Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

munu
10. máj 2009

kuk 5 nove fotky 😉

ozaj a kde je majka??? 😕

nella1
10. máj 2009

ahojte zienky 🙂 chcem sa opytat, ked budem mat prve stretko s midwife a bude sa ma pytat na zdravotny stav terajsi a minulost mam povedat ze ked som bola mensia mala so selest na srdci ale potom to nejako zmizlo? ani netusim ako by som jej to povedala po english. myslite ze to je dolezita info pre nu? dakujem 😉

zmrzka1
10. máj 2009

ahojte mame nove foto v albume kuk

eviska83
10. máj 2009

Ahojte
dakujem pekne vsetkym za rady ,zajtra idem do TK-maxu a pohladam.neviete je k tomu aj navod na pouzitie?
My sme mali vcera navstevu- kuk album 😀 😀 😀 .Su to jednovajecne dievcatka a su o mesiac starsie ako tie nase,no proste bolo veselo 🙂 🙂 🙂
zmrzka- Kristy-love je teda krasavica,vyzera ovela starsie 😵 😵
Munu- Matko bude ale lamac zenskych srdc 😉 😉
Ozaj pisete ze ste niektore z Londyna ,MM sa tam chysta aj zo synom(Andrej bude mat 3 roky ,tak ako darcek idu lietadlom do Londyna)Andrej je totiz zatazeny na lietadla.Tak sa chcem spytat na dopravu v Londyne ,da sa tam kupit neaky celodenny listok na vsetko?(metro,bus, atd?)

teriza
10. máj 2009

ahojky,
jsem tady nova, termin porodu mam ted na 21.5. a rodit budeme v Anglii. Jak si tak procitam ty vase zkusenosti s NHS tak mi beha mraz po zadech. Je to tady fakt sila, clovek na ne musi porad tlacit, jinak se niceho nedocka.

peppapig
10. máj 2009

Caute holky, tak ja prosim ted v 10pm varim gulas 😵 Na zitra, aby me moje dve bobatka neumrela hlady, muj muzik je totiz v kuchyni neschopny a ja jdu konecne na ty zubaky do nemocnice. Mala me ted vydesila, z niceho nic ma horecku 39'C, vubec nic ji nebylo a rika, ze ji boli tummy, tak mam hruzu, ze mame zase strevni virus, ale snad ne a ta svine flu me desi kazdym dnem ☹

nella...ja netusim, zda je to dulezite to midwife rici ci ne, ale kdyz reknes nic se nestane, nasla jsem selest na srdci=heart murmur, ona to urcite pochopi.

teda holky ty vase male poklady rostou jak z vody, Kristy je princeznicka a Matko se uz zakulacuje, pockejte za chvilku budou mit valecky na ruckach a nozkach a to je pak velmi cute 🙂 Dva pary dvojcate, uzasne, ale teda 4cata si nedovedu predstavit, evis pockej tak za rok to bude po navsteve bugr.

eviska...urcite si muzou koupit celodenni listek na metro, bus v urcitych zonach, ktere chteji a rozhodne usetri. A at zitra najdes dobrou a hlavne spolehlivou sling ci carrier, bez navodu bych to osobne nekupovala, ja mela i dvd, tak zalezi na kvalite latky atd, tak good luck. Jinak jsem ted cetla v debate (Nosime, nebo tak neco, ze jedna mamina prodava satek, tak zkus kuknut, mozna te zaujme)

peppapig
10. máj 2009

teriza, vitej, tak ty uz to mas za par 🙂 kde budes rodit?? Neboj ja jsem jeste od znameho clovicka neslysela na maternity nic spatne, same dobre zkusenosti 😵 Gp uz jsou jina skupina 😠

munu
10. máj 2009

jeeej dakujem vam zienky za pochvaly na Matka 🙂 ste zlate 😀 mam este krasne fotky viacej, aj usmevcekovu foto mam, ale su vacsie ako 700kb a nemozem ich vlozit do albumu.. ak sa mi ich podari zmensit, tak potom ich tam dam... Matko sa vie prekrasne usmievat.. doslova otvori ustocka a od ucha k uchu sa skere 😀 😀 😀 je zlatucky a sladky ako medik... tak sa majte super zatial a drzte sa...

peppapig, dufam, ze mala bude vporiadku.. drzim palce a myslim na vas.. 😉

saza007
11. máj 2009

Nella,

pokial si mala detsky selest a uz ho ako dospela osoba nemas, tak ju to asi velmi zaujimat nebude. Ale spomenut jej to mozes - ona si to niekde poznaci (selest sa povie heart murmur). Skor ju bude zaujimat, ci mas alebo mate v rodine cukrovku, problemy s krvnym tlakom, chudokrvnost, rakovina, alergie, psychiatricke problemy.. atd..

zmrzka1
11. máj 2009

ahojte-dakujem za komplimenty na Kristy-Love.... 😀 aj ja si myslim ,ze vyzera o dost starsia podla mna uz je ,,velka dievka,, 🙂
zase som sa nevyspala do rana a len place a place neviem ci ma vyznam jej davat nadalej infacol...
nemate niekto skusenost s kvapkami na koliku ,,COLIEF,,???
znama mi to poradila vraj to hned zabera neviete mi poradit ci to niekto mal (skusil)??

terisa-- moj porod bol ako horor,ale napriek tomu ja som bola spokojna so starostlivostou a pristupom-nepamatam si na nic na co by som mohla hundrat... ozaj sa nemas coho obavat(podla mna)...
uz to mas za par drzim palce a aby babo bolo zdravucke 🙂

magisa
11. máj 2009

ajoj maminy..jsem tu jenom na skok..jen dokojim a vyrazime ven na prochajdu..pekne sviti oskarek 😎 😎

vendy - mame doma 2 fotaky, jeden je nikon zrcadlovka a ten druhy cannon digitalni...
Doufam, ze ti ty zoubky pekne udelaji a hlavne bezbolestne 😉

munu-zmrzka- moc krasna miminka..hezka po maminkach 😉

teriza- neboj se nic, porod zvladnes levou zadni 😉 Ja se na peci v porodnici nemuzu absolutne stezovat, jsem byla max. spokojena se starostlivosti, vsechny midwife byly prijemne...V nemocnici jsem byla 3 dny po CR

magisa
11. máj 2009

tak nam dneska prisel angl. rodny list... 😵 😵

Dneska skocime na postu pro formular na pas...holky kde mam nechat vyfotit bobiska na pas???

peppapig
11. máj 2009

Caute babule, tak hlasim, ze jsem to prezila, bolest se zatim da vydrzet, ale vypadam jak meloun, fakt i M mi se na me divala jak na martana 😀 ale pofoukala me auch auch 🙂

magisa
11. máj 2009

vendy - a proc ti vlastne trhali 3 zuby moudrosti???Ja mam zatim vsechny 4, ale ve 3 z nich mam plomby 😀 😀

peppapig
11. máj 2009

Magis, uz od doby co mi zacali pres 150 lety rust s tim mam problemy, caste infekce dasni okolo, puchnuti, a navic se me vsechny zuby tim ruste wisdoms posunuly tak, ze je to tezke vycistit a proto mam ted zacatek zanetu dasni, pry mam malou pusu. 3 mi delali najednou pod narkozou, jinak kdybych se rozhodla kazdy zvlast tahlo by se to mesice a navic bych mela hruzu nebo by to bylo po lokalnim umrtvenim. Jsem strasne rada, ze uz jsou venku a mam klid, snad mi nevytrhli i to 'moudro' z hlavy haha. Ten jen cekam, ze se mi to nezapali 😕

peppapig
11. máj 2009

Teda ja pisu jak vul s preklepama, snad to dava trosku smysl 😎

magisa
11. máj 2009

vendy - tak alspon uz to mas holka za sebou...me to teda jeste jen ceka 😅 😅

Mia ma urco angl. pas, ze???Kde jsi nechavala fotit malou na pas???

kitty68
11. máj 2009

custe
tak js po dlouhe dobe zavitala na kobylu a jdu ocihnout wilicka 😵
my js fotily ellu u fotaka myslim snappy snap nebo nejak tak se to jmenuje tam ji polozila na bilou deku nahla se nad ni s fotakem udelala tak 10 fotek z tech vybrala tu nejlepsi a za 2 hodky js si pro ni dosla.
kamoska si fotila maleho doma a pak to vyvolala v bootsu na automatu

jinak pas nam dosel asi tak za tyden

jdu na ty fotky

munu
11. máj 2009

mam dalsie dve fotky v albume.. mozte kuk ako Matko nakupoval aj ako sa smeje na ocka 😉

domi123
12. máj 2009

ahoj maminy a tehulky.

tak konecne som sa dockala aj midwife aj scanu.
dnes ma caka midwife a v piatok scan.

ma niektora tehula alebo mala niektora mamina strasne vela vyrazok na tvary??ak ano skuste mi poradit ako ste ich osetrovali.
dik a ozvem sa neskor.pekny den maminam aj tehulam

peppapig
12. máj 2009

Caute holky,

domi moc drzim pesti v patek a at se schuzka s midwife vydari, jen same positivni zpravy. Jinak asi neporadim, moje mild akne se hned od zacatku tehu velmi zlepsilo, vlastne plet i vlasy jsem mela nadherne, horsi to bylo po porodu, kdy ze me mala vysala vsechny dobre latky a vitaminy 😉

magis, fotky na pas pro mimca ti udelaji kdekoliv u fotaka, jen maleho polozi na zem na bilou podlozku a zaber vezmou z hora. me malou fotil kamarad u fotaka a delal u toho blbiny, aby se M divala rovne, ale povedlo se, tak good luck

zmrzka1
12. máj 2009

ahojte

domi--ja som mala v tehotenstve od akne pokoj,ale jedine co mne pomaha a to na 100% je VICHI-normaderm(krem) a ak pouzivas make up tiez z tejto znacky maju dost odtienov ,perfektne kryje,plet je matna nie mastna a leskla,je fakt super krem stoji okolo 11libier a make up asi 10lib. ak chces skus ,ale mavaju to len vo vybranych lekarnach musis hladat 😒 ... maju aj pletovu vodu a vela ineho....
lacnejsie co pomaha je pletova voda clean&clear(fialova flaska-POZOR nie zelena) ta stoji okolo 3pounds a kupis kdekolvek aj v saisburys,asda,superdrug,boots,.....
dufam ,ze som pomohla 🙂

peppapig
12. máj 2009

Cau zmrzka, ja taky uz dlouho pouzivam vichy normaderm krem, gel a vodu, ale musim si to vozit z cech nebo tady to ani za boha nemuzu sehnat. Ted uz mi zase dochazi, ale za mesic uz budeme dom na si hned koupim

zmrzka1
12. máj 2009

ahoj peppapig- ja som nasla v t.wells jednu lekaren a je to tu skoro o polovicu lacnejsie ako u nas na slovensku bola som prekvapena a tak isto som to dlho nemohla zohnat a potom mi poradili v jednom obchode kde to maju a mali aj v lekarni v 7oakse ,ale vraj sa im to nepredavalo ,ze to je drahe tak uz zrusili predaj ,ale podla mna ten make up vydrzi 3 krat dlhsie ako normalny - teda aspom mne a to ho pouzivam denne.. a aj krem mi vydrzi dlho a som spokojna nad mieru 😉

peppapig
12. máj 2009

no tak aspon vim, ze se to tu nekde prodava a jsi me prekvapila, ze je to levnejsi. Ja kupuju asi 2x do roka, ale make up jsem jeste nemela, mam od lancome a jsem moc spokojena 🙂

adkami
12. máj 2009

ahojte maminy a tehulky....az dnes som nasla tuto temu...pozeram ze je tu vela nazorov a skusenosti...ja som tiez rodila v UK a aj tu zijeme...a na to ako som sa bala...ze ako to tu bude som bola tiez velmi spokojna...starostlivost az do konca...mala som komplikovanejsi porod pretoze som mala infekciu v krvi a bola som uz pocas porodu na antibiotikach ale nakoniec vdaka Bohu vsetko dopadlo dobre...a kde sa vsetky nachadzate v UK?ak sa mozem spytat...dakujem pekne a vsetkym zelam len to naj 😉 ...

peppapig
12. máj 2009

Vitaj adkami!! 🙂

My zijeme v Southampton, Hampshire 🙂

zmrzka1
12. máj 2009

ahojte

peppapig--popytaj sa v lekarnach v tvojom okoli a mozno najdes,ano je to tu lacnejsie ja som pouzivala loreal ,ale stale mi masnela plet skusila som tento a som nad mieru spokojna a ako som pisala vydrzi mi velmi dlho 2-3 mesiace a to ho pouzivam denne

adkami--ja som z Tonbridge v oblasti Kent

magisa
12. máj 2009

caute kocky 😵

tak u nas dneska byla HV, velmi prijemna pani..
Vazila mi maleho, tak i po 17-ti dnech porad nejsme na porodni vaze ☹ a to kojim skoro porad...mame porad jen 3.80 kg, takze od ted ho budu mit na prsu asi imrvere 😀 😀 😀
A co je zvlastni...pred tydnem mi midwife poprve merila Wilika a mel 56 cm a dneska mi ho merila HV a mel jen 53 cm..tak nevim ktera mira je ta spravna 😅 snad se nam maly nescvrkava jako maminka 😀 😀 😀 /ja mela 1.49 cm a ted mam jen 1.47cm 😅 no je to mozne??? 😀 /

adkami - welcome v nasi diskuzi 😵 Ja bydlim v Kingswoodu v Bristolu -moc hezke mesto

Holky ja sem tam taky pouzivam vyrobky od Vichy a vetsinou si je kupuju pres ebay

peppapig
12. máj 2009

Holky, ja tu dneska vysedavam, jak nejaka bored tehule, ale celist me ted boli, M vzal M ven na kolotoce, ale premyslim, ze se vydam za nima, jinak se unudim k smrti 😠

Magis jsem rada, ze mas milou HV...ja po narozeni male taky chytla super zenskou, ale ted po prestehovani (uz vlastne rok) mame takovou babici, takze si radeji poradim sama 🙂 Ted jsem kukla male red book, neboj Wilik to dozene, M dohnala porodni vahu za 23 dnu, tak kojte kojte pani mamo 😵 S timmerenim bych si nedelala starosti, uz jsem psala driv, ze M nebyla merena vubec, snad do roka, ono to presne nikdy nejde u tech miminek. Ale co je s tebou ze uz rostes do zeme? 😝 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre