Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

uankab
29. apr 2010

saza, nemam to odfotene, ale licka su posiate malymi cervenymi vyrazkami, taktiez brada... na dotyk draplave.. niekedy to zmizne behom jedneho dna a niekedy to tam ma aj tyzden... nieco podobne ako som davala vtedy tu mrkvu, len to je len na lickach... plus cervene flaky po tele...
no ved prave, niekto to neriesi, ale zase nechcem aby magdalneka mala tvaricku ako smirgel !!! plus my mame do toho este aj grckanie...
ako dlho davas novu potravinu? ja ju vzdy testujem 4dni... a aj vam na ekzem nieco predpisali?

hathor1231
29. apr 2010

uankab,nema nadchu alebo nevyzera,ze by chytala nejaku chorobu. lebo tie cervene fliaciky su vraj viral rash (ci ako sa to pise). teda,tak mi tvrdia chujovia a pritom mala ich ma uz riadne dlho. este som citala,ze aj z chladu su take cervene fliaciky. a to som si fakt aj vsimla,ze ked som ju po kupani natierala,tak sa jej zvyraznili (vkuse jej pustam ohrievac a chcem ju uz trochen oducit od takeho horka).

uankab
29. apr 2010

hat, nie je to ekzemik... potom to totiz zosche a zahoji sa to.. skus na to malinkej dat sudocrem a uvidis co to spravi... ja ohrievac vobec nepouzivam, podla mna kupanie pri izbovej teplote musi byt ok, od malinka ju tak kupeme...

hathor1231
29. apr 2010

uankab,ja praveze nie. ved sme sa uz o tom bavili,ze ju 'otuzujes'. ja som jej vzdy zapla ohrievac a aj teraz ale uz sa snazim neohrievat izbu ako predtym. niki je normalne dost studena a ked som sa ju 'otuzovat' tak sa triaslo,chuda moje 😀 ako som si naucila,tak mam 😀
a ona to ma skor akoby pigment pod pokozkou a nie priamo flaky na pokozke a nema to suche...

saza007
29. apr 2010

uanka - ja testujem max tri dni. Asi by som mala dlhsie 😒 Na ekzem sme uz poskusali tiez kadeco, aqueus cream, diprobase... atd. Kortikoidy este nemal, zatial to mam pod kontrolou, takze zapalene a mokvajuce to este nebolo. Donedavna mu velmi pomahal aveeno cream, pouzivala som ho asi 4-5 mesiacov, ale na niektorych miestach prestal ucinkovat (na laktikoch a tvaricke). Minuly tyzden to mal velmi suche a draplave na laktoch, doslova smirgel, este k tomu aj zacervenane. Tak som na to vyskusala skin salvation a teraz ich uz ma skoro uplne hladke. Tak ho mastim jedna radost. 😖 😅
to grckanie ti nezavidim, J. grckal dost vela az do zavedenia prikrmov, teraz si samozrejme stale kazdy den trosku pregrcne, ale uz to nie je vela.

uankab
29. apr 2010

saza, my tiez pouzivame Aveeno cream, mastim rano a vecer, tvaricku aj cez den ked ju umyjem... ten tam bol najlepsi, z oilatum mala rush a diprobase to este zhorsil... kortikoidy sme uz davali, ale akonahle som ich prestala pouzivat, vratilo sa to spat, ekzemik sa nam vycistil az tym ze som zacala drzat dietu... cize u nas to je definitivne zo stravy... na zacervenane pod pazuskami, kolienkami, okolo krku a lakte davam sudocrem, ktory to vysusi.. teda dam najskor aveeno a potom nanesiem sudocrem... ak to ma suche, tak premastuj niekolko krat za den, my aj v aveene kupeme...
my mame ugrckane vsetko, z oblecenia mi to vobec nechce ist dole ☹ ... manzel musel tepovat koberec v izbe, lebo sme vsade mali farebne flaky...
ach jaj, tie nase deticky... a vy uz mate 3 papania za den? kolko spapa na jeden krat?

slovakia13
29. apr 2010

ahoj
my mame malinky ekzem za uskami ,dali nam na to epaderm.
baby citim sa totaaaaaalne hrozne 😝 od porodu to ide dolu kopcom 😅 jem tie poporodne vitaminy ,no rozdiel nevidim.myslite ,ze urobia na ziadost rozbor krvi 😕 ?dnes rano mi bolo tak strasne zle ,som myslela ,ze odpadnem....

uankab
29. apr 2010

hat, saza, nasla som foto, supla som ju do albumu (nechcem to davat tu, lebo sa to neda potom vymazat).. take to mala po jablku... je to normalne?
ten flak na krku mame od mrkvy, uz to ma vyse mesiaca a neviem sa toho nijako zbavit 😖
slovakia, davaj pozor !!! oddychujes cez den?

saza007
29. apr 2010

uanka - J. uz ma 3 jedla denne. Medzitym este 3 krat mliecko. Posledne jedlo - ranajky - som pridala len nedavno. On sa totiz rano ide zblaznit za mliekom a potom uz nie je velmi hladny. Takze ranajky su take mensie, trosku kasicky, alebo kusok roztlaceneho bananu. Na obed zje asi 120ml, na veceru menej, mozno 100ml. Musim to zajtra odmerat.
Aveeno oil do kupela som este neskusala. Je dobry? Ten novy krem, cim ho teraz natieram, je tiez super, uplne mu zmizol cerveny flak, co mal pod kolienkom. (klop klop)
farebne flaky na koberci mame tiez. Stale tam nieco drhnem 😀

slovakia - mali by ti ho spravit, ja sa na to chystam tiez, mala som pocas tehu nedostatok zeleza, a doteraz sa mi obcas toci hlava. Tak snad ma dr nezrusi 😅

uankab
29. apr 2010

saza, aveeno oil je super... dostavame to na predpis... vy to kupujete, ci tiez na predpis?
skin salvation to nepoznam... to vam GP predpisal, ci niekto poradil? a co si myslis o tej foto?

saza007
29. apr 2010

nevidim v albume ziadne nove foto

uankab
29. apr 2010

uz tam je, omylom som ho dala do toho druheho....

saza007
29. apr 2010

sorry uz to vidim!

J. ma take licka casto - a niekedy aj bez toho, ze by jedol nieco nove. Ja nieco vyradim len vtedy, ak ma vysyp na brusku alebo koncatinach, alebo ak by na nieco zareagoval v priebehu niekolkych minut. Ale tazko povedat, ci to je ok, kedze nie som lekar
😒
Aveeno sa da dostat na predpis?????? to som nevedela! Ja som uz na to minula cely majland. Ten salvation som nasla na nete, ked som robila prieskum. Poslem ti link cez ip, ked bude J spat 😅

uankab
29. apr 2010

saza, nam sa to tiez niekedy zjavi aj ked nic nove nepapa.. ale vtedy to zvykne ustupit a zmiznut behom jedneho dna... ak to je pri niecom novom a pokracujem dalej, tak sa jej to zhorsuje, casto to prejde do brutalneho grckania... 😖

hej, aveeno je mozne dostat aj na predpis, ved by som zbankrotovala keby sme ho kupovali!!! nam ho prvy krat predpisali ked mala malinka 3 tyzdne... potom sme vyskusali este ine, ale nakoniec sme sa vratili k tomu... mne jeden 300ml krem vydzi asi 2 tyzdne, cize raz za mesiac si chodim vyzdvihovat dva velke kremy a oil davam predpisat raz za 2 mesiace 2ks... je to super, pretoze by nas to stalo minimalne 30-50libier mesacne keby sme to mali my kupovat, aspon v niecom je NHS dobre 😵 ... a mame to na repeat prescribtion... my sme ho dostali vtedy, ked sme mali ten ekzem akutny (tak ako vidis ten cerveny fliacik na fotke, taky mala cely krk, rucicky, nozicky, no fakt strasne).. a pomohla az dieta aby sme sa toho ako tak zbavili... preto som taka opatrna pri prikrmoch, pretoze nam sa to znicoho nic objavilo (vecer nic, rano cervena), vtedy mala len sest tyzdnov a veelmi dlho trvalo pokial sa to ako tak vycistilo... stale nieco ma a skrabe sa, v noci spava s rukavickami, ale je to podstatne lepsie...

saza007
29. apr 2010

😅 😅 😅 uanka vdaka, mam teraz radost, dam si ho predpisat!!!!

Uz ste si teda dost uzili s tym ekzemom ☹ Dufam, ze sa to coskoro zlepsi a Madgalenka z toho vyrastie.

Ozaj a ako si varila ten spenat? Mrazeny alebo cerstvy? Citala som, ze ak varis cerstvy, tak sa ma z neho 'vystiskat' vsetka voda.

uankab
29. apr 2010

saza, urcite si ho daj, zbytocne ho budes kupovat !!! ja som tiez kupila par kremov na zaciatku, ved doma by mi ich nik nepredpisal a tuto v pohode 😉
spenat som robila cerstvy, dala som do hrnca malinko vody, nechala zovriet, dala som do neho spenat, varila 3minuty, a potom zmixovala, cast vody som ale vyliala aby to nebolo prilis riedke...

kvietocek7
30. apr 2010

uankab-ako to tu tak citam tak si na pestrost stazovat nemozes,ale prikrmi urcite este v tomto case nehraju hlavnu ulohu,hlavne papanicko stale zostava MM.Stale sa buduje imunita a pre tu je naj MM.Magdalenka je ako krehky kvietok a vobec nic nestrati ked nebude mat v jedalnicku napr 3 prikrmi denne. Mne ked sa pri dcerke ozvala nejaka alergia tak som potravinu na urcity cas vysadila a po dlhsom (aj mesiac)case ked Evicka podrastla sme ju skusili.Ale popri tom stale som ako prikrm davala potravinu ktora sa osvedcila ako dobra.Mozno obmedzeny jedalnicek ale spolahlivy.Niekedy sme nepridavali novy prikrm aj 2-3tyzdne a ver mi ze sme nic nestratili.Drzalo nas MM.
Experimentovanie aspon v takomto pripade ked sa casto ukazuje reakcia na potraviny nicomu nepomaha.Niektore deticky zacinaju byt prikrmovane az po ukoncenom 7mesiaci s cim aj celkovo suhlasim, lebo maly organizmus si musi na mnohe zataze aj dlhsie zvykat.S tym grckanim mi to u Magdalenky pride ako reflux, ktory moze prertvavat az do jedneho roku. Boli ste uz u detskeho gastroenterologa?alebo na upravenie crevnej flory je dobry ako vyzivovy doplnok bio gaia.Tiez ked sme mali grckave obdobie nam to pomohlo.Tie marhule a vobec susene ovocieniekedy trosku povarim v dojcenskej vode alebo zalejem zovretou dojcenskou vodou a romixujem na jemnu kasu - podla potreby hustejsie alebo redsie.
Ktora je ta foto lebo na vsetkych vyzera mat cistu tvaricku.
saza -a kolko ma tvoj J? neviem sa nijak raz dozvediet
slovakia -urcite,urcite rob nieco so sebou lebo to co spominas je ako casovana bomba chronickej unavy ale tiez si myslim,ze ak si mala pred tym malo zeleza tak si hod nejake pregady tablets alebo ferosulphate 200mg. Navsteva uz skoro dorazi tak si trosku vydychnes 😉

saza007
30. apr 2010

kvietok - J. bude mat o 10 dni 8mesiacov 😵 😵 😵

dadulka2000
30. apr 2010

ahojte,
tak sa tu s vami idem rozlucit. (myslim z anglickej pody)
😉
nabalili sme auto az po strop a o 15.00 vyrazame. Tony si siel chvilu pospat nech zvladne nocne soferovanie a ja ho prestriedam ked uz bude mat dost, len som zvedava ako si zvyknem s tymto opacnym volantom na europskych cestach, ale snad ano.
😅
ozvem sa z polcesty - Drazdan potom zajtra, co a ako to prebehlo. (dufam ze kocky budu spat a zvladneme to)
😎
drzte palceky, cmuk

newyorkgirl
30. apr 2010

no dadka drzte sa a hlavne si to uziteeeeee, isto sa neviete dockat, tu cestu autom nezavidim teda, ale verim ze to sikovne zvladnete, hlavne ked si to mozte rozdelit na etapy 😉

newyorkgirl
30. apr 2010

jaaaj babule taka som vytocena zas z toho ebaya slavneho, cakam 2 tyzdne na matrac, ktory mi ktosi vyfukol pred nosom, seller, ze dostane dalsie a dnes ich listol a ceny 2x take, no kokos nezabijem ho? zatial spime provizorne v Nikinej izbe, tak som zvedava, co mi na to ako povie, bud mi da discount alebo kupim iny teda nakoniec, ale to cakanie je mile teda... 😖 😠

loki01
30. apr 2010

Ahoj holky po dlouhe dobe zdravim 🙂 Mame se s Misankem dobre, pristi patek mame MRI tak doufame, ze dostanem All clear

saza007
30. apr 2010

loki - to fajn, ze sa mate dobre. Budem drzat na buduci piatok palce, nech vsetko dobre dopadne. 🙂 🙂

hathor1231
30. apr 2010

loki, myslela som na vaaaas 😵 som rada,ze ste vpohode. ak chces,posli mi na IP meno na FB,ak mas 😉

newyorkgirl
30. apr 2010

loki, veru sa neozyvas, ako rastiete? aj my drzime palceky, nech je vsetko OK 😵

mzuzka
1. máj 2010

pekny i ked asi uprsany dnik prajem 🙂

loki, veeelmi drzim palceky, nech je s misankom vsetko OK 😵

newyorkgirl
1. máj 2010

mzuzka u nas je krasne slnecno od rana, ani mracik... za to vcera tu prsalo ako diveeeee... tak dufam ze dnes konecne vysadim tie svoje kvety na terasu bo odkedy sa chystam, stale prsi 😠

dadulka2000
1. máj 2010

ahojte babulky,
hlasim prvu polovicu cesty za nami. 😎
z UK do Drazdan sme to cez noc zvladli, dievcatka boli uplne uzasne a spali celu cestu, Millie sa 2x nakojila na odpocivadlach a ficali sme dalej. Tie su obe vyspinkane, zato my mame menej tej energie teraz 😉 ,... soferovanie bolo v pohode, ved boli prazdne dialnice v noci.
teraz vegetime a popijame nemecke pivko,.... 😀
snad aj druhu cast nasej dobrodruznej cesty zvladneme o par dni. 😵
krasny den prajem vsetkym 🙂

mzuzka
2. máj 2010

new tak u nas leje ako z krhly uz 3ti den. sice s malymi prestavkami, ale leje ;( ja som tento rok nic nesadila, poprve nebol cas ,ale ani som sa nesnazilasi ho vyrobit, lebo stale verim, ze cochvila sa stahujeme 😵 vsak mna ten optimizmus prejde 😀

dadulka, my sa chystame tiez v lete autom, tak si ma potesila, ze sa to da zvladnut v pohode. prajem aj zvysok cesty prijemny a pohodovy 😵

newyorkgirl
2. máj 2010

na SK leto pomaly a tuna takaaaaa zima ☹ veru sme nic neposadili vcera, strasny vietor studeny fuci, tak moc po vonku nebehame, aj tak mam dost zehlenia a malemu idem dat tu postielku dnes dokopy, bo nema ju oblecenu, tak dnes to chcem napravit a este lehatko poskladat a autosedacku musim z komory vytiahnut, aj kocik by sa zisiel ocistit bo som ho trepala z SK lietadlom vtedy a mi ho pekne pofulali, bledozelena farba, to je ina vyhra na cistenie 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre