Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mzuzka
9. mar 2010

ano newyoork tak sa to volalo 😀 to bol velmi pekny serial,aspon mne sa to pacilo.

joj aj ja chcem chodit obzerat byt 😒

slovakia13
9. mar 2010

ten si pamatam🙂 ja sama som ho kukala 🙂
nyg
mne ked robili tu kuchynu ,tak par razy sa stalo ,ze iba podpisali dochadzku a odisli 😅 som bola tiez pekne vytocena
babenky co mate zapar stastny porod do konca tyzdna 😀 😀 😀

newyorkgirl
10. mar 2010

jaaaj baby ja uz neviem co s nimi, ako intuicia mi hovori ze do konca mesiaca to bude, ale to cakanie a clovek nevie ani na co ako dlho a tak...

mzuzka no zvonka mozte aj vy pozerat, chodime tam viac ako ti robosi to je jasne... 😅

gaby0205
10. mar 2010

No vydite uz zase vas tu strasi kinderko. ! vcera som bola v nemocnici, mala sa mi nehybala takych 7 hod tak som sa velmi zlakla ale nastastie vsetko je ok a malej bilo krasne srdiecko a zevraj je very happy a preto sa jej nechce ist von 🙂 aj sa tesim aj nie, lebo vsak ja by som bola urcite viac happy keby bola tu s nami a aspon by vas strasila somnou 😀 . dnes mam busy den tak mi to snad ubehne rychlo no a dufam ze ten zajtrajsi cervical sweep mi pomoze.

Neboj new, budes mat ke=rasny byt, dobre je ze ti ho prerabaju. Horsie by bolo keby nerobili nic! Ja viem ze to dlho trva ale potom bude super novom 😉

hathor1231
10. mar 2010

bol raz jeden zivot si aj ja pamatam 😉 najradsej som mala myslienky (panacikovia co bezali s listkom do mozku a kade tade) 😀 a potom ako bacilov vysaval ten vysavac 😀 skoda,ze uz to nebiva...

mala mi spala od 7vecer do 7rano 😵 pravdaze s prestavkami ale aj tak super. som sa bala,ze sa mi o 5rano zobudi a nebude chciet spat ako to vie urobit...

vcera si kurier odviezor ten krap postielkovy... len nech poslu prasule a idem si kupit druhu. do tretice snad bude vse dobre... uz by ma svihlo 😝

gaby, drzim palce 😉

cutce
10. mar 2010

mzuzka: tak se tam mozna uvidime mezi tolika maminkama 🙂 , asi to tam sjedeme okouknout a pak v tom oktober bychom ho dojeli koupit do Londynsky show.
🙂

bissau
10. mar 2010

My mame vsetkych 6 DVD bol raz jeden zivot, je to naozaj super.

newyorkgirl
10. mar 2010

dobru chut k obediku zelame, ja som si uvedomila, ze som ako gaby, ona caka na babo a ja na bytik 😀 😀 😀 dneska ZASE nic, akurat tam boli vyhodene nejake listy, tak by som povedala ze finisuju, dufajme...
krasne nam svieti slniecko a ja musim ist o chvilku do skoly az do vecera a taaaaak sa mi hrozne nechce... no co narobim, nejako to prezijem, uz to bude tazsie a tazsie, v zime je to cloveku jedno, ale teraz take pekne dni tam musim presediet 😒

cutce
10. mar 2010

neworkgirl: a co studujes?

mona12071
10. mar 2010

ahojte 🙂
tak ja stale 2v1 tiez a mam pocit ze sa coskoro rozpadnem 😝
gaby-drziiim palce ale skus ten sexik 😉

eviska83
10. mar 2010

Ahojte,
Vsetkym tehulkam drzim palce nech uz to maju za sebou- teda tie ktore na to uz maju tyzdne 😀
mzuzka- ako sviste? dari sa kojit?
Zuzi- ano - nakoniec som dostala rodicovsky- ale teda len tie 3 mesiace- lebo teraz uz zasa pracujem- keby to bolo na mne tak to nevybavujem (tolko zbytocnych stresov) ale kedze svokra je od fachu tak to vlastne vybavovala ono- no ked sa jej chcelo? a aj tych par eur sa zide 🙂

mirka007
10. mar 2010

Ahoj mamicky 🙂 tak ako sa vsetky mate?Drzim vsetkym palce,ja som momentalne doma na slovensku az do 21 marca,taky maly holiday.Dnes som bola u gynekologicky a povedala ze mam skrateny krcok ,vraj som sa zacala trosku otvarat,povedala ze mam mat kludny rezim a doslova sa len valat :( tak som z toho dost smutna.To som vobec necakala,ale necitila som sa v posledne dni nejak extra dobre.Teraz sa len obavam,ze ked pridem naspet do londyna,tak tam prehliadku zvnutra vobec nerobia a mala by som byt kontrolovana kazde 2 tyzdne...

newyorkgirl
10. mar 2010

mirka, neboj sa, mne toto diagnostikovali pri prvej Nikolke v 27tt a este som prenasala nakoniec, uz som pocula o vela takych pripadoch, isto ked to povies tuna midwife potom ta tu niekam poslu na vysetrenia ci kontroly...

cutce studujem human resource management and business, dneska sme sa bavili o financovani olympijskych hier v londyne, na dalsom predmete sme mali skusat team work a stavali sme co najdlhsi samostojaci most zo spagiet, ktory teda musel stat vo vyske celej spagety, som sa citila ako na zakladnej skole vam poviem, potom este uctovnictvo a marketing, aj dost toho bolo veru 😔

pozeram ze dneska je tu nejako tichsie, slovakia, hathor, ostatne kde ste? 😕

mzuzka
10. mar 2010

eviska ano, zatial ano, i ked obcas musim prikladat aj po pol hodine. jeden den mam tolko ,ze mi strieka same a druhy malo. zacnem od zajtra pit caj na tvorbu mlieka, dufam ze prekoname tu krizu.

mirka a nesposobi ti to problem, ked budes letiet nazad.

mona gaby uz nech to mate za sebou 😉

mirka007
11. mar 2010

Mzuzka-tak dufam ze problem to nesposobi :( nechcem na to ani mysliet,ked som sem sla ani by ma nebolo napadlo nieco take ze sa mozem predcasne otvarat...a naspet ist musim :(

slovakia13
11. mar 2010

ahoj
ja popri farme a malej uz konika nestiham 😀 😀 😀
dnes som sa zobudila s bolavou hlavou -neznasam to,vyzera to na peknu migrenu 🙄
nyg
mne midwaife povedala ,ze krcok sa ma schopnost zatvorit a otvorit behom 24hod a preto tomu tu neprikladaju nejaky vyznam 😕 ty uz mas tiez pekny tyzden 🙂
mzuzka
3,6 tyzden je krizovy a 3mesiac myslim. ja som to nepoznala ,mne stale strieka.....chces poslem 😀

tehulky co uz mate zapar ,pekne si uzite posledne dni 😵potom uz veru relax jedine ak v sne 😉
mzuzka
myslim na teba ,ze ako to zvladas,ja som len tak-tak stihala Miu

gaby0205
11. mar 2010

no veru mzuzka aj ja ta obdivujem, si sikula ze zvladas s dvojickami. Manzel je stebou iba dva tyzdne a potom si sama?

Babule tak dnes mam ten cervical sweep tak snad zabere a tento tyzden uz budem rodit. Moj drahy ide so mnou lebo uz ani chodit neviem tak ma vsetko boli. A pribrala som oklo 23kg ☹ snad mi to ozaj pojde dolu co najskor

pekny den babule

slovakia13
11. mar 2010

gaby
good luck 😉 hlavne nech si otvorena aspon na 3cm 😉

slovakia13
11. mar 2010

inak od 38tt uz chodili midwaifes ku mne domov 😕 myslela som ,ze to je vsade

gaby0205
11. mar 2010

slovakia no tak to si mala super ze chodili k tebe domov, bodaj by to tak bolo aj tu V londyne. no zial to tak nie je, myslim teda unless ak si na rizikovom tak mozno vtedy chodia domov. ja sa ledva hybem, a daleko a dlho nepostojim. Cudne ze z toho aka som bola fit a vydrzala chodit na Lake District na 8.5 hod prechadzky a teraz ledva zajdem par metrov. moje brusko je strasne tazke.

new good luck v skole, ja som pasla skusky z Accounting, uz mam poslednu v juni a som qualified. trvalo mi to 4 roky a chybat mi to teda nebude 😀 Najlepsie je ze ja uz ani accountant nechcem byt 😒 tak ale skoncim to lebo by to bola skoda.

Slovakia ozaj a to po sweep si bol ahned otvorena na 3cm ?

mzuzka
11. mar 2010

gaby mm bol doma prrve 2tyzdne,z toho som bola tyzden v nemocke, a tyzden doma. od vtedy sama. mam narok na opatrovatelku, ale zatial sa jej branim. i ked posledne 2dni bol risko velmi umrncany a trapia ho koliky, tak sa viac pestuje, ako by som si zelala, ale marko je zatial zlaticko, lezka sam v kosiku alebo postielke, kym sa brasko pestuje. len mi je to trocha luto, ked viem kolko vela pestujem riska a malo marka. ak by sa to nemalo tendenciu zlepsovat, asi si na niake 2 -3 dni tu opatrovatelku vyziadam. uvidim. ale z toho mala spanku a nedostatku casu mam necelych 5 tyzdnov po porode uz len 2kg navrch 🙂 aspon niake pozitivum 😀 ale zas je pravda, ze zatial doma este skoro nic nerobim, len navarim a napcham do pracky. nakupuje manzel a upratuje syn. ale to upratovanie - jaaaj, uz som sa akurat vcera divala v obyvke, ze vsade samy prach, dnes sa hadam zadari aspon tu obyvku akotak mi dat do poriadku.

gaby tak ja tipujem piatok medzi 21-23 hod je mala na svete 😉

mirka drzim palceky , nech mas dobry let a nech sa nic neudeje.

no mrnco uz je hore 😀

ja dnes idem s markom k dokimu s tymi ockami, tak som zvedava, co mu da.chuda, rano ich obcas nemoze ani otvorit.

slovakia13
11. mar 2010

gaby
praveze som nebola 😅 a potom mi sweep nemohli urobit midwaifes skusali na 3x ,tak mi ho robil doktor

mona12071
11. mar 2010

gaby-drzim palecky
s priberania si nic nerob ja som este do nedana pribrala len 12 kilo tak som sa vytesovala a za posledny mesiac mam 18 kilo a stale som hladna na mna prisli tehotenske chute na konci 🙂 maly mi tlaci na pravy klb tak nemozem ani chodit vcera som skoro spadla zo schodov ako sa mi ta noha podlomila s tym klbom ☹
babule-moc vam dakujem ze na nas myslite
inak na fc som monika pollakova keby ste niektora chceli 🙂

bissau
11. mar 2010

Ahojky,

hm ja ked spominam na moj sweep spred viac ako 2 mesiacov este mam stale husiu kozu 🙂 🙂 prave vtedy ked mi ho robili tak napadlo kopu snehu a skolabovala doprava v severnom Londyne. V nemocnici mi doktor urobil sweep ja som nasadla na sutobus ktory ma odviezol asi kilomeret a vodic zahlasil ze dalej nepojde lebo sa na ceste smyka. Tak som skusila ist asi 20 min peso na najblizsiu stanicu metra ze ked to nejde po ceste tak snat vlaky pojdu ale a ta bola zavreta 🙂 to som uz bola na pol ceste medzi nemocnicou a nasim domom tak som sa rozhodovala co dalej. Manzel bol v zapche na M25 a vola mi ze si mam sadnut niekde do baru 🙂 a ze pre mna pride. Ked som mu objasnila ako vyzera traffic okolo tak jeho navrh mi bol tak na dve veci lebo by pre mna prisiel asi az na druhy den 🙂 tak som sa rozhodla ist domov pesi suchajuc nohami celu dobu aby sa mi niekde nesmyklo a celu dobu som si hovorila ze ak po tom sweep zacnem rodit tak sa ku mne ani sanitka nedostane ☹ no ukludnovala som sa ze nase 2 starsie deti sa narodili az pod hrozbou nasilia v den ked som bola objednaja na vyvolavanie tak snad ani teraz to nebude inak. Dosla som na stastie domov v poriadku a manzel prisiel domov asi hodinu po mne 🙂 Kontrakcie zacali na ranom a o 10 rano som uz mala nasu vytuzenu dcerku v naruci 😵 Takze moja rada 3.5 hodinova cesta z nemocnice domov 🙂 Gaby verim ti ze ta vsetko boli ja som pocas tehotenstva mala vystupenu krcovu zilu ktora sa tahala cez celu nohu az do maternice. Kvoli tomu som nechodila k midwife ale k doktorom a chodenie mi sposobovalo sialene bolesti. Sranda je ze ako som porodila tak zila zmizla 😵

gaby0205
11. mar 2010

Slovakia a preco ti ten sweep nemohli urobit ? co sa stalo?

Bissaou no teda ale mas pribeh 😉 ale super ze vsetko dobre dopadlo. Som rada za teba. baby tak to teda ozaj budem mat malu pri sebe uz coskoro ? 😵 😵 😵 zajtra mzuzka vravis? jeej danenky bodaj by si mala pravdu, tak predsa by som oslavila happy mothers day 🙂

Mo aj ja som rapidne pribrala posledne mesiace v tehu no co uz 😉 Hlavne si davaj na seba pozor!

mona12071
11. mar 2010

gaby-miminka budeme mat pekne blizko pri sebe mozme potom neskor dat stretko s krpcami 😀

hathor1231
11. mar 2010

gaby, ja som mala sweep a bola som na jeden prst otvorena (plodovka odtecena), potom prepichnutu plodovku (zvysok) a potom aj tak kapacku... takze ja som to zobrala trochu z ineho konca 😀 😝

baby,nech mate krajsi den ako my 😝 mali sme tu zlodeja. nastastie len v garazi, do domu sa nedostal. tak ma pri srdiecku hraje len pocit,ze sa nam nic nestalo a nenacapali sme ho tu... cakam na polisov,maju prist zobrat odtlacky... a to som si myslela,ze mame safe street... 😝 ako povedal ten polisko, v anglii safe street neexistuje 😅

saza007
11. mar 2010

hathor 😕 a co vam ukradli? aj ked fakt vykaslat sa na materialne veci, hlavne, ze ste v pohode.
Moja kamaratka, ktora ma 2 deti, bola s nimi sama doma, sa raz v noci zobudila na to, ze sa nad nou niekto sklana 😖 😖 😖 Nastastie sa zlodej zlakol, ked vykrikla, a utiekol len s laptopom, mobilom a sperkami a jej ani detom sa nic nestalo....

hathor1231
11. mar 2010

seza, to mna by uz davno viezli... 😖

ukradol marekovi tools z garaze co potrebuje do prace (dost drahe vecicky). ked mi polda vravi,ze take drahe veci nenechavat doma,tak som povedala,ze neradi spime s vrtackami v posteli 😀 ved na to je garaz. nie je to ziadna shed. prosto murovana budova, plastove okna,dvere. vse zamknute... vylomil okno,zobral co sa dalo a pri tom nechal pllllno odtlackov na oknach (keby len)... prosto bud pripity alebo sprosty 😀

tak ma teraz napadlo,co mi poradil ten polda. ze zolodejov nezastavim,ale im to aspon neulahcim...
- nenechavat cenne veci v neuzamknutej miestnosti
- pouzivat zaclony,zavesy aby dovnutra nevideli len tak lahko. aj v blbej garazi dat prosto zaves na okna nech tam nevidi.
- alarm to isti...
- zahradne vrata vzdy zamknut, ztazi sa mu tym vynasanie veci. to my prave nerobime 😒 ale zacneme 😀

hathor1231
11. mar 2010

a zabudla som sa pochvalit s hornym ocakom 😵 uz sa nan da aj zatukat 😀 a ani to nema take opuchnute ako predtym... teraz sa snazi vyliezt z bounceru 😅 hruuza,co uz dokaze 😀
a dneska prvy krat pork 😕 som jej ho vecer nalozila do zeleninky,tak som zvedava,ci to pustilo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre