Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mihouk
14. aug 2009

My sme na ambasade ziaden appointment nepotrebovali, kvoli tomu som tam volala a oni to potvrdili, viem ze kedysi si sa musel objednat, ale teraz uz nie. A ani s dovolanim sa tam som nemala problem, asi mame stastie.

dadkka
14. aug 2009

Vdaka dievcata!wild. horses estejedna otazocka,ked si necham rodny list poslat na svk tak tiez ptrebujem predplatenu obalku?A ten cestovny preukaz vytavuju na urcity datum kedy letis alebo kedykolvek mozes ist?Praje Vam ekny dnicek!

wild.horses
14. aug 2009

predpl obalka...
...Najlepsie je tam zavolat a presne sa ich spytat ako je to s tou predplatenou obalkou. Je dost mozne, ze to bude nejako inak, ak to maju posielat do SR. No najpravdepodobnejsie Ta poslu na postu kupit predplatenu obalku pre international delivery 😀 To by sa mi na svk. ambasadu hodilo najlepsie 😉

cest. preukaz ...
....sa vybavuje--- pozri presne na ich webstranke--- ale asi mesiac dopredu??? No, uz som zabudla. Nam vsak dali cestovny preukaz s datumom na september koncom maja. Nepacilo sa im vystavovat to na tak velmi dopredu, ale nejako sme ich ukecali 😉 Plati tusim mesiac a je, samo, jednosmerny.

dadkka
14. aug 2009

Skusala som volat ale nikto mi nebral,tak skusim to v pondelok a v utorok by sme tam chceli ist,tak drzte palce prosim vas.Diky za vsetky rady,dam vediet ako som dopadla. 🙂

uankab
15. aug 2009

ahojte babenky, nejako je tu tisko dnes 😉

chcem vam len povedat, ze kto chce vyskusat real nappies, tak niektore councily v ramci ochrany zivotneho prostredia rozdavaju free samples - nam to akurat dnes prislo postou v ramci West Sussexu (4 plienocky, 2 wrapy a liners)....
skuste si to pozriet tu, ci aj vas council je do tej iniciativy zapojeny... http://www.moneysavingexpert.com/health/1128508...

neviem este sice, ci ich budeme pouzivat, ale chcela by som to minimalne vyskusat... teraz sme dostali jeden starter pack a po 6 tyzdnoch zivota babatka sa mozme uchadzat o druhy...
tu je presny zoznam co to obsahuje, ak patrite pod West Sussex County Council... http://www.bettertomorrows.org.uk/page/Free-Nap...

adoracion
16. aug 2009

zuzka dik vsetko zadarmo sa zide ale moj kraj to nema co sa dalo aj cakat peknu nedelu prajem

orionka1
16. aug 2009

ahojte, nie su tu ziadne tehulky v uk? nejak je tu mrtvo?

newyorkgirl
16. aug 2009

ahojte kocky veru ako vikendujete? nas tatino pracuje soboty nedele tak my mame vikend pondelok-utorok ked ma volno 😀

wild.horses
16. aug 2009

real nappies su fajn.
ak mate niekto zaujem, predavm tie male, su vsak pouzivane. najdete ich v bazare na modrom koniku. do stvrtku su v uk, potom cestuju na sr, tak ak niekto chce, dajte rychlo vediet.
dufam, ze ste mali pekny vikednik.

uankab
16. aug 2009

ahojte, new a co robi vas tatino? ten nas totiz tiez pracuje cez vikendy a statne sviatky a vikendove dni sa mu posuvaju pravidelne (teraz budeme mat stredu/stvrtok)... ja som teraz sama doma, isiel na trening a pride az zajtra vecer, tak dufam, ze s Magdalenkou dovtedy vydrzime... musime 😕
wild, a chces kupovat nejake dalsie? mam totiz 10% discount code na Mother easy nappies keby si chcela (http://www.earthlets.co.uk/product/53/mothereas...)... inak su lepsie one size nappies, ktore si prisposobis alebo radsej podla velkosti babatka? a v com by si povedala ze su lepsie ako disposal? prepac, ze tolko otravujem 😅 , len o nich premyslam...

newyorkgirl
16. aug 2009

uankab nas tatino robi v sklade a on ma smeny vikend 2 dvanastky a potom streda stvrtok 8micky raz rannu raz poobednu, cize piatok a pondelok utorok mava volno su to 3 dni co je zas dobre 🙂 a vas co robi, ked na trening na tak dlho ze pride az zajtra? neboj vydrzite este, sak mu to nemoze ujst taka dolezita chvilka 😀

uankab
16. aug 2009

newyork, no moj je pilot a kazdeho pol roka maju trening v simulatore, tiez mu musel vyjst tyzden pred porodom 😠 ... a dost sa bojim, ze to akurat na mna pride, ked bude v praci a pokial by sa vratil, tak by to nebola sranda... hlavne ani telefon nebude moct dvihat, no uvidime... ak by bol blizko letiska, tak je to ok, zavola a berie si dva tyzdne paternity leave... ale ak akurat bude na odlete z tadialto, tak sa tak skoro nevrati... nastastie lieta vacsinou len rano a kratsie lety, tak to snad bude ok... hlavne si neviem predstavit, ze by som sla do nemocky taxikom !!! totiz po prestahovani tu nikoho nepozname, koho by som mohla poprosit aby ma zaviezol a isiel so mnou 😖

slovakia13
16. aug 2009

uankab
a ako sa citis? uz mas nejake tie predporodne citaky?
neboj ,nejak to zvladnes....ja tiez na tych 85% idem do nemocky taxikom 😀 co tu mam znanych ,tak vsetci su max. busy

uankab
16. aug 2009

slovakia, nemam ziadne... teda aspon o nich neviem 😅 .... mavam napr. krce v brusku, vcera som nemohla kvoli tomu spat, ale skor je to konstantne, nic take ze prichadzajuce odchadzajuce podobajuce sa kontrakciam... a odkedy beriem zelezo, tak sa aj lepsie citim, mam opat energiu 😎 ... praveze sa vobec necitim, ako keby som mala ist zachvilku rodit...
a bude niekto s tebou v nemocke? ja by som veru nechcela rodit sama 😖

newyorkgirl
16. aug 2009

uankab teda tak to mas vesele... ale drzim palceky nech tatinko stiha, vsak prvy porod nebyva taky rychly, ti verim ze sama v cudzom prostredi a este rodit, nic moc veru ☹ tvoj lieta v ramci europy? moj manzelik by hned bral taku pracu, je to jeho vysnivane, len ma bohuzial problem so zrakom, tak mu to nevyslo, ale ja by som sa o neho asi baaaaala 😒

slovakia teda ti to ubieha o chvilku uz ti 3ka bude na zaciatku svietit 😎

jaj babule o dva tyzdne a kusok ideme na SK taaaak sa tesim 😵

uankab
16. aug 2009

newyork, lieta v ramci anglicka, kedze pracuje pre FlyBe co je anglicka regionalna, ale maju aj zopar letov do Europy (on lieta napr Nemecko, co je jeho najdlhsi let).. a vtedy by to bolo najhorsie, pretoze ak by bol akurat na ceste tam, tak viem ze skor ako o 4-5 hodin nepride ☹ ... ja som si uz na to nejako zvykla, ma pravdu v tom ze vodicak na auto daju kazdemu, na to aby si dostal licenciu na lietanie, tak si to musis fakt odmakat a samotny vycvik aj skusky su naozaj velmi tazke...
no a prvy porod viem ze nebyva rychly, ale mam zopar kamosiek ktore rodili a trvalo im to len par hodin, vobec necitili prvotne kontrakcie.. tak je to take otazne, povedala by som ze vysoko individualne, ale ved no uvidime..

ty sa mas, ja som na slovensku nebola uz asi rok, naposledy na sestrinej svadbe zaciatkom oktobra... a najblizsie pojdeme az v januari ...

slovakia13
16. aug 2009

baby naozaj to strasne leti......len nedavno som sa nemohla dockat bruska a uz je tu 3.trimester 😀
...ja mam ten problem ,ze mladsia segra je o tyzden viac tehu ako ja a starsia je pri otcovi-ma problemy so zrakom-takze asi budem sama a mama mi zomrela teraz na velku noc 😔
ponukla sa kamoska z sk ,ale problem je s rezervaciou letenky-neviem kedy sa mala rozhodne ist von 😝 😵 ,takze nechavam to otvorene 😉 hadam sa to nejak vyriesi
inak mala je dnes strasne aktivna 😀 a to som si myslela ,ze je strasny lenosko 😵

uankab
16. aug 2009

hm, slovakia, tak to mi je naozaj luto... nemas to jednoduche... a niekto iny z rodiny - sesternica, teta alebo tak? pripadne nemas nejaku dobru kamosku v UK, ktora by s tebou mohla ist? ked si tu uz tak dlho, nenasla si si ziadnu spriaznenu dusu? my keby sme sa nestahovali, tak by to bolo ok a nemala by som problem zavolat par ludom, ale takto som tu sama... a podla mna je dolezite, aby niekto z tebou bol a psychicky ta podporil...

slovakia13
16. aug 2009

uankab
ale mam tu par znamych 😉,ale nie je to o hlbokych priatelstvach.problem je ,ze tu nemam slovakov ani cechov. co sme boli partia ,tak sa vratili domov.....proste som si povedala ,ze to musim zvladnut aj sama 🙂
ja som tak hlupo vychovana ,nerada druhych otravujem 😝
...nasi su na nervy z toho ,ze chcem zostat tu..... 😀 som si postavila hlavu 😉
myslim ,ze zvladli to ine ,zvladnem aj ja 😉
uankab uvidis ,ze drahy bude pri tebe 😉 mysli pozitivne 🙂

newyorkgirl
16. aug 2009

jaaj babulky ja som mala muzika pri porode a bolo to fakt dobre, velmi mi pomohol.. ale samoska ze zena to zvladne aj sama hoci je fajn ked je pri tebe niekto blizky, ja som ale bola dost neznesitelna v tych bolestiach az som sama nechapala, ked sa teraz obzriem spat akoby som bola v nejakom tranze, bohvie co mi pichli 😀
slovakia ta kamoska ako mala priletiet na porod ci po porode ti pomoct ci ako? skus niekoho zabezpecit hlavne tych par dni po porode si myslim, pribliznu dobu vies tak plus minus tyzden dva ja viem ze lahko sa to vravi ze jo, ja sama som 10dni prenasala 😒

uankab
17. aug 2009

babenky, vobec nemozem spat, malinka mi strasne tlaci tam dole a vystraja v celmo podbrusku, neviem co tam dole objavila... dufam, ze to do zajtra vydrzime, musime !!! stale jej dohovaram, ze este musime aspon jeden dnik pockat...
slovakia, ja tiez co mam znamych a kde sa da praveze hovorit o hlbokych priatelstvach, tak su to prave anglicania a zahranicni - spanieli, argentincania a podobne !!! priznam sa, ja som nejako slovakov a cechov velmi nevyhladavala... a ono to v tej chvili nebude o otravovani... ja verim, ze to zvladnes, ale myslim ze mat tam blizku dusu urcite pomoze... no nic, idem sa pokusit zaspat, snad sa mi to nejako podari...

slovakia13
17. aug 2009

newyorkgirl
kamoska z sk,len nevieme na kedy rezervovat letenku 😝
uankab
tak az mala este ten den vydrzi v brusku 😉

newyorkgirl
17. aug 2009

uankab no ako? pospala si trosku aspon? 🙂 my ideme na nakupy, strasne fuuuuka vonku tak sa neda poriadne nikde ist 🙄

uankab
17. aug 2009

ahojte, v noci som spala asi len nejake 4 hodiny a cez den sa mi vobec neda.. ☹ ... aj som si lahla okolo obeda, ale vobec som nemohla zaspat a ked som uz ako tak zaspavala, tak zavolala svokra a uplne ma zobudila 😠 ... tak som teraz pozehlila pradlo, jedno vonku susim a budem varit neskor veceru pre manzelika, vecer uz konecne pride domov... a citim sa tak vselijako, no uvidime...
nam vykuklo slniecko, inak bolo doteraz stale zamracene...

wild.horses
17. aug 2009

uankab... k tym plienockam... maly sa nam v nich nezaparuje, to je najvacsie plus z mojho pohladu. druhe je: save the planet 🙂 a tretie: save your money 😉
Mam jednu univerzalnu plienku, zatial fachci 🙂 , ale asi je naj kupovat podla hmotnosti resp. velkosti babatka. Teraz uz dostat plienocky od vymyslu sveta, no ja neviem, mne sa najlepsie osvedcili klasicke stvorce s dobrymi vrchnymi gatkami a kvalitnymi linermi...
Tie z mothercare malemu ozaj vyhovuju. Este jeden postreh- kupte si rasej viac vrchnych gatiek, lebo obcas ujde aj na vnutro gatiek 😉
slovakia... este mi nieco napadlo. napisem ti pm
Drzim palce uankab, este sa skus vyspinkat najviac ako mozes. Nas maly sa poslednych par noci rozhodol po kazdom krmeni asi hodinku hrat. A aby sa uistil, ze sa mu budem venovat, pekne si do mna kope- spime spolu v posteli 😎 Ked sme konecne obaja o osmej zaspali, zobudil ma telefon o 8:45 🙄 tak dnes rano som bola uz vazne na prasky 😎
nasa ba bou sa konecne hara, asi sa o niekolko mesiacov opat rozrastieme 😀
tak pa.s.

slovakia13
18. aug 2009

uanakab este stale kinderko?
wild horses
zvazujem tiez, ze budem pouzivat iba latkove 😉 ,tak uvidim aka budem busy.....

newyorkgirl
18. aug 2009

uankab sa veru neozyva akosi 😕
my sme pamperskovali, ja som take vynalezy nestudovala pred 3mi rokmi ako su dnes alebo to tak nebolo rozsirene este a stare klasicke latkovky sme skusali no ked sa 3x posebe pocikala tak ze po nohe jej to stieklo, vsak za chvilu by som jej nemala co obliect a nevedela som sa doprat 😀

etnicka
19. aug 2009

ahojte, hlasim sa po dlhej dobe, Zoranko prave spinka a uz mame doma konecne net 🙂

newyorkgirl
19. aug 2009

teeda tu je nejako ticho, slniecko nam dnes krasne svieti ale ten vietoooooor 😒

kvietocek7
19. aug 2009

ticho veru ticho lebo slniecko dnes zavitalo do UK 🙂 super nech to vydrzi aspon dnes ked zajtra bude mozno burka 😠

aunkab hallooooo kdeze siii?? oddychujes alebo sa uz malinka ozyva?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre