Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mzuzka
22. apr 2010

new nam dali v skole normalne adresy obchodov, kde som len prisla, povedala nazov skoly a oni nam podla nazvu vsetko podavali . takze sme to mali bez problemov. ja mam vacsi extrem, moj synak ma o mesiac maturitny vecierok a ja som vacne s vlasmi v cope a od grcky 😀 a dcera sa so mnou radi o antikoncepcii 😀 😀

dnes mi doniesol syn zo skoly papier aby nas zaradili do urgent na council house. tak dufam, ze sa uz coskoro dockame 😒 aj HV mi dala papier kvoli markusovi, ze potrebujeme vacsi byt na dve postielky lebo musi byt monitorovany kvoli dychaniu. tak hadam sa konecne lady prelomia.

slovakia, men FB tiez funguje, az sa tomu divim 😀 😀 to mi pripomenulo, ze musim nakrmit psa,nech zas neujde do utulku chudak.

uankab
22. apr 2010

saza, ja som kupila tie male kukuricky, sparila, rozmixovala, cize so supkami problem nebol kedze ziadne nemaju 😎

hathor1231
23. apr 2010

uankab, ja som malej davala zozaciatku len jedenkrat tyzdenne. potom som sa (ked bola na masku asi 1m) rozpravala s dokinou na tom gastre a ta mi povedala,ze mam davat aj 3x. to sa mi zda oky. ani vela ani malo. 6x je podla mna velaaaa 😅 ked si zoberies,ze maso je dost tazko stravitelne,tak jeden den pre zaludok asi nic moc oddych 😅 ja som jej prvy mesiac dala len raz tyzdenne a potom som pridavala az sme ostali na 3x tyzdenne.
mna zarazilo,ked mi radila,ze uz jej mozem dat ryby 😲 ja sa bojim koli kostiam 😝 a tiez chcem pockat este do toho rocika

rimmel
23. apr 2010

ja som na zac. davala 6krat tyzdenne pre zdravy vyvoj mozgu a nervovej sustavy, teraz davam uz iba 3x

peppapig
23. apr 2010

Jaj babule vy jste zase pri 'working class' debate. Nenavidim, jak lidi stale rozdeluji ostatni do skupin, to se preci delalo ve stredoveku nebo se pletu. Working class, middle class, posh nosh class 😠 Moji rodice taky cely zivot dreli (mamka v obchode a step tatka s jerabem na stavbe) ja i sestra jsme byli vychovane ve stejnem duchu jako byla trebas moje kamaradka (ktere rodice jsou pravnici). Dite bude takove jak ho rodic vychova. A co se tyce Jeremy Kyle show...to jsou vesmes prave ti 'nikdy nepracujici' a na state se prizivujici tupci. A anglicke maminky s kocarem a cigaretou v ruce, s detma bez poradneho obleceni, tem ja rikam hloupe husy 😒 Sorry Rimmel, ale z toho jak stale lidi skatulkujes mi pripadas jak poradny SNOB 😝 😝 😝

Wow new...ty uz budes mit brzy miminko u sebe, tak to leti 🙂

Nam doletela babicka den pred vybuchem sopky, lucky, porad vyletujeme, Mia je skvely walker, ze by snad vylezla i na Mount Everest 😀 . Dneska ma to moje malinke kuratko 3rd birthday, uz je vzhuru netradicne od 6am.

Chci se zeptat, pekla jste nektera narozeninovy dort potahovany hmotom z marshmellows? Vim, ze je to v CR velmi popularni, vsichni rikaji, ze je to lehoucke, ale chtela jsem slyset nejaky osobni nazor. Budeme pect az na nedelni party, tak mi dejte nejake info. Zatim mam v plano dorty potrit buttercream, protoze Mia si usmyslela, ze chce ruzovy cake 🙂

Happy St George's Day vsem

rimmel
23. apr 2010

peppa vidim ze to nechapes..citala si si vsetko?
ja neskatulkujem ale typy ako jeremy kyle naozaj v uk su a triedy tiez! 😕 😒 co take som povedala? a snob urcite niesom..
uz to tu bolo vysvetlene, saza a uankab to chapu ine asi nie.

hathor1231
23. apr 2010

pepp, vse naj tvojej princeznicke.je to aprilovy blazonko ako ja 😀 to si s nou uzijes 😀 nech sa cake vydari. ja s pecenim moc nepomozem 😅 ale kazdopadne drzim palce 😀 popros maminku,nech jej urobi nieco dobreho 😵 ja by som si tiez dala 😵 mne mala mama prist tiez (drzime sa rozpisu po 2mesiacoch vzdy pride) ale musela ostat v praci az moze byt s nami cely mesiac co budeme doma 😵

peppapig
23. apr 2010

Rimmel, sorry ale me nekdy staci si precist jen jednu vetu z tveho prispevku 😝 , neber me osobne 😉 , proste na me tak pusobis. Vsak ja souhlasim, jasne tupci sedici jen na benefitech tady v UK jsou a neni jich malo, ale to trideni? Myslim, ze by svet byl lepsi, kdyby nekteri stale 'netridili' 😉 Od tebe to vyzniva, ze kazdy, kdo ma trebas bydleni od statu nebo pobira nejaky prispevek ci nema vysokoskolske vzdelani je cisty sedlak a tupec cili 'working class', ale tak to prece neni.

peppapig
23. apr 2010

Diky Hath, aprilove princezny 🙂 a mame krasne pocasi, presne tak pekne bylo kdyz se Mius narodila 🙂 .

Jaj mamku zaprahnu, bude delat 'metrovy kolac', je to slovensky recept od tetky, asi nektere znate, je to super, to se budou rodice na party jen oblizovat. S dortama moc nema zkusenosti, pac u nas vzdy koupila na objednavku. My jsme loni taky objednali za 30liber, krasny ale chutove hnus. Tak se letos pokusim o homemade 🙂 Super, ze mamuska k vam jezdi casto, ja jsem si prala aby ta sopka jeste chrlila, aby nam neodletela, ale uz se ji to kratii ☹

hathor1231
23. apr 2010

pepp, IP 😉

hathor1231
23. apr 2010

pepp, si vies predstavit co to bolo za ulavu,ked prisla 😅 prvych 7m s niki boli doslova hrusa 😝 ked mama odchadzala,tak uz som pocitala kedy znova pride a bala som sa,ako to s malou zvladnem 😅
ked si predstavim,ze by pri mne nebola,ked sa mi mala dusievala,alebo ked som bola po operacii,tak mi beha maraz po chrbte. ona mi vzdy pomoze a ako vzdy hovori este si tu aj oddychne 😅 ale sak za 2m ideme na slovensko a do ciech,ak sa tesiiiim 😀

rimmel
23. apr 2010

😀 peppa tak v tom pripade som sedlak aj ja! naozaj si to nemyslim i ked to tak vyznieva..znova hovorim proste o tych jeremy kyle typoch.
my tiez bereme benefity .. a vysokoskolske vzdelanie ja nemam a ani moj muz. 😉

rimmel
23. apr 2010

a cez ip ma nemusite ohovarat kludne aj tu 😀 😀 😀

hathor1231
23. apr 2010

rimm,toho sa nemusis bat. keby sa podpichovalo len cez IP,tak by tu taketo 'vojny' neboli 😀

rimmel
23. apr 2010

😀 ok

monika.c
23. apr 2010

ahojte,tak u nas pekne slniecno,len co z toho,ked Luky je chory ☹ az dva dni bol v skole a teraz cele noci nespi,len place ,ze ho hlava a hrdlo boli,no hroza ☹ tak som sa rozhodla,ze dnes ideme k gp,no to teda bude zase,len dufam,ze sa tam zase nebudem musiet vytocit 😠 lebo im hadam aj tam porodim,co som uz taka unavena a nevyspata ☹
pep gratulujem tvojej malej princeznej k narodeninam 😉 ja som robila Lukymu tortu potiahnutu tou hmotou,recepty som nasla na mimibazare.no minuly rok som robila auticko mc queen a ten mi vxsiel super a tento rok si vymyslel ben 10 ale to teda nedopadlo dobre,mala som tu hmotu nejaku makku a nedalo sa s nou robit,tak sme kupili tortu v obchode 😉 ale ked tam mas maminu,skus,predsa len nase maminy su skusenejsie a torta bude super 😉 .inak aj v tecsu som videla,ze predavaju taku hmotu uz hotovu a je tam viac farieb.tak ti prajem vela stastia 😉
new,ako sa citis?ja nejako poslickujem uz dobry tyzden,pri Lukym som to nepoznala,tak ja len dufam,ze vydrzime este tyzden 2v1,lebo muz ide prave tento vikend na sk a privezie aj moju maminu 😉

wild.horses
23. apr 2010

caute,
ja len na skok po 100 rokoch.
nwg...vela stastia s malinkym, uz sa ti to krati. ked budete mat cela rodinka namerene do hullu, dajte vediet 😉
pp...recept skus najst na nete, ja som tak nasla skoro vsetko. na mimibazare su snad vsetky recepty 🙂
k ostatnym temam sa mi vyjadrovat nechce, strata casu.
majte sa pekne a zelam vam aj vasim detickam pekne leto.

newyorkgirl
23. apr 2010

peppa ja som robila rok pred tortu s tou hmotou, mne to prislo strasne sladke nakoniec teda... naposledy som kupila normalne rolled nejaky marcipan alebo co neviem proste taku bielu placku co len roztiahnes na hotovu tortu a vrch si dozdobis, kupila som z netu potlaceny ryzovy papier s Nikolkinou oblubenou rozpravkou a bola torta, uplne jednoducha a velmi pekna...

rimmel prepac, ale suhlasim s peppapig, tie tvoje reci boli niekedy dost ostre a mi to prislo akoze ty si cosi viac ako nejaky WORKING CLASS ludia... ale kazdy sme nejaky no, aj veci chapeme rozlicne...

monika, ja ani neviem ze som tehu fakt... pri tolkych starostiach, co furt nieco vybalujem a skladam nejaky nabytok si to pomaly neuvedomujem ani a uz vobec to, ze za chvilu nejaky porod 😀 ja dufam, ze my vydrzime dlhsie, mamina ma prist az 13teho lebo ratam ze budem prenasat ako s Nikolkou, ale ktovie no... poslickovia ani nic podobne teda u nas, ale to ani pri prvej som nemala

wild, ze si nakukla, ako sa dari? 🙂 my a do Hull, no neviem, mozno moj manzel pojde, ked mamina pride, ale ja asi nie, fakt tam casto nechodime.. my to pride srandovne ze ona mi sem pride pomahat a on ju chce po vyletoch nosit 😅

mzuzka moc drzim palceky na to byvanie, verim, ze je to o nervy, my tie 3 roky na cakackach a hladackach, boze tak som rada, ze to mame za sebou fakt... 😒

dadulka2000
23. apr 2010

ahojte babulky,...
ako spatne citam dobru debatu ste rozvyrili 🙂,.... my tych fesakov a kocky z benefitov - volame "teplakovi" 😀

my sme mali dnes druhu varku ockovania s millienkou,.... trosku si chudatko poplakala,.... a teraz mi uz od 12 spinka a spinka. tak som zvedava v akej nalade a stave sa zobudi. uz sa teraz tesim na noc. 😒

ozaj skusili ste niektora uz Zumbu a Ceroc dance??? uz to mam vsetko za sebou - kopec srandy 😀

monika.c
23. apr 2010

new,moja mamina ide prist preto sem tak skoro,lebo sa boji letiet a muzovi som povolila ist len tento vikend,potom uz nie,takze dufam,ze vydrzime 😉 no a naspat uz bude mamina musiet ist lietadlom,ak sa nebude chciet viest busom 24 hod.predsa len,auto je pohodlnejsie a to nase uplne,ani to nevnimam ked ideme domov,ze je to tak dlho 😉
ved ja som doteraz tiez vsetko mozne a nemozne robila,len posledny tyzden mi je fakt nejako cudne 😒

uankab
23. apr 2010

pep, prajeme vasej princeznicke vsetko najlepsie k trom rocikom 😉 .. je uz teda pekne velka slecna z nej...
ja sice dost peciem, ale skor kolaciky... tu hmotu nepoznam, torty peciem dve - cokoladovu (mam fakt vyborny recept), a potom taku z cerstveho ovocia (maliny, jahody) so smotankou... a este krtkovu tortu, tu moj manzel zboznuje 😀 ... ale pri magdalenke asi budem vymyslat aj ja veru 😉 ... potom daj vediet ako sa podarila...
nyg, davaj si pozor.. viem si ta dokonale predstavit, aj som robila to iste 😀 .. a aj tak to magdalenku nevyhnalo von z bruska. nechce sa mi ani verit ze to uz bude zachvilku rok, co sme odisli z norwichu a prisli sme tu... stale nam visia len ziarovky na chodbach, lustre sme nestihli kupit a od kedy mame drobca tak sme sa k tomu uz ani nedostali 😅 ... esteze zvysok sme ako tak stihli.. 😉
wild a ako sa mate?
dadulka, nasa malinka tiez pri druhom ockovani plakala.. pri tretom len trosku a ked ju ockovali naposledy proti hepatitide, tak ani nemukla a usmievala sa... no nechapala som 😨

peppapig
24. apr 2010

Morning 🙂 uz ctvrty tyden mame sluinecne rano, to je tak super 🙂

Mia dekuje a ja taky za info ohledne te hmoty na dort. New...ten dort co mela NIkolka jsem videla na FB, byl krasny, ja myslela, ze jsi to koupila, wow. Ja bych to i potahla tim anglickym icing, ale to je hrozne sladidlo, ikdyz ted vidim, ze pisete i ta hmota je sladka, tak nevim. Podle me vseobecne tady ty cakes nejsou moc o chuti, ale na pohled jsou krasne, na druhou stranu cz a sk cukrarky delaji super dorty i na chut. Uvidime, zatim udelam korpus, vanilkovy, nasla jsem si recept od Nigelly a co nahoru si jeste rozmyslim.

Haha holky, my uz jsme taky prestehovani pres dva mesice a stale nemame sedacku, uz jsem si i zvykla, ale placati nam zadky. Ale nasla jsem si on line takovou krasnou a je vyprodana az do konce juna, ale pockam si pockam. Ze zarovky bez lustru 😀 My jsme nemeli dlouho zavesy 😉

Hath diky za adresu, kuknu.

New...doufam, ze budes mit tak bezproblemovy porod jako mas tehulkovani 🙂

newyorkgirl
24. apr 2010

ahojte, dnes mame krasne slnieckove raaaano 🙂 cakame kuriera s gaucom z SK a bohovske na tom je, ze ide sam a moj manzel je v praci, susedov tu ani nepoznam, vobec neviem ako mi to hodla vylozit, dva 70kg baliky 😅 snad to nejako vymyslime... 😖

monika, mojej mamine som na vyber teda nedavala, ved cesta autom tam a spat vyjde niekolkonasobne viac ako letenky, ci tvoj manzelik, tam aj tak planoval ist? my chodime len ked treba STK cize raz za dva roky, lebo mame nase auto, a to ide muzik sam veru, ja by som autom nesla, je to na mna moc trmacacka a nasa mala, ta pomaly nevydrzi ani pol hodku sediet na zadku, najhorsie je, ked ideme 2,5h na letisko, to byva cista hroza... takze letime, letime... ked tak busom by som ju asi poslala, ked uz by bol zas ten problem so sopkou....

uankab, mi nehovor, ja viem, ze co nespravime teraz, uz nespravime najblizsieho pol roka az rok... teraz nam napr. chybaju este policky a garnize v obyvacke, moj muzik sa uspokojil so zaluzkami co tu boli take biele kancelarske vertikalne... haciky na zaclony uz mam, ale aj zavesy chcem dat, takze to hadam doriesim tento tyzden, ale este kopec drobnosti je v tom no...

tak krasnu sobotu vsetkym, u nas sa vybaluje, upratuje, a poobede sa pojdeme niekam vyvencit 😎

mzuzka
24. apr 2010

ahoj new mozes mi prosim ta poslat do IPcky kontakt cez koho ste dali doviest gauc a kolko ste platili? ja som tiez uvazovala, ze si dam doviest niaky nabytok, co mame uskladneny u svokrovcov, ked pojdeme do svojho.

peppa i ja sa oneskorene ale uprimne pripajam ku gratulacii. uz mas doma velku slecnu 🙂

monika.c
24. apr 2010

new,moj muz tam planoval ist,viezol nejakych kamaratov,tak sme sa teda rozhodli,ze aj maminu zoberie,aj ked je to takto skoro,ale aspon si uzije Lukyho 😅
no a Luky ma zase atb,vcera som zabudla napisat,ked som chcela,aby mu spravil vyter,ze nie,ze to sa tu nerobi,no co uz,natrafila som na zleho dr.lebo minule po scarlatine mu zobrali 😒 no ja len dufam,ze do porodu bude ok a ze babo pride do nebaciloveho prostredia,aj ked pri Lukym nikdy neviem 😅 😕

hathor1231
24. apr 2010

http://www.aktuality.sk/clanok/161926/britska-m...
😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

mzuzka
24. apr 2010

ty kokso, keby k nemu polozili mojho 2kiloveho richiho tak je ako jeho plienka 😀 😀 asi som mala preto vsetky deti male, lebo mne hovadzina strasne smrdi a nejem ju vobec.

adoracion
24. apr 2010

moja mala 3220 a tiez som jedla hovedzinu a baraninu , bravcove vela nejeme kedze moj muz je moslim a kurcata som cele tehotenstvo vobec nemohla absolutne neviem ci to bude prave tym mesom ta vaha ...

hathor1231
24. apr 2010

adora,skor to bude v genoch. jeho rodicia boli tiez dobre prasiatka 😀 na yahoo.co.uk bol clanok aj s ich fotkami a tam ten maly nevyzeral taky velky 😅
ja som bola pred tehu vegos a asi od 20tt mi straaasne isla na chut slanina 😅 tak som prosto tlacila slaninu 😅 no co,ked si mala pytala,tak dam 😵 nejedla som maso velmi dlho koli tomu,ze mi z neho bolo zle,ale ked si ho mala vypytala,tak som bola vpohode. myslim,ze maso tiez treba na vyvoj a malej som ho nechcela uberat... dokonca mi v tehu zmizla aj intolerancia laktozy 😅 niki mala 3300g ale bola narodena 37tt, inak mala byt tiez radny buculko 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre