Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

wild.horses
11. feb 2010

no, tak tu opat strasim 😅 😀
hath...drzim velmi palce na zajtra!!!!
loki...aj vam drzimepalce, nech su vysledky OK!!!
Nam trva cesta na slovensko okolo 18 hodin, podla toho, kolko razy musime stat-aj tie psy potrebuju cikat 😉 s malym sa na takuto dlhu cestu chystame az o rok az dva az tri 🙂
uuuf, ide panelak a maly drichme, ako dobre 🙂

wild.horses
11. feb 2010

ozik, ktoru autosedacku odporucate v kategorii 9 mes az 11 rokov? chcem taku, co sa da polohovat a mozem ju mat stale otocenu tak, ze maly bude chrbtom vpred. asi britax, ze?

newyorkgirl
11. feb 2010

ahojte kocky tak sme dobre dosli, len Nika bola troska netrpezliva a moc toho este nenaspala veru... 😅

wild ozaj isiel? kamoskin manzel isiel tiez, ale toho som spoznala, nahodou bol jediny ciernej pleti, lebo on je z afriky a ja si hovorim, ze boze som asi blba ale hrozne sa na neho podoba a moj manzel sa ho spytal tak sme prisli na to ze je to on a siel domov aj sem do rovnakeho mesta ako my... musim vas docitat este dneska potom...

rimmel
11. feb 2010

wild ano, aj my mame britax 😉

mihouk
11. feb 2010

Mona, hrozne video, nas maly zboznuje ked sa s nim nadhadzuje a robia blbosti a to by ste mali pocut tie rehoty, ale nezda sa mi ze tie deticky by sa nejak zabavali....

Hat, vela stastia, myslime na teba

Co sa tyka cesty autom, my sme na SK isli ked mal 7tyzdnov a uplne v pohode, jediny problem bol ked sme trcali v zapche, ked sa islo bol spokojny. Samozrejme sme mali pravidelne prestavky. Ale ked sme isl naspat v 14 tyzdnoch, nebolo to hrozne, ale ku koncu uz mu bolo dlho, ten 7 tyzdnovy rozdiel tam bolo poznat. Chystame sa ist znova v lete, ale pravdu povedat toho sa obavam viac, lebo urcite to bude ovela narocnejsie.

monika.c
11. feb 2010

tie videa su ozaj hrozne a co sa tyka car seat,my sme mali britax a max.spokojnost,mali sme len do 18 kg a teraz mame uz len podsedak aj s opierkou.to je dobre nyg,ze ste dobre dosli 🙂 ja idem zajtra na gluk.test,uz teraz mi je zle,ako nebudem moct rano jest ☹ no hadam im tam neodpadnem 😒

kvietocek7
11. feb 2010

no tak aj ja sa pripajam k britaxu my sme kupili tiez taky co sa da vysuvat ale dokonca je vyhodny ze sa da pouzit aj premalicke deticky teda otocit opakom v smere jazdy. Sme tiez velmi spokojny. Od kolkych rokov sa moze pouzivat pre deti buster -teda ten podsedak?

peppapig
11. feb 2010

Caute babule, po uklidu noveho bydleni jsem znicena a to jsem jeste neskoncila ☹

Dadulka jj studeny odchov v UK v kazdem regionu 😀 😀 , v nasi domacnosti teda ne 🙂

Mona, na ta videa ci praktiky nemam slov, hrozne, jak nekdo neco takoveho muze vymyslet 🙄

gaby0205
12. feb 2010

Ranko dievcence,

Hat drzim palce nech ta operacia dobre dopadne!

baby ten link som si kukla aj ja, zimomriavky mi naskocili. Strasne nieco!

peppapig
12. feb 2010

Morning girls,

gaby me se o tom letani i v noci zdalo. Mia mi vcera usla na gauci a jak jsem ju prenasela do postele, snazila jsem se ju drzet pekne, krehce, at se neprobudi a nezrani a nespadne. Porad mi nejde do hlavy proc to matky s detma delaj, je to otresne.

Ja jdu zpet do uklizeciho procesu a snad se konecne dostanu k presouvani krabic atd Mejte se pekne pri patku x

hathor, myslime na tebe xxx

kvietocek7
12. feb 2010

zdravim vas
no neda mi - to video som po vasich reakciach ani nechcela pozriet ale zvedavost ma premohla. Tak to je fakt upne psychy a to su uz fakt vygumavane mozgy co s tym vobec prisli nielez teda ze rodicia sa k tomu prihlasia.
Inac som si vcera vecer vsimla ze Ryanair zacina od konca marca lietat aj z Lutonu do Blavy. Mozno budu dobre akciove ceny tak si pripadne kuknite.
Ideme k GP aspon sa dat prezriet uvidim co povie-chytila nas dost nasty cold 😖

wild.horses
12. feb 2010

som unavena
strasne unavena.
... a na vsetko sama 😅
to video som radsej ani nekukla a ani nekuknem. ludia su divny, uz aj mk sa mi prestava pacit, lebo nazory niektorych mamiciek su vazne otrasne 😒
maly mal dnes prvy raz sosovicku 😉
hathor...verim, ze uz mas stastlivo za tym!

kvietocek7
12. feb 2010

wild -neboj to bude dobre, snad si najdes sposob zrelaxovania 🙂
chcem sa spytat ci v tvojom web shop mate aj body suite s dlhym rukavkom vekosti 6-9 alebo 9-12
ak mozes neviem najst tvoju web hod mi ju pls dik
a kolko ludi tolko chuti, na to video nic nestratis ked nepozries

saza007
12. feb 2010

wild - 😖 ja som tiez nejaka nanic. a pocasie tomu vobec neprispieva 🙄
aj ja poprosim este raz o ten link, uz som zabudla, ako sa tvoj shop vola

slovakia13
12. feb 2010

ahoj
tak hathor to ma uz za sebou 😉 manzel si bude uz konecne naplno uzivat svoje povinosti 😀 😉
ta sa nam rychlo zotav 😉 😵

monika.c
12. feb 2010

ahojte,tak glukoz.test mam za sebou,nastastie som pila Locozade,bolo to celkom fajn az na tie bublinky,skoro mi aj nosom isli,ale zvladla som to,teraz uz len cakat na vysledky a dufat.ze bude vsetko ok 😉 my zatial pouzivame ten podsedak spolu s tou opierkou,je to trochu pohodlnejsie ako sam buster,je to vlaste autosedacka,ale co ja viem,tak 4 az 5 rocne deti by uz ho mohli pouzivat,zalezi aj od toho kolko vazia,myslim ze je tam limit od 18 kg. 🙂

catherine2505
12. feb 2010

hat dufam ze vsetko ok 🙂 😉

slovakia13
13. feb 2010

hat
sorry ,skoromanzel 🙂 😉 😀

hathor1231
13. feb 2010

caute babule 😵
tak vcera ma zobrali uz o 10rano. zaspala som do 3sekund 😅 sama som sa cudovala,ze som sa nerozrevala ako som cakala 😅 akurat,ze ked mi povedali.ze idem,tak som bezala na wc so sra..ou 🙄 zobudila som sa po hodke. prekvapilo ma,ako to bolelo 😖 cakala som,ze to bude ako po prode ale to bolo 100x horsie!!!
povedala som anestetikovi,aby mi davali lieky pri ktorych mozem kojit- takze som od bolesti dostala poracetamol 😅 to je na pooperacne bolesti niiiic 😅 chceli ma tam nechat cez noc. ale hodku po operacii som sama cikala,jedla,pila a behala,takze ma pustili po 6h 😵 nechcelo sa mi tam byt hlavne kvoli malej,nemala som tolko mliecka nachstaneho,cize na noc by nemala co papat!!! sestricka mi povedala,ze ak budem behat,jest,pit,cikat,tak ma isto pusti. doki najprv,ze len ak podpisem ze idem na vlastnu zodpovedlnst ale ked mu povedala,ze som oky,tak povolil aj on 😵 mala som strasne nizky tlak,tak som putovala do postele. nedalo sa mi zaspat 😒 celu noc som sa budila na bolesti 😔 fakt som netusila,ze to bude takto boliet. nastastie mi bolest az tak nevadi,takze som sa zotavila rychlo....
teraz mam servie,som v posteli 😀 malu len nakojim 😀
dik babule,ze ste drzali palce 😉

wild.horses
13. feb 2010

hath... super, ze to mas za sebou. chuda, musela si si riadne vytrpiet. si statocna! uzivaj si postel a obsluhu 😉, zasluzis si.
dufam, ze ten sud vyhrate, lebo prejst cez toto kvoli nejakej brzde co nevie poriadne sit je riadne o drzku.
taka, hm, blba otazka...ako zalepim defekt 😅 ?musim to dnes zvladnut, lebo kocik je out of order 😅 😅
snad vecer alebo poobede, ked mlady zadrichme este nakuknem. keby som tu nemala inzeraty, tak tu uz nemam sancu ist. naozaj sa mi modry konik sprotivil, ked som tak citala nazory zopar mamiciek v inych temach 😖

hathor1231
13. feb 2010

wild, dik 😉 uz sa nam ozvali,ze sa tym zaoberaju. aj ten advkat ma z toho dobry pocit... uz sa nam to pohlo... v nemocke som nechcela ostat! bola som nenormalne hladna a sestricka,ze uz som mala pred 3hodinami obed,tak nemozem nic dostat,ze si mam ist kupit 😅 😝 supeeer.... 🙄 no ostan tam 😝

defekt, nafukaj,pod vodu ponor aby si videla kde ti to bublinkuje. mozno ti to pojde zalepit normalnou sadou na bicykle 😉 ale lep dusu,vnutrajsok 😉 neviem,ci to ale pojde alebo budes musiet kupit na nete nove...

uankab
13. feb 2010

wild, ja radsej ine temy velmi necitam 😉 ... stacia mi dve, aj na tie nemam velmi cas... dnes sme mali divoke rano, malinkej rastu zubky, tak sa zobudila s placom, potom sa mi tak pokakala ze bola spinava pomaly az na krku, tak som ju musela okupkat, teraz spinka... uvidime ake bude poobedie a noc, som sama s nou doma... a som doost unavena, v noci som k nej tiez niekolkokrat vstavala...
hat, to ti fakt nic ine okrem paracetamolu nedali? ja som mala po tej operacii antibiotika, plus mi dali nieco protizapalove a zaroven to bolo od bolesti, a este aj paracetamol ak by mi nestacilo... no fakt divna nemocnica v ktorej si to bola... 😝 ... robili ta v celkovej anasteze, ked si tak skoro chodila?
ale som rada ze to mas zasebou... 🙂
no ja dufam, ze tu cestu autom zvladneme, uz sme boli par krat na 4 hodinovej ceste s Magdalenkou a zvladla to uplne bez problemov... no uvidime o mesiac 😉 ... a viem ze babo nema byt v autosedacke dlho, ale ved to nerobime kazdy den a z casu nacas v tom fakt nevidim problem... plus jasne ze prestavky musis dodrziavat, a keby sme aj nechceli, Magdalenka papa kazde 2-3 hodiny, tak si ich vypyta aj sama 😉

hathor1231
13. feb 2010

uankab,jj v celkovej. ale aj tak dost cumeli,ze som schopna vse tak rychlo 😅 ako som sa prebudila z narkozy sa mi uz spat nedalo,tak som lozila,papala a cikala 😀
a od bolesti nemam nic lebo kojim 😒 cize len 2x500mg paracetamolu kazdych 6h 😒 nic moc,ti poviem 😝 boli to stale rovnako... a ta nemocka je to iste kde ma tak nachuja nasili 😝 ale teraz to bol gynekolog,tak snad uz vedel co robi...

uankab
13. feb 2010

ja som tiez kojila a dali mi take co sa mohli... do MM prechadzali minimalne... a brala som ich 3 tyzdne, paracetamol som vysadila po par dnoch... len si nespomeniem ako sa volali, ale viem ze boli aj protizapalove, nieco ako nas ibuprufen... tak drzim palce aby sa to co najskor zahojilo..
kedy ides s malinkou na to gastro? ta dieta pomaha inak?

kvietocek7
13. feb 2010

hath -ked som si tak na teba pomyslela,ze ak ta chyti pod ruku zas nejaky amater tak zbohom rodina 😝 a cele british nhs 😝 tak snad je to vsetko ok a vsetko ta skoro preboli... Inac hadam cim skor oplachovat repikom nech sa to pekne zahoji... neviem presne ale ked je to fakt bolestive niekde som citala ze aspon ibuprofen 200mg by si mohla zobrat...skus sa spytat annag mozno ta posmeli ze mozes fakt zobrat
😅 Niki nie je novorodenec tak by to nemalo mat silny ucinok prechodu do MM

to s tymi temami tu na MK -beriem to kolko ludi tolko chuti ale niektore su fakt gumy-gumy ze sa clovek nevladze ani pozastavit... ja nemam cas sediet pri temach skor viem kam a za cim idem (nieco najst -pomoc,radu..) ale inac... fora su vec nazorov.... ja len ze napr. tema o detickach co sa vedia naucit spinkat same je pre mna max odradzujuca a pachne otrasom.... ale to je tiez moj nazor na konkretnu temu tu na MK. MK je fakt niecim dobry a inym zas -radsej necitam....

saza007
13. feb 2010

hathor - som rada, ze to uz mas za sebou!
s tym paracetamolom je hlupost, ja som mala hned po porode velke problemy s chrbtom, nemohla som od bolesti chodit (ovela vacsia bolest ako porod) a dostala som diclofenac, codein a paracetamol.

slovakia13
13. feb 2010

uankab
hovino zavidim 🙂 ja sa uz neviem dockat miinho 😝

asi 2roky dozadu tu operovali kamoske rameny klb(volejbal) po 6hod domov a tiez mala nenor.bolesti,ked volala do nemocky ,ze co si ma dat ,tak povedali tiez paracetanol 😠 a ked sa vratila domov do ciech museli jej to robit na novo ,pretoze tu jej to urobili uuuuplne nahovno
...temy na koniku ,tiez niektore nemusim . ja iba porod v anglicku a nase novembrovky 🙂

hat
tak uz rychlo iba vysudit nejake prasule 😉

akurat kukam olimpiadu 🙂 milujem zimne sporty 😵

saza007
13. feb 2010

slovakia - ja sa tiez vyzivam . Len je smutne, za sa uz niekto aj zabil na boboch 😔 😔

uankab
13. feb 2010

ano diclofenac sa to vola 🙂... ten je protizapalovy a protibolesti.. uzivala som ho 2x denne, asi 3 tyzdne... a mne odporucali sa umyvat len cistou vodou, nic ine !!! kupel som mohla mat az po 3 tyzdnoch a odporucili mi dat si morsku sol a par kvapiek cajovnickoveho oleja...

hathor1231
13. feb 2010

seza, dali mi co-dydramol. ked som sa jej pytala (sestricky),ci je to aj pre kojace,tak mi povedala ze nevie 😅 ze mam pozriet letak a ak nie,tak obycajny paracetamol 😅 na letaku je zakazane ho bat kojacim a tehotnym matkam...
aj tak idem ku gpmu lebo mi dali len 1tyzden sick 🙄 takze musim aj tak ist v pondelok ku gpmu aby mi dal dlhsie lebo 18teho mi konci materska 😝 tak si vypytam aj niec ine... tak dufam,ze budem schopna sediet 😝
ale ako som pisala,ja sa s bolestou dokazem vyrovnat velmi dobre (roky praxe) a kvoli malej do seba nedam nic,c by jej mohlo uskdit.
je hruuuza najst si nejaku plohu! ani dlho chodit,ani sediet,ani lezat! ide ma svihnuuut 😝

a sil ma gynekolog co mi povedal,ze som zasita zle,takze snad uz to bude dobre.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre