Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mihouk
26. apr 2010

Hat, cumel mal iba ked maval koliky, on si ho totiz nevie drzat a nikdy nevedel, som mu ho skusala dat a hned ho vyplul. No uvidime, este neviem co vymyslime, ale nieco musime, lebo potom je nevyspaty cez den a nemyslim ze tentoraz su to zuby, lebo zatial na nam ziaden nerysuje. Ono to zacalo byt hrozne minuly tyzdne, ked sa nam rezal horny, to bolo peklo. No idem vyberat fabry na izbu a objednavat koberce... 😀 😀 😀 😀

monika.c
26. apr 2010

baby,dakujem za vase nazory k tej pupocnikovej krvi,vidim to tak,ze asi sa nijaky odber nebude robit 😖 trochu ma to mrzi,lebo to je fakt taka poistka do buducnosti,ak by sa nieco prihodilo,ale ja verim ze budeme vsetci zdravi 😉
hat,to je super,ze ti mala takto spava,aj moja neterka ma teraz 8 mesiacov a ona od narodenia prespi v kuse v noci aj 8 hod.,ja len dufam,ze aj nasa bude taka 😅
new,skusila by som malej davat brusnicove tobolky a urologicky caj,lebo ked vravis,ze moc ma cisty a je to len vzdy vecer,tak zapal tam urcite nie je 😉 mozno je to aj psychickeho povodu,musis na nu nieco vymysliet,napr.najprv dat cikat babiku alebo jej oblubenu hracku,no proste niecim ju od toho odputat,verim,ze na nieco urcite prides 😉 my mame napr.doteraz problemy s jedenin a to mame 5 rokov a niekedy ma ide z neho fakt porazit,ako vymysla 😠

uankab
26. apr 2010

caute babule, mihouk ja tiez kojim 2-3x v noci, ako kedy... a vacsinou si potaha 5-10min a potom spinka dalej.. tiez nas ale hnevaju zubky... cumel velmi nepouzivame, aj ked ho ma v puse tak ho vzdy vypluje... a kojim ju aj velmi casto cez den, ale my zase vela toho nepapame... inak babatka, co sa naucia spinkat s cumlom sa zacnu v noci budit ked sa im zrazu zoberie...
a mame termin u dietologa, volala som HV minuly tyzden ohladom alergii a par dni na to nam prisiel papier s potvrdenym terminom, ani k GP ani nikde sme nemuseli ist...
a malinka zacala kricat mama mama ked je hladna, alebo sa jej nieco nepaci, inak stale tata tata ked si len tak dzavoce..

mihouk
26. apr 2010

Monika, mozno ta ukludni ze babusko nebude jedinacik a tak tam relativna poistka je, na to sa spolieham aj ja, no vlastne este musime popracovat na tej poistke 😀 😀 😀 😀

kvietocek7
26. apr 2010

ahojte maminky 🙂
dlhsie som sa tu neukazala ale vidim ze sa toho tu poriadne popisalo...
Medzi casom sme boli pozriet aj na SK a tiez sme navstivili pediatra. No a co nam slavny gp nepovedali tu tak doma nas aspon prezreli. Dcerka ma vraj rastovy selest na srdiecku-nijaka hroza,vraj z toho vyrastie ale ze si to tu nevsimol gp mesiac pred tym ako ju pocuval tak som zas mala dost.
Aj Adamko ma vraj zvacseny obvod hlavicky tak sme boli u neurologicky, ale zatial vsetko ok,poprezerala ho a mame sa ukazat na kontrolu.Sice nas to nepotesilo ale aspon vieme na com sme.

pepp -dodatocne gratulujeme velkej slecne, och jajj ako to len leti...

moni -tie koliky okrem ineho co sa tu spomina je mozno problem aj v dojceni-hltanie vzduchu,silny prud mliecka pri papani a podobne(skus sa spytat annag uz sme ju tu spominali je na fore babatka) no a ta rurka nie je asi najstastnejsie riesenie, pouzila by som ju iba v krajnom pripade aby si babenko nezvyklo a potom budem mat problem tlacit samotne s kakanim.

mihouk-tak poriadne ste sa uz vysvihli. Ako tak citam tak my sme na tom dost podobne cez den ako pises a v noci sa dokonca niekedy budime aj castejsie 😒 . Dufam,ze sa to skoro popravi inac moj deficit spanku bude uz viac nez pod nulou 😀 Adamko si aj poplacka ale dlho ho nenechavam. Cele je to v tom ze sa uci byt trosku viac samostatny teda nenosit sa len na rukach-kedze rad pozoruje,ale zahrat sa aj sam. Lebo ked mu je dlho tak zacne mrncat. Myslim si,ze hoci by som to chcela castokrat urychlit tak je to len proces lebo potrebuje byt casto v mojej blizkosti-je proste demanding.A porovnani s dcerkou to je ooooovela viac.Ona bola pokojnesia a pripomina mi ju Hathor ked pise o Nikolke.Bola oooovela pokojnejsia,aj prespala podobne a ja som si aj viac urobila co som potrebovala kdezto teraz ach jaaajj 😖 nuz ale ony z toho vyrastu a potom nam zas budu ony venovat pozornost 🙂 😉

mzuzka-tak vy ste uz tiez podrastli 🙂 kamoska bude mat tiez v oktobri dvojicky tak som sa chcela spytat ci mi vies poradit nejake vyhody ci benefity -teda nejake web kde sa da nacitat co sa da ziskat. Dik

mihouk
26. apr 2010

Uankab, to mame aj my, ked je zle, tak mama a ked je pohoda tak tata. Je to s nim zlozite, no nejak na neho musim, ked ma dobru noc, tak sa 2x zobudi poriadne sa napije a zaspi, co nie je az take strasne, to len ked ho nieco trapi, vidim na nom ze je unaveny, ale ani za svet do postielky, ked ho vyberiem, tak v sekunde spi. Viem ze ma vydiera a nemyslim si ze som taka mama, co vo vsektom ustupi, len monentalne som v slepej ulicke a este neviem co dalej....

uankab
26. apr 2010

mihouk, ak ho nieco trapi tak jasne ze potrebuje tvoju pozornost... ked sa Magdalenke tlacia zubky, tak je v noci tiez kazdu chvilku hore so strasnym placom... vtedy jedine co pomoze je zobrat ju k sebe do postele a spinka s nami... a ked sa zobudi, tak ju len pohladkam po licku, som pri nej, nemusim vstavat z postela a rano sa citim oddychnutejsia...
a druha vec je ze si ho prestala cez den kojit.. to je podla mna tiez dost vyznamny faktor pre neho, potrebuje ta citit a tak si to vynahradzuje v noci... skus mu ponukat mliecko aj cez den...
kvietocek, ahoj, dlho si sa tu neukazala... toho selestu sa neboj, ja ho mam tiez od narodenia a nic to nie je 😉
magdalenka sa prave hra s fit loptou ... no uzasna je 😵

mihouk
26. apr 2010

Uankab, to on sa sam odstavil, nejak si mlieco ani nepyta, iba ked je unaveny na ukludnenie, ale ak ma pohoda dnik, tak niekedy kojim az vecer. Celkom mu zachutila voda a citi sa ako velky chlap ked sa moze sam napit. Ja by som kojila hocikedy, celkom mi to vyhovuje, to on potvoriak. Inak nam sa hra s telefonom, najoblubenejsia hracka, neviem co na tom vidi.

Kvietocek, ahoooj!!! No dufam, ze mas pravdu a je to chlapska vec a niekedy skonci. Inak Adamko je podobny ako Maxim, maminkin cecok, on sa aj zahra, ked sme v klube, len potom sa zbada a uz stvornozkuje ku mne mama mama. A stahovanie mu tiez nepridalo, lebo dlho si hladal svoje miestecko, ale uz sa tam dostavame...snad. Su to experti 😎 😎 😎

uankab
26. apr 2010

mihouk, ja napr. vodicku, cajik a vlastne nic Magdalenke pit nedavam... niekedy pocas papania si da par lyziciek vodicky ale to je vsetko... a vzdy ju po papani este kojim... joj a telefon ma aj Magdalenka rada, uz niekolkokrat zrusila babku ked sme jej volali 😀

saza007
26. apr 2010

baby tie nese dietky su nejake technicke typy! Nas J. sa ide za mobil zblaznit 😅 ! Uz mi tam par krat aj nastavenie zmenil . Chcela som ho prekabatit, dala som mu taky stary mobil, ktory uz davno nefunguje. Ale J. velmi rychlo prisiel nato, ze to nie je to prave orechove.. 😀

mihouk
26. apr 2010

Uankab, ani ja som nedavala, zacali sme ani nie 3 tyzdne dozadu, ze vyskusam a hrozne sa mu to zapacilo a niekedy vypije aj cely poharik (asi 250ml), nechcem mu davat ziadne stavy ani detske dzusy iba vodu. Dost nam to trvalo kym sme nasli ten spravny poharik, lebo nikdy nepil z flasky, takze mu to ani nejde a uz s tym ani nechcem zacinat.Ved mozno aj vy zacnete, ked zacnu tie tepla.... 😎
No a telefon....iba moj, esteze je kovovy, lebo uz by nebol a dalsia oblubena hracka je moj laptop, ked sa nam pozries z boku, tak len male odtlacky prstikov vidis a kolkokrat ho zavrel pri skye-opvani s babkou.... 😀 Tie deti maju nejaky dar, ze zo vsetkych hraciek si vyberu tie co by nemali, alebo nie su ich....

hathor1231
26. apr 2010

my pouzivame tento hrncek, pije aj priamo z hrncoeka ale to jej davam ten bib,co je umely a ma ten 'ulozny priestor' na to,co vypadne 😀
http://www.tommeetippee.co.uk/product/explora_e...

my sme pred tyzdnom skusili hipp mineralku s trochou dzusu. ked som to skusila,je to viac menej mineralka a fakt v pozadi trochu citit jablcko. malej sa zapacila 😀
http://www.hipp.co.uk/products/stage-1-for-star...
inak som jej davala aj predtym caj zo slovenska, ale vacsinou ked chytala teplotku a potom jej klesla. moc som jej nedavala,az ked sme boli naplno rozbehnute s prikrmami,tak sme zacali s cajikom a teraz aj so stavickou.

mihouk
26. apr 2010

Hat, my sme mali tento hrncek
http://www.tommeetippee.co.uk/product/explora_f...
a vobec z neho nevedel pit, teraz mame ten najlacnejsi-lacny z Boots a super sa mu z neho pije, zatial len tu vodicku, no uvidim ci budeme dzusikovat.

uankab
26. apr 2010

mihouk, nasa magdalenka tiez nevie pit z takeho hrnceka.. mame od vital baby a iba ho olizuje 😀
a na tie horucavy sa tesim 😉

hathor1231
26. apr 2010

mihouk, aj my sme mali uz jeden od hipp ale ten normlne tiekol a to sa zozaciatku len drhla s tym 😀 ale ide jej to uz dobre. len si sama neche dat do ust finger food, ani hrncek 😒 ked jej dam lyzicku alebo poharik,keksik,tak to otrieska a natrca na mna usta,nech jej dam ja 😅 no co,nemoze byt dokonala 😀

saza007
26. apr 2010

my mame tiez tommee tippee, ale ten najlacnejsi:

http://www.tommeetippee.co.uk/product/first_cup...

J. to najprv nechapal a len ozuzlaval sosacik, ale uz mu to ide.

No a teraz sa mu zapacil Doidy Cup, sam si chyti a skusa z neho pit, nieco prehltne, vacsina ide dolu bradou (hathor - este ze existuju tie umele podbradniky s tym pocket 😀 ), ale ohromne ho to bavi:

http://www.bickiepegs.co.uk/acatalog/Doidy_Cup....

hathor1231
26. apr 2010

http://uk.news.yahoo.com/5/20100426/twl-million...
trochen odveci 😀 😀 😀

seza, niet nad nase podbradniky 😀 niki si cucne a necha to vytiect z ust 😀 tak sa smejem,ze si vyplachuje usta 😀

mihouk
26. apr 2010

Hat, nas tiez trieska s jedlom, aj otvorene usta natrca ako mala vranka. Ale ked sa mu chce, tak si zoberie a papa sam, vzdy po obede (co ho nakrmim), mu dam kusok nejakeho ovocia a ten si zuzle. Naj su hrusky, lebo vacsinou su makke a on ich len cucka a pritom to zje. Neskusala si tie kukuricne chrumky, tie ma velmi rad, viac ako tie keksicky od Heinz.
Ked sme mali ten tommee tippee hrncek, tak o ten len vrzgal zubami vrrrr 😖, teraz pije, pusta potapace a zistil, ze ked ho nakloni a poriadne zatrasie, tak z neho kvapka 😀 😀 😀 😀

hathor1231
26. apr 2010

mihouk, kde sa daju kupit tie chrumky? ja som take pre mimca nikde nenasla 😕

hathor1231
26. apr 2010

a zubkami vrzga aj ona a potapacov som tiez zopar uz nasla 😀

mihouk
26. apr 2010

Hat to su tie normalne kukuricne chrumky,len nie su solene. Maju ich vsade, tu je link na Boots, aby si vedela ako vizeraju. http://www.boots.com/en/Organix-Sweetcorn-Rings...
toto su nase oblubene, ale maju rozne prichute a tvary, celkom zabava ich sledovat ako sa im to lepi na prsty a cely su zababrani, ani tie vase super podbradniky nepomozu 😀 😀 😀 😀 😝

hathor1231
27. apr 2010

mihouk, dik, tie som si vsimla,len som videla prichut 'syrova',tak som ani nekukala,co to je zac. ale kuknem to 😉 nelepi sa im to na podnebie a zubky 😕

mihouk
27. apr 2010

Hat, ta prichut je aj tak o nicom, ja som tiez nepupila tie syrove, ale maju aj bylinkove, paradajkove, mrkvove.... A samozrejme ze sa to lepi, ale je sranda ich pri tom sledovat. Maxim si to vzdy da do ust a cucka a zalepi sa mu pera. Ale inak su super,lebo ak ich cuckas, tak sa v ustach rozpustia. Skus uvidis, ale potom ma neobvinuj ze jej to chuti ako to robia nasi znami 😀 😀 😀 😀 😀
Inak v noci zase mrncal a skoncil na chvilku v posteli, ked sa ukludnil isiel do vlastnej postielky a ostal tam az do rana. Ja viem je to vydierac ☹ , ale vzdy si nieco najdem, vcera ho mozno bolela hlava, lebo mu usli ruky a pobozkal stolicku, mas vidiet tu modrinu na cele... Inak, pekny slnieckovy dnik prajeme 😎 😎 😎 😎

uankab
27. apr 2010

kukuricne chrumky su mnamka aj pre Magdalenku, ked sme boli doma, tak sme si par balickov doniesli 😉 ... rada ich papa sama, dokonca ked mi nechcela papat lyzickou tak som to naberala na kukuricnu chrumku a tak to spapala 😉
aj u nas je kraasne slniecko 😵

catherine2505
27. apr 2010

baby dnes je fakt super pocasie 😀
inak mate niekto nejake info o newyork girl,od vcera sa neozvala 😕 ,zeby ich uz bolo jedneho cloviecika viac? 😕 🙂

gaby0205
27. apr 2010

Caute babule, nestiham nic pri mojej nezbednici. Nespava dobre cez den ani v noci tak som hotova a to sa snazim ucit este na moju poslednu skusku ale nejak sa mi nedari.
Zmeskala som nieco? nebudem mat cas si precitat co ste vsetko popisali.

Iba vam chcem popriat pekny den a este krajsi zbytok tyzdna. Tu v Londyne je krasne slnecno tak pojdem s malou von. xxx

mzuzka
27. apr 2010

ja len tak na ozivenie, to sa narodilo u nas, od kial som ja 🙂

http://prievidza.sme.sk/c/5347708/prievidzan-do...

mzuzka
27. apr 2010

inak odpoved na otazku, ake vyhody tu v UK ma mamicka s dvojickami je -ZIADNE. normalne vsetky benefity a prispevky a starostlivost je ako pri beznych dvoch detoch. ak je to normalna rodina, bezna. ja mam navyse opatrovatelku ( ktoru som este nevyuzila) lebo mam niake zdravotne problemy. takisto nemusim chodit k HV ja, ale chodi bezne kazdy tyzden HV k nam , aj midwwife, takze mam 2x tyzdenne kontrolu deti.ked pojdem na operaciu, tak mi poslu domov k detom sestricku, kym budem v nemocke. to je asi vsetko. je potom klub TAMBA, moze si najst na nete, je to poradna pre rodicov s multiple a je tam aj niaka pomoc s oblecenim a pod. ja som to pozrela, ale neregistrovala som sa tam. co sa tyka voucher ov a pod, niekde daju len jeden , ako pri jednom dietati ( pampers,huggies..) niektory poslu dva (aptamil, boots, saynsbury).

HV by jej mala poradit, kde ake vyhody moze ziskat, kde sa ma registrovat a pod. aspon teda ta moja mi povedala rozne stranky akcie, kde sa mi oplati zaregistrovat a dostanem niaky voucher, alebo darcek. teraz napr. idem na ''prednasku'' o zivotnom prostredi do parents centra a kazda mamicka dostane voucher na 30 libier na plienky. ci mi daju dva uvidim, ked s atam dovalim s dvomi 🙂 a vcera mi vidis aj povedala, ze ked pojdem na SR mam jej povedat, poslu nam pomoc na letisko. lebo sme sa rozpravali,ze si to neviem dost obre e predstaivt, ako sa tam budem s krpcami trepat, dva kufre, kocik, deti a ja budem po tej operacii a ona, ze nech jej 2 dni pred tym pripomeniem, posle s nami asistentku. ale myslim, ze toto vsetko zavisi od HV, podla mna. dufam ze nezabudnem, na druhy tyzden sa opytam, ci ma takyto narok kazda mamicka s dvojckami, alebo kazda mamicka so zdr.problemami, alebo kazda mamicka. a dam ti vediet 🙂

saza007
27. apr 2010

Caf Gaby, takze mas plne ruky prace 😀 😉 Pocasie nam fakt posledne tyzdne praje, vsak?
Neviem, ci si pocula, Mirka uz ma maleho Jamesa, narodil sa minuly tyzden (emergency c. section). Zatial pa, musime zorganizovat stretko.
Ladies, pridala som par fotiek mojho chlapa 😅 🙂

saza007
27. apr 2010

Zenske, tie ktore mate doma slovenske tv programy - mohli by ste mi prosim vysvetlit, ako sa to da zariadit? Niekto tu spominal nejaku sky link kartu, alebo nieco podobne. Potrebujem take 'polopatisticke' vysvetlenie, ako nato!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre