Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
1. jún 2010

a mozem poslat manzela sameho nie? nemusim sa tam dufam trepkat s babom.... 😒 inak ten rodny list je sranda, myslela som, ze do mesiaca je to vybavene, nestratili ti to? 😕

uankab
1. jún 2010

rodny list trva 3-4 mesiace, to je jedno ci to vybavujete z tadialto alebo z domu... robi to totiz specialna matrika v BA a na vybavenie maju 90 dni... a samozrejme tu lehotu s radostou celu vyuzivaju 😠
mozes poslat manzela sameho, nas to tiez vybavovat 😉 ... nemusis tam vobec chodit s detickami...

natalia777
1. jún 2010

tak praveze tam mame znamu na matrike v PO ona mi to vsetko robila a poslielala do BA a tvrdi ze to bude trvat do 3 mesiacov ak to vybavujez zo svk, moze aj kratsie ale ohanaju sa do 3 mesiacov!!! a z uk je to do 4 mesiacov! myslim ze ano ze tam mozes poslat muza to urcite ! 🙂

monika.c
1. jún 2010

ahojte ,tak my sme nejako v jednom kole,cez vikend sme boli pozriet air show na seafronte,u nas bolo pekne slnieckovo v nedelu a vcera hroza,cely den pod mrakom a dnes to iste 😒 teda,s tym rodnym listom bude u nas este sranda,ja to chcem tiez vybavit tento tyzden,kym tu mame este maminu 😉 no my sa chystame na sk v juli a planujem tam zostat do konca augusta,tak dufam,ze ten rodny list nam pride,lebo potom bude sranda s Lukym a so skolou,ak sa nebudeme moct vratit 😅
laurinka je zlata,len by stale papala a bola na prsniku a Luky,ten ma tento tyzdne holiday,tak nas caka pekny tyzden,len dufam,ze bude aspon pekne pocasie 😉

newyorkgirl
1. jún 2010

Monika u nas takisto, mala nema skolku cely tyzden a drobec by len cuckal, len ja som hotova z tej choroby co sa na mna nalepila, som slaba ako mucha, zajtra ma prist HV prvykrat a je to tu ako po vybuchu 😀 manzelik stiha ledva deti, nieto domacnost 😅 ten rodny list trva potom riadne dlho, som prekvapena... tiez planujem ist na SK ale asi az august-september, lebo blbci zo skoly mi presunuli kvoli porodu skusku z ekonomie z 8.6. na 8.8. za co som im teda vdacna, cele leto tu kvoli tomu musime trcat a ziadna dovca 😖 povodne som chcela ist na leto s detmi domov...

newyorkgirl
1. jún 2010

baby citala som ten british passport pisu tam ze deti narodene v UK ktorych rodicia su SETTLED or ziadaju o obcianstvo... my mame settled statusy vsetci, ale neviem teda ci to staci, je to nejake confusing asi manzel bude volat, nech sa na to opyta... ale keby to bolo take easy asi by to mal kazdy ze jo 🙂 hoci mi mamina spominala teraz ze nejaky parik prisiel z UK slovaci a babo malo narok na british pas a pritom ziju chvilku tam, chvilku tam, no neviem.... zistime...

etuska
1. jún 2010

@newyorkgirl
vidim ze tu rozoberate UK passport-ja som to este velmi neriesila
beham po dome a upratujem,lebo uz ma to prenasanie nebavi 😝
Chcela som sa opytat na to porodne (tusim 800Eur na SVK) tu je to tych 500libier-ze?
Viem,ze niekto ziada i tu aj tam 😅 -ako ste na tom vy?
Vyslo vam tych 500libier tu?-lebo ja sa obavam toho,ze by nam vyslo a tym padom by sme teoreticky namali ziadat na SVK-ale predsa poklesom libry tam rozdiel je 500libier-800Eur-a nerada by som prisla o peniazky 😝 (myslim ten rozdiel)

elixia
1. jún 2010

@etuska, pokial viem, na to porodne tu musis mat naozaj velmi nizky prijem (hoci neviem presne aky), vraj to vychadza iba takym socialnejsim pripadom,slobodnym mamickam,nezamestnanym... O obidva urcite ziadat nemozen, teda mozes, len ti na to nesmu prist 😀

etuska
1. jún 2010

@elixia 😀

etuska
1. jún 2010

@elixia
tak skusim asi predsa poziadat tu-lebo pokial viem,tak na niektorych SVK uradoch chcu potvrdenie z UK o tom,ze tu sme tych 500libier nedostali

elixia
1. jún 2010

@etuska
http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits...

pozri,je tam aj link na formular..

Ja tiez poziadam,lebo som aj ja pocula,ze niekde chcu potvrdenie o tom,ze mi v UK nic nepriznali...pisu,ze ziadost mozes podat uz 11 tyzdnov pred porodom, tak to asi urobim cim skor, nech mam aj odpoved od nich cim skor, ktovie ako dlho im to tu trva 🙂
Baby,ked uz riesime papiere, dala vam midwife nejake potvrdenie o tom,ze ste chodili na prehliadky? Co to na SK uradoch chcu, staci ak to midwife napise rukou, ze potvrdzujem...atd??

etuska
1. jún 2010

@elixia
kvoli comu potrebujes to potvrdenie od midwife? 😕
dik za link-mrknem a poslem,nech to mam z krku

elixia
1. jún 2010

@etuska, lebo na porodne u nas potrebujes aj potvrdenie od gyndosa,ze si pravidelne, myslim od 4.mesiaca, chodila na prehliadky...

etuska
1. jún 2010

@elixia
no musim mrknut tie tlaciva-lebo zatial som pozerala len tak zbezne-tam viem ze ma byt potvrdenie od lekara ze sa dieta dozilo 28dni.
No ak nepojdem dnes vecer rodit,tak si to konecne nastudujem 😀

monika.c
1. jún 2010

no baby,tak ja som ziadala o sure start grant minuly tyzden a teraz mi prisiel papier,ze mi ho priznali a to teda nie sme nejake socialne priprady 😅 tak ja neviem ako to chodi,skuste poziadat a uvidite.ja tymto padom uz nebudem ziadat na sk,no co uz,ved aj 5OO libier je pekny peniaz 😉 podla mna budete musiet najprv ziadat tu v uk a ked vam ho nepriznaju tu,tak az potom na sk 😉 ja sama som prekvapena,ze mi ho priznali

elixia
1. jún 2010

Monika, tak teraz si ma dostala 😀 Studujem kadejake mudre stranky a vsade pisu ako podmienky na ziskanie, ze musis poberat podporu v nezamestnanosti a kdejake benefity, my nemame nic a obaja pracujeme,takze som si bola ista,ze mi nic neprisnaju...no uvidim, zas aj 500£ lepsie ako drotom do oka a aspon mas usetrene starosti s behanim po slov,uradoch 😀 Inak, dost rychlo ti prisla odpoved...

monika.c
1. jún 2010

no elixia,my jedine co bereme je child tax credit a to je vsetko 😉 ved aj ja som zostala prekvapena,ze nam to priznavaju,lebo tiez ked som to studovala,tak tam boli popisane same benefity a my sme z toho nic nemali okrem child tax 😕

monika.c
1. jún 2010

new a tebe prajem rychle vyzdravenie 😉 HV ti nebude pozerat poriadok,ku nam len prisla,sadla do obyvacky a vobec po dome nechodila,tak neboj,muzik len nech obyvacku poriadi a hotovo 😅 ja som chcela dnes ist k gp sa na BCG vakcinu popytat ,ale u nas tak leje,ze to asi necham na zajtra 😒

newyorkgirl
1. jún 2010

baby aj nam ho priznali... som zabudla napisat, tiez som ziadala este pred porodom, nech mam co najskor papier a vybavim na SK potom a cuduj sa svete 500 prislo... a my veru tiez nie sme socialny pripad, neberieme tusim ziadne davky okrem child benefitu co je 80mesacne, tax credity nam skresali na 0 uz davno... nezmenili tam hnusaci nejake podmienky? 😅
ja by som vam poradila tie co chcete ziadat doma, pockat az bude mat babo tie 3 mesiace ked to automaticky zamietnu a az potom ziadat na SK, ked chcete tych 800eur... kto je moc aktivny dostane 500 😀

newyorkgirl
1. jún 2010

@monika.c to je na tuberkulozu? zajtra sa chystam HV opytat na to tiez... sak ja viem, ze poriadok pozerat nepride, som zvedava, co s malym bude robit, este vo stvrtok ideme aj na midwife clinic poslednykrat vazit, bo mal 3710 a cakaju kym naberie tu porodnu vahu 3840, tak uvidime, ale cuckame mliecko o stosest...

newyorkgirl
1. jún 2010

baby k tym peniazom este, ja sa stale smejem na tom, ako som za Nikolku dostala 4400SK ked sa narodila a hotovka 😀 a co za to kupite? ceny boli este vyssie ako teraz, myslim plienky a detske vecicky.. teraz to dost kleslo co mi nasi vraveli tesco napriklad...
a este pamatam ako zvysovali tie prispevky tak na novy rok bolo foto na novom case dve babatka a ze rozdiel medzi nimi 11 tisic cosi ci ako to uz ked bolo to druhe zvysenie bo jedeno bolo silvestrove babo a druhe novorocne 😀 😀 😀

mna skor zaujima co rodicovsky, ked nemam tuna matersku ani nic.... 😒

elixia
1. jún 2010

New, tak to je zaujimave, jediny benefit co nechcem a oni mi ho vnutia 😀 Vsetky ostatne by som chcela,ale nemam na nic narok..nejako na hlavu je to tu 😀 😀
S tymi 3 mesiacme to nie je zly napad...len zas,dufam,ze ked budem tolko spekulovat,nedostanem nakoniec nic ani dom a abudem spokojna 😀

newyorkgirl
1. jún 2010

@etuska uz prenasas? si vravela ze podla MS mas termin 6.6. tusim? v pase mas podla UZV? bo mne dr. na uzv povedal aj 30.4. no kam sa to hrabe na nasho 17.5. 😀 😀

newyorkgirl
1. jún 2010

@elixia doma mas do pol roka cas

uankab
1. jún 2010

baby, presne tak, tych 500 libier nie je len pre socialne pripady, my by sme ho tiez dostali a to mame slusny prijem... ak to chcete mat bez starosti, poziadajte to tu a je to.. ak sa chcete natahovat doma, tak ziadajte doma, nam stacilo iba prehlasenie ze tu sme nic nedostali 😉 .... alebo ziadajte o to fakt az po troch mesiacoch, kedy uz na to narok nemate... ak nepoberate ziadne ine benefity, tak ci na tych 500libier mate narok zistite jednoducho - ked sa babo narodi, poziadajte hned o tax credit... a podla toho aky vam vyrataju (tusim ak to je viac ako 80 libier tyzdenne), tak na to narok mate... v tom formulari na sure maternity grand to je presne napisane...

uankab
1. jún 2010

jej a este som chcela dve veci.. .dnes mi prisiel sek s preplatenou dovolenku za matersku, tak sa vytesujem 😎 ... a priznali mi doma rodicovsky (vraj, volala som tam, len rozhodnutie ktore mali poslat do UK sa im samozrejme vratilo kedze to poslali na SK), ale na ucte nemame este nic.. tak snad dalsi mesiac...

elixia
1. jún 2010

@uanka, vdaka za info,zas sme o nieco mudrejsie.. 😀

Takze ty zostavas dalej doma s babom a budes poberat rodicovsky zo SK, dobre tomu rozumiem? ALe v praci si asi dala vypoved..

uankab
1. jún 2010

elixia, hej presne tak... materska mi uz skoncila, do roboty sa nevraciam, tak som ziadala o rodicovsky doma...

monika.c
1. jún 2010

new,ano je to proti tbc,tak sa skus na to popytat hv,u nas ked bola,tak len prevazila malu a opat sa ma pytala to,co midwife,potom som sa jej na ockovanie proti tbc pytala a to bolo vsetko 😉
laurinka mi nejako kycha a niekedy ma aj sopliky,baby,viete nieco poradit ,myslim nejake kvapky?ci mam radsej k gp ist?no ale zase ked si pomyslim,ako nas vzdy odbiju,tak sa mi tam ani ist nechce iba kvoli soplikom. 😒

lena13
1. jún 2010

monika ja pouzivam do malicka sprej vincentka ,tady neni teda,ale muzes se zkusit podivat na ty nove kapky od calpolu.......a odsavacku koupit a odsavat.......jt nejlepsi,ryma je rychle pryc a hlavne se neusazuje 😵

me slozil dneska ten mocak,js odjela z prace hodne brzy,zitra asi vezmu volno nebo to asi nedam 😔

alexia ja taky mam od statu prispevky na dite a daly mi i porodne.......jak mas rodny list tak mas narok na vsechny prispevky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre