Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
27. feb 2010

mihouk ved ja som len zartovala s tou single bed, mozno ma nejake obdobie teraz, tak musite skusat co na neho zaberie, nasa moc v postielke toho teda nenaspala, ona mala vzdy hrozne aktivny spanok aj si sadala a tak a buchala sa o tie palicky, takze spavala potom v tej cestovnej postielke a ta je aj sirsia, mala okolo 75cm sirku, mne sa tie postielky zdaju take pidi ja neviem uvidime co nas maly panko potom bude vymyslat 😀

mona12071
27. feb 2010

AAHOJTEEE
gaby-bolesti ako na ms a v noci som to mala po 15 min ale potom to preslo a dnes mna cely den zasa pobolieva ako na ms asi pposlickovia no uz to musime niako doklepat
moj ide dnes zasa hrat na ceskoslovensku party tak v ziadnom pripade nemozem rodit 😀

newyorkgirl
27. feb 2010

mona tak sa drz, uz to mas za chvilku veru a potom aj mna to cakaaaaa nemozem uverit ze tie moje tyzdne uz su tiez cez 30 prehupnute, mne je takto dobreeeeee 😒

mona12071
27. feb 2010

newyorkgirl -noooo uz to ani ty nemas daleko ja sa uz tesim na toho krpecka 🙂

kvietocek7
27. feb 2010

miho -tak ako sa mlademu tuto noc spinka? ja si myslim,ze to pre neho je dost otvoreny priestor velkej postielky. Mate zaveseny nejaky kolotoc? alebo prehodeny baldachin (to co je prehodene cez tyc) ci ako to nazvat? mozno -aspon zo skusenosti- je dobre sa v postielke spolocne zahrat aj pocas dna. My sme zatial v koliske ale zacina byt tesno tak budeme musiet riesit postielku alebo cotbed.A sou starostlivou papanickou som sa rozhodla trosku co to zmrazit lebo tiez kedy-tedy spapa trosticku ako myska a ostatne zostava. Tak som nasla take detske nadobky na zmrazovanie a super. Zmrazene necham najdlhsie 4dni a je to fakt praktikus.

new -ako si s tym kaslom, prestava? nevies nieco poradit na suchy drazdivy kasel? hotove zufalstvo 😝 nie a nie aby nieco zabralo. Hod nejaky tip. Dik 😉

moni12071 -juuj to si viem predstavit ten pocit blizkeho ocakavania, je to naozaj krasne 🙂 a krasnejsie kazdym dnom co sa to blizi 😉 tak drzim palce 🙂

mihouk
27. feb 2010

Kvietocek, nadobky na mrazenie mam, kopec, len ma nahneval ze maminkine nechcel a kupovane zjedol. Obcas mu nieco namrazim, ale vacsinou rano naparim jeden zemiacik, alebo inu zeleninku a to ma tak na jeden-dva dniky.
S tym spanim to nechcem zakryknut, ale zatial sa nezobudil, mame tu jeho sesterku na navsteve, tak dufam ze mu to nebude vadit ( no mne nie, aspon ho zoberie von na prechadzku). A ten kolotoc sme dali dole, lebo si ho stahoval na seba, v postielke ma iba bumper, ale aj tak sa rano zobudim a kukaju na mna velke ociska a uz skuma kto je hore a koho by este mohol zobudit.
Je to expert, ked som mu povedala o tom predaji na ebay-i, tak ma iba vysmial, ale co si nahovaram, kto by kupil dieta ktore v noci nespi????
A vy este v koliske??? My sme mali moses basket, ale aj to len do 6tyzdnov, potom uz sme mali iba cotbed. Nas je velky, nemerali sme ho uz dlhsie, naposledy mal nieco cez 70cm a pred tyzdnom mal 10,28kg.

mona12071
27. feb 2010

ahojte tak tady sa este nespi 🙂
kvietocek-no nieco mi hovor taaakstrasne sa tasim na malickeho a to ocakavannie akobude vyzerat a ze je len moj
ze si ho nosim 9 mesiacov po srdieckom a za chvilku sme rodina no nadhera
len som zvedava ako zvladnem porod mam aj hemeroidy a viem ze pri porode to bude ovela horsie a po porode 😒
mihouk-drzim palecky s malickym 😉

mihouk
28. feb 2010

ahojte, takze v noci spinkal ako normalne, iba 3xhore, na papanie a sup hajkat. Parada, dufam ze mu to vydrzi. Snad to bolo iba docasne a to prezlecenie celej postielky pomohlo.
Mona, drzime palceky, terba mysliet na to co bude potom, nie pocas 😉 . Ja som sa normalne zlakla, ked mi ho dali, po tolkom tlaceni som ani nemyslela ze uz je to tu, iba mi dali take nieco male, slizke, modraste so sisatou hlavou, iba mi prebehlo hlavou toto je ono??? a bolo. Mas to za par, tak sa este poriadne vyspi, sa mi radi, ako keby som nevedela ze s takym bruchom a uz poriadne ani spat neda.... 😕

slovakia13
28. feb 2010

mona
ja som mala tiez hemeroidy a pred porodom boleli ooooovela viac ako po....sa neboj 😉
mihouk
ja som tiez kukala na malu,ze aky mimozemstan 😀 😵 modra,kriva hlavicka.....chudatko a ona kukala na mna 😀 😀 😀

newyorkgirl
28. feb 2010

ahojte kocky 🙂

mihouk to mas riadneho valibuka teda klobuk dolu 😎
ako sa tu bavite o tych porodoch cim dalej zacinam mat pocit ze budem mat cisarak, neviem preco, ten nas mi pride tvrdohlavy furt lezka takisto od zaciatku tehu prveho UZV v tej istej polohe tak to by bol riadny fesak, keby sa mi otoci pred porodom, no je mi to jedno vlastne... akurat rozmyslam, co dnes robit, caka ma zehlenie a trocha upratat, navarene mame...

kvietocek na kasel ti fakt neporadim, nam absolutne nic nezabralo ani z SK lieky vobec, skus pozriet v obchode su volnopredajne medicinky alebo GPho, vidis my na kasel amoxicilin 😀 a taka nadcha sa mi zas spustila vcera, nosne dutiny uplne upchate ze ja uz to nechapem co to mam za hnusobu chorobu 😒

mona12071
28. feb 2010

mihouk-no to spani je strane ale zasa co nepoznam je bolestive kopanie v noci no vlastne ani cez den niekedy musim budit maleho ci je vlastne v poriadku je takyyyyy lenivy a stale spinka 🙂
slovakia-ja sommyslela ze po porode sa mi tie hemeroidy mozu ovela zhorsit vies ako tlacis
ako mne je uz vsetko jedno hlavne nech mam zdravucke miminko v rukach a ja mozem ist uz aj do smeti 😅 😅 😅 😅

monika.c
28. feb 2010

baby,ja by som potrebovala poradit ohladom house benefitu,ci neviete niektora,aky je strop prijmu pri jeho udeleni?uz sa chystam aj ku nam na council sa popytat,ale teraz este stale som v praci,tak to nechavam na trochu neskor a ked som pozerala na stranku councilu,nic o prijme som tam nenasla,tak teraz ani neviem,ci on mame vobec poziadat alebo nie 😒 ak mate skusenosti,budem rada,ked mi napisete,mozete aj do ip 🙂
inak my sme dnes boli v azijskej restauraciia asi som to s jedlom trochu prehnala,je mi nejako tazko 😝
aj ja uz ratam tyzdne a velmi sa tesime na drobca,len sa nejako obavam porodu tu v uk 😒 ale ked ste to vsetky prezili,hadam to prezijem aj ja 😵

newyorkgirl
28. feb 2010

monika.c pozri IP

mzuzka
28. feb 2010

ahojte, ja som sa dnes trocha pobavila. hladala som na nte odborne rady, ohladom doporucenych a nedoporucenych jedal pocas kojenia, ohladom kojenia dvojiciek atd.

jeden odbornik vobec neodporuca pit ciste mlieko, lebo je to alergen, ked mlieko, tak len fo forme vyrobkov - syry,tvaroh, jogurt.... druhy doporucuje min 1l mlieka denne, pre tvorbu zadneho mlieka

jeden neodporuca orechy, su alergen - druhy treba jest orechy pre vysoky obsah omega kyselin 🙂)) no a podobne....

kojenie dvojiciek - jedna odborna rada je kojit vzdy kazdu dvojicku z toho isteho prsnika, tym si bude regulovat kazda dvojicka individualnu potrebu mlieka, pretoze kazda dvojicka saje inou intenzitou a potrebuje ine mnozstvo

druha odborna rada - striedat dvojickam prsnik, pretoze pri kojeni stale z rovnakeho prsnika, vznokne v tele matky nevyvazeny stav hormonov, ktore produkuju zlazy na zaklade mnozstva a frekvencie odsateho mlieka, a to ma vplyv na psychicky vyvoj matky.

no, tak som sa poyucila, pobavila a zistila, ze som tam kde pred tym, nez som infosky hladala 🙂)))))

mihouk
28. feb 2010

Zuzi, ver iba svojej intuicii, ved predsa si to uz robila, aj ked nie dve naraz, ved my si vzdy nejako poradime. Drzime palceky a veeeeela mliecka. Ked si vezmes, ze v case mojej babky sa nejak o stavu nestarali, jedlo sa normalne a ona dokazala kojit moju mamu, jej dvojca a este aj nejake dieta v nemocke, ktoreho mama nemala mlieko....co sme my v tejto dobe horsie???

mzuzka
28. feb 2010

ahoj mihouk, mas pravdu, uz som to robila, ale bolo to daaavno, a napr. co sa doporucovalo vtedy, nedoporucuje sa teraz a pod. tak reku trosku sa vzdelam. no ale trt jalovy, treba zapojit 6ty zmysel, precitat konika a hotovo. studovany odbornici by si mali dat spicham nech si vymenia nazory, bolo by to celkom zaujimave pocuvanie 😀 😀

ja zatial mliecka mam dost,dokonca som vysadila caj na kojenie, lebo ked ich oboch nakrmim, uz nemam chut odsavat, akurat mi risi zacal asi kolikovat. no dnes klop klop nic, ale 2 predosle noci bol taky nespokojny, mrncal stale....marko nic, ten hajal spokojne.

no ved dnes mali 3tyzdne, tak sa hadam uz niako zosuladime... 🙂

newyorkgirl
28. feb 2010

zuzka akurat som dnes na vas myslela, nestikutalo sa vam? ze ako sa mate a malickym ako sa dari, 3 tyzdne? coze??? 😅 boze to asi ta nasa "dovolenka" a som mimo obraz ze to tak uslo hruuuuza vazne, no nech pekne len papkate a rastiete veru, idem ja do hajan, posledne dni nerobim nic ine len postele riesim do noveho byvania, tak bruzdam po nete 😀

davam otazku do ankety spite na double ci king beds? my mame double ale rozmyslam teda nad king a pre mojho draheho kvoli jeho bolavemu chrbatu asi memory foam matrac, lebo tento mame pol roka normalny ortho deep quilted a stoji za houby teda, uz si neviem rady... mate niekto memory foam? pre Nikolku zas chcem postel drevenu s takou vysuvnou hostovskou dolu a pre nas asi divan so 4 storage drawers to vyzera... 🙂 strasne som chcela krasny bed frame s headboard aj footboard ale do hentoho prdi bytu dovi dopo, potom casom dokupim headboard asi k tomu divanu, ale pri nohach to by bolo moc do maleho priestoru, to moja oooooda na postele teda, bru noc 😔

slovakia13
1. mar 2010

nyg
ja mam double z ikea .europsky rozmer 160x200 a plachty z king su male 😒 .tie anglicke double su strasne prtave a hlavne mne by bola kratka
mzuzka
moja starsia segra tiez iba kojila svoje baby-dvojicky do 6mesiacov 😀 a ja mam tiez pocit ,ze este jedno by som v poho zvladla 🙂

mzuzka
1. mar 2010

my mame polnocne kojenie za sebou, idem ja do hajan...

new my mame double, ale mojmu mm trcia z nej nohy ked je rovno 😀 tiez si vravim ak konecne dostaneme council house ( co sa mi zda, ze je tu v london v kratkej dobe absolutne nemozne), tak mu kupim ako prve extra super kingsize 😀 memory foam maju sviste v postielke, ale myslim, ze ten este ani nepostrehol, ze na nom moje musie vahy hajaju 😅

dobru noc 🙂

catherine2505
1. mar 2010

new my mame super king size a memory foam a spava sa nam celkom dobre 🙂 ,ale obces sme dolamani lebo s nami spava este aj starsi syn a vtedy je to uplne jedno ze ci mame memory alebo nie 😅

gaby0205
1. mar 2010

Ranko babule, ako sa mi mate? aku bol vikend?

Mzuzka, 3tyzdn ejej danenky ale to leti. Tak na vas myslim a nech drobcekovia pekne rastu 😉

No ja uz mam termin tento tyzden tak uz len cakam a neviem sa dockat! som tak ready ze nikdy som ready nebola na nic viac 🙂

Moni & new tak aj vam sa to blizi 😉

no a baby s tou epiduralkou ja budem flexi a asi si ju dam, nebudem sa hrat na hrdinku lebo v bolestiach nechcem, byt.

A ohladom postele, mi mame King size so special matrac ale neviem aky typ musim zistit, a sme velmi happy s manzelom, lebo sa nam obom lepsie spinka. Sice postel bol avelmi draha a matrac este drahsi ale investovat do dobrej postele si myslim ze sa oplati.

mzuzka
1. mar 2010

dobre ranko, pekny dniiik 🙂

tak gaby ty este stale kinderko? neskusala si niektoru z tych metod co som ti poslala do IPcky?

dnes nas caka navsteva midwife a starsieho syna triedna zo skoly a chcem stihnut ist so svistami von, ked londyn navstivilo vzacne slniecko.

gaby0205
1. mar 2010

ale mzuzka skusala skusala skoro vsetko okrem sexu lebo na ten momentalne ozaj nemam naladu, kedze sa ledva hybem a vsetko ma boli...tak uz len to cakanie..no co uz...

newyorkgirl
1. mar 2010

ahojte kocky veru aj u nas je krasne slnecno tak sup sa ideme von 😀

mzuzka
1. mar 2010

joj gaby, tak uz len cakat kedy saecna prihlasi sama. ☹ prajem nech je to coskoro a co najmenej narocne, aby si uz aj ty hrdo chodila na vychadzky s kocikom 🙂

uankab
1. mar 2010

ahojte, my sme boli dnes vonku, krasne svietilo slniecko... my mame tiez king size, double by bola mm kratka... a latexov madrac, ak chcete memory odporucam ist si to vyskusat do obchodu, mne to bolo strasne neprijemne na prvy pocit, skusala som to viac krat v odstupe casu, ale pre mna hruza...
gaby, neboj, ono to pride kedy to ma.. babatku je dobre v brusku 😉

mona12071
1. mar 2010

gaby-noooo uz to mas za chvilku ja si uz zelam teraz a to mam este kolko do terminu hehe
tu bolo dnes nadherne clovek ma uplne inu naladu 🙂

newyorkgirl
1. mar 2010

veru bolo dnes pekne ale poobede u nas zaslo slniecko a cititelne sa ochladilo teda
my sme dnes behali po tapetach a farbach, tak toho mam teraz plnu obyvacku a samozrejme vahava vaha, neviem sa rozhodnut, takze som urobila uzsi vyber a bude to na tatinovi asi 😀 som bola dnes aj na councile tak vraj do aprila by sme mali mat byt hotovy, som zvedava co tam chcu tolko robit, asi montuju dvierka ze jedny za den na linke alebo co ze jo anglani 😅

rimmel
2. mar 2010

baby prosimprosim mozete mi hodit nejaky link na dobry nose pump nech nekupim hovadinu .. uz potrebujeme maly nemoze v noci dychat, diky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre