Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mihouk
28. aug 2009

Kvietocek infacol som si kupila este pre porodom, ma nenapadlo ze GP ti ho predpise zadarmo, ale ako hovorim, feniklovy caj a infacol zaberaju a je ovela kludnejsi, lebo som aj rozmyslala ci to nebude mat z jedla, ale nic ine som nejedla a ono su to chalani, ti maju problemy s bruskami. este ma nakpadlo, teraz ked je take teplo, moj maly je cely vyhadzany na tvari a ramenach, HV mi hovorila ze to ma z mlieka a z tepla, ale aj tak sa mi to nepaci. ako je na tom tvoj babusik?

domi123
28. aug 2009

ahoj baby tak uz sa moze zacat dlhy vikend.
chcela by som sa vas opytat ze ked nastupim na maternity leave hned dostanem maternity pay od firmy alebo treba este nieco vybavovat?
dakujem za odpovede.
pekny den

slovakia13
28. aug 2009

domi
ja som iba priniesla do prace maternity certificate a to je vsetko.....myslim ,ze materska bude chodit na ucet automaticky 😉 aspon tak mi povedali
inak strasne pocasie 😝 aspon tu u nas vo walese

bejkam
28. aug 2009

Baby,po 4krat sa mi podarilo ulozit maleho do postielky/ma 8tyzdnov/tak mam chut oslavovat.Neviem ako to robiite,ale mne maly malo buska a zaspava len pri kojeni alebo na rukach.V noci spi so mnou.Vzdy ked ho polozim sa zobudi a zacne plakat az kym ho neveznem na ruky.Ma hrozne lahky spanok.A kojime kazde 2 hodiny aj v noci 😒 tak ja snivam o suvislom spanku 😝 Ale celkovo je zlaty,neplace vela.Vcera v Londyne,kde sme cestovali4 hod. 😠 sme nic nevybavili,ja hlupa som nemala rozvodove papiere zo sudu/a rozved.som 3roky/ tak musime znova ☹ Maly bol uplne super,cestu zvladol,az na poslednu hodku,to uz nariekal,bolo mu dlho v sedacke.Pozreli sme aj Londyn trochu,pocasie fajn.Prajem pekny vikend vsetkym 😀

lucka0122
29. aug 2009

ahojte poradte cchem kupit malemu s anglicka botasky a na nete je napisane velkost C4 co to je za velkost?

newyorkgirl
29. aug 2009

lucka 4ky su 21, 5ky 22, 6 su 23 a sedmicky neviem preco su 25 🙂

je tu nejako ticho u nas je celkom pekne ale klasika vietooooor jak hovado... jaj lidicky ja mam uz nervy v kybli, posielali ste niekedy baliky kurierom na SK? ja som poslala a uz skoro 3 tyzdne a nie su tam kde maju byt, tak zajtra idem bombardovat toho kuriera, stale neviem ci mam cakat ze pridu alebo sa zmierit s tym ze nedojdu, bolo v nich nextacke oblecko za dost vela penazi, tak ma to strasne stve, clovek chce niekomu pomoct a nakoniec sam na to doplati ☹ mam take nervy ze budem mat zaludocne vredy aspon 😖 ale dnes sa snazim ukludnit, ze pockame a uvidime, v utorok letime domov tak chcem malu este dostat do mesta a kupit jej cosi do lietadla nejake nalepky a tak, boze nech uz je aspon stredaaaaa 🙄

uankab cakam spravicky 😀 vyzera ze malickej je v brusku dobre, tak si to este uzi troska lebo potom uz nebude v brusku nic len prazdno je to taky zvlastny pocit po porode ze ta tam uz nic nekopka a nemixuje sa 😀

bejkam
29. aug 2009

Mam par minut,tak som tu a dnes ziadna dlha debatka 😒 No neva.Na siroko nebalim,maly furt kakal,tak som nemala nervy,niekedy som mu zalepila plienku a uz bol zasa 😀,ale prveho som tak balila.takze dilema,ci je to potrebne neviem,neporadim,asi vec nazoru.Moj maly tiez nema este zahojeny pupok,uz sme boli 2krat u gp,nema to zahnisane,ale este stale sa mu to nescelilo,tiez kazali len teplu vodu.A my zboznujeme nosicku,maly tam vzdy zabuska,ale ked ho chcem polozit je hore.Slovakia moc Ti drzim palce,aby si to zvladla.Peknu nedelu kocky.Mne dnes dojde invazia,segra s malou,nastavajuca svokra a synator s prazdnin.Ale tesim sa,len mi je luto,ze moja mami maleho este nevidela,hroza s tym vybavovanim 😢

bejkam
29. aug 2009

Ozaj Loki,mne tiez stratili papiere na matersku,dosli sme na to,ked som bola v 35.tt ale materska mi chodi nacas,tak hadam to vybavis a nebudes musiet do stanu 😉

kvietocek7
29. aug 2009

lucka aspon co ja viem,ked sme boli s malou kupovat v Clark tak jej merali nozicku a to C znamena vyska ci velkost nartu na nozicke.Niektore deticky maju siroky ci vysoky nart tak ony to tak maju oznacene.

uankab
29. aug 2009

ahojte, este stale nic, malickej sa v brusku asi naozaj paci... alebo ze by to bol nakoniec chlapcek? ti su tusim lenivi a nechce sa im von 😕... uz sa zmiernujem s myslienkou, ze najneskor to bude takto o tyzden 😵 ...

kvietocek7
29. aug 2009

uankab nebud smutna ja myslim ze ak si bola otvorena 1-2cm tak do tyzdna od terminu by ste mohli byt este augustovi chlapci nie ze su lenivy ale skor by som povedala ze pohodovi 😀
a poviem ti ze tie deturence naozaj vedia preco sa im nechce von - nas malicky to vedel asi ze ho budu morit tie priserne koliky 😠 ☹ tak mu bolo fajne v brusku.Ved ani pocas porodu sa mu nechcelo. Si predstav, ze ked som hp tlacila von raz ho midwife citila -hlavicku dole tvz very low a o chvilku zas sa stiahol kdesi spat do bruska no ti poviem,ze tento druhy porod bol riadna fuska.Ale strasit ta tym nechcem pretoze prvi bol fakt super parada radost na to spominat. Malinka po tom co vysla hlavicka priam akoby vyskocila 🙂 teda zo skusenosti aj inych porod dievcatiek je fakt lahsi

danika12
30. aug 2009

Ahojte,
ja tiez zijem v Londyne, som v 17 tt. Ak mam pravdu povedat vobec mi tento system tu nevadi, ja mam dost vysetreni ale to bude asi tym, ze som bola operovana na srdce. Tak automaticky ma poslu este ku kardiologovi, na spec. sono na vysetrenie srdiecka babatka a ked som zahlasila ze chcem epiduralku, ze tiez v decembri pojdem na vysetrenie k anesteziologovi. Inac, ze vraj taketo zeny mozu rodit normalne

Chcem povedat len to, ze ked doktori tu v UK vidia daky problem tak to vysetria a ked vas nevysetruju zhora zdola tak je asi vsetko v poriadku a ja by som bola rada.

Tak isto ja by som asi nemohla rodit na Slovensku a musiet platit za epiduralku a za manzela pri porode. No ja by som sa asi od hanby prepadla pod zem, ved to je ta najprirodzenejsia vec na svete, ze rodicia su pri porode svojho dietata, ja neviem preco by som za to mala platit. A tiez epiduralka, ved to je normalna vec ulavit od bolesti ....

Nechcem sa tu doktorov zastavat ale mna este do ziadneho nebezpecia nepriviedli a myslim si, ze tiez vedia co robia, tu je proste taky system, ze vysetreni je menej

danika12
30. aug 2009

Asi som skocila mimo temy trochu, ale neva..

adoracion
30. aug 2009

pekne si to napisala danika skusenosti sa zidu zuzi uz to bude kazdu chvilku kazdy den sem nakuknem ci uz nahodou nie konecne vyzera ze bude pekna nedela tak co budete robit a varit dievcata?/

eviska83
30. aug 2009

uankab- idem ta utesit- moj prby porod(syn) bol super- narodil sa 3 hod.od zacatia kontrakcii 😀 😀 takze aj chalani sa mozu lahko rodit.a ci sa dievcata rodia lahsie?neviem- kedze isli jeden za druhym s 15 min.prestavkou tak to neviem porovnat- ale aj na druhy porod spominam v dobrom ,ale to uz som mala aj epi. 🙂

mihouk
30. aug 2009

Unakab moj porod bol 23hod od zaciatku az po koniec, ale uz v ten den som hovorila ze to nebolo take hrozne a ze sa podvolim aj na druhe, takze sa neboj stoji to za to. No a babuska presne vedia kedy su ready a vtedy je ten spravny cas. Nam to vyslo na den presne odo dna kedy bol splodeny, na sone sa sekli o jeden den. Takze iba cakat a aj ked to znie uz osuchane, tak oddychuj, ja som ku koncu uz zaspavala medzi kontrakciami. Drzime place.

mihouk
30. aug 2009

pridala som dalsie foto, peknu nedelu prajem.

magisa
30. aug 2009

ahoj holky

mam na vas velkou prosbu. Prcek se mi cely obsypal, na prsickou a pod krckem ma takove male cervene pupinky, byla jsem u GP a ta mi dala nejakou mast s kortikoidy a antibiotikama, tak jsem to malemu natirala jen par dni /kamaradka mi rikala ze ta mast je poradne svinst.../ a stejne jsem nevidela nejake rapidne zlepseni ☹ ☹

ted k tomu pribyla i sucha mista na pokozce a takove fleky

koupu jen v ciste vode, sem tam pridavam kapku olivoveho oleje

kojim porad, ale sem tam musim dokrmovat UM

nemam pocit, ze bych snedla neco spatneho, jim porad stejne, od zacatku vsechno..

nemate nejakou radu???

pristi tyden uz letime do CR na dovcu, tak urcite navstivim detskeho lekare, ale do te doby co s tim??

wild.horses
30. aug 2009

magisa... mozno to ma len z oblecenia alebo pracieho prasku -nas to tak raz mal. Nekupovali ste mu nieco nove na oblecenie? Nemenila si praci prasok? Moze to byt aj ekzem.
Skus baby kozmetiku Oilatum. Len do vanicky nedavaj moc. Ja som dala 2,5 uzaveru a maly sa mi smykal v rukach ako prasiatko 😀 Oilatum je dobre na ekzemy a suchu pokozku. Da sa kupit aj kremik.
Ta masticka je iste velmi silna 😖 skusila by som najskor sudocrem. Dufam, ze som aspon trolinku pomohla.

Nemam sancu citat zabehnute, tak zelam vsetkym pekny predlzeny vikend a posielame babatkam pusinku. pa. 🙂

magisa
30. aug 2009

wildhorses - praci prasek pouzivam porad stejny - fairy a malemu peru porad zvlast. Nove obleceni urcite mel na sobe, ale vzdy nejdriv operu nez mu ho oblikam

Kde se da koupit ta kosmetika Oilatum? Sla bych si ho hned koupit
Nikdy jsem po koupani nemazala, tak malemu se to moc nelibi, kdyz se ho snazim necim patlat, no ale bude si muset zvyknout. do ted bylo vsechno v pohode, az posledni tyden je chudacek takovy loupacek...

slovakia13
30. aug 2009

ahoj dievcata
tak suhlasim s danikou,bola som nespokojna ,ze sa moc nestaraju ,ale teraz ako zacali problemy ,tak sa snazia ......dokonca v piatok mi volala midwaife ci nekrvacam a ci beriem tie antibiotika 😀 a ze moze prist a skontrolovat srdiecko malej 😵 😵 😵 normalne som bola v uzase 😀
magisa
dufam ,ze malemy bude rychlo ok....

uankab
30. aug 2009

ahojte, tak my este stale nic a to sme uz tyzden po... akurat mi volali z nemocnice, ze mali poznacene ze pridem na tlak a som neprisla, ze ci je vsetko ok.. tak tiez som nechapala.. ale citim sa ok, hovorila som jej ze od pondelka mam kontrakcie ale ze vzdy po 2-3 hodinach odidu a povedalal mi ze to je uuplne normalne, mam sa vtedy vzdy hybat, dat si kupel a ked mi to neprejde, tak im volat... a tiez ze ak je akykolvek problem, tak mam okamzite volat, este sa pytala kedy mam najblizsi app. s midwife... no fakt bola zlata 😉
ci stihneme august, to neviem, to by sme museli rodit najneskor zajtra... v utorok uz pride mamina a babatko este stale nic... no co uz... asi vie, preco zostava v brusku...

eviska83
30. aug 2009

zuzi- neboj -trpezlivost kraaasne babetka prinasa 😉 ja som andreja prenasala 9 dni a nakoniec mi porod vyvolali prepichnutim plod.vody koli vysokemu tlaku.Pokial je babo aktivne tak je ok- len mna strasne rozculovali tie telefonaty zo svk- uz????a na kolko pride mamina?

radlinka
30. aug 2009

ahooojte holky ... 😉

ahoooj uankab - prave som na teba myslela, ci uz je malicka na svete a ako to zvladas, uvidela som ta na skype, ale si mi niekam zmizla...tak som si ta nasla medzi tehulkami 😀

radlinka
30. aug 2009

Zuzi budem na teba mysliet, dufam ze to stihnes, ale aj september je krasny, specialny 😉 😉 😉

slovakia13
30. aug 2009

uankab
september je tiez super 😉 lepsie prenasat ako porodit skor.....malinka vie najlepsie kedy ist von,drzim palce az mas rychlo potom 😉

hathor1231
30. aug 2009

zuziii, kluuud. kolkokrat len zle vypocitaju termin atd. babuso vie ako na to 😉 ja som mala opacni problem ako ty a aj tak som skoncila cez chmat,prepichnutie plodovky az na infuzii 😝 tak si uzivaj, papaj neprdkave a cisti creva mlieckom,ako si pisala 😀 uzivaj si posledne dni pohody 😵

my oky doky. mala spi v baskete 😀 snazim sa ju tam vzdy polozit a radsej ju po chvili zoberem ako ju nechat spat na rukach alebo posteli. vecer som mala basket v posteli a tak sme spinkali. ale pointa ta ista-spala v baskete,no nie 😀 snad ju rychlo naucim....

slovakia,tak my ideme asi buduci tyzden pre kluce 😝 straaasne sa netesim. a to nas potom caka ockovanie. dufam,ze dovtedy udeme zabvani. som zvedava,ako to niki zvladne,snad bez horucok.... 🤐
drz sa holka, pekne pohromade 😀 a posluchaj mdw,aj ked h... vedia 😀

ja idem na dalsi pokus s tym pottvrdenim,drzte palce 😝

depta ma to pocasieeee 😔 neznasam zimuuuu 😔 fuuuj 😝 brrr 😝 ako na kamcatke 😀 😝

magisa, drzim palce... my sme zazili zatim len potnicky... tie vyrazky su hnusoba,mazu znamenat cokolvek a tu ti ziadny gp a spol poriadne nepovie co a ako,ze jo 😠 mne sa malej olupovala kozicka na rucickach,po porode. mala strasne jemnucku pokozku a jedny rukavicky jej ich podrazdili (na to som pravdaze prisla az neskor 😝 ).... no nevim,co s tym 😒 ten olejcek skus pozriet v lekarni,ist ti poradia 😉 skoc napr.do boots. maju velky vyber kozmetiky a je tam aj lekaren,dvojita sanca to najst...

idem ja,zacina prdkotat, znak,ze sa prebudza 😀

hathor1231
30. aug 2009

magisa, a sudokrem najdes aj v asde atd 😉 ja mam vzorku na prdelku. podla mna je colkom fajn,pekne prdelku namasti 😀 a co komillosan? to je v podstate to iste, viem,ze sa dava na vyrazky na prdelke,len s ostatkom telicka som si neni ista... kazdopadne to rychlo vyliecte 😉
pouzivate niekdo vazelinu 😕 som to videla v shope...

danika12
30. aug 2009

Ahojte,
Slovakia, pozerala som tvoj kocik vo fotkach, velmi sikovny. To je z Mother Care?? Ma dost kombinacii, aj sedacku do auta, kde si ho kupila prosim ta?? thanx

slovakia13
30. aug 2009

ahooooh kocky 😉
na zivo som ho kukla v mothercare a kupila na ebay o 100libier lacnejsie 😀 inak sa z neho strasne vytesujem .
dufam ,ze mala bude spokojna 😉
baby ja este vobec netusim ako budem volat malu 😕 stale kukam na nete a nic.......hadam ma osvieti pokial sa narodi......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre