Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

domi123
11. okt 2009

ahoj tehulky a maminy.
potrebovala by som rada,maly mi nechce pit mlieko z cicky ale ked si odsajem tak spapa.mozte nieco poradit

mihouk
11. okt 2009

Nemala by si mu velmi davat flasku, lebo je este velmi malinky a nemusi si zvyknut na cicku. Naj rada je asi trpezlivost a vydrzat, z cicky musi pracovat a z flasky to ma viac menej bez namahy. Nam radili, ked by sme mali problem s kojenim, tak si jeden den urobit iba oddychovy, lezat v posteli a len sa pokusat kojit a zvyknut si na seba, ved je to len maly bubinko. Vela zdaru a pevne nervy.

eviska83
11. okt 2009

mzuzka- takze ty uz teoreticky cely priebeh porodu vies 🙂
domi- HV je nieco ako sestricka a aj soc. prac.- dozera v akom prostredi dieta zije a poradi vela ohladom dietatka-vazi meria- zalezi na tom na aku natrafis 😒 😒A ako dlho ? je to asi individualne- k nam prisla asi 4 x - naposledy ked mali drobci 2.5mes.,ale mam znamu a k nej chodila ked jej dievcata ( ma tiez dvojicky) mali 6 mes. a vraj este stale bude chodit 😲
Ohladom kojena napis do temy dakujeme annag- je super -urcite ti poradi 🙂

domi123
11. okt 2009

baby dakujem,dnes uz len oddych.

hathor1231
11. okt 2009

domi,
neboj. isto sa vam to podari. ja som tiez malu nekojila odzaciatku, mliecko som mala az na 4.den a potom sa nechcela prisat... tak hlavne odsavaj,nech ti mliecko neodide 😉
zvladnete to. my teraz uz len cicku a podarilo sa nam to po dvoch tyzdnoch 😝 trpezlivost ruze prinasa 😵 neboj,ked bude hladny,tak si da zalezat 😀
mna islo svihnut z tych flasiek atd. teraz zoberiem k sebe do postele a je nam supeeer 😀

dala som nove fotecky nasej sikulky 😀

k nam hv prestala chodit ked mala cez 2mesiace. chodim ju davat vazit do centra kazde 3tyzdne. byvame hned oproti ich centru,tak to vyuzila....
a inak,mne gp povedal,ze mam najprv volat hv a ak mi ona povie,ze je to vazne,potom ist ku gp alebo na A&E... s niecim ti pomoze aj ona a nemusis robit app u gp... takze take ako koliky ries najprv s nou...

idem robit palacinky 😵

peppapig
11. okt 2009

hathor, mala N je sladka, takovy maly bobinek 🙂 Jaj kam ty mesice a roky utikaji, akorat jsme se dneska s muzikem bavili, ze kdyz jsme se nastehovali do naseho nynejsiho bydlenicka, Mia jeste neumela chodit a dneska uz pocita do 15ti 😵 hathor ty na fotkach vypadas mladinka 🙂 , ja uz nejaky ten mesic pouzivam krem proti vraskam, ale zmenu zatim zadnou nevidim 😒

wild.horses
11. okt 2009

hathor... fuuha, ako sa pekne drzi na laktikoch na tej poslednej fotke! Ten nas to je lenoch, ten sa ani neprevaluje, ale uz sa snazi postavit na nohy 😀

hathor1231
11. okt 2009

pepp,keby bola vzdy len taka sladunka 😀 ved si isto pamatas- kazdy aky anjelik a ked si s yym anjelikom sama,tak je to certik 😀
no,tak to si ma potesila 😀 vzdy mi tipuju viac ako mam... ked som mala 15 tak 22 a teraz sa celkom aj trafia,tak 22-23... ja som este take 'steniatko' 😀 mam 21... 😕 a vrasky mam okolo oci uz straaasne dlho a nejako to neriesim 😝 ked sa neusmievam,nevidno 😀 vraj sa vrasky prehlbuju aj nespravnym nanasanim kremu...snad bude coskoro cas si dat nejaku dllllhu kuru 😀 odsajem mliecko a zavriem sa v kupelke 😀
ved ani ty nevyzeras starsia ako 26-28 😕
mala chce vse rychlo rychlo,hned po porode mala silu v krku a ked mala necely mesiac sa prvykrat pretocila... aj teraz skusala,len sa zastavila na boku (ako uviaznuta velryba) a nedalo sa jej ani na brusko ani na chrbatik 😀 sranda s tymi miminami... tiez sa zapiera na nohy a najnovsie robi 'brusaky' ked sedka 😀 ale je sranda,ked sa prebudi a tak na mna kuka z basketu,hlada mliekarne 😀
wild, necuduj sa,ved je to chlapca 😀 dievca sa musi vediet obracat 😀

mzuzka
11. okt 2009

tak ja vas dnes trochu tromfnem, moja dcera ma dnes 18 a obcas sa mi to zda, ze len 18 mesiacov, ale veru uz 18 rokov. cize pre mna bude to otacanie a drzanie hlavicky a vsetky tie podobne veci zase novinka 😅

obcas si spomeniem co a kedy uz dokazali moji, ale bolo to uz fakt davno..........

peppapig
11. okt 2009

mzuzka, wow to jsem netusila, az ted jsem se kukla k tve fotce, tak velke gratulace dospele dceri 🙂 Hele ty by jsi vlastne mohla byt uz i babickou 😝 (to jen vzhledem k veku nejstarsiho detatka). Tvoje dve deti jsi taky rodila tady v UK? Neboj to zvedani hlavicky a prebalovani pokadencu se ti hnedka vybavi 😅

Hathor, tak jsem si typovala, ze jsi okolo 20 🙂 Ja jsem si vzdycky rikala, ze chci mit deti ve 20ti, ale nejak mi to nevyslo, ale jsem byla rada i tak me Mius v brisku prekvapila a to jsem mela 25 🙂 Jo jo tahne me na 28 (jeste 2 mesice) Mliko odsrikej a posli i me haha (me uz netece). Ja nevim s tema kremama, ja totiz obcas s mojim akne vypadam jak pubertak. Ale mam krem od vichy, je ok, ale zadny zazrak, proste krem lol.

'devcata se musi obracet' to je opravdu trefne 😀 . Podle toho co pises, tvoje mala je dost aktivni, i nase byla, pokud budete pokracovat stejnym tempem ve 27mi tydnech ti bude lozit po ctyrech 🙂

Maminy sledujete X factor, nic lepsiho ani v tv o vikendu nebyva

uankab
11. okt 2009

ahojte, tak dnes sme nemali dobry dnik, sme od piatej rana hore, malinku bolelo cely den brusko, chuda moje 😔 ... teraz uz spinka a ja padam na nos tiez, idem zachvilku do postele, uvidime kolko krat zasa budem hore tuto noc...

pep, na fotenie pouzivame pentax zrkadlovku, ale kupili sme si aj maly kompakt aby sme vzdy nemuseli vlacit velky fotak s objektivmi... ale ked vidim tie fotky, tak sa to niekedy fakt oplati 😉

inak neviem ci som vam pisala, malinka sa vyhadzala, boli sme u GP a mame baby ekzem, predpisal nam Aveeno crem a pekne nam zabera a pokozka sa krasne cisti, tak sa tesim 🙂

hathor, ja som sa tiez minule smiala ze si dam mliecny kupel.. aj manzelovi som ponukla 😀

mzuzka
11. okt 2009

no v etru, s tou babickou mas pravdu, ja som v 18 tich uz bola zial b ohu tehotna prave s nou. nie ze by zialbohu ze mam ju, ale bolo to prilis skoro. ale je to tak ako to je a som rada ze ju mam a ze som vtedy nepocuvla oca a nesla na potrat.
rodila som ich oboch na slovensku, v UK sme len 3ti rok.

hathor1231
12. okt 2009

pepp,nestras ma 😀 ked ju necham na posteli,tak uz okolo nej robim bariery aby mi 'neusla' 😀 netreba podcenovat sikovnost babusiek... 😀 vrasky su sexi 😀 😉 ja mam tiez vichy,len ju musim objednavat cez net,tu v lekarnach pozeraju ako na vala,ked si vypytam vichy... 😝
sme hore od siestej. nemohla som v noci spat a mala jzacala buntosit (a to sa mi akurat zacalo super buvkat 😔 )...
dneska to vyzera studenoooo. vonku jasno a okna na autach s namrazami 😕 zeby sme mali anglicke pocasie obohatene slovenskymi mrazikmi 😕 😀

DNESKA MAME 3. MESIACIIIIK 😀 zbohom koliky,snad... huraaa zubky 😝

babeny,nic z toho nebude, pokazila sa mi odsavacka,musim kupit elektricku... je to strasne pracne a to ja nerada,sa citim ako blb ked si natahujem cicik v tom cudesnom nastroji a cumim na tv v ktorej nic nie je😝 a rucne to neviem... 🤐

mzuzka,tak snad ta este neprekvapi 😀 a s tym potratom-to su prosto vajciaci,myslia si,ze je to take jednoduche 🙄 podla mna je to ziva bytost (nech si hovori kto chce,co chce), citi tvoju pritomnost a naladu, bije mu srdenko, kopka, cmulka si prstik,...atd... prosto by som nedokazala ist na potrat,ked ma to babusko stekli v brusku 😝
a neboj, ja som pred porodom nemala ziadnu skusenost s takym parhodinovym mimcom (nim. 3m+) a ked som bola v porodnici na vse sama,tak mi to akosi same prislo,akoby som to uz robila....
kazde babuso je ine a kazde ta dokaze prekvapit...
idem papkat.........

domi123
12. okt 2009

baby chcem sa opytat ze ked volate na ambasadu da sa hovorit aj slovensky????moja anglina nieje velmi dobra.

uankab
12. okt 2009

domi, ak myslis slovensku, tak neboj, po anglicky by si sa tam asi ani nedohovorila 😀 ... vladne tam neuveritelny socik, ved ako inak 🙂

hathor a preco si odsavas mliecko? nas dnes rano zasa bolelo brusko, tak som dala babenke infacol a teraz uz spinka... uvidime dokedy, dnes sme v noci boli hore skoro kazde dve hodiny...

babenky, tie co len plne kojite, ako casto kojite deticky a ako to vyzera u vas v noci? kolko vam prespinkaju? my sme zrejme malinky este na dlhsie spinkanie, ale co by som ja za to dala... !!!

domi123
12. okt 2009

uankab - dakujem,ved ako inak to mas pravdu zas len slovensko.
vy ste vybavolali papiere treba appoitment ?

newyorkgirl
12. okt 2009

ahojte ale ste toho popisali, ja moc nestiham lebo nam blbne comp tak to musime najskor poriesit a este aj vyuzivame slnecne dnicky a flakame sa dost po vonku 🙂

uankab
12. okt 2009

domi, nemusis mat appoitment, staci tam prist v case strankovych hodin... len si bud ista, ze budete mat vsetky papiere so sebou...

uankab
12. okt 2009

babenky, tie ktore ste vybavovali ten priplatok k prispevku pri narodeni dietata... mam dve otazky, musite to podavat osobne?

a druha je, akurat citam formular a chcu taketo potvrdenie odomna....
 potvrdenie zdravotnej poisťovne, že matka/otec dieťaťa bola/bol pred narodením dieťaťa (narodeného v cudzine) najmenej 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov povinne verejne zdravotne poistená/ý alebo dobrovoľne verejne zdravotne poistená/ý v SR.
ako ste to riesili?

domi123
12. okt 2009

ahoj baby

snazim sa skumat co mi treba na ambasadu na slovensky rodny list.
chcem sa opytat na ten legalisation office,co tam mam poslat iba UK rodny list?mozte mi pomoct ja uz som z hoto pako.
dakujem velmi pekne

eviska83
12. okt 2009

domi- napis mi maila - poslem vsetku infosky
😉

peppapig
12. okt 2009

uankab, opravdu pekne fotky a mimisek samozrejme jeste krasnejsi 🙂 Snad se ekzem uz nevrati!

hathor, Happy 3months Birthday 🙂 , my jsme nasi M zpivali kazdy mesic, jeste ted ji obcas zazpivam a ona se uz pridava 😅 Ale vsak jo, ty vrasky me az zas tak moc nevadi, hadam jich nemam moc, tu a tam you know, ale nechci byt za par let takova povisla a ochabla v obliceji. ja mam asi geny po otcove strane a tam se starne hrooozne rychle (sedivi byly vsichni do 30ti a bratranec 29 uz je i plesatej 😝 , teta vypada na 80...ma 60 😅 ...). Ja si taky vichy kupuju po nete, nechapu proc to nemaji v obchodech, napr. Boots prodava po netu, ale v shopech o nem nevi 😠

mzuzka, neni jednoduche byt mladicka maminka a ty reakce rodicu trosku chapu, ale rozhodnuti je na tehulce, dobre jsi udelala, musite byt s dcerou jak best friends! Ja kdyz jsem otehotnela, reakce moji mamky byla podobna, nerekla to primo, ale rekla neco ve stylu 'Kdy se objednam do nemocnice, jinak ze si to nedovede predstavit'. Ja osobne bych na interrupci nemohla, ale nesoudim nikoho rozhodnuti. maminka moje zlata te sve prvni reakce lituje dodnes a buli mi do telefonu, ze proc nevolam pres skype, pac kdyz nevidi M jeden den je smutna 😅 Jo jo citliva to babicka 😉

domi, ja si nejsem jista, jak to chodi na sk ambasade, ale na ceske se musi legalizovat jen ten rodny list ditete narozeneho v UK. Pokud bude otec pritomen schuzky na ambasade, pak neni treba legalizovat nic dalsiho. Ale pokud by jsi to vyrizovala bez nej, pak myslim, ze musi byt s apostilou i rodny list otce (pokud je anglican a pokud nejste oddani)....

domi123
12. okt 2009

peppapig - vdaka.
ja co som citala tak uz som z toho troska jelen.taky a taky papier hroza.
zajtra ideme na register office a mozem zacat vybavot vsetko ostatne.
este keby ste mi poslali link na child tax credit,kde to mam hladat?
vdaka.

peppapig
12. okt 2009

Nemas zac domi, ja mam tady v tech vecech vic jak zmatek, proto jsem se k tomu vyrizovani cz obcanstvi dostala az ted (Mia ma 2,5 roku haha).

http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits...

http://www.taxcredits.inlandrevenue.gov.uk/Qual...

Tady jsiu nejake adresy na Tax credits, docela to tam je ok popsane, kdo a jak zadat. Uz nevim, jak to vybavoval muzik, ale asi je nejlepsi tam zavolat a oni uz se te poptaj a asi poslou prislusne fomulare (neni jich malo). At vse pekne vyridis 🙂

uankab
12. okt 2009

domi, co sa tyka child tax creditu, tak tam treba zavolat, budu sa ta pytat na Vas prijem (teda kolko ho mate cca), ona to tam predbezne vyrata a aj ti povie na kolko mate narok a posle Vam formular.. ten ma sice vela stran, ale da sa to, my sme to posielali nedavno...

co sa tyka ambasady, tak presne na ich stranke si pozri co vsetko musis doniest... apostil radsej neradim, kedze my sme ho mali 2x drahsi 😠 , ale zasa za par dni 😉

baby a kolko mate vlastne rokov, ked riesite vrasky a kremy? nejako nestiham citat dozadu 😅 ... inak vichi sa v boots da kupit, ale nie v kazdom ho maju.... ja pouzivam napr. la roche possey a to tiez nie je v kazdom boots, ale napr. avene kupite skoro vsade, co je veelmi podobna znacka... neviem od coho to zavisi...

hathor1231
13. okt 2009

a som tu 😝
vcera som cely den behala po doktoroch, konecne som si vybavila antiku. neviete,kde sa da kupit chut na sex😀 ja jakosi niiic 😝 nezahojila som sa dobre,idem ku gynek,ale gp mi doslova odporucil,aby som sexovala 😅
inak,akosi nechapem ten ich postup: aplikacku s tebou vyplnia 3sestricky (ktore sa ta zakazdym spytaju na to iste) a stravila som tam dobru hodinku 😝 mala uz bola nervozna,hlady ju chytali a tam prosim pekne,nieje kde nakojit babuso 🙄 v baby changing rooom nie je stolicka len prebal pult,tak som si stolicku musela doniest (raz som tam bola a to som ju nakojila po stojacky 😝 )... zajimave,ako nhs podporuje praktickost a vsetky prednosti kojenia a zena musi babuso kojit postojacky!!! no anglickoooo... ale v hospital maju aj feeding room 😉

zuzi,ja si odavam lebo mame odzaciatku nadbytok. davam to do mraziaku... ked si neodsajem,mala nemoze dobre cuckat,ide jej len predne mlieko, a tiez to nie je zrovna pomocnik proti kolikam... a ked si odsajem,tak sa mi stale tvori viac.... zacarovany kruh... rano vstanem ako ked sa mi nalievali po prvykrat 😝
nechcete niekto dojku 😕 😀 moje telo si mysli,ze mam dvojicky 😀
otvorim si jasle+materske mlieko zadarmo 😀 fuj... by som si nevedela predstavit,ze mi moje babo koji niekto iny alebo ja cudzie babo...

pepp, moja mama si mmusela farbit vlasi v 25ke 😀 uz sa tesim 😀
nevaaa,ved sme aj tak kraaasne 😉 deticky uz mame,naco viac chlapov 😀

dneska sme hore od 5tej 😔 drahy bol vcera do 21 na fuske,takze som si to odkrutila sama 😝 ked prisiel uz sme spinkali, aj ja chcem taky zivot 😀 dneska ma dovolene len do 18! 😉
ideme von,zase po nakupoch. vyzera to na pekny den 😎

hathor1231
13. okt 2009

jeeejda, vlasy 😀 ja vam sa stava,ze si nemozete spomenut na niektore slovenske slova 😲 mna to napadne najprv po cesky,potom po anglicky a nakoniec mozno aj slovensky 😝 😀
pepp, ty vies hindu,ci ako to hovori? je to sranda,ked to pocuvam 😀 dufam,ze sa neurazis 😕

slovakia13
13. okt 2009

Ahoj.tak ja iba cez mobil ,mala zatial v brusku a ja stracam nervy koli kuchyni ,podla ich tempa bude hotova tak na vianoce a ja by som uz konecne jedla aj nieco normalne... Tak vrasky neviem ,ale vcera som si nasla sedivy vlas to je isto z tychto anglickych robosov ,ja mam 32 ale momentalne sa citim na 100,tak sa drzte

wild.horses
13. okt 2009

no, tak to mame s tou kuchynou podobne. nam vsak momentalne trochu stoji kvoli financiam 😉
trochu off topic... tie, co ste registrovane cez bounty, mozete si dat vytlacit zadara-len postovne 100 fotiek. je to casovo obmedzene. dnes nam prisli nase fotocky 🙂

domi123
13. okt 2009

ahoj baby.otazocka - na slovensku ambasadu treba original UK rodny list?a este ako dlho trva vratenie z legislative office(apostile).a kde treba zaplatit tych cca 30£

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre