Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

z_vesela
16. aug 2010

Ahojte!
Tak prvý deň doma sama a Olinko sa rozhodol že sa bude v noci každé dve hodinky nudiť a papat.
Tak rozmýšľa stále nad tým či predsa len nezacat s tou Gina Ford routine... Skúšali ste to niektorá?namiesto abybabo rozhodovalo že kedy čo, vy mu vymyslite ' routine'.... A tak sa zaisti že babo v noci dlhšie prespi...

Ďakujem hat za radu o tých očiach- no ocka sme mu vždy umyvali prevarenou vodou, ja som sem tam aj repik uvaril, ale ani to ani mm nezaberalo- keď mu včera z neho toľko vytieklo až sme sa zlakli dali sme mu dnes atb auz vyzerá omnoho lepšie....

Môj drahy je brit čiže uk občianstvo nie je problém- ja len že či moze mat aj angl aj sk? Viem ze sa doma hovorilo len o jednom ale boli tam nejake vynimky....vise fakt je to na malom az bude mat 18 ze sa moze rozhodnut?

Dadulienka- ja som zbalila cely dom ked sme sli do nemocnici ( aj obliecky pre mna aj maleho) ale nakonic dali uplne vsetko tak to bolo zbytocne.... Jedine čo potrebuješ sú stuple do uši.... Teda ak zostavas cez noc...

hathor1231
16. aug 2010

@z_vesela nemal by to byt problem 😉 myslim,ze je to len pre ludi,co urobia tie testy a nie pre "prizenenych a narodenych" ale ved to ti vse povedia na ambasade 😉 slovakiaaaa kde si 😀 mala ma aj uk aj sr,nie?
vstavanie som do 6m neriesila 😉 vstavala som ako bolo treba a mala sa budila sama od seba v rovnake hodiny,bolo to o 1, 4 rano a potom o 6 sme vstavali... akedze som ju kojila,tak som nakojila a spalo sa dalej 😉 ja som jej nocne zacala pomalicky zatrhat od toho 7m ked uz vedela rozoznat noc a den a chodila spinakvat v rovnaky cas. myslim,ze s takym malym moc nenarobis,ale rozhodnut sa musis ty... drziiime palce,nech sa zabehnete...

hathor1231
16. aug 2010

bomba v severnom irsku zranila 3deti 😒 jedno z nich malo len 2r 😔 😠

elixia
16. aug 2010

@hathor1231 67 hodin???? 😕 a to ta nechali v nemocnici cely cas?

@dadulienka27 😀 😀 ja som nemyslela, ze pocas kontrakcii mas este montovat monitor 😀 😀 Skor, ked budete chystat postielku, ved to moze byt povypinane, neskor uz len zapnes..

@mona12071 tak to ste mali pekny vikend 🙂 Budi sa na to,ze je hladny, ci len sa chcel pomojkat?

mrk11
16. aug 2010

@mona12071 vitaj v mojom svete. Eli sa mi budi pravidelne 3-4x za noc (to je mensia oslava, ked len tak malo), normalne je to kazdu hodinu, hodinu a pol, a od 5 rana je uz s nami v posteli, lebo to je hore kazdych 20 minut. Zajtra ma prsat, ale zatial stretavku nerusime, to bude naozaj zalezat od pocasia zajtra, este moze byt len pod mrakom, tak uvidime. Ale je to ako naschval, lebo kvoli dazdu sme uz 2 stretavky s monou zrusili.

Cakam na telefonat od lekara, lebo vcera sa Eli vyhadzala, netusim, ci to moze byt reakcia na to, ze som zjedla pomaranc, ja ju totiz zatial len kojim. Ale aj tak mam u GP appointment so sebou (nech ma popocuva, ja piskam na prieduskach snad rok, tak ci to nie je nejaka astma, vobec sa to nelepsi), tak im tam Eli strcim, nech radsej pozru ju ako mna.

Nas caka celkom bohaty program tento tyzden, dnes a aj v stredu za nami pride kamaratka, vo stvrtok pridu kolegyne z prace, tak musim cez den nieco napiect, v piatok sme s Eli pozvane na obed ku kolegyni, ktora ma o 6 tyzdnov starsieho Joshuu, uz som ich nevidela od polky maja a velmi sa na nich tesim, aj ked sa ucestujeme, lebo kolegyna byva v Balham.

mrk11
16. aug 2010

@elixia ja som bola v nemocnici 24 hodin pred porodom, nechceli si ma tam nechat, ale som prenasala, prisla som tam v noci a rano som mala mat tak ci tak appointment kvoli prenasaniu, tak si ma tam nechali, lebo som im povedala, ze byvam pridaleko (2 hodiny spojmi), to by som nestihla dorazit domov a sla by som spat. A je jedno stastie, ze to takto bolo, lebo Eli nam mohla zomriet, ak by nas poslali domov, ta sa totiz pokakala vnutri a robili mi kvoli tomu emergency cisarsky. No a ja som bola zbalena na cca 3 dni pre istotu, a manzel mi musel doniest pre Eli oblecenie hned druhy den, lebo tych 8 prezleceni, co som mala, zaspinila za 15 hodin, ona totiz zvrackala meconium. A potom som zostala v nemocnici 5 dni, mala mala aj zltacku, chudatko.

elixia
16. aug 2010

@mrk11 och chuda, tak to ste si uzili teda...ja radsej na take ani nemyslim, asi by som sa zblaznila ☹ My to mame do nemocnice asi 7 minut autom, takze aspon to, lebo tam,kde sme byvali predtym to bolo asi 50 mil po cestach-necestach. Sice sa mi to nikdy nepacilo,ale teraz tusim,ze stastne to maminy, co mozu po 6 hodinach odist domov bez nejakych komplikacii...ach jo.

mzuzka
16. aug 2010

a nemozeeeem- kuchyna,jedalen,zimna zahrada,living room,reception,3 bedroom a 2 kupelky - tak sem sa v piatok stahujem - neveriiiiiiiiiiiim.KEBY TAK BOL CELY TYZDEN TAKY,AKO DNES ZACAL.

hathor1231
16. aug 2010

@mzuzka a v piatok mas vilu 😀 nechaj aj nam trochu stastia 😀 😀 😀 super,cakam na foto na FB 😉

@elixia neboj, zvladla by si to 😉 ja som podala complaint na nich:
takze my nevyvolali porod lebo nemali lekara a vraj koli mne nikto cez vikend nepride 🙄 tiez ma chceli poslat domov,ze mam v pondelok (v piatok som tam prisla) prist a vyvolaju ma 😅 ked som mala nepravidelne,aj ked mi odtekala plodovka... ale nanestastie som zacala krvacat po vytere co mi urobil jeden indicky chuj (doslova to do mna narval az som zacala krvacat 😠 straaasne sa teraz bojim vyterov 😔 ),takze ma nechali... nespala som tam lebo ma hodili na poporodne,takze tam boli so mnou mamicky s 5detmi 🙄 mala som pulz 140 a zase chuj nic,ze vpohode chod tak rodit... ked ma konecne vyvolali,tak to trvalo len 5,5h. ale krava midwife ma nechala na wc s drahym samu,takze som tam skoro porodila!!! ked som sa akosi dotrepala nazad,tak sme na nu museli cakat kym sa vytrepe! nemali surgeona,tak ma zasila midwife. ked ma previezli,tak ma ucila "kojit' upratovacka,tu som poslala niekam lebo malu tak tlacila ku prsniku co nechcela jest,som sa bala ze jej zlomi vaz 😠 ziadna pomoc,mala narodena tak dlho,ziadny pediater na nu neprisiel pozriet,bola podchladena,divne dychala lebo nechala midwife otvorene okno ked som rodila, rano dostala antibiotika ako nasledok toho,ze bola tak dlho bez plodovky. mala kapacku na rucke takze nervna z toho,zase ziadna pomoc... jedlo a sprcha len ked prisiel drahy,spanok to iste... ani jej neurobili ziadne dalsie testy ci uz infekciu nema a poslali nas domov, to prisla mlada "doktorka" co ju "skontorlovala" a ze vse oky,len jedna midwife mi vravela,ze vyzera zltsie,tak ju treba skontrolovat,tak som jej to povedala a ona len,ze "ahaaa,fakt vyzera pozltsie,urobime testy" 🙄 tak dalsie hodiny cakania na testy,potom na nas zabudli. ked sme sa konecne vytrepali tak mi strcili obalku do ruk a dovi 🙄 ziadne vysvetlovanie co so stehmi,malou,zltackou... nikto ma zdola neskontroloval...
po 8t ma vyhnali bolesti na zasitom ku gp,ze sa stale hojim,ale da mi app u gynekologa. tam jasan ze cakacka,este mi jednu aj zrusili a dali dalsiu o mesiac aj ked som volala,ze ledva chodim,sedim,sex ani nehovoriac sak som sa tam ani poriadne umyt nemohla. a gynkac nakoniec,ze som zasita natesno a treba na operaciu pod celkovu anestezu 🙄 N mala 7m ked som tam bola... doteraz som neni schopna mat bezbolestny sex 😠 😔 dalsi app som dostala az na september- 7m po operacii..
takze moja skusenost s NHS horsia a horsia....
ale nikdy by som nemenila,radsej nech mna doriadia akoby sa malo stat nieco Niki 😵 ziadny porod nie je taky hrozny, ak matka aj dieta v zdravi preziju,tak co riesit?! dalsie dieta chcem,ale uz sa viem lepsie branit,mam skusenosti...
toto foto moc nedavm, N na atb 😒 narodila sa v 37tt,takze mala len nieco cez 3kg...

mrk11
16. aug 2010

@mzuzka mozeme blahozelat? to je vas dom?

mona12071
16. aug 2010

@elixia on mi hned zaspi jak si cucne co i len troska mliecka a to sa mi pred asi mesiacom zacal budit len 1 x neviem od dnes zacinam tak ze za ako menej ako 4 hodiny nedostane mliecko on sa totiz naucil na zaspanie mliecko vies tak ho idem oducit viem ze nieje hladny 😉
@mrk11 snad nam to konecne vyjde 🙂
@mzuzka zavidim zlaticko ale zelam z celeho srdiecka zasluzite si to 😉 a uz len to stretko 😅

mona12071
16. aug 2010

jo a mam knizku kazde dieta sa vie naucit spat elektronickou cestou ked budete niektora chciet tak vam poslem na mail je to suuuuper kniha ona je lepsia od pol roka ale pomohla uz aj mne a teras sa idem zasa riadit podla nej doteras som to niako neriesila ale trosku mi uz pomohla mam vela znamich ktorim pomohla 😉

hathor1231
16. aug 2010

@mona12071 aj ja som podla nej nesla. nemusela som ist do fazy nechat vyplakat (nie doslova,ale v podstate ano),len som si urobila predstavu o tom,co mozem a co nie. a funguje,mala mi spinkava od 7m minimalne 11h.
ja som sa skoro popucila od smiechu,ked mi kamoska napisala,ze ci jej ju poslem,ze jej (asi 4t) mala zle spava a vkuse sa v noci budi 😀 som ju nepotesila,ze do 6m s tym moc nenarobi...

elixia
16. aug 2010

@mzuzka blahzelam k domceku a tiisko zavidim 😀 (v dobrom pravdaza)

@hathor1231 no mam dost, tiez si si uzila svoje...ani sa ti nedivim, ze po takych skusenostiach s NHS mas na ne taky nazor...

@mona12071 tiez som si stiahla tu knizku, citala som o tom aj na nete, dost ludi je proti,ze je to dost drsne..no neviem, zatial nemam precitanu, kedze nie je na kom skusat, iba ak na manzelovi a tomu to teda voooobec netreba 😀 Zaujali ma take veci, napr. ako naucit babatko rozoznavat den a noc..nikdy predtym by ma to nenapadlo... 🙂

hathor1231
16. aug 2010

@elixia to bol len porod,pokracovalo to este dalej 😝 hlavne ked som mala s N problemy... 😒

jj,je to zaujimava kniha. ale uprimne,matka naprasky z dietata co cele dni a noci nespi,aky to ma vyznam? dostane zachvat zurivosti a niekde to chuda zabije... ja som ju nemusela nechat plakat,akosi bola uz v stadiu,ze si uvedomila sama,za ma spinkat 😅 zacala mi prespavat ked mala len cca 9t,ale po dvoch takych nociach co som si rano musela odsavat som ju zacala budit. straasne sa mi naliali prsia a pri mojej nadprodukcii to bola hruuuza bolest 😝 dieta spalo a ja som si odsavala 😅 teraz je u nej zaklad aby bola sama v izbe,inak ma problem zaspat. na sr ma doslova vyhanala z mojej "detskej",musela som pockat kym zaspi a potom si ist lahnut 😅

mona12071
17. aug 2010

@hathor1231
@elixia holky ale tam praveze je napisane ze nieje dobre nechat dieta vyplakat ale nechavat to maximalne 5 minut ked to mamicka nevydrzi aj menej podla toho ako to ona zvladne a myslim ze na tom nieco je lebo ked ste stale s malickym a za kazdym mrnknutim letime za nim a utesujeme ono sa nauci no doteras som bola aj ja taka ale uz pomalicky ustupujem lebo malicky uz vela chape
ale poviem vam pred porodom som bola taka silna ze ako budem maleho vychovavat a teras?vsetko mu prejde heh dneska v noci som chcela ho troska oducit od toho cucania mliecka a myslite ze som to dnes vydrzala ?zasa sme boli 5x hore ale musim povedat ze mi zacal zasa lepsie spavat nad ranom od 4 hodiny mi spal az do terasssssssssssssss 😀 inokedy budil casto nad ranom tak sa mu to mozno len upravi samemu necham ho tak do pol roka len skusim troska menej mu davat cucat toho mlieka lebo fakt je to uz len o zvyku keby vypil celu flasku ale on silen cucne ☹
@hathor1231 tak tie 4t ma dostali to som bola hore co 3 hodiny a nestazovala som si sak miminko ma maly zaludok a hned je hladnucke ☹

mona12071
17. aug 2010

@mrk11 hm bohuzel nam to zase nevyslo ☹

hathor1231
17. aug 2010

@mona12071 ved ja viem,je to tam aj napisame ze sa nema nechavat,ale v podstate ked ho nechas v postielke a prides ho pohladit a polaskat,tak ho to viacej rozzuri,ze ho neberies a zacne revat este viac,nie 😀 ja som si pockala do toho 6m, davala som ju spinkat do postielky v rovnakom case,ziadne uspavanie v kociku- lebo to som ju 45min hupala a po 15min bola s revom hore,no na nervy 😔 ked spinkala v postielke tak si zatiahla aj 2-3h... ale v noci som ju stale kojila,uz sme mali svoj cas kedy a po zavedeni prikrmov uz moc nepotrebovala. potom sa prestahovala do svojej (7m) a odvtedy ziadne kojenie v noci 😉 len rano na potulkanie 😵
dneska som si ju zobrala do postele ze ju nakojim a ona si sadla,rev spustila a ked uvidila cici vytiahnutu tak sa na mna vrhla 😅 krpec maly 😀
niektore maminy porsto cakaju ze ich dieta bude "ine" a bude prespavat hned 😕 mne sa stalo,ze mi najviac prespala 7h a to som ju vkuse kontrolovala ci zije! do toho 6m treba byt trpezlivy,potom uz vidno na dietati,ze dokaze klamat,ja som to na malej videla... teraz tiez neskacem ked zaplace,je to potvorka a je strasne chytra,vie ako na mna... takze ten sileny plac bez slz skusa 😀

hathor1231
17. aug 2010

teda som chcela napisat,ze som ju kojila cez den, a az teraz je to posledne 3m take,ze kojime len rano,uz prosto nechce...

mona12071
17. aug 2010

@hathor1231 presne tak aj ja som si povedala do toho 6 mesiaca pockat oni sa stale menia a zo spankom 🙂

mona12071
17. aug 2010

ja ked niekedy vidim tie maminy no hruza
minule som isla metrom mamicka mohla mat asi rocnu dcerku ta jej tak pistala v tom kocari ale ona si citala casopis a ked videla ze sa na nu pozerame len sa zasmiala pozrela na malu a nic
jasom to nevydrzala a muselado druheho vagonu
ta malicka plakala bolo vidiet ze nieco chce bud bola hladnaalebo smadna alebo chcelo len pozornost vlastnej mamicky a ta ani nemrkla okom tak naco si tieto kravy(omluvam sa za slovnik 😀 )robia deti nechapem
Davidko uz ked spusti plac viem aky je ci sa jeduje alebo je hladny alebo ho nieco trapi to kazda matka vie spoznat ale aj ked salen jeduje tak sasnazim ho zabavit hrackami a tak aby bol kludny

hmmm niako som sa rozpisala 😀 😀 😀
@hathor1231 amalicka je nadherna 😉 😉 😉

mrk11
17. aug 2010

@mona12071 to je ozaj ako naschval. Ale mozno aj je to lepsie, ja som po strasnej noci, Eli bola hore kazdu hodinku (akurat pisem k teme ako pozeram), ale moze to byt tym, ze je vysypana, a trapi ju to, boli sme vcera u GP, tak vravel, ze to nie je nic vazne,akurat moze byt nervoznejsia, a ze sa jej to strati samo.

slovakia13
17. aug 2010

@mzuzka super 😀 😵

baby potrebujem poradit s izbou malej : mam dat iba koberec ,alebo vinyl a na to koberec ?

elixia
17. aug 2010

@mona12071 no ved aj ja som teraz este muuudra,ako ho budem vychovavat a ako nebude rozmaznane decko, no tiez sa obvam,ze sa to aj tak zvrhne 😀 Manzel sa smeje, ze mudre knizky uz mame, len ci sa budem podla nich aj riadit...

mona12071
17. aug 2010

@elixia no prave maminkina laska je nieco ine ako vsetky rady okolo 😀

newyorkgirl
17. aug 2010

@z_vesela ty by si chcela aby dvojtyzdnove babo malo rezim? ved chuda nevie kedy je den noc este, to pride, neboj sa... zaciatky su vselijake, myslim, ze s knizkou teraz vela toho nenarobis.... tak to bohuzial je babatko si samo urcuje pravidla, iba tak je spokojne, bud rada... ze nereve cele hodiny a podobne...

@slovakia13 staci ti koberec nie? ja som objednavala z ebaya aj vinyly aj koberce za super cenu a boli sme velmi spokojni....

@mzuzka teda supeeer, vsak si zasluzite, s bazenom nemali? 😅 😀

newyorkgirl
17. aug 2010

hathor si tu pisala o bombe a ja dnes otvorim spravy a ze vybuch v rumunskej porodnici, no skoro ma slak trafil, chudatka maminy a deticky 😢

newyorkgirl
17. aug 2010

tak babulky a mame dnes 3 mesiaciky, ale nam to ubehlo, uz nemam doma drobceka ale minimaxi drobceka 😀

hathor1231
17. aug 2010

@slovakia13 N ma v detskej len postielku,skrinku na veci, "nocny stolik" a este taku nizku skrinku na prebalovanie,inak nic. netravi tam vobec cas,len po kupani,ked ju prebalujem a na spanie. inak ma vsetky hracky v obyvacke,ani u nas v spalni netravi cas... takze u nas je koberec a obyvacka prisposobena na hranie. podla toho si to rozhodni,ci to budes pouzivat aj na hranie alebo len na spanie. je zbytocne to tam neako vybavovat ak tam bude len spinkavat,radsej si to setri na obyvacku,tam bude isto castejsie... 😉 takze len koberec alebo plavajuca...

@mona12071 😒 take mam tiez rada 😠 ja to s pozornostou neprehanam ale zase ju nenecham aby sa mi s placom plazila po zemi 😀 ona sa ukludni velmi rychlo sama 😅 ked zacne hrat plac,tak kukne na mna a hned je ticho a hra sa 😅 uz vie s cim zaujme 😉

@elixia prve mesiace isto nie,to bude pan rodiny mimi 😉 ale neskor uvidis podla povahy. N je uz teraz taka mala drzana,rada robi naprieky 😅 napr. ta ide akoze nakrmit a ked otvoris usta tak ti to da ku ustam a potom odtiahne a zacne sa skerit 😀 alebo ked mm zaspi na gauci tak mu zoberie slapku a capne ho po hlave aby nespal 😀 ale neskor uz budes musiet ukazat kto koho vychovava 🙂

hathor1231
17. aug 2010

a my sme nervny po vcerajsej injekcii,ale uz mam do 3r pokoj... ani poobede nespala 😒 boli sme sa odvazit,ako inak sa zase natiahla do dlzky a vahu uz len dorovnala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre