Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

vejulienka
5. júl 2009

hathor nemam problem s anglictinou dohovorim sa celkom dobre,, tento tyzden chcem skusit zmenit gp, a aj midwife, takze dufam ze sa mi to podari...

hathor1231
5. júl 2009

drzim palce,ja som s nimi mala tiez trable a vyriesilo sa to az ked som odisla a nasla si terajsieho gp,pohodaka 😉 tak si uzi tehu 😉

munu
6. júl 2009

vejulienka chod na tuto stranku a tam celkom hore na tejto stranke si zadaj datum 1.dna poslednej menstruacii a vypocita ti to termin 😉 je to super stranka, lebo je tam rozpisany kazdy tyzden tehotenstva a ako sa v ktorom tyzdni vyvija babatko...
http://tehotenstvo.academy.sk/

kvietocek7
6. júl 2009

vejulienka no to ze sa ma na druhom scane midwife neopytala ci chcem vediet pohlavie dietatka(a pritom je to bezne) ma zararazilo, ale to ze ty nevies - teda ti nepovedali termin porodu - tak to mam fakt dost.
Presne ako ti tu aj baby radia urcite si to daj do poriadku lebo to nie je ziadna sranda (ak si v 5 tt. tak budes asi novembrova mamina).
Pri mojom prvom tehu bolo pri navstevach vsetko ok no ale teraz pri druhom - od veci, fakt ked sa sama nezaujimas tak toho vela nemozes cakat preto plati: 'cim viac sa pytas tym viac vies' 😉
zelam ti pokojne a radostne tehotenstvo 🙂

hathor1231
6. júl 2009

babeny,ja ich tu fakt nechapem...
bola som rano u gp,aby mi midwife alebo gp podpisali tu formu (na health in preg.grant). nechali si tam meno a cislo,ze sa mi ozvu... teraz mi volali a povedali mi,ze musim cakat na svoju dalsiu app s midwife,ze midwife mi to nechce podpisat 😠 to je fakt ochota 😠 asi je vela vypisat jeden papier a nechat to na recepcii alebo mi venovat 1 minutu,kym to vypiseme spolu 😠 nepomohlo ani,ked som im povedala,ze budem kazduchvilu rodit...
takze len dufam,ze to este do zajtra vydrzime 2v1 😲 tak drzte palce lebo mam smolu teda fakt riadnu... ☹ najprv blba posta a teraz ochotna midwife...

peppapig
6. júl 2009

hathor ☹ i ja mam den na nic a to me nemusel nastvat ani blbej gp ☹

hathor1231
6. júl 2009

peppapig, si vstala lavou nohou? alebo kvoli tomu pocasiu...

hathor1231
6. júl 2009

babeny,
prajem vam krajsi den ako ten moj 😉 esteze mame nase babuska,tie dokazu den sprijemnit,ci uz usmevom alebo kapancom 😀
ja mam pocit,ze som si tych 190 libier odmakala,tolko nervakov a starosti. by ma svihlo,ak zbytocne 🙄

peppapig
6. júl 2009

Proste den 'blbec'...mala me vubec neposloucha, furt kolem sebe sermuje rukama, jak jdu k ni, aby me poslouchala, malem me schvalne vypichla oko, ted dostala na zadek nebo rozbila lampu (ted me to samozrejme mrzi) Mam period, od narozeni male mam prvni den hrozne bolestivi (jak period pain, tak hrozne krece, jak kontrakce), ale pry je to po porodu ok (pripominam 2 roky po porodu, gp me nechce nikam poslat, I gave up, uz nevim jak jim to vysvetlit) Pocasi desne, jak na vetrne hurce. Muzik me nastval uz vcera, takze ticha domacnost. A jeste se mi navic zacinaji komplikovat plany s cestou do cr (dodavam, ze uz jsem to jednou musela prebookovat)....jeste bych urcite prisla na dalsi neduhy 😠 Jo ted me prave uletel z balkonu rucnik 😀 No nic no

hathor1231
6. júl 2009

wow! 😀
tak to si si nadbehla na dalsi mesiac 😀
vies,ze deti v uk sa nebiju 😀 ale ked si zasluzi...clovek by neveril,ze take krasne dievcatko dokaze vytocit 😅 no,ja tu pisem,ako dokazu sprijemnit chvilky a ty mi to takto pokazis 😀 uz sa tesim,ked dostane moja vrtulu a nebude jej rady 🙄
tak dufam,ze sa ti to fakt upravi 😨 ja som mala pred tehu strasne slabu a dufam,ze to tak aj ostane 😕 ti doktori sa nam asi smeju do ksichtu 😠 tvoj drahy si nasiel najlepsiu dobu,kdey ta napalit,co? 😉
ja som napisala do konika a uz je lepsie,ved chudata babuska by boli cholerici,keby sme sa mali nad vsetkym rozculovat 🙄
ides teda nahanat rucnik,co 😀
tak nech to uz nie je horsie,prajem 😉

wild.horses
6. júl 2009

...tak to je teda naozaj blby den! 😖
tu u nas bola kratucka burka a odisla elektrika v surgery, tak mini d nezaockovali 😨 Minuly tyzden tiez vynechal kvoli tej operacii, tak verim, ze buduci pondelok uz budu vsetky nahody a okolnosti naklonene k nam 😀
Inak, aj napriek operacii pribral 350 gramov presne za tyzden, uz ma 6.79 kg. mam asi zazracne mlieko 😀 , lebo nic ine okrem neho nedostava.
Tak, pekny den, aspon jeho zvysok 😉

adoracion
6. júl 2009

no dievcata neni vam co zavidiet ale nejako to vydrzte zajtra bude lepsie mohlo by sa konecne polepsit aj pocasie chvilu som verila ze bude fakt teplo aspon trosku ale uz leje jak z krhli uz tri roky som nezazila normalne leto ...wild pekne pribera malicky je uz velky chlap 🙂

hathor1231
7. júl 2009

Hallo babeny,
tak nam to podpisali,hned som to odniesla ku okienku na postu (zabudla som tomu dat pozehnanie 😕 ) a uz len dufam,ze sa to nestrati... 😠
takze sme sa toho dozvedeli ako vzdy. zo spodu nic,vraj netreba 😠 mala uz zostupila do panvy a je ready... ved uz aj chodim akosi podivne kackovito 😕 davaju nam 1-2tyzdne (to je prekvapive). mam lezat,aby sme to aspon do piatku vydrzali 2v1 a potom uz moze vyletiet ako vtacik 😵 kiez by 😵 a dalsieho app az o dva tyzdne 😠 mozno...
ked vam robili tu growth chart,vyslo vam to cca ako predpokladali? drobec ma cez 3200g 😕 viem,ze je to cca,mozem mat viac vody alebo blbo zmerane...
tak idem poctivo odpocivat... pekny anglicky den- uprsany...

adoracion
7. júl 2009

ako sa ti moze len tak stratit posta posielala si to predsa special delivery to sa nestraca ved mas kod ktory ti vyhodi na nete ci bola posta dorucena? snad si taku postu dolezitu neposielal bez podpisu????

hathor1231
7. júl 2009

adoracion, dala mi to v tej obalke kde mas free post. len to hodis do tej blbej cervenej schranky... ty si posielala v akej obalke clime form na health in preg.grant? 😕

kvietocek7
7. júl 2009

hathor no baby sa hadam neuponahla ved termin mate az koniec mesiaca. Ale chcem sa spytat ako sa citis ci aj nejake bolesticky v krizoch alebo na zadach? nase babenko je tiez uz otocene smerom dole, stale sa vzpiera - citit,ze uz ma malo miesta.
Inac som sa chcela spytat ci pijes aj ten malinikovy caj?

hathor1231
7. júl 2009

kveti, ved uvidime 😉 bolesti mam. na pasoch nam namerali kontra v piatok a odvtedy sa to pomalicky zhorsuje. mam krce a bolesti v podbrusku a striela mi to do spodku chrbta a prdel,niekedy az do stehien... vacsinou to je tak 3x denne a trva to asi hodku a potom to prejde. mame ich nepravidelne, niekedy po 10minutach, niekedy po 4minutach... stupel (zatku) som nespozorovala a voda netecie... ked som bola v nemocke naposledy,tak ma poslali dom lebo su nepravidelne,takze uz cakam aspon tu hodku,ci to prejde...
ja radsej neprovokujem ziadnym urychlovacom 😉 to by som asi porodila do rana 😀

magisa
7. júl 2009

hathor- urco dej vedet, kdyby na tebe prisli bolesti a ty jela do nemocnice, at na tebe muzeme myslet a ocekavat dalsi prichod mrnouse na svet

kdepak se toula zmrzka??jsem ji tu dlouho nezahlidla

hathor1231
8. júl 2009

magisa,
urcite dam,kazda podpora je dobra 😀 dufam,ze budete drzat palce 😀 snad este tolko pismenok stihneme napisat, necakam ultrarychli porod 😉

asi dalsia blba otazka,ale robia tu vyter na streptokoka a podobne testy,ci mozes mat epi a tak 😕 ???

ja som uz po ranajkach,akosi som od tretej hore a len sa prevalujem. vse ma boli a nemozem si najst polohu. uz som sa trochen popretahovala,tak snad uz zaspinkame,ved je este noc 😵 😵 😵
aj vy ste boli take podrazdene a nervozne,taky tusak,ze sa to blizi 😕 ja sa citim zo dna na den divnejsie,asi je to fakt 'v zakrute'... tak sa aspon snazim pospavat aj pocas dna,az nie som grogy keby nieco...

jeee,zmrzka 😵 neviem,kdo to je, ale zmrzka vzdy potesiiii 😵

pekny den prajem vam aj uzlickom 😀

hathor1231
8. júl 2009

baby, mate nejake skusenosti s TENS? neviem,ci to funguje alebo nie. asi to bude individualne...

peppapig
8. júl 2009

Caute holciny,

hathor, teda pekne jsi to napsala, muzik si vybral nej den me dorazit 😀 . Na rucnik jsem zapomela, tak me ho M vcera donesla kdyz jsme se vraceli domu z prochazky, byl na nem slimak brrrr, tak jsem mu ho s radosti nechala. To nebyl asi jen blbec den, ale blbec week, nevim cim to je, mozna uplnek, vcera jsem jeste ronila slzy u pohrbu MJ, pocasi je vazne aprilove, dneska teda jeste neprselo, ale obloha uz je cerna. Vcera jsme 5x zmokly, mala z toho byla hrooozne happy 😀 . hathor jakto,ze to na tebe jde uz tak brzy? Asi blba otazka co 😅 . Taky drzime pesticky at je vse v poradku a mala at je zdrava a ty at to vse krasne zvladnes. A at penizky prijdou taky.

Magisa, zmrzka je urcite ok, podle me je na Slovensku neb dala na fb krasne fotky male Kristi (doufam, ze nevadi, ze jsem to tu napsala 🤐 ).

Moje dite je stale v pyzamu, odmita se jit umyt, je hrooozne bysu se vsim okolo. Uz ju nahanim od rana. Musim do Sainsburys neb lednice zeje prazdnotou, again 😠

I vam pekny den x

peppapig
8. júl 2009

hathor, ano ano, mam zkusenost s TENS a velmi positivni. Opravdu je to jak s marmite, hate it or love it 😀 , je to individualni a poznas to az pri porodu zda ti to vyhovuje ci ne. Ja jsem si tens pujcila od midwife (urcite bych to nekupovala) a nezkousela jsem to driv nez prisly silne kontrakce. Odvede ti to pozornost od bolesti neb to musis drzet a ovladat, plus ty mrazive elektrody fakt pusobi. ja jsem nepocitovala zadnou bolest v zadech/krizich. Doporucuji vyzkouset!!

hathor1231
8. júl 2009

pepp,
ked to tak citam,tak si viem predstavit zivot po porode 😨 domacnost, starosti a hyperaktiv detatko 😀 😲
si mala fakt nanic tyzden 😒 tak snad to bude uz dobre 😀 drzim palce 😉
ja som ani nedufala,ze sa dostanem za 30tt 2v1 😔 bala som sa o mimco uz predtym,takze som len rada,ze sme to dotiahli az tak daleko. ja som vzdy vynimka 🙂 nepila som malinik, ziadne lanove semienka, prostaglandiny od draheho tiez nic 😲 prosto ste ist von 🤐 mohla by este 2 tyzdne vydrzat 😵
alebo sa len telo fakt extremne skoro pripravuje 🙄 to by som nebola ja,ist niekam nepripravena 😅
to tens sa u nas neda pozicat od nemocky ani midwife. nasla som na nete z boots na pozicanie alebo zakupenie. myslim,ze to poziciavaju na 3tyzdne,takze ja uz mam nacase to objednat 😀
tak skusime zacat s gas&air a tensom, ak nie, epi 😲

peppapig
8. júl 2009

hathor, jak prectu par radku na konikovi hned je mi lip 😀 do obchodu jsme nesly, mala je hrozne unavena at last, tak zaspala 🙂 A pocasi se drzi, sedim si na balkone a sviti sluno!
Tak doufam, ze mala jeste nejaky ten patek u maminky vydrzi. Kolik jsi presne tt, i tak uz by to bylo ok, kdyby se postestilo na porod ted ne? Ja jsem myslela, ze ty tens nabizi na pujceni kazda porodnice 😒 Kde vubec budes rodit? Boots je good idea, ale objednat at ti to vyjde 😉

hathor1231
8. júl 2009

pepp,
tak to sme dve, konik je nasa zachrana 😀
tak to si rada,ze uz zahajala,konecne nejaka ta chvilka pre teba 😉 u nas je tak o nicom pocasie, terasu mam otvorenu, ani zima ani teplo. ale slniecko teda nevidno...
my ukoncime zajtra 37tt,takze to uz je ok. mala ma nadbehnute nad krivku,takze uz teraz ma vahu cca 3200g. nemala by to byt taka hruza ak by sa jej zachcelo skor. ja ju chcem udrzat,hlavne preto,ze mi pride mamina pomoct az 25teho. tie prve dni budem asi dost vedla a nebudem vediet,co s drobcom,takze maminku potrebujeme ako sol 😲 na midwife sa extra nespolieham, predpokladam,ze pride,popozera,trochu pokeca a odide... ty si mala nejake skusenosti s takym drobcom pred tvojou M? ako si to zvladla? hlavne ten prvy tyzden.
ja som v birminghame, vo west bromwich,nemocku mame 4minutky a nebyvaju tu zapchate cesty,takze o.k. sandwell to neponuka. akurat nam na predporodnej hovorili,ze si to musime doniest,ze im tam nechala nejaka mamicka jedno ale to sa nejdem spoliehat,ze bude volne... ked sme tam boli v piatok,tak tam ani fit lopta nebola,takze si asi budem musiet doniest svoju (alebo hopsat doma a v nemocke len porodit 😀 ). predtym som mala vyhliadnutu nejaku firmu,len som to akosi stratila. ale je lepsie to asi kupit,je to len o 10libier drahsie ako pozicanie. uz fakt len nech to stihneme 😀

hathor1231
8. júl 2009

whoops! zajtra ukoncime 36tt a zaciname 37tt, podla green booku. som z toho niekedy jelen,ked mi konik a rozne programi ukazuju o jeden tyzden viac. takze 37tt 😉

kvietocek7
8. júl 2009

hathor no to s tym streptokokom by zaujimalo aj mna ake maju baby skusenosti, ci to niektora absolvovala na poziadanie alebo z nejakeho ineho dovodu. Ja som sa na to pytala midwife, ale ona povedala ze to rutinne nerobia tak neviem ci sa to da aby to urobili trebars za nejaky poplatok. Lebo ak sa zisti nieco pri ci po porode tak ziadna slava

magisa
9. júl 2009

holky porad pisete o green book??Ja mela zlutou knihu formatu A4, to neni vsude stejne???

Vendy - takze zmrzka je v poho, to jsem rada, tak ja si pockam az prida nejake nove fotecky Kristy na konika
apropo ja jsem taky na FB, konecne jsem se zaregistrovala, vlastne kecam, kamaradky me zaregistrovaly 😀 😀

hathor - ty jsi v birminghame???mam ten dojem ze je od tamtud majka, ale dlouho se tu neukazala
Takze za chvili uz budes mit mimi u sebe, to bude radosti.

Ja jsem posledni dny nejak moc busy, porad neco podnikam. V sobotu jedeme na Durdle door na pobrezi, je to presne na me 30-tiny, tak se uz nemuzu dockat. Doufam, ze nam vyjde pocasicko a Williamkovy se tam bude libit. No a v nedeli mam nar. party. Nechtela jsem nic moc velkeho, jen BBQ na zahrade. Ale jak tak pocitam, tak se u me sejde nejmene 15 lidi 😅 😅 , no snad zvladnu ulohu hostitelky mezi kojenim a prebalovanim prcka

hathor1231
9. júl 2009

magisa, tak vse vse naj naj naj a nech ta ti tvoji chlapi posluchaju 😀 hlavne nech ste zdravucky a lubite sa 😀 krasny vek 😵 tak to riadne oslav a urcite sa najde niekto,kto prevezme vonavu pracu na seba 😉

no ja mam A4, ale zeleny. uz som niekde citala,ze nie su vsetky rovnake a tiez ma to prekvapilo 😕 tak pre teba budem pisat yellow book 😀

uz sa mi to fakt krati a citit,citit 🤐 dneska ma tak strasne bolkal spodok chrbta a panva 😲 hroza. ale uz sa drobec napravil do normalnej polohy a netlaci mi tak velmi...
dneska sa mi o nej snivalo,ze sa podobala na mna a bola kraaaasnucka 😵 hned som mala krajsie ranko 😵

tu majku som tu teda este nestretla...

krasnu nocku prajem babeny a aj uzlickom 😵

hathor1231
10. júl 2009

babeny,

zacala mi odtekat voda... ideme to checknut lebo nemam ziadne silne kontry... drzte palce... ak ma poslu dom,ozvem sa ... paaaaaa 🤐 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre