Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
19. jan 2010

eviska, tak to sme dve 😀 ja tiez musim mat monitor 😀 😀 😀 ale mala sa mi strasne casto dusivala ked bola malinka! uz sa nam to nestalo asi 3mesiace,tak som rada 😵 bola to hruuuza 😔 vzdy som sa tak strasne bala! raz sa jej to stalo na prechadzke! potom som sa s nou bala chodit von sama 😝

hathor1231
19. jan 2010

kurna,mna asi z nich svihne!!!
zase ebay 😝 😝 😝 vzdy platim hned ako kupim a aj teraz som to hned zaplatila 16teho a seller mi posle mail,ze to posiela na druhy pracovny den kurierom!!! teraz som bola na ebay,ci mi napisal,kedy to dodaju a ze need to pay 1 item 😠 😠 😠 😠 tak som tam kukla a na ebay ze som to nezaplatila. ked som to kukala predtym,tak ze payment dosiel 16teho!!! na lloydske som kukla konto a uz si to strhli!!! nech ma ne...u 😠 a ze top seller!!!!!!
ale ma nasr...l 😅 chcela som vediet kedy to pride lebo je to velke- postielka pre malu a nechcem aby to islo zase do skladu 😝 lebo drahy o nej nevie 😕 tak by som ho radsej 'prekvapila' doma 😀 😀 😀

hathor1231
19. jan 2010

... prosime cestujucich aby si dali sedadla do zvislej polohy, vypli
mobilne telefony a ostatne elektronicke zariadenia. cestujuci zo Slovenska,
uistite sa, ci vam dnes omylom nepribalili aj rozbusky

posadka kapitana ..... vam praje prijemny let

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

- aky bol vylet do Irska ?
- bombovy !!!
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

... Haló kapitán.Zabudli sme na jeden balicek, mate ho palube, ale don´t
panic, aj na rozbusku sme zabudli. PZ SR
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Koľko slovenských policajtov treba na zosnovanie teroristického útoku?
Dvoch - jeden ukryje bombu a druhý ju nenájde.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Po pristátí lietadla: -Čo máte v tom kufri?



-Ako to mám vedieť?



-Á, pánko je zo Slovenska...
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

catherine2505
19. jan 2010

hathor,ty si perfektna,ked sa rozculis tak sa potom snazis pobavit cely modry konik 😉 😉 😀 😀 😝

hathor1231
19. jan 2010

Condoms
Father and son in supermarket.
"Dad. what are these?"

"That's a 3 pack of condoms son for secondary school lads.

1 for friday night, 1 for saturday night and 1 for sunday night"

"What about the 6 pack dad?"

"Those are for university lads.

2 for friday night, 2 for saturday night and 2 for sunday night."

"Well dad. What about the 12 pack then?"

"Married men son. . . . 1 for january, 1 for february, 1 for march . . . .
najlepsi anglicky co som nasla 😀 😀 😀

cat, a to je dobre alebo zle 😕 ja len vyrovnavam rovnovahu vo vesmire 😀

catherine2505
19. jan 2010

hat jasne ze dobre 🙂 😉 😀 😀 😀 😀 a vyrovnavaj dalej aspon sa budem dobre bavit 😀 😝

gaby0205
19. jan 2010

babule ste zlate, no ja normalne periem v Non bio persil a avivaz biely no a na babeto som kupyla Fairly non bio a tiez od nich avivaz lebo som si myslela ze to je naj pre babo ale tak dakujem pekne za nazory, zehlit budem asi aj ja..no uvidim aka tired budem 😉 Dnes mam prvu NHS antenatla class taks om zvedava co sa tam bude diat, a tento vikend mam prvu NTC class. Pekny den..idem do nemocky na to class. x

saza-zuzi ako sa mate? vsetko je v poriadku ? xx

mzuzka
19. jan 2010

hathor 😀 😀 😀 😀 fakt dobre

ja uz dlheee roky pouzivam ariel, este zo SR aj tu ho kupujem. vybavu som tiez poprala v ariely a avivaz som kupila lenor for babies. zehlila som vsetko, a asi aj budem dalej, mozno len zo zvyku, mozno pre istotu 🙂

tento tyzden ma prist druhy monitor, no tak to uvidim a vyskusam jedine ked sa sviste narodia, ale moc tomu nedavam, ze by mali fungovat sucasne v jednej postielke. co uz, ked ma to trklo az teraz, trubu.

dnes poobede idem na kontrolne sono krcka do nemocky, tak drzkajte palce 😖

ja som vcera predala prvy krat na ebay i listky na koncert depechce mode. kupil mi cih mm na ebay, este minuly rok za skoro 200libier, koncert mal byt v O2 cke v maji, ale kedze gahan ochorel, tak ho prelozili na tento rok 20.2.
a kedze veeela ludi nemohlo jasne na novy termin, tak ich je teraz jak nasr.....ch a podarilo sa mi ich predat za 107 libier. no co, dobry kseft nie 😀 ako zidia, len nech sa obchody hybu 😀 😀

mozem si povedat, ze som dostala na valentina NIC za 90libier 🙂

saza007
19. jan 2010

gaby caf, mame sa fajn, maly rastie ako z vody, teraz sa tak uzasne nahlas smeje a 'rozprava' 😅 😵 😵 tak som z toho uplne melted.... uz sa ti to blizi, ako sa citis? zatial vsetko ok?

hathor1231
19. jan 2010

gaby, ja periem vse v rovnakom,vo fairi. aj nase. akurat malej pouzivam tie gelove gulky a nam prasok. lebo na predpierku to tam nemam ako dat 😅 tak jej hodim do bubna gulicku. vyperie to vpohode aj biele s predpierkou,ja som spokojna. a ked sa znamim pokazila pracka a oprala som im to,tak boli nadseni,ze im to v celom dome rozvoniava ze co je to za avivaz a prasok 😵 tak si hned aj oni kupili 😀

hathor1231
19. jan 2010
https://www.youtube.com/watch?v=nojWJ6-XmeQ


😀 😀 😀 😀 😀 moj najoblubenejsi 😀 😀 😀

kvietocek7
19. jan 2010

slovakia -este ma napadlo kedby si skusila pridat do jedalnicka viac vlakniny napr vitabix, alebo ovsene vlocky.Ak mala nema problem s mliecnymi vyrobkami tak napr aktivia alebo probioticke vyrobky by mohli pomoct upravit travenie. Nacitala som,ze sa davaju detickam aj probioticke kvapky napr Bio-Gaja tak ich skusim dnes dat a uvidime. Ony su ale az od 3 ukonceneho mesiaca.
Uz ste sa odvazili?

saza -mne sa ten kolotoc vidi celkom fajn -hlavne,ze ho mozes premiestnovat. Teraz ked to ma aj pustene uz sa snazi aj ruckami dociahnut tie hracky.

slovakia13
19. jan 2010

ahoj
hat
dobre 😀 😀 😀
kvietocek
tie probiotika mi chcela poslat segra ,ale bohuzial su citlive na zimu asi by uz neboli ucine keby prisli .tu som uz pobehala vsetky lekarne a v jednej chceli potvrdenie od HV a v ostatnych sa na mna divali jak na teroristu ,ze probiotika pre babo 🙄 ,ze to sa dava az od 12r-svihne ma z nich!!!!!
odvazeny sme neni ,lebo centrum kam chodime je dnes zatvorene ,tak az na buduci tyzden 😠
den blbec a mala place sice menej ,ale je nervna 😔
rozmyslam ci nahodou nema zabu ,ked ona cuca komplet vsetko okrem cumla....
saza
presne to som myslela 😉

hathor1231
19. jan 2010

slovakia, moja je tiez dneska hnusnaaaaa 😠 boze,uz fakt neviem,co chce 😝

kvietocek7
19. jan 2010

slovakia -ak chces najst nieco v chemiste tak asi jedine v prasku.Mame tiez v takej forme vola sa to BabyLife
bifidobacteria Infantis Powder. Asi je to firma Solaray.Stalo to okolo 15lib 😝 dost ale co narobis. Manzelovi to poradila v lekarni este ked nam maly zacinal mat koliky a to tak ze pred dojcenim sa mal tym praskom potret prsnik aby si to postupne cuckanim spapkal.

inac ten preslavny ebay-nechcem urazit-ale to naozaj vyzera dobry rubbish shop a vraj dobry rates 😝 este od stvrtku nam neprisiel tovar a tam pisali 24hour delievery. Uz som to spominala ale ide ma z toho porazit, otras!

hathor1231
19. jan 2010

kvietok, mne sa henten este neozval,ako to bude riesit! z konta odislo,vcera to mal poslat a tiez je tam kurierom do 24h 😠 cize dneska!!!

slovakia13
19. jan 2010

no ja tiez cakam uz tyzden na kolotoc pre malu 😒
kvietocek
skusim este tie co si poradila ty

dievcata tak mala hodila hovienko do plienky sice male ,ale predsa,bola az bordova kym to vytlacila......

hat
uz nech vedia rozpravat 😝 boze ja sa uz neviem dockat .sice uz hodime pokec aj teraz 😀

kvietocek7
19. jan 2010

hat -poviem ti ze som happy lebo nemam zalozene konto to ma MM. Tak neviem aky experti to tam predavaju a plane sluby davaju. Ja by som tam napisala ze aky rubbish shop su a este aj z ludi peniaze deru postovne prosim pekne nas stalo 7.99!!

slovakia -super vidis,mozno cim viac tym lepsie zaberie aj kamilkovy caj.Este -ja sice neviem ako vyzera ta rurka co sa pouziva pre deticky-ale radsej by som pouzila klasicky ortutovy teplomer a trosku vazelinky ked by som uz musela ulahcit. Inac ked sa aj babenko trosku potrapi tak si len a len posilnuje brusko. Snad pomozu vlakniny a viac tekutin(mineralky ale nebublinkove) a budes vidiet ako sa bude brusko spravat. A mas sa na co tesit Mia zacne brblosit ako ti nasi uz skoro 😅

saza - ja som tiez hotova ten nas maly hadze ksichtiky 😀 robi ze brrr a experimentuje zo slinami, vsade okolo neho prskanice - melie si jedno cez druhe, pomaly si uz da palceky na nozickach do ustociek ze vraj mnam mnam 😀

saza007
19. jan 2010

slovakia - probioticke kvapky BioGaia dostat v UK cez PCP direct, ja som ich tam objednala.

http://www.pcpdirect.co.uk/

ten tiny love arch je fakt dobry, maly ho od niekoho dostal, teraz sa ho sice snazi zdemolovat, ale zabavi sa pri nom.

natalia777
19. jan 2010

Ahojte baby, ja by som vas chcela poziadat o radu 😕 ako ste vybavovali pas pre babatko? alebo ako urobili tu legalizaciu v milton keys??? ja som sa to dnes dozvedela prvykrat ze nieco take treba.....a ako potom postupovat 😕 dakujem vam velmi pekne za kazdu radu 🙂

natalia777
19. jan 2010

Alebo ja ju dam zrejme zapisat do mojho pasu 😅 ako ste pritom postupovali??? 😕

kvietocek7
19. jan 2010

natalia777 -na zapis do tvojho pasu je do 5rokov dietatka a osobitny pas pre baby plati iba 2roky a potrebujes slovensky rodny list. Cez slovensku ambasadu to trva dlho ale doma na SK asi do tyzdna> Overovanie anglickeho podneho listu je v Milton Keys a mozes to vybavit osobne ale aj postou. kuk do vyhladavaca web legalisation office milton keys.Daj si overit tu cas kde je najviac udajov.

natalia777
19. jan 2010

a ked budem mat uz overene z toho miltom keys, tak potom uz idem len na ambasadu??? 😕 a zbytok urobia oni???? a ako dlho to asi trva cez ambasadu? a este nieco, ak by som to chcela robit na sk ako tam mozem s malou vycestovat, ak nemam pre nu ziaden doklad okrem angl. rodneho listu???? daaaaaaakujem

kvietocek7
19. jan 2010

natalia -tak si kuk web slovak ambasy ony tam maju napisane ktore dalsie dokumenty potrebujes na to aby ti bol vybavovany slovensky RL. Ak si nechas po vybaveni dorucit rodny list sen do UK tak to trva takmer 4mesiace ale ak na adresu trvaleho pobytu doma na SK tak to bude trvat 10tyzdnov od dodrzania dokumentov na SK na osobitnej matrike. Ked budete na ambasade tak si pytajet doklad na JEDNORAZOVE vycestovanie ktore plati 3mesiace.To vybavia pri troche stastia na pockanie inac do tyzdna.

newyorkgirl
19. jan 2010

baby vy ste sa zas cinili a popisali toho

hathor aj ja som na ebayi akurat teraz vydrazila postielku mamas and papas moju vysnivanu BIELU a ma aj drop side, za 40 libier vyzera ako nova inak na foto... ja manzelovi musim povedat, teda on aj vie, bo ju musi ist pick upnut potom 😀

loki ty si sa neozvala dlho co ta odsavacka a ten seller? dnes v ASDE som nasla tommee tippee rucnu z 25 na 10 maju akciu, super cena podla mna...

baby to fairy ake tekute ci prasok, tiez je toho asi vyse druhov, ja periem persil taky zelenkavy nejaka speci edition a comfort k tomu speci avivaz, alebo ariel excel gel, nemam rada praskove prasky...

neviete poradit cosi na krce v lytkach? som to tu tusim zabudla spomenut kazdu noc ich skoro chytam...

a to som chcela tri veci, pranie, krce a este cosi, ale neviem co... v poslednej dobe mam taku tehu demenciu ako slak, ale v tehu knizke som to aj manzelovi ukazala cierne na bielom, ze zabudlivost je normalna, su to hormony, tak sa mam aspon na co vyhovorit 😀

hathor1231
19. jan 2010

NYG, akurat sa ozval seller. vraj to ebay otocil, teda ma refundol a fakt neviem preco a na uce je to normalne strhnute 😕 tak fakt nevim,co robit. ako kontaktujem ebay?

hathor1231
19. jan 2010

a skusali sme kuracie prsicka s brokolickou a moc jej to nechutilo. mala tam aj mliecko a aj tak vyzerala akoby jej to bolo suche. tak to asi skusim s tou dynou. len v asde som ziadnu nenasla 😝

peppapig
19. jan 2010

Hathor, ja jsem davala prvni masicko kruti (turkey). Brokolici mi taky poprve plivala a pak si ju zamilovala 🙂 . Jinak M se zamlouvalo kureci s broskvi a pekne po tom kakala 😉 Najdu tu moji chytrou knizecku s receptikama ok

Wild, me rozesmalo jak jsi napsala, ze za tu cenu mzuky kociku by se dalo poridit i auto 😀 , to by mozna jezdilo tak mesic oops

slovakia, dala si nakonec male tu vodu nebo to radeji nechavas na prirode? Bobanci je to hrozne jak tlaci co?! M je vazne cutie 🙂

K prani, ja dlouho prala v non bio persil, zadne vonave avivaze jsem nepouzivala. Hat 😀 😀 vidis ja zehlila prave z opacneho duvodu jako ty, ale taky me to bavilo, zehlila jsem pro M vsechno do 6ti mesicu, jinak zehleni kosil pro tatuldu nenavidim. Jo a kdyz jsem nenarozene micince zehlila vybavicku, vzdycky jsem si spalila bricho, taaaak jsem byla velka lol

natalia, moc gratuluju k holcicce, krasne jmeno btw ♥♥♥ At jste obe zdrave a pas at vyridite co nejdriv! Dej vedet az se zabehnete a pak udelame stretko. My jsme ted zabehnuti v hledani bydleni, uz je mi z toho zle...napisu IP az Mia ulehne ok

peppapig
19. jan 2010

Hat mela si koupit butternut squash, to je takova lepsi dyne, podle meho nazoru

hathor1231
19. jan 2010

pepp,to som mala v plane. len nemaliiii 😒 uz som si robila plany aby mala nieco take stavnate a nist 😒 musim to este kuknut... a ty si davala vse bio 😕
a daj recepty 😉
tatinek nech si ozehli 😀
ideme pomalicky hore a navodit atmosku 😵 😵 😵 v spalni 😵 😵 😵 😵 ... spania pre malu 😝
ziiitra,bruuu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre