Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

rimmel
8. nov 2009

slovakia tak sup sup vsetko pripravit a pomaly mozes ist do nemocnice 😉 ja ked som zacala rodit vobec som nemala silne krce alebo co..ako silne ale nic hrozne a pravidelne..takze hned ako mas krce, bolesti pravidelne, znamena to ze su to kontrakcie

newyorkgirl
8. nov 2009

babule ma napadlo ak niektora zhanate taky kratsi kabat rano som bola na ASDA www.george.com a maju kabaty z 15 na 7.50 rano mali este vsetky velkosti, aj ja som ho kupovala ale este za 15 nech skryjem bruseno, vtedy sa baby o ne trhali v obchode ako o teple rozky 😀

rimmel
8. nov 2009

v asde by som oblecko nekupovala..vyzera to hrozne prepac newyorkgirl ☹ 😅

eviska83
8. nov 2009

No ja neviem ,ale ja mam asdu celkom rada 🙂 mne zn.George velmi vyhovuje - hlavne detske oblecko 😉
Slovakia - ako?
Lenka- vsetko naj Nicolke 😉 😉

slovakia13
8. nov 2009

tak dala som horuci kupel a krce prestali ,ale brusko tvrdne....prehana ma asi z antibiotik-opat zapal moc .mechura 😝
ale konecne citim ,ze telo sa propravuje 🙂

asdu mam aj ja rada 🙂 hlavne detske veci 😉

rimmel
8. nov 2009

ja mam tiez asdu rada ale iba na potraviny..tie tam nakupujem pravidelne ale okrem masa a chleba 🙂 oblecko vobec a pre deti maju krasne v next hoci mala som podostavane nejake z asdy, ktore sme aj samozrejme vyuzili ..babo tak rychlo rastie ze sa fakt neoplati kupovat drahe veci ci nieco speci...ale teraz ako je krpec vacsi tak si dakedy doprajem a HLAVNE v next co maju veci su velmi pohodlne a makkucke..niektore z asdy boli take tvrdsie ak viete co mam na mysli 😉

adoracion
8. nov 2009

najkrajsie veci pre deticky su z matalanu si myslim, hm maso do asdy vyraba tovaren v ktorej pracujem takze je to praca aj mojich ruk preco ti nevyhovuje??
slovakia myslim na teba ze kedy to uz bude aj ja nikolke vsetko naj torta sa podarila?

rimmel
8. nov 2009

adoracion lebo mi nevyhovuje jeho kvalita ci cerstvost.. kupujem masko iba v masiarstve...napr si zober ked kupis aj to naj.mlete maso v asde a potom skus kupit u masiara , uvidis ten rozdiel.....😉
a to kuracie masko dakedy taku cudnu farbu ma, naliate to je vodou aby to bolo tahsie a viac sa predalo....atd atd by sme tu sedeli do rana nad touto debatou..hadam je kazdemu jasne ze u masiara je masko kvalitnejsie. 😵

peppapig
8. nov 2009

Dobry vecer damy, tak jsem shledla Xfactor a tyden od tydne to prestavam chapat, co to ta porota slozena z volu stale resi, grrrrr 😖

slovakia, co pises zni, ze budes brzy maminkou, drzim ti palce, at je vse v poradky, ikdyz jde mozna o poslicky 🙂

Nikolce prejeme Happy Birthday ♥

My jsme se dneska byli podivat k pamatniku a pripomenout si Rememberance Day. Pak na grocery shopping...nevim, zda si jeste nektera vzpominate, jak jsme rozebiraly, kde nakupovat jidlo a jak usetrit atd. Musim rict, ze se mi docela dari utracet mene nez driv, hlavne diky tomu, ze pisu poradny shopping list a planuju menu na tyden ci dva tydny. Takze diky urcite jsem vyuzila nektere z vasich rad 🙂

A kdyz uz jsme u supermarketu, ja myslim, ze kazda z nas ma oblibene misto, kde nakupuje. U me je proste vitez Sainsbury's (mam rada jejich vyrobky at uz jde o organic, basis nebo taste the difference, a hlavne zeleninu/ovoce, pekarnu), naopak Tesco nesnasim a Asda je ok, ale z me zkusenosti se mi hrozne rychle kazi jejich ovoce a zelenina a nenasla jsem v Asde chleba, ktery by nam chutnal, ale milujeme jednu horcici s krenem ( nikde jinde jsem ji nevidela) 🙂

adoracion, me uz tolik maminek reklo to stejne jako ty, ze v matalan ma uzasne obleceni pro deticky, ale u nas maji tak malinkou selection, nejakych par stojanu a to je vsechno, docela me to prekvapilo. Kdyz byla M mensi ulovila jsem par peknych kousku v primarku a za babku. Ja kdyz vlezu do obchodu s detskym, tak jsem jak v raji a muzik me jen tahne ven 😅

peppapig
8. nov 2009

hele sorry, ze ja se vzdycky tak rozepisu

peppapig
8. nov 2009

A vubec, kde nakupujete obleceni pro miminka/batolata/pred skolata 😉 ?
Ja si pamatuju, kdyz jsem byla tehulka, byla jsem prvni tehulka v parte, o koniku jsme nemela ani poneti, anglicke shops meli pro miminka pouze sleepsuits a riflicky, tak jsem nakupovala skoro celou vybavicku od newborn do cca 3 mesicu doma v CR, poradne dupacky a krasne bodycka.

newyorkgirl
8. nov 2009

ahojte 🙂 dakujeme za gratulacie, vlozim aj fotecky zajtra 😉
ja mam rada George, uz som tam kupila par veci aj babu aj Nikolke, mne sa paci cenovo, aj material a dizajn oblecka detskeho v Asde, tam nakupujem najviac asi, hoci ako pise rimmel teraz nakupujem dost aj ja v NEXTe, ale Nika je vacsia, uz sa tak nezaspi a nerastie tolko, niektore veci su tam ale pekne predrazene 😒
potraviny sa pridavam k Vendulke, ja tiez jednoznacne Sainsburys, Asdu potraviny vobec nemusim neviem preco, teraz sme boli v Morrisone a tam sa mi zas pacilo ovocie zelenina vyber, boli sme tam pri tom omrknut byvanicko tak uvidime hadam tento tyzden co z toho bude 🙂
idem ja pozerat Bez Servitky v archive z piatka 😀

kvietocek7
8. nov 2009

new tak 🙂 HAPPY BIRTHDAY NIKOLKE 🙂 vsetko dobre do dalsieho rociku.

my prevezmeme stafetu na pondelok budeme mat dva rocky - ani tomu nemozem uverit, ved akoby sa predvcerom narodila 🙂

mirka007
8. nov 2009

Pracujem tu dokopy 4 roky....Z toho teraz pracujem rok a pol v kuse na jednom mieste.
Manzel je Slovak...takze vlastne do kolkeho mesiaca tehotenstva by som mala pracovat aby som dostavala potom maternity pay?
Neviem ani sama ci chcem rodit tu alebo na slovensku.Tam mam skveleho gynekologa.
A kedy si musim poziadat o maternity pay?
ak viete nieco viac bola by som vam velmi vdacna keby ste mi napisali aj cez IP.
dakujem zatial 🙂

rimmel
9. nov 2009

mirka tu na tejto stranke najdes vsetko co potrebujes vediet 😉

http://www.direct.gov.uk/en/Parents/Moneyandwor...

rimmel
9. nov 2009

newyorkgirl..bez servitky :D ja somto kukala minule po prvykrat a sak oni total opakuju po come dine with me! :D ale uplne vsetko aj tie komentare....ale dobre to je vzdy ma to sokuje a rozosmeje 😀

ps.next sa mi praveze predrazeny nezda..veci maju lacne podla mna. 😵

peppapig ja nakupujem oblecko pre maleho na next, jojomamabebe, vertbaudet, mothercare ale najcastejsie to next.

rimmel
9. nov 2009

ps.chleba jednoznacne kupujem v polskych obchodoch ako i horcicu a drozdie a ine :D

slovakia13
9. nov 2009

ahoj
my stale 2v1,ale citim sa cudne,tak uvidim

mirka
ak tu pracujes 4 roky je uplne jedno kde budes rodit,maternity pay budes mat ,pracovat by si mala do 29tt aspon u nas.tiez som zvazovala porod na sk.....

ja nakupujem cez net v tescu,alebo asde-nemam auto a som sama,tak net mi to ulahcuje 😉
zeleninu a ovocie v meste,je pravda ,ze zo supermarketov sa skor kazi....
oblecko na malu hlavne mothercare,vela mam z next a asdy

byby idem na council vybavovat housing benefit,doteraz som nepoberala ziadne benefity ,tak drzte palce az mi priznaju 😒

Xfactor kukam a strasne ma irituju tie dvojicky 😠 😝

gaby0205
9. nov 2009

Caute holky, vasim anjelikom happy birthday 😉

ako sa mi mate? SLovakia ako sa mas? kde si nam? o snad uz nie v nemocke 😉
Pekny den babule, mne rastu krcove zily uz vidim jednu velku modru 😒 neviete poradit ako tomu prevent?

slovakia13
9. nov 2009

gaby
stale doma.....
o krcovych mi nieco hovor 😠 ,ja ich budem riesit na sk ,ked som hovorila gp tak srandistka ukazala jej ,ze pozri ja mam vacsie 😀 😝 😠

mircek
9. nov 2009

Ahojte maminky a buduce maminky!!!
Prihlasujem sa po 3 mesiacoch,malinkemu Lukaskovi venujem vsetok cas a nadherne si to vychutnavam...
Musim sa vopred ospravedlnit,ze opet pisem az teraz a aj to ked potrebujem radu...no ale tak uz to asi tu chodi 🙂
Chceli by sme sa s muzom a babatkom prestahovat do toho ich(neviem presny nazov) socialneho bytu,co poskytuju pre mlade rodiny s dietatkom.Neviete niektora o tom daco? Kde si o to poziadat.. Ako dlho trva vybavit taky byt..Ake su tam najmi..Ci je niejaka podmienka,ktoru treba splnat..Prosim,ak daco viete,budem rada ak napisete..

slovakia13 uz sa ti to blizi,som rada,ze si prekonala dost tazke casi,urcite aj s pomocou takych ako je pepapig,
newyorkgirl,kvietocek a ine..Drzim ti palce!!!!!! 😀

rimmel
9. nov 2009

BABY a preco sa vsetky stahujete do coucil? ved vam vlada s najmom pomoze ak nemate dost penazi...myslim tym working family tax credit a podobne.. ?

newyorkgirl
9. nov 2009

mircek posielam ti IPcku

rimmel aj ja chodim do polskych nakupovat potraviny mnaaaaam 😀 tak NEXT ma niektore veci lacne to vravim aj ja, teraz som Nikolke kupila 2 mikiny za 14libier co je dobra cena ale overal na babo za 18 ci kolko stal a inde ho najdes za 8-10libier 😖 , Nika ma skoro celu kolekciu zimnu NEXT teraz hlavne tie upsy daisy veci 😀

rimmel
9. nov 2009

no teda overal za 18 je sila..ja som mu kupila prilezitostny na vianoce rumper za 7 a je kraasny (next) 🙂

newyorkgirl
9. nov 2009

rimmel prepac zimny som myslela to som zle napisala 😅 taky ten zimny teply overal, Ethel Austin babule nemate? ja nakupujem aj tam 🙂

newyorkgirl
9. nov 2009

idem ja fotky zmensovat z oslavy zo vcera 😀

rimmel
9. nov 2009

ethel nepoznam hned idem kuknut :D

newyorkgirl
9. nov 2009

tak pridala som fotecky z oslavy do Nikolka albumiku, ona ma tusim dva sice 😀 a aj tehu fotku mojho bruska do dalsieho albumu 🙂

rimmel
9. nov 2009

jee ake brusko! aj ja chcem! ☹ 😀 nikolka je krasavica 🙂 aj ja som sa rozhodla spravit si album ale iba taky maly.. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre