Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

uankab
6. aug 2009

wild, ak najdes nieco, tak daj linku prosim.. ja som veru nic nenasla... ☹

mzuzka
6. aug 2009

ahojte, kedze vas uz citam dlhsie, pozrela som ten spominany formular, myslim ze si mala na mysli E 115 a E 116.
ale myslim, ze nas sa netyka. tu je o tych formularoch prip i link na cely clanok

E-formuláře jsou rozděleny podle jednotlivých oblastí, kterých se týkají; např. řada E 100 slouží pro oblast dávek v nemoci a mateřství a pro oblast zdravotní péče, řada E 200 pro oblast důchodů.
Formulář E 116 - Lékařská zpráva týkající se pracovní neschopnosti

Na tomto formuláři jsou uvedeny informace týkající se zdravotního stavu pojištěnce, který onemocněl na území jiného členského státu než ve kterém je pojištěn. V případě, kdy lékař daného členského státu dojde k závěru, že zdravotní stav pojištěnce zakládá pracovní neschopnost, slouží tento formulář pojištěnci jako potvrzení pracovní neschopnosti, které musí doručit do tří dnů příslušné instituci. Příslušná instituce formulář E 116 zašle spolu s žádostí o dávku v nemoci (formulář E 115) instituci, u které je dotyčná osoba pojištěna.

Upozornění: V České republice vyplní ošetřující lékař u pacienta pojištěného v jiném členském státě současně formulář E 116 i tiskopis Potvrzení pracovní neschopnosti (tiskopis ČSSZ 89 611 0).

Příklad
Osoba, která pracuje a je pojištěna v Německu, při svém pobytu v ČR onemocní. Lékař v ČR tuto osobu ošetří a vyplní na formuláři E 116 potřebné údaje. Vyplněný formulář E 116 spolu s I. a III. dílem Potvrzení pracovní neschopnosti předá pojištěnci, který ho do tří dnů doručí Okresní správě sociálního zabezpečení (OSSZ) příslušné podle místa výkonu ošetřujícího lékaře. Lékař OSSZ formulář E 116 ověří a OSSZ ho zašle spolu s žádostí o dávku v nemoci příslušné německé instituci, u které je osoba pojištěna.Tato instituce pak bude dané osobě vyplácet dávku v nemoci.

http://www.mpsv.cz/cs/589

slovakia13
7. aug 2009

ja ked som este nebola rozhodnuta kde chcem rodit,tak som cosi take nasla......v pripade ,ak by som isla rodit na sk .ten formular sa da vyzdvyhnut na poste,ale uz nevie kde sa posielal.....starostlivost o rodicku a babo automaticky plati slovenskej strane uk. aspon myslim ,ze sa jedna o ten fornular ,ale uz som si neni ista.....bolo to davno a tehotenska demencia pracuje 😉

mzuzka
7. aug 2009

ahoj slovakia, nie v tom pripade sa posiela formular E 112. porod je specificka zalezitost. tieto horne su v peipade PN a to po porode ani pred nim za normalnych okolnosti nie si.

slovakia13
7. aug 2009

aha 🙂 ,vedela som ,ze to bolo E 11... len som nevedela presne....

slovakia13
7. aug 2009

inak gratulujem k dvojickam 😀

uankab
7. aug 2009

baby, kazdopadne to plati v cechach a nie na slovensku 🙂 a je to z roku 2005...

orionka1
7. aug 2009

Ahojte babenky, je tu nejaka tehulka v Northamptonshire?

peppapig
7. aug 2009

Ahoj holky,

vcera jsme se vypravili na vylet na Bournemouth beach, ale pocasi nas nemile prevkvapilo, dest, mraky, zimaaa, ale deti byly jak v raji, cachtaly se ve studene vode a rochnily v mokrem pisku, lovely, jen jsem nemela moc veci na prevleceni 😅 Vikend vypada slibne! Co mate v planu?

uankab, diky za typ!! urcite se na to kuknu na iPlayer, ja nejak TV driv jak v 10pm nestiham 😅 Vcera jsem se bavila se sousedem a rikal, ze ma zname, kteri prave nakupuji podle listu menu na tyden, pry to funguje bajecne. Takze uvidime. Dneska jdeme na big shopping, ak uz si sepisuju list.

magisa IP 😉

K tematu, ja jsem mela zavinovacku v CR, velmi podobnou te zelenkave od magisy, na suchy zip, moc to jako zavinovacka nefungovalo, ale hlavne kdyz se mala narodila, byla hrozna vedra, v zavinovacce byla 2x. Od narozeni jsem si ji doma balila do lehke decky, tak jak to delaji v nemocnici, byla spokojena, pak se od toho pomalu opoustelo (asi tim, ze decka ji byla mala, ze se moc vrtela, bylo teplo). V noci spavala v pytli. Jinak noseni v satku je krasna vec, ale podle me je treba zacit s novorozenetem, my jsme zacali kdyz mela M cca pres 6 mesicu, byla to znenadani obrovska zatez na zada i pro me i pro muzika. Mame Closer sling a tesim se, ze ji budeme uzivat od narozeni pri dalsim mimi.

Tak jdu psat ten list, hezky patek vsem 🙂

peppapig
7. aug 2009

orionka, vitej u nas, bohuzel ja jsem na jihu 😉

domi123
7. aug 2009

uankab ahoj
ja som ti citala v casopise ale tiez som tomu nerozumela.
uz sama neviem co bude treba vybavovat mam z toho choass ale co uz,myslim ze rodny list nam vystavia uz v nemocnici ked som to dobre pochopila a treba nam ziadat viac kopii aspon 4 az 5 ks.

domi123
7. aug 2009

este som zabudla maminy co ste si zabalili do porodnice pre babo?treba zobrat to vsetko co je napisane v tehulkovskej knizke alebo ani nie????
daju nieco aj v nemocnici????

ked som bola prvy krat u midwife dala mi taky pack bounty pack v tych papieroch pise ze ked sa babo narodi dostane mamicka dalsi?treba si to ziadat alebo to daju sami od seba?

dik
uz som asi otravna

peppapig
7. aug 2009

Domi, vubec nejsi otravna!!! 🙂

Rodny list ti v nemocnici nevystavi, budes si muset do nekolika dnu/tydnu (uz si nepamatuji kolik) udelat appointment na registry ve vasem meste a tam pak s malym pujdete a vystavi vam rodny list, dotycny/dotycna se vas pak zepta kolik kopii atd.

ja jsem dostala bounty pack v porodnici nez jsem sla domu. Jinak nic. me namalou jinak v porodce nic nedali. Myslis trebas obleceni nebo tak?

eviska83
7. aug 2009

ahojte,
dlho som sa neozvala- stahovali sme sa .Konecne je vsetko na svojom mieste- este neake doladovacky nas cakaju ,ale to uz bude pohodicka.
Domi- presne ako pise peppapig- po rodny list si musis ist ty- len pozor na interpunkcne znamienka,aby si potom nemala na svk problemy.Jeden maly dostanes zadara ak si poziadas o velky(budes ho potrebovat) tak sa tusim plati cca. 5-6£.
Ja som bounty pack dostala asi 4 hod. po porode,ale ak mas na mysli oblecenie pre mimco tak to mi tiez nedali-takze radsej pribal
mzuzka- vitaj, 🙂 🙂 dalsia dvojmamina? uz som ta videla v nasej teme cakame dvojicky 😀

magisa
7. aug 2009

domi - RL si musis vyridit do 42 dnu od narozeni ditete. Jeden RL dostanes zadarmo a za dalsi se plati./ja jsem si nechala udelat 3 dalsi a jeden stoji 3.50 £/

bounty pack jsem taky dostala v nemocnici pri odchodu a v nem jsem nasla listek na vyzvednuti dalsiho v asde nebo v boots

na miminko jsem mela vsechno svoje, v nemocnici jsme nedostali nic. Vlastne dostali..malemu dali hned po narozeni cepicku na hlavicku

eviska - kam jste se stehovali???

eviska83
7. aug 2009

magisa- stahovali sme sa asi 10mil dalej ako predtym- do dedinky.predtym sme byvali aj s mojou neterou a synovcom a uz sme sa nemali ani kde pohnut.teraz byvame v 3 izb bungalowe +sunroom.zatial sa nam tu paci.okolo je par domcekov a dlho nic-takze klud.

mzuzka
7. aug 2009

dakujem za privitanie eviska. jooj, to znie super, par domcekov a nic. aj ja o takom niecom snivam, tak hadam raz .....

magisa
8. aug 2009

dobre ranko 😎 ze by nas dneska konecne cekal letni den??

u nas noc po delsi dobe uplne bajo. Maly usnul po precteni pohadky v 8.30 a prvni kojo ve 4 a pak v 7.30 😵 😵 A byl zavinuty v zavinovacce 😀 jen rano mu z ni couhaly nohy 😝

U nas v Bristolu je Balloon fiesta, tak se pujdem mrknout, chodime pravidelne kazdy rok

Eviska - takze jste porad v Irsku 😝 ?? Ja bych ulne na samote nechtela bydlet, bych se bala, ale pokud je kolem par domecku tak to je v poho 😉

slovakia13
8. aug 2009

ahoj dievcata
nam tu krasne svieti slnko uz druhy den 🙂 ,zeby sa vratilo leto 😀
vcera som mala max. trapas v tescu,ale nie mojou vinou 😝 ,bola mokra podlaha -bez upozornenia a ja herecka ako si vykracujem,tak sa mi fajne smyklo.....hned 4 predavaci okolo mna 😀 😀 😀 strasne som sa zlakla,ale nastastie sa nic nestalo,mala zacala kopkat jak o zivot-asi sa tiez zlakla chudatko 😕 . musim byt opatrnejsia! Uz vyzeram ako masica,nejak sme zacali rast-co sa mi uz az tak nepaci a to mam este cely trimester pred sebou...

mzuzka
8. aug 2009

dobre ranko, aj u nas vykuklo slniecko, ale ked tak pozeram na oblohu, nevyzera to tak, ze by chcelo vydrzat cely den. no uvidime, nechame sa prekvapit.
slovakia, opatrneeee 🙂

eviska83
8. aug 2009

magisa- my sme v severnom irsku tak preto som sa k vam pridala- ved je to jeden stat.Keby som bola v irsku tak sa vam tu netrepem- tam je upnlne odlisny soc.system a aj zdravotnictvo. 😀

magisa
8. aug 2009

eviska - ale my jsme rady ze jsi tady s nama 😵 😵

domi123
8. aug 2009

ahoj baby
eviska83 - vdaka,myslis tym ked u nas je napr. dlhe a alebo ked je zenske priezvisko ova z dlhym a.
dakujem pekne za infosky.-este dodatok ako sa vola ten urad kde sa treba registrovat a ako dlho sa caka.
na tie veci som myslela skor ako plienky alebo vlozky pre mna.
este by som rada vediet jak sa volaju tie tampony co radia knizky davat do podprsenky ked mlieko tecie?a kde sa to da kupit ja to uz kukam v kazdom obchode ale zatial som to nenasla.

v londyne konecne teplo tak uvidime do kedy to vydrzi.
pekny den prajem vsetkym.

saza007
8. aug 2009

domi - su to breast pads, dostat jednorazove (disposable breastpads) a aj take, co sa daju oprat.
Kupit sa daju v mothercare, v boots, v superdrug, aj v normalnych lekarnach... atd...

newyorkgirl
8. aug 2009

ahojte to mame krasne slniecko konecne 😎

domi v tescu isto kupis tie breast pads 🙂

kvietocek7
8. aug 2009

ahojte tak Vas vsetky maminky aj cakatelky pozdravujem 🙂
v stredu sme ukoncili nase druhe telhulkovanie lebo sa nam narodil dalsi slovak v Anglicku
🙂 STEVEN 🙂 vazil 3.596, 53cm o 3.11pm 🙂 🙂 🙂

eviska83
8. aug 2009

magisa- dik
domi- ano,na mekcene,dlzne- potom by si mala zbytocne problemy so svk rod.listom
V kazdom meste su ine podmienky- u nas sa to vola civic center a appoitment sme si vobec nemuseli robit,proste sme tam prisli vypisali ziadost na rodny list,cakali sme asi 15min.potom sme isli k jednej pani- spisali vsetky info a ona nam hned dala rodne listy 🙂
breast pads som kupovala v tescu ale nie tescove - tie mi nevyhovovali, kupovala som johnson 😝

saza007
8. aug 2009

kvietocek - Gratulujem!!!!!!!! dufam, ze sa vam vsetkym dari.

slovakia13
8. aug 2009

kvietocek
tak vsetko dobre, az maly poslucha 😵

slovakia13
8. aug 2009

dievcata ako som upratovala objavila som detske pesnicky Darinka Rolincova a tak pocuvam a normalne si to uzivam 😀 😀 😵 a malej sa to asi tiez paci... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre