Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

loki01
13. feb 2010

Ahoj holky nemame net,az za tyden,prechazime od spolecnosti.chtela jsem jen rict ze mame vysledky zpatky,maly ma bohuzel rakovinu.jmenuje se to infantile fibrosarcoma,ale neni to tak agresivni rakovina.pak dam dalsi info

hathor1231
13. feb 2010

loki 😔 drzte sa. ani neviem,co napisat 😔

slovakia13
13. feb 2010

loki
drzte sa .....maly je bojovnik on to zvladne.myslim na vas

uankab
13. feb 2010

loki.. to som normalne sokovana, nevedela som ze malicky je chorucky... drzkajte sa veru...

slovakia, este ma napadlo, ked miu tak casto boli brusko a zapeka, neskusala si drzat nejaku dietu a zapisovat si potraviny a stav, aby si zistila ze z coho to je? ono to moze byt rozne, jedneho z toho zapeka a druheho prehana (vid mna zo zeleza, obvykle je opacny problem)...

hathor1231
13. feb 2010

baby, dve otazky 😀

hruba muka-aku pouzivate

a ol.hry kde kukate 😕 okrem slov.satelitu... mame len freeview... a cez net 😕


kukala som,ako to vyzera dole 😔 hruuuuuza 😔

catherine2505
13. feb 2010

loki,to nie je pravda??!!!vsak si zle rozumela??? ☹ ☹ ☹ take male babo si nieco tak krute predsa nezasluzi!!!!
chce sa mi strasne plakat,drzim vam palce aby ste sa z toho raz a navzdy dostali a uzivali si drobceka 🙂

hat tak snad je uz vsetko tak ako ma byt 🙂 🙂 🙂

uankab
13. feb 2010

hat, do coho potrebujes hrubu muku? ja namiesto nej davam krupicu (semolina 🙂

slovakia13
13. feb 2010

uankab
nechcem zakriknut,ale ako sme zacali papat probiotika kolika je prec 🙂 aj sa minulu nedelu vykakala sama.teraz cakam kedy bude dalsie hovino ,mozno zajtra 😅
ja sa tak obmedzujem v jedeni 😝 uz sa neviem dockat kedy si dam kolu,kyslu kapustu....nejake ovocie a rajciny 😅 mozem iba snivat...ale uz asi zacnem pomalicky ovocie aspon trosku.teraz iba osupane jablka

uankab
13. feb 2010

viem presne o com hovoris, ja teraz drzim hypo-alergennu dietu a nemozem jest strasne vela veci... (mliecne, vajicka, lepok, ovocie, zeleninu, hovadzie a kuracie maso, ryby, korenia, bylinky, caje pit, cokoladu, kakao...)
hej o probiotikach som pocula ze su dobre...
jablka tiez jem osupane, tak isto hrusky a davam ich cca na 1min do mikrovlnky, aby neboli uplne surove...

hathor1231
13. feb 2010

uankab, mama chce na kolac hrubu muku a ja nemam sajny 😀 ja moc nepeciem...

slovakia13
13. feb 2010

hat
to ti je sveta zit pri mamine , len si to vychutnaj pokial ju mas 😉
uankab
skusim aj ja hrusky ,som zvedava co to spravi.mikrovlnka je tiez dobry napad 🙂 mala si musi zvykat 😉 vy bojujete s egzemom ,uz lepsie?

uankab
13. feb 2010

hat, ja to robim tak, ze miesam hladku muku s krupicou 😉 ... ani som nevedela ze tu mas maminu.. kazdopadne musi si zvyknut na trosku improvizacie 😀
slovakia, odkedy drzim dietu tak sa ekzemik zlepsuje.. dnes to je 5-ty den 😝 ... malo by sa nam to vycistit do 3 tyzdnov, tak dufam ze sa podari a potom zacneme zavadzat jednotlive potraviny do stravy...

mzuzka
13. feb 2010

ahojte, tak my sa konecne hlasime. kazala som synovi, nech da na FB spraavu monike, ale zial, synacik mal ine starosti, ako informovat mamine kamosky z konika ☹

takze len v skratke, chlapci prisli na svet v nedelu 7.2. 2010 - ako prvy Risko 22,17 hod. 2050 gramov 42cm a hned za nim Markus 22,18 hod 2200 gramov a 44cm.
bola som tehu presne 34t+2dni a rodila som cisarskym v plnej anesteze.
chlapci su uplne zdravi, Risko bol 2 dni v inkubatore, lebo nema este dost svalovej hmoty a ma problem udrzat teplotku, ale je to cim dalej tym lepsie. takisto ako som zacala kojit, tak aj cukor mu zacal troska stupat, takze fajn. inak absolutne nic, deti su uplne zdravucke, hned sami dychali, proste len malinki. hoci teda na pocet tyzdnov tehu, boli velki dost.
mamina, ta mala problem, preotze bolo trebaspravit emergency section v general anesteze a strasne mi vybehol cukor, nepomohla ani davka inzulinu, risko sa zasekol v panve, takze dokonca nebolo mozne ani inprovizovat a porodit ich normalne, no proste tak sa to niako zbehlo, od 8mej do 10 tej sa im podarilo zastavovat porod, podom uz niako zazracne po 2davke inzulinu ale do zily mi klesol cukor, supli ma na salu, uspali a mali svistici boli na svete. akurat ze po porode, mi glykemicky sok sposobil, ze sa mi menia cervene krvinky na biele, takze som dostavala injekcie, krv, tabletky, nemohla som ani 3 dni kojit, ale zacalo sa to pomaly upravovat.
vcera vecer o 8mej nas pustili domkov, takze mame za sebou prvu spolocnu noc domka.
ocino je 2 tyzdne na otcovskej, takze pomaha velmi, prve dva dni a noci bol so mnou cele v nemocnici a staral sa o marka, potom uz chodil len na den. teraz ocko prebaluje a mamina ibe koji, nic viac. kazdy den chodi midwife merat tlak, cukor a hemoglobin. a ked pojde ocko do roboty , tak mi poslu aj pomocnicku pre sviste.
to je asi vsetko podstatne ,dakujem ze ste na mna mysleli, ste naozaj zlate.

ja tiez gratulujem k prvym uspechom vasich babatiek, Miuskin bruskabol bez rurky 😵

hathor, super ze ty uz to mas za sebou,a ze malinkej zvrackanie bola len jednorazova zalezitost.

uanka tfuj tfuj na magdalenkin ekzemik

dovolenkarkam, a cakatelkam a tak............ 😅 😅

dam par fotociek do albumu,ale len par, ostatne natahame z fotaku a kamery ale az troska neskor.

kvietocek7
13. feb 2010

jeeeeeeeeeeeeejjj Zuziii
GRATULUJEEEEMEEEE !!! VITAJTE CHLAPCI 🙂 🙂 🙂

mzuzka
13. feb 2010

dakujeme, ideme sa kupkat, tak hadam to zvladneme..

wild.horses
13. feb 2010

mzuzka...gratulujeme! supis te to zvladli vsetci traja 😉
loki... 😔
hath...my plain mucku skoro do vsetkeho a bread muku do chlebika

slovakia13
13. feb 2010

mzuzka
gratulujem 😉 drobci su nadherni 😵

saza007
13. feb 2010

loki - ☹ ☹ myslim na vas. nech sa maly misiacik coskoro z toho dostane. Je to strasne nefer, ze ho to postihlo.
Dufam, ze mas okolo seba ludi, ktori ta vedia podporit a v slabej chvilke potesit. Daj vediet, ked budes vediet nieco viac ohladom liecby, etc...

saza007
13. feb 2010

zuzi - gratulujem! Drobci su kraaasni! prajem vela zdravicka a stasticka, nech sa vam vsetkym dari 🙂

mihouk
13. feb 2010

Zuzi, krasny bubulkovia, este raz vsetko dobre.

rimmel
13. feb 2010

aj ja gratulujem zuzka! dovolujem si povedat ze zatial su cela mamina!!! hlave teda risko z fotiek 😎

uankab
13. feb 2010

zuzka, blahozelam, su krasni 😵 😵 😵 ... zelam vela mliecka, nech poriadne papaju aby vyrastli na velkych chlapov coskoro 😉

eviska83
13. feb 2010

zuzi- VELKA GRATULACIA !!!!!!!!! Krasne vahy 🙂 🙂 Prajem vela zdravicka a mliecka 😵
loki- drzte sa ... 😔

monika.c
13. feb 2010

mzuzka,aj ja gratulujem k zdravym chlapcekom,su krasni 😵 😵
loki to je mi velmi luto,ze sa musite popasovat s takouto dg.,ked budes vediet viac o liecbe,daj vediet,prosim.zatial sa drzkajte

kvietocek7
13. feb 2010

zuzi no ti vasi svistici su ale rozkosniiiiiii 🙂 😅 kraaaasne foteckyyyy yupiiii !!! 🙂 urcite ste sa uz do vonava vykupkali a spokojne spinkate 🙂 ta 22 foto je naaadherna teda okrem inych ako sa k sebe tulkajuuu
jaj ale sa rozplyvam krasne novorodeniatka 🙂 🙂 vela sil do dalsich dni a peknu valentinsku nedelu

mihouk
13. feb 2010

loki myslime na vas a drzime palceky (vsetky), vela sil...

peppapig
13. feb 2010

loki, moc me to mrzi 😔 , verim, ze malej babinek bude bojovat a vse se v dobre obrati...

zuzka, gratuluju i ja, zvladli jste to na jednicku. Kluci jsou uzasni, nadherni, z fotek mi ani neprijde, ze se narodili o tolik tydnu driv. Ted uz jen krasne chvilky vam vsem 🙂

mzuzka
13. feb 2010

loki, drzkajte sa, posielame vela pozitivnej energie, ked misacek zabojoval raz, zabojuje aj druhy.

weru
14. feb 2010

mzuzka, moc gratuluji, at jste zdravi.

loki, to je hruza, zivot je tak nefer. Maly to urcite zvladne, jak rika mzuzka, zabojoval raz, zabojuje znovu a vy s nim. Drzim pesti, at se z toho co nejdriv dostane.

hathor, brzke uzdraveni. Hruba mouka tu neni, snad jen u polaku, nevim, ja ji nikdy neshanela.

monika.c
14. feb 2010

ahojte dievcata,tak my sme zas chori,Lukyho uz od piatku noci boli hlava a mne sa v hlave premielaju tie najhorsie dg.,predsa nie je mozne aby 4 rocne dieta bolela hlava az tak,ze reve od bolesti ☹ nema ale vysoke teploty a ja ked si predstavim,ze mam ist na pohotovost,kde mi zase nic nedaju,alebo k gp,ktory bude na mna hladiet ako keby som z hrusky spadla,je mi zle 😠 no ale zajtra sa aj napiek tomu k nemu vyberem a dufam,ze ho riadne vysetri 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre