Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slovakia13
9. dec 2009

este stale kukam na nete tie satky a je ich naozaj vela 🙂
pep
este stale v CR?

gaby0205
9. dec 2009

dobre ranko babule,
slovakia tak uz lepsie s malou ?
loki kde si? este 2v1 ?

baby mna zase zacina boliet brusko -abdominal pain..a to som v 27 idem na 28 tt. niekedy ani chodit neviem 😒 ozi v sobotu sme robili nakupy a mame pokupene ( moses basket, kocik, car seat, sterilizer, electric breast pump) taaak sa z toho vytesujem 😀 zajtra ma dojst ku mne z Bratislavy moja naj kamoska z detstva aj s jej 3 mes syncekom, tak sa moooooccc tesim 🙂

kvietocek7
9. dec 2009

ahoj slovakia-no to teda uz som mala napisane a net sa odpojiiil 😠 no este ze vonku vychadza slniecko 🙂 🙂
ano presne ako hovoris kto ma nervy omotavat sa do satky?! to je to co ma odradzalo a ked som natrafila na tuto satku uz som nerozmyslala
pozri si web a uvidis ze je fakt easy oproti tym co sa omotavaju

https://www.youtube.com/watch?v=t-0eCD0zEp4
catherine2505
9. dec 2009

caute baby,neviete nahodou niektora ak ste vybavovali matersku na Slovensku a rodili v Anglicku,ci je povinne 1rok pred ziadostou o matersky prispevok platit si zdravotne poistenie aj na Slovensku?Pocula som nejaku takuto famu a som z toho trosku zmetena pretoze ked som to chceckovala cez net nic take sa tam nespominalo,dik za info

newyorkgirl
9. dec 2009

slovakia mrkni ak chces aj infantino sling rider, ten si idem kupovat ja, do toho babatko iba vlozis a das na plece, ziadne motanice 😀 ale nevyuzije to clovek dlho, potom odkupim 😀

newyorkgirl
9. dec 2009

co sa tyka toho close co dala kvietocek, tak som citala dost reviews ze je tam dost tej latky ze to je take dlha motanica neprakticka, ale to iba par ludi pisalo, no a mne sa to zda teple na leto lebo to vyzera take fleecove,aby sa mi v tom babo nepotilo, preto volim iny carrier, ja to planujem nosit doma vonku vsade, nemusim stale kocik trepat aspon 🙂

dadulka2000
9. dec 2009

riesite satky?
kazdy na to iny nazor,... ja by som zo seba indiansku mamicku nerobila,..... jednoducho sa to ku mne nehodi a nechcem si pliect na seba bic aby bolo dieta na mne max zavisle,.... tzv "krkavcia" matka som 😀
mam ten Tommy nosic,.... keby tak ist na chvilku vonku,... ale inak sup do kocika 😀

juj aka som hladna,.... zase nieco spapkat treba,.... 🙂

loki01
9. dec 2009

cau zenske, tak ja porad jeste 2in1, sem tam poslicci, ale vzdycky je zaspim a nic se nedeje:( Tak to rodicove asi nestihnou ☹ v pondeli leti domu

wild.horses
9. dec 2009

k tym satkam... nosice u nas 0 bodov, satku mam maya wrap. dost som maturovala, ked bol uplne mini ako ho tam narvat, ale dalo sa, trebalo cvik. Teraz tam sedi ako kengurka a ja uz do obchodov ani nenosim kocik. Supnem ho do satky a ide sa, ma dobry rozhlad, tak je ticho ako pena. 😉
pekne satkovanie 🙂

dadulka2000
9. dec 2009

loki, chudatko,... tak este stale nic? furt ako kinderko. ved sa to moze rozbehnut z minuty na minutu a vasi to este stihnu,.... 😉

loki01
9. dec 2009

dadulka2000: dekuju za projevenou ucast 🙂 snad jo, uz mam fakt depky...ty uz to taky nemas daleko koukam🙂

saza007
9. dec 2009

gaby no vy ste teda sikovni, ze ste toho stihli uz tolko pokupit! 😀 Nam prisiel kocik den pred porod, este som ho musela zmontovat dokopy 😅
Bola si s tou Mirkou? Ako sa ma? A kedy ma vlastne termin?

slovakia13
10. dec 2009

loki
ako? podaj info....

my sme opat pribrali ,mala uz ani nema bradu ,taka je tlstucka 😝 ,ale co ked stale pyta ciciky 😕 a ked nahodov nestihnem dat ako chce-naramny rev!!!!
pribrali sme uz 1038g za necele 3tyzdne.....aj dost ,HV povedala ,ze z materskeho mlieka je to ok,ale aj tak si robim starosti aby mala nebola gulka

slovakia13
10. dec 2009

sorry, nahodou 😉

mihouk
10. dec 2009

Slovakia, z gulky si nic nerob, moja mama vzdy hovori ze krasne a chude dieta este nevidela.... Nas maly priberal co tyzden to 0.5kg a spomalilo sa to az okolo 15 tyzdna, takze vesele priberanie prajeme....

uankab
10. dec 2009

loki, drzim palce aby sa to rozbehlo co najskor... viem cim prechadzas, my sme cakali 11 dni 😅 ... psychicky sme sa uz nastavili tak, ze ideme na vyvolavanie 12 den a ked mi praskla plodova voda, tak sme nechapali co sa deje 😀
slovakia, neboj, gulka nebude 😉 ... Magdalenka tiez priberala cellkom dost zo zaciatku, asi do nejakeho 8-10 tyzdna, potom sa to ustalilo a priberame asi 100 g tyzdenne... vcera sme ju doma vazili a mame okolo 5,9kg, zosunuli sme sa o ciarocku nizsie podla toho grafu.. v pondelok ideme na vazenie, tak uvidime co nam povedia...
a zajtra ma dalsie ockovanie, chudatko 😝

newyorkgirl
11. dec 2009

ahojte babule ja moc nestiham, Nikolka uz 3 dni vracia, skoncili sme na pohotovosti a doktor mi povedal ze jej mam dat COCA COLU a poslal nas domov... tak som zurila ako cert... este na mna cumel ked som mu povedala ze ona ma 3 roky a kolu v zivote nepila a samozrejme 4x denne paracetamol mame davat, na zvracanie... ludia moji 🤐

mihouk
11. dec 2009

Newyorkgirl, ak jej nechces dat kolu, tak mensie zlo je vyprchana limonada, zevraj to pomaha na zaludok. Ja som to skusila ked som mala crevnu virozu a bolo to v pohode a to iste radil doktor aj kamoskinmu malehu. Myslim ze limonada je lepsia ako kola, no aj tak anglicke liecebne metody....????

hathor1231
12. dec 2009

NYG, paracetamol na zvracanie 😲 to jej ako ma pomoct,ked ho tak ci tak vygrcne 😕 no co,anglieee 😝
ma aj teplotu? nechyta chripku? ja nevim,asi skus radsej cierny cajik 😕 drzim palce,nech to prejde...

uankab,neboj, potom uz bude mat do rocika pokoj 😉 ja som tiez lutovala to moje chuda,ved tolko injekcii naraz je nenormalne... 😝
s tym priberanim, aj my sme priberali vyse kila mesacne a teraz sme spadli,ono sa to ustali. tak jej pekne davaj papkat,ziadna dieta 😀

hathor1231
12. dec 2009

pridala som foto 😵

peppapig
12. dec 2009

Caute maminky,

hathor ta Disney fotka je uzasna loooool a zbytecek uz jsem kukla na FB, mala je uzasna a zadne miminko 🙂 Uz papkate first solids?

Loki posilame hodne labour wibes, at uz jste 3 v dome a babicka at se docka vnoucete!!

Anglicti gp sarlatani 😅 tak ja jim rikam. Ja jsem taky vzdy hrozne vystrasena, kdyz je mala nemocna, ale pak jak nad tim premyslim, tak si rikam, ze stejne nic jineho gp udelat nemohl (teda ve vetsine pripadu). Newyork nase M mela taky tummy bug, mela prujem, zvracela, no hruza, asi neco podobneho ma nase N ze?! Ono se na to fakt nic neda naordinovat, zalezi jako ma imunitu a pak to odejde jak to prislo. Colu ti doporucil aby se ti mala neodvodnila, pak by musela do nemocnice na kapacky. Potrebuje cukr a tekutiny! Paracetamol ji nedavej jen pokud ma teplotu a druhy den ji zkus davat i jist (banany, ryzi, strouhane jablka...tohle stavi pokud ma prujem). urcite ti rekl, ze mas prijit zpet do surgery pokud bude zvracet pres nekolik dni? At je vam brzy lepe!!!

Taky jsem pridala foto, kdyz Micinka pekla pernicky. Dneska budeme zdobit

Pekny den vsem x

peppapig
12. dec 2009

vase N (oprava)

newyorkgirl
12. dec 2009

nic kocky od vcera uz je zle aj mne, ale neviem ci mame to iste, lebo ja som si dala vecer kakao a asi o 2hodiny mandarinky, no vybusna kombinacia nemusim hovorit 🤐 hnacky ziadne, iba zvracia, ani teplota... tak ja neviem... nechce nic jest... tak nikdy neviem ci ju brusko boli od hladu alebo co... cez den byva OK len sa stazuje ze brusko boli a poobede a vecer zvracia...tak neviem naozaj...

peppapig
12. dec 2009

Tak to je mi lito, urcite mate ten stejny virus ☹ Musite to prekonat, drzim pesti. Lenka mala ti urcite trosku zhubne na vaze, neboj se ze nepapa, ona si rekne az ji bude lepe.

Jaj, jeste jsem chtela napsat, ze ja mam app u slavneho gp pristi tyden, v CR mi nasli cistu na vajecniku, docela velkou, boli me to uz rok (tady mi samozrejme bez prohlidky pred rokem rekli, ze je to normalni), meli by me 3 mesice sledovat a pokud nepraskne sama tak na laparku. Jsem zvedava jak presvedcim gp at me posle na gyndu, help anyone?

bissau
12. dec 2009

NYG nam na taketo pliagy naozaj vzdy zabera cola a slane tycinky. Kolu nechas vybublinkovat a davas po lyzickach a slane tycinky doplnaju potrebne soli. Potom este na 1 l vody uvar 1kg mrkvy a mozes jej to davat na sladko alebo slano po rozmixovani. My na stastie tieto potvory nemavame ale ked uz tak toto vzdy zaberie.

My sme teraz pre zmenu vsetci presli chripkou a mna teraz boli cely chrbat hroza

rimmel
12. dec 2009

nwg aj mys me si pred tyzdnom presli crevnou chripkou..zevraj je vo vzduchu 😒 tiez zvracanie a hnacky inak nic..ja i muz..nastastie maly to nedostal!

uankab
12. dec 2009

ahojte, vcerajsie ockovanie uuplna katastrofa, Magdalenka plakala ako keby jej islo o zivot, este sme len prisli do ordinacie, vytiahla som ju z kociarika, posadila na kolena, zrejme zbadala injekcie a uz zacala fnukat ako keby vedela co ju cakalo (a tiez bola rozospata, musim uznat)... poplakala si, cestou domov mi zaspinkala a potom poobede zasa plakala ako o dusu, isla som s von ale nepomahalo, musela som sa s nou vratit, ukludnit ju a potom sme zasa isli aby zaspinkala, vecer o 5 sme uz kupkali a sla spinkat... dnes je uz dobre...
no a co bude nabuduce to neviem, musim si radsej zobrat manzela so sebou na pomoc... a to este rozmyslame o ockovani TBC a hepatitide !!
nikolka je zlatucka 😉 ... ja tiez musim pridat nove fotecky...
nwg, drzte sa, crevna chripka veru nie je sranda.... dufam, ze nic take nedostaneme 😝

wild.horses
12. dec 2009

uankab... neboj, ockovanie proti tb je lepsie, aj ked babatko musi pekne drzat a nehybat sa, kedze to pichaju do koze. no po tb ockovani nie su ziadne horucky a pod, ako to byva po tych ostatnych. nas maly prereval tiez ockavania a po niektorych z nich maval aj teploty, tak sme museli cvalat pre calpol.
nwg...nech je z toho mala uz coskoro von, je to pliaga ta crevna chripka.
zajtra ideme do jedneho garden centra kuknut father christmas, som zvedava ako bude maly zjapat 😀
pa.s.

newyorkgirl
13. dec 2009

babule co miesto CERY pouzivate? som myslela ze je to LARD ale to je mast 😅 potrebujem surnu radu 😀 😀

uankab
13. dec 2009

NWG, je dostat taky vegetarian fat 100%... ja mam COOKEEN doma momentalne, ale to je jedno aky.. len pozri zlozenie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre