku. Estherku dam do predskolskej skolky na bududci rok v Septembri.
Pytala si sa na to children centre, oni maju time table activit, ktore ponukaju a urcite ti ho poslu. Ozaj a ozvali sa ti uz?
@hajatanufus - Mas zlatucke dievcatka. 😵 A Rachel sa vie na brusku zodvihnut vyssie ako moja Elsika. No asi by som s nou mala zacat trosku cvicit.
@monika.c - Na internete najdes vsetky potrebne informacie, ak chces zacat s childmindingom. Aj ja som sa na to pozerala. Ale musela by som si urobyt NVQ kurz a tiez pochybujem, ze by nas dom splnal podmienky. Tak som od toho upustila.Tak ti drzim palce, ak mas na to vzdelanie, tak to nebude ziadny problem. 😉

mrk11
3. dec 2010

@kivec akurat bezim do dalsich jasli, tak som len na skok, z centra mi odpisali, ze neposkytuju pomoc, teda ze nemaju nic take ako financneho advisora, ale ze mam sa spytat v job centre na pomoc cloveka z job centra. Ja tiez v marci padim spat do prace, u nas sa vo firme deju velmi velke zmeny, tak som zvedava, co sa mi podari, v januari mam meeting.

mrk11
3. dec 2010

@cutce dam vediet kazdopadne, ale az najskor o tyzden, ked budem mat aky taky prehlad

kivec
3. dec 2010

@mrk11 - Skoda, kazde centrum ma ine sluzby. Vidis, ty sa mas aspon kam vratit do prace. Ja musim zhanat novu robotu, lebo ta predchadzajuca neprezila krizu. 😖 Len teraz pred Vianocami nie je najlepsi cas na hladanie roboty.

slniecko77
3. dec 2010

ahojte, som sa tu dlhsiu dobu neukazala
..ale mame sa fajn a pomaly brusko rastie
..celkom nam nasnezilo, ale len par cm snehu mame, v pondelok kvoli snezeniu nam zrusili Antenatal Classes..ked to takto pojde dalej tak skor odrodim ako odchodim 😀
..chcela by som sa spytat dievcat co dojcia, ci vyuzivali tie speci dojciace podprsenky (co sa odopinaju), alebo to povazujete za zbytocne vyhadzovanie penazi...? dakujeeeem 🙂

kivec
3. dec 2010

@slniecko77 - Ahoj, tak nech brusko nadalej pekne rastie. Uz tam mas celkom pekne cislo.
Ja som tie podprsenky velmi vyuzila a vlastne stale vyuzivam. 🙂

slniecko77
3. dec 2010

@kivec dakujem 🙂
..lebo jedna kamoska hovorila, ze je to zbytocne a druha, ze to vyuzila, preto by som si rada precitala aj vas nazor
..kolko si si ich zaobstarala a kde si kupovala? u nas nie je ziadny obchod s tymito vecami, teda aspon o nom neviem, asi budem objednavat z netu

..citam, ze ste tu rozoberali jaslicky a childminderky, jedna moja kamoska robi childminderku a nema NVQ, potrebovala na to len nejaky kurz (trval cca 1 mesiac, ale nie som si 100% ista), ale presne neviem co na to potrebovala..akurat vcera tam mala svoju koordinatorku, lebo bude mat kontrolu, tak jej radila co vsetko potrebuje este upravit pred navstevou kontroly

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre