Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
13. mar 2010

inak dobry bol ten lekar ze virus... nemala ani horucku, nic ale zimnicu, taku triasku... hlavne ze preslo, ale este sa nam to nestalo veru, prislo to tak nahle z nicoho nic... o to viac ma to prekvapilo ked pred tyzdnom dobrala antibiotika na hrdlo...

slovakia13
13. mar 2010

baby potrebujem poradit ,chcem kupit tlaciaren a neviem aku 😕 mate skusenosti? sorry ,viem ze je to mimo temy 🙂

newyorkgirl
13. mar 2010

slovakia, my sme kvoli skole kupovali HP all-in-one najlacnejsiu obyc. je to super, lebo mas tam aj kopirku, co pri detickoch a dokumentoch je super vec, vsade treba nejake kopie posielat a tak, stlacis gombik, hotovo... naplne sa daju zohnat na ebayi tiez lacne do toho, my sme spokojni... aj fotky som na nej tlacila uz a pohodka... pri tom, ako v dnesnej dobe vsetko ide rychlo pokrokovo som do toho nechcela vrazat... ale neni to len tak, k tlaciarni vacsinou nemas kabel a podobne...

newyorkgirl
13. mar 2010

mala ma vyrusila, zas na WCko, ale mozes kupit aj wireless to je asi lepsie, hoci mne je to fuk napriklad, len to som chcela ze vacsinou vydridusi tlaciaren lacna, naplne a prislusenstvo platis extra a vyjde ta to pomaly 2x tolko 😀

saza007
13. mar 2010

Ahojte kocky,

Gaby sa vcera sekciou narodila dcerka. Juchuu, uz ju ma pri sebe. Meno necham nech vam Gaby prezradi sama. 😉

slovakia13
13. mar 2010

ja som nasla tuto na PCworld
http://www.pcworld.co.uk/gbuk/hp-deskjet-f4580-...
HP je ok,teda ja mam laptop sony
ved to ,ze stale potrebujem nieco tlacit a kniznica s malou nehrozi

slovakia13
13. mar 2010

jej super dalsie babenko 😀
GRATULUJEM

rimmel
13. mar 2010

gaby! velke gratulacie aj odo mna! 😵

mona12071
13. mar 2010

gaby-gratulujeeeeeeeeeeeem konecne mas princeznicku pri sebe 🙂
aj ja chceeeeeem ☹

hathor1231
13. mar 2010

gabyyyy 😀 supeeer 😀 drzte sa 😵

eviska83
13. mar 2010

GABY - VELKA GRATULACIA 😉 😉 😉

mona12071
13. mar 2010

babule moje mam k vam jednu otazocku kolko tu nechaju najdlhsie prenasat?tie 2 tyzdne?mne sa to zda dlho

mzuzka
13. mar 2010

gabyyyy super, konecne mas svoje stastie v rukach 🙂 gratulujem. vidim, ze som sa nastuchla spravny cas 🙂 kuknite 2 stranky do zadu, tipla som piatok, som zvedava ci aj spravny cas. ak ano, idem sa prihlasit do klubu bosoriek, v klud=be jezibab uz som, podla vzhladu ako teraz vyzeram, myslim, ze jasny vitaz 🙂

ja som si zacala naplno uzivat double trouble. richino sa strasne rad pestuje a mrnci auz ked aj marka krmim. po nociach ho boli brusko, ked kaka tak to pocut az do susedov 🙂 maky zas pre zmenu robi nocne s ockom a cez den spi.

ale som rada, ze s richim sme v piatok na tomnedonoseneckom odd. dostali pochvalu, ze na 5 tyzdnov je sikovny, pevny, pekne vnima hlasy aj reaguje ockami. je zdravy a ta zltacka ustupuje pomaly len preto, lebo malo vazi. ze babatka cez 2500 gr sa vysporiadavaju so zltackou ovela rychlejsie, ako tieto mensie. bilirubin ma v krvy v norme, je to stale ta novorodenecka , takze len slnit a dostal dalsiu davku Dvit, to ze tiez pomoze.
marky dostal chloranfenikol kvapky do ociek a od stvrtku mu to uz viditelne ustupilo.

takze mam aj radost, pri tej mojej dvojsmene.

dadulka2000
13. mar 2010

ahojte
aj ja sa pridavam ku gratulaciam. well done Gaby 😀 😀

idem sa vam pochvalit babenky aku sikulku mam doma, ..... tak uz cely tyzden pekne v noci spinka od 21.00 - 3.00 tj 6 hod potiahne v kuse a potom sa krmime zase az o 7.00 rano. 😅. na to ze mala 11.3. - len 2 mesiace je to parada. nabiehame na rezim/ rutinu.... aj pri Ellie som to tak robila a fungovalo to.

Moni,... hej je to okolo 2 tyzdnov. ale ved este mas cas,... tak neboj 😎

idem kuknut co nove sa tu udialo a hajat

hathor1231
14. mar 2010

maminy, poradite mi, co na herpes miminiek ☹ mala ma na hornej pere cerveny fliacik a biele v strede 😒 marek je chory, drzala som ho od nej ale chytila som to aj ja a malej som akurat nasla ten fliacik na pere 😒 ma zmysel ist ku gpmu? nech ma zase neposle do ... 😒 na slovensku je vraj herpik alebo cosi take,je aj tu nieco? dik za rady. dost ma to desi,netusila som,ze take malinke to moze mat tiez 😒

mihouk
14. mar 2010

Gaby, pripajame sa ku gratulaciam, pekne si to teraz uzivajte!!! 😀 😀 😀

newyorkgirl
14. mar 2010

gaby super, tak uz sa isto vytesujes s malickou 😵

hathor, Nikolka mala uz tiez horucku na pere, ale nedavala som jej nic, ked tak paracetamol, ale masticky ziadne hoci som mala dospelacke, zmizlo jej to rychlejsie ako mne... neviem ci ti GP cosi da, mne osobne nedal tuna u nas, ze to zmizne samo a bola som vybavena 😖

mona12071
14. mar 2010

ahojte tak ako?
mne pekne opuchli prsty na rukach ☹ az to troska boli 🙄
prajem peknu nedelu 🙂

hathor1231
14. mar 2010

new, volala som na nhs direct, mam ju pozorovat a ak to do ponedelka ( 😅 ) nezmizne,tak pride HV na to kuknut... vraj tiez nic nedavat,len vela vody davat pit a tiez paracetamol ak bude nervozna... ona je vpohode,akurat ta cervana hnusoba ma tam hneva 😒 asi fakt chytila cosi od mareka... lebo aj ja som akasi nachcipana 😖

newyorkgirl
14. mar 2010

hathor mi nevrav, my sme pred tyzdnom dobrali ATB a mala je zas cela zahlienena, kasle a ma chytene tie hlasivky, slak ma ide trafit, uz neviem, co s nou...pockam den dva este a pojdeme k GP nech jej urobia nejake vytery, lebo vsak toto uz nie je normalne, mesiac sa s tym trapit a houbelajz... 😖

slovakia13
14. mar 2010

baby mame sviatok 😀

HAPPY MOTHERS DAY 😉 😀

hathor1231
14. mar 2010

tak cakam,co od malej dostanem 😀 ci grcku na triko alebo sa na mna vykaka alebo vycika 😀 hlavne,ze je. to je najdolezitejsie... skor,co dostanem od maru 😀

new, asi jej nesadli a neucinkovali... vraj sa to stava a vyter je asi najlepsi... dufam,ze nema nejakeho bacila co jej to obnovuje 😒

baby,aky davate mimuskam chlebik 😕 ja by som jej chcela skusit dat a nevim aky 🤐

a vcera sme mali prvy finger food 😵 hrusticku 😵 objednala som pre nu speci rusks lebo koli mlieku,tak som zvedava,co to bude...

newyorkgirl
14. mar 2010

slovakia ja som aj pozabudla, ale mi to prislo vtipne vcera v sainsburys a v piatok v tescu ako sa ludia pomaly trhali o kytice kvetov, my "slavime" majovy, preco to oni slavia teraz nechapem v marci....

my sme si zasadili dneska petunky, teda zasiali, tak snad do leta vyrastu, minuly rok som ich kupovala v BQ a boli uzasne, krasne zlte a kopec kvetov, tak sme si odlozili semiacka a som zvedava, ci z toho cosi bude 😀 uz sa tesim na bytik a tam na teraske sa budem cinit potom co sa kvietkov tyka jaaaaaj 😵

baby inak ako som sa vas pytala na tie postele, nasla som aj super kinga dokonca, co by sa mi pacilo teda, ale je to 180 sirka, co je pritom doma klasika na SK, len budem musiet tu spalnu odmerat, zdaju sa mi na tom byte tie izby take uzke a dlhe tak neviem neviem... boze ale to by bola ina zmena z nasho double o 40centi vyse miesta 😅

hathor1231
14. mar 2010

new,neboooj. brucho tych zvysnych 40 centakov doplni 😀 a neskor mrnusek 😀

newyorkgirl
14. mar 2010

sak to ze mozme aj traja spat teda... aj ked manzelik bude mat v "detskej" izbicke dalsiu postel pre istotku, chcem pre Niku taku postel, spod ktorej sa vysuva druha, aj gauc bude rozkladaci, nech sa vybuva do prace, ked mu bude treba a pre navstevy potom ked pridu svagrine, svokrovci, nasi a tak...

monika.c
14. mar 2010

gaby,aj ja gratulujem k malickej 🙂 🙂 new neboj,my mame tiez postel king size a teraz ked tam mam ten tehu support pillow tak moj muz si pomaly nema ani kde lahnut 😀 a to nevravim o tom,ked ku nam pride Luky,tak to uz by sa zisla aj super king size 😀 ale tak rozdiel medzi double a king size je,ved uvidis sama 😉 no mne sa aj tak zda,ze postel co mame na sk je aj tak vacsia ako nasa king size tu 😉 inak,new,my ked sme mali scarlatinu,teda Luky a chcela som aby mu aspon po dobrati penicilinu urobili vyter,tak tu na mna pozerali,ze co chcem 😖 ale uz som si na to zvykla a proste sa nedam odbit 😒 ozaj a kolko dni brala nika atb?to je tu dalsi problem,oni ti predpisu jednu flasticku a tym to hasne,pokial je to amoxycilin,ok ten nam minule vydrzal 7 dni ale ked mal Luky ten sarlach,tak ma chceli odbit s jednou flastickou PNC,co mal zhruba na 5 dni a potom dost,ale ja som sa zase nedala odbit a sla som si dat predpisat dalsiu,pri angine alebo ak ma dieta v krku nejakeho bacila,treba brat atb minimalne 7 dni a najlepsie je 10.ja sa necudujem,ze su tu deti furt chore 😒

newyorkgirl
14. mar 2010

monika, mali sme amoxycilin, neviem ci vydrzal 6 ci 7 dni tusim sirup, ja som mala tabletky a tam ich bolo o den viac... ja sa veru uz odbit tiez nenecham, bojim sa ci ma bud fakt dajakeho odolneho bacila, alebo nam zacina nejaka alergia ci co...

monika.c
14. mar 2010

neboj,to sa vyriesi a ak to bude alergia,aspon budes vediet,ze tie sopliky a kasel ma z alergie a nie z choroby,aj ked si myslim,ze to bude skor nedoliecene,ved uvidis,co vyjde z vyteru a ak by vysiel streptokok,tak dalsie atb vas asi neminu 😒 on ti je potvora,ten streptokok,niekedy sa drzi a drzi a nejde ho dostat prec 😒 my po tej scarlatine,co sme brali pnc 10 dni,sme mali vyter negat.ale kedze tu deti tak liecia ako liecia 😠 nase deti to chytia raz dva,staci byt v skolke alebo v skole ☹ a hlavne,nedaj sa odbit,ony su tu niekedy naozaj velmi mudry 😒

newyorkgirl
14. mar 2010

no stazuje sa zas aj na cikanie, ako mechur a poobede bola cela studena, ja to nechapem, lebo vsak kurime o zivot, oblecena je normalne, uvidim co GP povie zajtra, si na nom zgustnem isto teda... 😔

z_vesela
14. mar 2010

Gaby - pripajam sa ku gratulaciam!!!..Well done! Dufam ze to nebolo velmi traumatizujuce a dobre sa o teba postarali..este jeden taky pribeh aky tu rozpravala Hat a balim veci domov..tak nas 'cakajuce' milo prekvap...dufam vsetko bolo ok..

boli sme na vikend v Londyne a uz asi fakt poznat ze som v polovicke, zacali mi boliet nohy po dlhej dobe v aute...tak ten let za dva tyzdne snad prezijem..potrebujem dovoloenku!

no kocky - inak vas obdivujem s tym varenim..ja na to nemam vobec cas - vari muzik...tak ked ho to bavi, nech sa snazi..neviem co sa stane ked pride babo, ze ci pribudne hodin v dni, a ja zarazu budem mat cas na varenie..

momentalne sa zamylsame nad tym ako vyriesime opateru naseho babenka ked pride - tu treba rezervovat dobru nursery rok do predu...tak uz obzerame..ale cim dalej tym by som najradsej zostala doma...ake je to tazke ked je clovek daleko z domu a nikomu nedoveruje...

inak v piatok mame velky 20 week scan..tak sa uz neviem dockat!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre