Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
14. okt 2009

ahojte maminky 🙂 tak dneska mi konecne prisla pozvanka na prvy scan na piatok tak sa tesim bo v nedelu mam narodky a do tych by som rada vedela co nas drobcek v brusku ze ci je OK predsa este tyzden do konca prveho trimestra.. ked sa bavite o tom veku tak ja budem mat peknych okruhlych 25 teraz ja som mala prve v cerstvych 22 kedze Nikolka slavi 3 tyzdne po mne, ludia dost pozeraju ze 25 a uz dve deticky ale ja som vzdy chcela mat viac deti, este mozno potom za par rokov dame jedno dve 😀 az sa budeme ciiiiitit 😝

ja padakujem do skolicky dneska tak drzte palce do 21ej mam co robit sa tam udrzat cerstva, to pridem domov a odpadnem do postele rovno 😔

wild.horses
14. okt 2009

jeej, to e celkom pekny darcek knarodeninkam- prvy scan. Vela statsia a zdravicka 🙂

mihouk
14. okt 2009

uankab, na ten priplatok k prispevku, mi svagrina hovorila ze to potvrdenie nepotrebujes, este som to nevybavovala osobne, stale cakame na Sk rodny list a na slovensku to dllllho trva

eviska83
14. okt 2009

uankab- to sa tyka len tych ktore rodili mimo EU- aspon tak mi bolo povedane 🙂
mihouk- na prispevky nepotrebujes svk rodny list- staci Ti velky Ang.rodny list.Na vybavenie prispevkou mas len pol roka 🙂

mihouk
14. okt 2009

eviska ja viem, ale taaaaak sa mi nechce behat, uz som tak sklamana z tohto statu ze az. urobila som chybu a uverila som jednemu chlapikovi, co slubil ze nam vybavi sk rodny list za 2tydne, ako nasmu znamemu a uz cakam 4tyzdne a stale mi hovori o tyzden. manzel sa musel vratit a ja som u nasich uvaznena v tomto pos...om state a najhorsie je ze neviem do kedy.....no depka jak fras

eviska83
14. okt 2009

mihouk- boooze to je mi luto 😒 😒 takych by som vrazdila 😠 😠 a to sa mu aj podarilo vybavit tomu znamemu za 2 tyzdne? 😲
ani sa ti nedivim ze chytas depku- my ked ideme domov tak sa velmi tesime na svk a po 2 tyzdnoch toho tam mame plne zuby a tesime sa spat 😵

mihouk
14. okt 2009

eviska, hlavne ma stve ten system, lebo ho ani do svojho pasu nemozem zapisat,lebo nema sk rodny list, ma iba uk a ten ma asi ine udaje ci co, lebo sk uradnici nevedia z neho precitat meno a datum narodenia, stale je to moje dieta, tak co. uz ani neviem co mam doma, podla uradov slovak este nie je, ale krajinu opustit nemoze, tym padom nemoze mat zdravotne poistenie a ja mu musim zaplatit ockovanie na ktore ma narok v oboch statoch zadarmo. ach ako by som kricala, tak skoro ma tu neuvida a s druhym babusom si radsej poziadame o uk obcianstvo, bude to jednoduchsie. keby nebol ten kanal, tak ho normalne prepasujem.....idem buvat, dobru nocku a dik ulavilo sa trosku...

eviska83
15. okt 2009

mihouk- no fakt- zdrv.poist. ma vobec nenapadlo 😲 to je fakt hrooooza. Teda ty mu vsetko platis ???Je to proste birokracia 😖 Nam najprv nechceli prveho syna zapisat do pasu (mali sme aj svk r.list aj potvrdenie o trv.pobyte) lebo vraj este potrebuju potvrdenie ze naozaj slovakom aj ostane...( chceli to z neakeho uradu z Kosic) no nezabila by si ich? 😠 😠 😠
A ty mas manzela z uk?

peppapig
15. okt 2009

domi123, nam dosel RL s apostilou za 4 dny od poslani, az jsem byla prekvapena. Jinak pisou do 3 tydnu.

hathor, jaj taky asi zacnes brzy barvit co 😀 Hele me zatim nesedivi ani nepadaji, ale jsem si vsimla ze zrzavim ☹ tak trosku od ofiny, bude ze me zrzka. Slova se mi nekdy nevybavi ani cesky ani anglicky 😅
No uz jsem se urazila haha, ne ne jen vtipkuju, M rozumi hindu ale nemluvi, mluvi po bangladessky, zni to vselijak, ale kdyz mluvi bangla hrozne rve 🤐 hlavne do telefonu. Na malou moc svou reci nemluvi, skoro vubec, pohodlnost 😠

newyorkgirl, at vyjde prvni scan a mimisko at je v poradku! taky mlada maminka. Ja myslim, ze kazda jsme ready na deti v jinem veku, tak at si kazdy rika co chce 😉 Ja jen jak sleduju deni v UK, hodne nesouhlasim, kdyz 'deti maji deti'.
Ty studujes nebo pracujes ve skolstvi?

Holky nechcete napsat jak se jmenujete, porad mam preklepy v tech prezdivkach 😉 Ja jsem Vendula, 27 (za 2 mesice se to zmeni 😉

wild.horses
15. okt 2009

mihouk... uf, to je blba situacia. zo sr mavame aj my podobne pocity, ale aj tak sa tam asi napokon vratime. Zostarnut tu, pri tejto urovni health system, tak asi mi vela stastnych rokov staroby neostava 😀

mihouk
15. okt 2009

eviska,manzel je slovak, ale musel sa vratit do prace. o tom ockovani som hovorlia s mojou byvalou detskou doktorkou a hovorila mi ze to nemusi byt presne v tych tyzdnoch, ale myslim ze sa tomu nevyhnem. dnes som volala na osobitnu matriku a vdaka tomu panovi (ani na meno mu neveim prist), tam maleho uz poznaju a maju tam na neho tazke srdce, takze mi ta pani povedala ze oni dodrzuju zakonne lehoty a 18.11. ho budem mat zapisaneho. taka som nahnevana a zufala zaroven, lebo keby mi on nesluboval ze to poposunie, tak mi tam nenarobi meno a mozno by to stihli aj do 6tyzdnov nie do 9, asi si daju sakra zalezat aby to bolo tych 9 co? a o tom potvrdeni mi ani nehovor, ved tam maju jasne napisane, rodny list, pas a obciansky rodica a kolok, tak nech ma nestvu. a potom vychovaj z neho hrdeho slovaka, ked ten stat uplne nenavidis.....

hathor1231
15. okt 2009

vendi, ved sa neurazaj 😀 aj si nieco pochytila? ja len tika tika 😀 fakt riadne ziapu do telefonov,a to aj poliaci...
chces mat s micinky slovnik? to by vedela 3jazyky beztoho,aby vobec studovala 😀
u nas to nebude ziadny rozdiel- slovencina od maminky a cestina od tatika,to je skoro to iste...
ako sa volal ten nater proti hrdze? nepamatate si tu reklamu 😀

tak sa pridam a odtajnim identitu aj ja (rodne cislo,cislo pasu,priezvisko atd netreba, ci? 😀 ) ja som nika, veronika a mam 21r.

newyorkgirl, niektore baby maju cez 30 a su ako mae decka 😝 takze na veku nezalezi 😉 sme mozno mlade,ja som otehotnela v 20tke, ale starame sa o seba,nevypytujeme peniaze od rodicov ako pubertiacky,tak co... niekto sa neosamostatni, cely zivot trodicom na krku (nehovorim o tich,co sa o rodicov staraju, ale o prizivovacoch co ani robotu nemaju)...
aspon budeme 'na stare kolena' bez starosti, a uz len cakat na vnucata 😀
ja tiez velmi nechapem co tu ti mladi stvaraju 🙄 viem si predstavit,ale asi je to len tym systemom,ze vedia,ze sa o nich postara aj stat aj rodicia 😝

inak,ako vam chodia oznacene peniaze na ucet za child benefit? je to cislo a CHB? nejak mi tam pribudli money a nevim odkial,nie zeby som nebola rada 😀

mala spi v bouncery,mami ide do sprchy

hathor1231
15. okt 2009

uzzz viem, hemeride 😀 vraj vydrzi roky 😉

newyorkgirl
15. okt 2009

ahojte kocandy 😉 ja som Lenka ako som spominala 25 od nedele 😀 ma napadlo ktore mate facebook by som si vas aj pridala ked mi poslete do IP meno cele..

pepapig vendula je krasne meno 😵 ja nepracujem v skolstve, studujem teraz prvy rocnik FdA Human Resources Management and Business, raz za tyzden si 6 hodin posedim v skole.... chodia so mnou sami poliaci, hoci v druhej skupine je aj par anglicanov u nas nie... tuna vacsinou ludia studuju, lebo dostanu za to od statu granty a samozrejme ja co idem studovat aby som z toho ako cosi mala, aspon bakalara master asi nie este neviem co bude dovtedy, tak mne napisali ze z obchodnej akademie predsa musim uz mat titul a nemam narok ani na financie na skolne hajzlici tak som sa odvolala a uvidim teraz no...

jaj babulky dnes som happpy dosli nam 2 ponuky na 3 bedroom domy od councilu podla lokality celkom slusne len neviem ako budu vyzerat tak pojdeme dnes okuknut, boze tak rada by som sa tiez prestahovala do vianoc nech to mame z krku, teraz byvame 4ia vlastne s nasou malou 5ti v 3 bedroome a malo miestaaaaa, tak dufam ze sa nam to vyrysuje nejako a budeme sami a hlavne v comsi schopnom, hoci o council domoch som pocula vselico vraj niektori dostali aj pekne domceky....

hathor ked spominas ten bouncer tak ja pomaly zacinam zhanat veci na ebayi a kupila som bouncer rainforest od fisherprice, zacali ho vyrabat ked nasa mala uz pol roka a strasne sa mi pacil lebo ma rozne funkcie, tak teraz do neho uz Nikolka dava babiku a stale si pusta pesnicky a potom ze je to len pre babenka ze jo 😀 dalsia na rade je playgym tiez rainforest, som nejako zatazena na tu kolekciu 😀 😀 😀 horsie to bude s kocikom potom...

kocky neviete poradit nejaky kocik co ma bud prehoditelnu rukovat alebo otocnu sportovu verziu v smere aj protismere jazdy? najlepsie s polohovatelnou ruckou lebo nasa mala bude isto chciet vozit, nasla som v rakusku jeden kocik a dokonca stoji iba nejakych 150 eur sportak a dorucuju do celej europy za 9eur plus este autosedacka a taska do neho no ale zatial ho mam na zozname teda... otocny chcem isto kvoli vetru u nas v meste strasne fuka a vzdy mojej malej do tvaricky neznasam to... 😖

dneska som sa nejako vykecala tusim, idem robit zemiakove plackyyyy nech ma nas tatinko ked pride z prace, dnes zaspal rano tak dufam ze z toho nemal nejaky pruser 😅

hathor1231
15. okt 2009

hiii leni, tak ja som kupila v argose travel system od jeepu. som spokojna,len moja mala uz vytrca nohy z autosedacky 😕 a to ma len 3mesiace!!! daju sa kupit klasika babuskovske autosedacky aj vacsie,pre babatka,co nesedia?
s bouncerom sme mali dlho problem a na navsteve u znamej som to pochopila 😀 mala tam nechcela byt,lebo jej bol nepohodlny sklon v akom sedela. u znamej bola v bouncery,co bol ohnuty od jej syna,takze viac lezala ako sedela. to iste sme urobili s nasim a mala s radostou pospinka aj dve hodky!!! no co,babuska 😀 ucime sa kazdy den 😀 akurat ju musim hupat nohou lebo ak ho pustim,tak sa jej to zda malo 'hupkave' 😀 a na hracky,co su tam zavesene niekedy pozrie,ale inak ma na haku aj hudbu,aj hracky... takze tak 😀 hlavne,ze da nachvilu pokoj...
ale ma rada taky 'kolotoc' v postielke. mala lezka a nad nou sa jej v tom dazdniku prehravaju obrazky,su tam aj zvieratka,co sa tocia a zvuk srdiecka. to ju zabavi vzdy najviac a hlavne pri zvuku srdiecka zaspinka 😵 tiez je to od fisherprice ale fakt super...

uz by nieco spapkala,tak ideme papenkat 😀

tak nech si vyberiete nejaky pekny domcek 😉
ja som skolu nechala, v cechach som studovala animatorku. ale nedalo sa to zvladat s dochadzanim do ciech a malou dokopy 😔 skoda, bavilo ma to. tu si tiez nieco chcem najst... ako sa to da?

newyorkgirl
15. okt 2009

hathor uz som si ta pridala na FB 😉

no autosedacky su aj klasika vacsie od 0 do 18kg az ale tak tie nenakliknes na kocik... ja chcem isto kocik co bude mat vanicku alebo aspon tu prenosnu tasku nech babulko spinka na rovnom... pozerala som britax taku trojkolku neviem ako sa vola ale ten sportak sa mi zdal pre dieta tak do roka a potom co? tak uvidim no... my mame teraz LUNU mamas papas a ta je super ale neda sa otocit a mat tam babo male a nevidiet na neho to mi pride take blbe hoci do toho mam aj carrycot moc dlho to pouzitelne isto nebude je to pidi... sak mam caaas este 😀 cosi poriesime... ale chcela by som v zime lebo sa mi zdaju ceny nizsie ako na jar a v lete... rozmyslala som aj nad bumbleride flyer z USA ten splna moje poziadavky ale neni hlbokac a neviem ci robia tasku do neho... dost moje ody na kociky 😀 😀 😀

co sa skoly tyka tak ja tu mam kamosku a ta chodila na college predo mnou, ale normalne sme boli proste na dni otvorenych dveri mas kopu brozurok letakov, pokecas s profakmi, aj nete si najdes dost info zalezi kde mas college ja to mam 5 minut autom takze fakt blizko a je to ulievaren... zatial je to lahke neni su ziadne testy skusky ako u nas robis referaty a dokonca niektore predmety nam budu hodnotit iba na zaklade SKUPINOVEJ PREZENTACIE co je fakt smiesne 😅 si studovala animatorku a tu by si co chcela studovat? ja som sla do toho hlavne kvoli tomu ze je to len jeden den v tyzdni a to je FULL TIME, su kurzy co su dva dni, tri dni alebo potom part time ides na 3 hodky raz do tyzdna vacsinou od 18h do 21h, ale studujes dvakrat taku dobu no... chcela by som este nieco s detickami ale zatial som sa nedostala k adekvatnemu info... je strasne vela levelov a kurzov s childcare alebo early years... a hlavne chcu aby som aj pracovala v skolke co v mojom stave teraz asi eeee kedze babusko v brusku, uvidime....

eviska83
15. okt 2009

ahojte
tak tu sa prezradza identita????
Tak aj ja: Ako vam uz vsetkym asi doslo som Eva a som asi najstarsia 😠 😠 😠 (32),ale sediny este nemam 😀 😀
mihouk- neviem ako je to s uk obcianstvom teraz ale kedysi si si o to mohla poziadat az 3 roky po nar.dietata- 😒 😒 Aj my mame svoj nazor na svk ale tiez sa tam raz planujeme vratit -mozno na stare kolena 🙂

kvietocek7
15. okt 2009

mihouk -no tak ako to tu citam to veru nic moc byt v takej situacii 😠 to sa asi hocikomu nepodari v takom expresnom case vybavit RL na Slovakii. Nam sa to sice podarilo pri prvom -bolo to v rukach mamky- ale teraz som to uz neriskovala aj koli tym ockovaniam.Uz mame prve za sebou.Teraz dalsie o 4tyzdne.
my sme ziadali o RL cez ambasadu a ked som min tyzden volala (do Blavy) tak mi povedala ze ho tiez dostaneme 10tt od dorucenia k nim to vraj bolo 11.sept..No a nam to tiez vychadza na 20.novembra.
Good luck nech vam to rychlo preleti alebo mate fakt fasa stastie,ze to ten dobrodinec nakoniec vybavi.
chcela som sa ta este spytat ci pouzivate v tomto case cumlik, lebo nam teda aspon zatial robi zazraky 😀 klokp-klop....

eviska tak zdravi ta kvietocek 😎 lebo mame rovnake mena a neboj s rokmi nie si najstarsia o 2rocky som vpred 😀 a dokonca je mile ze i nase deticky maju rovnake mena 🙂

vie niekto ako je to tu s vybavovanim british passportu ked su rodicia slovaci, mate nejake infosky?co vsetko treba a ci sa to vobec da

peppapig
15. okt 2009

mihouk, je to neprijemne, taky drzim pesti at se to da vse rychle do poradku a mozna ze se ten clovek, ktery mel pomoci vzpamatuje a snad veci trosku urychli.

Ano ano, odkryvame identitu devcata 😀 Cisla nejsou potrebna jen jmena 😝

Nika, moc jsem teda z bangla reci nepochytila, mozna par slov, ale vyznam mnohych mi unikl. Tak pozoruju, ze M anglictinu zvlada na jednicku, cestina nic moc, ale nepsime se kazdym dnem, coz jsem moc rada. Dneska na me vybafla: 'Mami, where is moje papucaky'. Papucaky=papucky, slippers 😉 A trebas jednou zvladne i daddyho jazyk, kdo vi. Hele studovat bude pravo (mozna no, pokud rekne, ze nebude, tak co my uz s tim 😎 ). Jsem netusila, ze tvuj muz je Cech, tak me z fotecek prisel jak Anglan a vida cech. Aspon se mala v tech jazycich rychleji zorientuje ne.
Jeste otazka, co je nater proti hrdze? Me to nedochazi sorry!

Lenka, diky za pochvalu jmena. Chvilku jsem uvazovala, ze by mala byla taky Vendulka, ale rozmyslela jsem si to, preci jen tady v UK to kazdy vyslovi jinak. Ja si zatim delam part time college Accountancy (tim, ze je to jen jednou tydne, je to na 3 roky), az M bude ve skole, chtela bych pri praci zacit studovat na degree, ale asi dalkove, jeste nevim. Skoda, ze ti to nefinancuji, je to dost penez. No drzim pesti at zmeni nazor! A good luck pri vyberu domu, snad se vam postesti. My ted hledame novy podnajem, je nam vic jak tesno (M je stale s nama v loznici), vcera jsem byla kuknout byt a byl super, tak se ted rozhodujeme, zda se stehovat nebo az po vanocich, ja jsem hrozne nerozhodna, hruza.

Zdravim i maminky jmene Eva, holky vy jste se strefily i se jmenama deti, to je nahoda 🙂

V minulosti pry automaticky kazde narozene dite v UK dostalo britske obcanstvi, casy i system se zmenily s prichodem emigrantu. Nemam poneti jak to je ted, ale od zname jsem slysela, ze tady ditko musi par let zit, co je par let netusim.

Holky, kdyz uz tady tak nepekne mluvite o Slovensku, priznavam se, ze v CR to neni o moc lepsi, vzdy se namichnu uz na letisti 😅 Ale i tak se tam pokazde tesim na NAVSTEVU 😀

mihouk
15. okt 2009

eviska, s tym obcianstvom, nic take som nenasla, iba to ze tam musis byt 5 rokov. som tam volala ked sa maly narodil ci nemoze mat uk pas a oni maju na posudenie ziadosti 4 mesiace a 460,- libier. my sa asi tiez vratime na stare kolena aj ked ja by som radsej niekde na juh, ved reuma z toho anglickeho pocasia na to treba slniecko....

kvietocek, cislo na toho pana sme mali od kamosa a im to vybavil za 2tyzdne ale asi tak 1,5 roka dozadu, keby povedal ze tam uz nikoho nema, tak pohoda, ale takto ma tahat za nos... keby som to vedela, ale aj tak by sme prisli, lebo manzelova mamina bola dlhsie v nemocnici a na maleho sa hrozne tesila, to sme jej nemohli urobit, lebo nemoze lietat a tak skoro za nami nepride. co uz, musime uz len vydrzat, dnes pride manzel aspon na dva dni, tak sa tesiiime. a este jedna pozitivna vec co tu je, vecernicek je bambulka, tak maly musel pozerat...
co sa tyka cumlika, tak ho pouzivame asi 1,5mesiaca, lebo ked mal tie koliky, tak by len sal a sal, ale plakal ked som mu dala cicik, tak som to skusila s prstom a cuckal 20min a ukludnil sa, takze sme nabehli v noci do tesca a cuckame gumu ako tomu hovorime. este je dobry ked je velmi nekludny pri kojeni, dam mu cumlik, on sa ukludni a pokracujeme v kojeni a aj ked mi hrozne strieka mlieko, tak mu ho dam ako nahradu kym sa prud zmierni. zo zaciatku som nebola velmi cumlikom nadsena, ale on sam si ho vyziadal, tak dufam ze ho nebude problem mu ho zobrat ked bude cas.

mihouk
15. okt 2009

Vendul, dakujem

Inak ked sa tak predstavujeme, tak ja som Iva a mam skoro 28, ale ak sa neurazite, budem vas asi oslovovat nickom, lebo uz teraz sa mi tie mena pletu, ale posnazim sa....

eviska83
15. okt 2009

dievcence ak sa nenahnevate tak ja asi tiez budem pouzivat nicky 😉
mihouk- no ja som ohladom toho obc. zistovala nieco ale pred 3.5rokom - ty si mozes poziadat po 5 rokoch a dieta po 3 ,ale musi zit v uk -nielen sa narodit,ale zacula som ze planovali neake zmeny ale ake to fakt netusim.
a inak odkial zo svk si?
no to sme sa fakt trafili s tymi menami- inak sranda je ze moje deti maju tiez 2 mena a to Andrej Stefan,Adam Anton a Eva Katarina 😉
peppapig- ani mne to s tou hrdzou neklaplo 😒
hathor- ano CHB je child benefit

wild.horses
15. okt 2009

🙂 uz som si yslela ze somtu najstarsia korytnacka 😀 😉

eviska83
15. okt 2009

a ty neprezradis svoju identitu?????????????? 😵 😵

mihouk
15. okt 2009

eviska, som z BA, dufam ze nevadi, lebo ludia nemaju radi blavakov (blavaci preto, lebo tych pravych starych bratislavcanov je hrozne malo, co je velka skoda), ale ako polahcujucu okolnost pridavam, ze ani ja ich velmi nemusim, tolko arogantnych ignorantov na meter stvorcovy som uz dlho nevidela. vsetci sa na nieco hraju a stale sa ponahlaju niekam a o soferovani tu ani nehovorim. nulova sanca ze tu bude Maxim vyrastat.
to o tom obcianstve si budem zistovat hned ako sa odtialto dostanem. a ty odkial???

baby aj vy mate taky pocit, ze ste z mesiaca ked pridete domov?????

newyorkgirl
15. okt 2009

tak babule domy hruuuuza fakt desneeee, tak som vecer otvorila realitky a tam naaaaadherneeee ale tie sumy

vendul, ja by som sa prestahovala aj hned keby je do coho.... ked my z jedneho prijmu... ani tax credity nic... no uvidime keby mi aspon v skole dali tie financie....

peppapig
15. okt 2009

Holky, to je v pohode jmena ci nick, ja jsem jen zvedava zenska 😉 😝

wild... 😀

Lenka, tak to je mi lito, ze domy nevysly ☹ ja porad premyslim nad tim bytem, zitra to jdu znova omrknout a pak se rozhodneme...je to dost penez, tak chci mit jistotu, ze to vse splnuje (ja jsem narocna, jeste kdybych si mohla omrknout sousedy lol, nesnasim hlucne lidi 😅 ). Muzik taky porad zminuje, ze prinese forms na podani zadosti na council house, meli bychom narok, ale ja mam uplne hruzu co by nam nabidli, Southampton ma dost council estates, ale takove dost hrozne, no nevim. Snad vam neco vyjde priste!!

Jdu se nalozit do vany a kuknout Ordinaci (slovenskou 🙂 )

domi123
16. okt 2009

fiha tu sa uz neda utajit??????
tak ja som Dominika - Domi (24) vychod slovenska.

nestiham citat ale co som kukla tak ani ma nestraste ze na slovensku to tak dlho trva.
ja som poslala child benefit tento tyzden tak cakam kedy sa vrati rodny list aby som mohla riesti apostil a tak SVK rodny list,som zvedava ci vo february pojdeme domov,skor nie ako ano!
baby svinstvo je aj tu aj doma.
najnovsie mam problemy vo firme hned prvu matersku nezaplatili ze ZABUDLI - ha ha ha
a co je este horsie nasu satru firmu odkupila ina ktora nas prebera od pondelka mam hlupe tusenie ze svoje penize uz neuvidim!!!!ked treba platit tak nedaj boze aj ked my mame nieco platit tak hned.neviem ako vyplatime bill a ubytko!na to oni asi nemyslia.
a si predstavte vcera sme volal na tax credit viete kolko mi uznali? 21libier na tyzden to su ake peniaze???uplne som hotova,vyplakala som sa ale to nic neriesi.
ked uz sme pri tom baby ked prejde tych 39t co ma platit firma potom do 52 bude platit stat?ci nikto?

mam na vas prosbu - maly mi nechce sat z prsa,vzdy sa odtahuje a place ked ho tlacim,mlieko vypije ale iba z flasky.vsak nerobim dobre???

vendi aj ty kukas ordinacku ja som nou posadnuta!

este jedna vec nieje tu nablizsku nejak mamina CANADA WATER co by chcela chodit snami von???

gaby0205
16. okt 2009

Caute babule, no tak a vy ordinaciu? a to kde? ako? ja ani neviem ze sa sk programy daju pozerat 😀

domi tak to s tou materskou aj mna mi nastvalo, to nechapem ako ti moze zabudbut zaplatit! no hruza! a to preco ti uznali tak maly tax credit? ake udaje potrebovali u teba? skus si povybavovat aj nejake benefits na sk mozno sa podary 😉

babulky prosim napiste mi kolko ste popriberali ked ste boli tehu, lebo ja priberam strasne rychlo a tak sa trocha bojim vahy 😒 budem nestastna ak priberiem vela, stale bojujem s vahou ...

no domi canary water tak to je dost daleko, ja som v centre medzi hammersith a high street Kensington (west kensigton) ...a ved tam je dost mamiciek pri tebe z SK.

wild.horses
16. okt 2009

my kukame ordinaciu teraz, vcera sme uz nemali energiu, maly vyvadzal.

ak som kedysi kritizovali health system v UK, tak uz radsej nebudem pustat ani slovo o ich pravnom systeme, Byvaly zamestnavatel nam dlzi 10 000 libier, sud sme vyhrali, ale kedze firma zrazu uz nie je, akosi nam to nema kto zaplatit. nepytajte sa, co sme jedli na vianoce. 😅
trba si jednoducho davat bacha ci uz tu alebo doma, zliludia su vsade a vsetkym v podstate aj tak ide len o peniaze.
no, s nasou ambulanciou sa to uz hybe, snad do mesiaca budem s malym chodi po home visits 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre