Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
14. feb 2010

monikac. no to teda fakt nemas lahke 😒 aj my sme s detickami chorlavi uz pomaly tyzden. V piatok som sa uz vzdala a isli sme k GP aspon nech pozrie deticky -hlavne to co mojim okom a umom 😀 nevidim. Inac si viem vacsinou poradit ale teraz sme pre istotu isli ze trafime na dobreho gp a chvla Bohu aj tak bolo. Totiz ja som hlavne chcela nech im pozrie ci naaaahodou nie su zapalene uska a vies ze boli ☹ obidvaja maju zapal evicka obidve strany a adamko jednu stranu. A tiez reeeevali ako o dusu a to bol fakt plac bolesti ☹ tak nam dal ibuprofen zobrat aspon 48h 3x denne a ak nezaberie tak potom ATB. Takze som sa aspon dozvedela a som spokojna hoci som im davala detsky nurofen co je vlastne odnoz ibuprofenu. Tiez si myslim,ze aj moji mohli mat z tych usiek bolesti hlavicky a tiez adamko nemal ani teplotu.
Jednoducho si ho nechaj prezriet a ked sa nebude mat k cinu iba opomen nech mu pozrie uska lebo prave tam moze byt skryta bolest hlavicky.

loki -diagnoza je fakt neuveritelna ☹ clovek by len tazko povedal nejake utesujuce slova ale pravdou je ze ked Misacek zabojoval raz urcite to bude tak aj vzdy 🙂

wild.horses
14. feb 2010

inak, pekneho valentina. ani mi nepride, ze nejaky valentin je, no ale neva 😎

monika.c
14. feb 2010

kvietocek,tak vam prajem rychle uzdravenie,my sme mali zapal uska v lani na jar,teraz to skor tipujem na sinusitidu,zapal prinosovych dutin,lebo ma neskutocne zelene sople,no ved uvidime zajtra,aj ja dufam,ze trafime na dobreho gp a ked nie,tak si budem iadat sama odborne vys. 😒

mona12071
14. feb 2010

loki-ani nevies ako mna to velmi mrzi
bud silna a potom bude aj malicky on to z teba citi
je silny chlapcek neboj ja som veriaca a budem sa za vas modlit

mzuzka-gratulujem k svistikom su nadhernyyyyyyy 🙂

catherine2505
14. feb 2010

loki ja tiez na vas stale myslim a prajem vela pozitivnej enersie a by vsetko dobre dopadlo

mzuzka-velke gratulacie,chalani su fakt nadherniiii 🙂

gaby0205
15. feb 2010

Loki velmi na vas budeme mysliet, drzte sa a verim tomu ze vsetko bude v poriadku.

Mzuzka tak este raz GRATULUJEME, tvoji drobci su na zjedenie, no uplna nadhera! Chlapy su to ako hrom! 😉
Na fotkach vyzerate krasne. Taks i to uzivaj!

Baby myslite na mna, ja uz chcem tiez rodit! uz neviem co zo sebou. Mam dost velke bolesti idem na 38tt som obrovska! uz chcem mat malu pri sebe, ja som tak ready!!!

pekny den babule

slovakia13
15. feb 2010

gaby
a to este mozes prenasat 😉 neboj ani sa nenazdas a mala bude pri tebe 😵

uankab
15. feb 2010

baby, a vy nemate jedneho GP ku ktoremu vzdy chodite s detickami? obvykle to tak funguje, ze deticky s matkou maju rovnakeho doktora, ... Magdalenkina doktorka je velmi zlata, vzdy ked volam tak ju objednavam k nej a ked nahodou nie je volna a nie je to surne, tak ideme na druhy den.. ak je to surne, tak ideme k hocikomu...
gaby neboj, ochvilu to bude... a potom ti to bude aj chybat 😉

gaby0205
15. feb 2010

Jooooj babule len aby ste mali pravdu lebo sa idem zblaznit od bolesti, tazke brusisko mam.

saza007
15. feb 2010

gaby hod foto s bruskom!

newyorkgirl
15. feb 2010

mzuzka gratulko, krasni chlapcekovia, moc sa s vami tesim akurat som rychlo kukla fotecky 😵

boli sme na vychode u svokrovcov a tak som nemala net a sme prisli dnes nocnym vlakom a som taka rozbita z toho cestovania celkovo, ze nestiham, tak vecer docitam drzkajte sa vsetky 🙂

gaby0205
15. feb 2010

Zuzi no ja som povedala Tomymu aby ma nefotil, lebo vyzeram ako buldozer. Ved by sme sa mohli stretnut, viem ze sme si o tom pisali no len ja mam take bolesti ze sa ledva hybem. Pribrala som 21Kg a to idem na 38tt co je podla mna strasne vela compare to other friends. No ale co uz. Idem teraz za DR mam appoitment tak neviem co mi povie.

Hathor, no som rada ze mas operaciu za sebou a drzim palce na skore uzdravenie. Bolest uz ustupila alebo este stale velmi boili boli ?

saza007
15. feb 2010

😝 gaby neboj, kila pojdu po porode dolu. Ja uz ani neviem, ako som ich stratila! Drzim palce u doktora. Ak budes mat pocas tyzdna chut na stretko, tak posli sms. Nechavam to na tebe, lebo viem, ze posledne tyzdne tehu su bleee.. 😝 😀

dadulka2000
15. feb 2010

ahojte
prave mi muz zobral na prechadzku obe kocky. 🙂
ja idem vsit jeden zips do jeho cyklo bundy, kym mam klud.

Gaby, ja som pribrala 22kg,... za 5 tyzdnou od porodu odislo 10kg, uz "len" dalsich 12kg dat dole, to ale teraz pojde horsie,.... idem zacat cvicit lebo uz je len tuk na mne co som pribrala 😀 😀

hath - drz sa,... prajem rychle zotavenie
zuzka,... gratulujem ku chlapcekom, well done.

ja som dala konecne aj par foto na MK (nie len FB) 😝

mona12071
15. feb 2010

ahojte babule?
iem ze sa to tu uz niekedy pisalo ale bojim sa toho streptokoka b
ktore ste si to davali zistit?

dadulka2000
15. feb 2010

Moni, ja som to neriesila,.... a nic sa nestalo, ty mas na to nabeh?? 😉

monika.c
15. feb 2010

ahoje baby,uankab,my mame len stredisko,kde je viac doktorov a podla toho kedy prideme,ktory den tak ten nas vysetri,mne sa to velmi nepozdava,ale co uz mam robit 😒 dnes me boli u gp a predpisal nam atb,povedal,ze pravdepodobne sinusitida,ale na krcne nas neposlal,ze vraj netreba,tak zase som sklamana 😠 niekedy sa mi zda ,ze to tu vseko beru na lahku vahu,ved vam nic nie je atd. atd. 😖 no ale uvidime,ked dobere atb,ako sa bude citit 😒
mona,mne idu zistovat strepokoka,ale mozno len preto,ze som ho mala aj pri Lukym,tak som si to vyziadala,inak fakt neviem,ako to tu chodi,opytaj sa midwife a uvidis,co ti povie,obycajne sa robi v 35 tt

uankab
15. feb 2010

mona, ja som si ho dala sukromne vysetrit, zaplatila som za to 32 libier... poslali mi to postou, spravila som si stery a poslala som to spat... vysledky som mala za par dni... tiez som rozmyslala ci si dat alebo nie, ale nakoniec som to poslala, aby som mala srdce na mieste 😉
moni, my mame tiez velke stredisko a vela doktorov, rano vzdy zavolam aby som si dohodla app. nemozem tam ist len tak... nasa doktorka tam tiez nie je kazdy den, preto sa snazim objednat na dni ked tam je... je totiz lepsie ak dietatko lieci len jeden lekar... a nebud sklamana ze ho neposlali na krcne, doma by ho sice poslali a robili by mu rgt, co je z mojho pohladu zbytocne ozarovanie... a ked sa to ant vylieci, tak je to uuplne zbytocne 😉

mona12071
15. feb 2010

dadulka-nabeh nemam aspon si myslim moc mam vzdy uplne v poriadku tak neviem ako sa zisti nabeh 🙂
uankab-dnes som pozerala na stranku kde je to tiez za 32 libier a poslu ti to postou a ty si spravis strery dnes mi dala tu stranku midwife
jaj tak strasne mi pomackala brucho ze mna to strasne bolelo aj sa mi ospravedlnovala ale ze musi presne zistit polohu no nikdy som to nezazila vzdy ked mi niaka mackala brusko tak jemne a vedeli ako tam malicky je ja mam stastie ze vzdy natrafim na inu midwife aspon skoro vzdy 😒
doteras som bola spokojna no az na dnesok ked som odtial odysla normalne mna az spodok zacal boliet chudatko Davidek

mzuzka
16. feb 2010

este raz dakujeeeeeeeeeeeem za gratulacie, su naozaj krasni a strasne dobrucki (klop klop)kakaju sami, prdia, brusko neboli, no super babatka ( a este klop klop). akurat sa mi risko vyhodi po zelenine 🙄

mona ja som nestihla, mali mi robit stery 11.2. a to sa uz sviste usmievali na svet 😅 to brusko ti postlacala preto tak, lebo uz teraz budu castejsie zistovat presnejsiu polohu davidka. ci sa nenataca hlavickou dolu, ci nie je napriec a tak. kedze ty nechodis na sono, lebo je vsetko OK, tak to zistuju rukami.nielen velkost placenty a kde je, ale aj to ako je umiestneny v brusinku.

markovi zacalo hnisat ocko, tak dnes som sa pytala HV co s tym a ona ze vytierat mojim mlieckom a aj ked spozorujem, ze bolia uska, tak tiez kvapnut mliecka do usiek. prekvapene som to dnes vravela mojej svokre, a ta mi povedala, ze kedysi sa utekalao aj do druhej dediny za dojkou po mlieko, ze to je na zapaly novorodencov najlepsi liek. mam im vraj nakvapkat aj do pupikov 😕

gaby, ja som prvy krat po porode taka ista, ako keby som este porodit nestihla 🙂 maternica spuchnuta, telo naliate a to som si myslela, ze ked sviste porodim, do tyzdna som manekyna 😀 pribrala som sice 17kg, ale v podstate som nemala nikde nic navyse, len v brusku a veru nie, nie som manekyna, som teraz fakt zo vsetkych troch tehu najsirsia. a tie nohy ma stvu, stale nic, neodpuchaju, stale naliate jak spongia 😒

mne dnes vybrala stehy, vzala nam zas vsetkym krv a svistiky povazila.stale som hviezda ze kojim a oboch...... boze , ani by ma nenapadlo, zze to tu je taka vzacnost. u nas je to normalna vec a tu tak hiikaju...

slovakia ako s kakanim? je uz lepsie?

hathor1231
16. feb 2010

gaby,ty este tehulkujes 😀 sup nahanat nejake prostagland. sexikom 😉 nech ta svagrova nepredbehne 😀 😀 😀 ja som sa den pred porodom citila akosi vynimocne dobre 😅 nic ma nebolelo a o 3rano sa mala zacala nenormalne mrvit,isla som cikat a cikala som aj ked som prestala 😀 odtekala plodovka 😅

hathor1231
16. feb 2010

boli boli uz menej. akurat sediet nemozem... 😝 tak som si zobrala vankusik do auta (ten C nafukovaci), trochu ho vyfucala a sedim na nom 😀 😀 😀 uz ma lezat nebaviiii... 😀 ale od bolesti (paralen 😝 ) uz neberim 2dni...

slovakia13
16. feb 2010

ahoj
mzuzka
vcera sme sa opat vykakali bez rurky po 8.dnoch ,ale teraz ked nemame koliky a mala je v pohode tak to neriesim 🙂
hat
kazdym dnom bude lepsie a lepsie 😉
mona
mne streptokoka robili ked som krvacala a bola v nemocke 😅
normalne ma vysetrili z vnutra a robili komplet stery 🙂 to som bola v 28-29tt

slovakia13
16. feb 2010

mzuzka
ta fotka kde sa drobci tulia k sebe je uuuplne genialna 😵

slovakia13
16. feb 2010

pisem na etapy sorry 🙂
tak dnes ideme urobit foto na pas,zajtra nas caka scan na klbiky a vo stvrtok 2.ockovanie......no a tu je problem mala kasle a mame nadchu . neviem ci dat ockovat ,alebo nie 😕

gaby0205
16. feb 2010

Saza- Zuzi ked sa budem citit lepsie urcite sa ozvem a hodime stretko. Myslim na teba no ved to bolo 100 rokov co som ta naposledy videla 🙂

Hathor no ani nehovor, na sex ani nepomyslim...tak ma vsetko boli ze nemam vobec chut ale uz som nieco spomenula mojmu muzickovi a ten sa zlakol 😀 ale ze co len si zelam tak to spravi pre mna 😀 ale myslim ze s aboji boji 😀 no a osvagrine ..hmm NO COMMENT! mne je uplne na haku ta zenska..ona ma termin a week predomnou takze pravdepodobne porodi skor.

Hat tak dufam ze sa vsetko zahoji rychlo a budes si moct uzivat.

Moni ten strep gorup B som si aj ja dala urobyt, najskor ze privatne pojdem ale potom mi to moja nurse z GP centra urobila takze som si to napokon privatne neurobila/ Ale stoi to za to. urob si ho private ako ti ho neurobia v GP practise.

dnes mam posledne antenatal classes, tak som zvedava co sa bude diat.

Mzuzka aj tak aj ked si mala on top iba 17kg si stihlejsia ako ja, mne to bude trvat om,noho dlhsie chudnut kedze ja som mala vzdy problemy s vahou.

mona12071
16. feb 2010

mzuzka-ja mam malickeho otoceneho od 30 tt a vzdy mi stlacali brusko cele a hovorila mi kde ma nozicky a hlavicku ale vcera mna to tak zabolelo ze mi slzy vyhrkli ☹

mona12071
16. feb 2010

heh nedopisala som ako ho mam otoceneho-dole hlavickou 😀

kvietocek7
16. feb 2010

slovakia-chcem sa spytat ake doklady potrebujes na vystavenie british pasu? doma sice mam ziadost (vyzdvihla som na poste) ale stale neviem ci k tomu treba dolozit ine dokumenty. Kde sa presnejsie idete fotit -nejaky fotoshop? ooo sorry ze sa vypytujeem
a myslis ze chces dat ockovat malu proti chripke ci ako? ja myslim,ze aj soplikami a nadchami sa tvori lepsia imunita. Ja som odmietla pre malu aj ockovanie proti prasacej chripke.

slovakia13
16. feb 2010

2 fotky ,musia byt podpisane otcom a este nejakou inou osobou ktora ma britsky pas a POZNA MA MIN.2roky(supervisor,manager atd....)1 referenciu tiez od niekoho co ma pozna viac ako 2 roky.rodny list moj ,alebo otca , pas.este som dokladne nekukala tu aplikaciu.... ale asi zhruba toto. teraz musim kontaktovat Siona,lebo nasi nevedia najst moj rodny list a tak budem potrebovat jeho.uz teraz mam z toho stres 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre