Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
3. jún 2010

fuu..

nesiel kon a neposlalo mi odpoved...

@uankab ja som holiday nedostala. my musime minut holiday do decembra,inak prepadne. mne akurat tak vysla maternity,ze som o holiday prisla 😒 to co som mala,som si vybrala pred zacatim materskej...

hathor1231
3. jún 2010

@uankab a ten rodicovsky sa tu nejako nahlasuje? ovplyvnuje to benefity tu alebo ako to je? 😕 su to predsa len peniaze naviac,takze by tu mohli zobrat nieco z benefitov,ci?

klapinka
3. jún 2010

@hathor1231 co viem tak MM bude mat ulavu na dani, ale na rodicovsky prispevok to nam nedaju. Aspon zatila mame take infosky. Musime popozerat podmienky, ale ka tak to bude nejakych 20£ tyzdenne
@uankab ved to, preco nepoziadat ked mam na to narok 😀
musim este pozistovat ze ak budem poberat tento prispevok, ci sa to automaticky vstahuje aj na mna ze nemusim platit zdravotne poistenie. Kedze tu v UK neplatim a mala by som to v niektorej krajine EU tak platim na slovensku.

uankab
3. jún 2010

klapinka, v UK si automaticky poistena, tu sa zdravotne neplati.. a doma by si platit nemala, kedze si poistena tu, ked ti na to pridu, dostanes pokutu 😲
hat, my nepoberame ziadne benefity, teda okrem child benefitu na ktory mas narok a potom child tax creditu, ktory mame tak ci tak minimalny...
hat, a kedy ti skoncila materska? predsa za tento rok by ti mali dat... a to je divne, mala by si na to mat narok... ja som to dostala teraz vyplatene a veelmi som sa potesila 😉

klapinka
3. jún 2010

@uankab aj ked nepracujem len tu zijem? Ked sme to zistovali, tak mam narok na bezplatnu starostlivost ale platit niekde musim ...a tu v UK sa to nedalo ako na slovensku ze som samoplatca.

Ja uz neviem kde je sever ani 😖

hathor1231
3. jún 2010

@uankab ja som sa informovala,ale nedalo sa to lebo som bola na maternity... u nas maju policy,prosto nepresuvaju holiday a ak nestihnes vybrat,tak mas smolu 😒

idem von,mame krasne. mala spinka a potom ideme este spolu vyvencit ginny 😵 niki mi nosi vrhatko na lopticku pre ginny 😀

uankab
3. jún 2010

klapinka, pokial ja viem, tak mozes byt zdravotne poistena len v jednom state EU, nikde sa nehovori o tom ze to musis aj platit.. ak si poistena v dvoch a viac, tak mozes "dostat pokutu", pretoze doma si sa mala odhlasit... aspon ja o tom viem v takomto zneni, ked som bola v poistovni sa odhlasit, tak mi dobre precistili zaludok ze ci si myslim ze budem chodit k doktorom tak ako mi to vyhovuje, atd...
hat, peknu prechadzku... u nas je tiez krasne...

elixia
3. jún 2010

Vdaka baby 🙂 Ja len ze snad okrem tych prvych 6 tyzdnov pre mna ziaden rozdiel ( pokial ide o peniaze) a keby ze nejaky ten mesiac zo mna nezdieraju dane a NI, tak s tym dokazem zit 😀
Viete uz ako je to s tym rodicovskym po novom? Citala som temu socialny system v UK,tam baby pisali,ze vraj su nejake zmeny od 1.5. ale som z toho dost jelen...jedna pise,ze nemame narok,dalsia ze ano..

elixia
3. jún 2010

uankab, kolko je minimalny child tax credit? Aj nam asi iba ak ten vyjde..

saza007
3. jún 2010

vidim, ze su tu nove tehulky - blahozelam a prajem krasny zvysok tehu!

Nas J. sa minuly tyzden naucil poriadne stvornozkovat, uz mu to ide len taky fukot, a posledne dva dni sa zacal aj sam posadzat 😵 😵 Teraz si to precvicuje takmer non-stop.

Gaby, ako sa mas? Kedy idete na SK?

peppapig
3. jún 2010

Hath, ja jsem to s proplacenim dovolene mela podobne. Normalne me chteli odrbat, ze vyplaceji jen do prosince a nepresouva se do noveho roku januara. Ja jsem dala pisemnou vypoved na konci decembra, tak mi to museli samozrejme vyplatit, ikdyz jim ta vypoved dosla v novem roce. Taky me ty penizky potesily uankab 🙂

Musim rict, ze citizen advice bureau je taky v kazdem meste jine. Prave kdyz jsem se dozadovala odpovedi a info na zacatku pregnancy, ani tam mi 100% info nedali. V dalsim meste, kdyz jsem chtela poradit ohledne landlords rights, dali mi appointment za 3 mesice 😅

my ted debatujeme, zda s druhym detatkem pockat ci jit do toho, ikdyz vim, ze pro me zadna materska nebude. Bude to docela omezujici, dve deti, zadna materska, no nevim. M bude jedinacek jeste nejaky ten patek, dokud si maminka nenajde dobrou praci.

saza, za chvilku J bude rychlejsi nez ty 😀

Holky, kdo mel formular tykajici se pojisteni v cr/sk?? Poslete mi ho taky pls

klapinka
3. jún 2010
newyorkgirl
3. jún 2010

babulky musim docitat dneska zasa...
zatial narychlo co som videla
uankab vsak prave chceme k doktorom chodit tak ako sa nam zachce nie? inak by sme k nim nechodili, keby nepotrebujeme 😖 keby tuna maju normalnu GYNDU a prehliadky poriadne kazdy rok, tak sa odhlasim doma aj ja 😠
tak som dneska vyfasovala Penicilin na to moje hrdlo, maly vypil behom hodky 100vku mliecka odstriekaneho od tatina z flasky a potom pekne buvkal, tak som si behla do obchodu a pre lieky aspon...
poobede sme sa boli naposledy vazit u midwives, uz mame 4kg, takze za 12 dni sme pribrali 500g a dostala som pochvalu od midwife ze STALE kojim este... hovorim, ze boze ved ma len 2 tyzdne nech mi to povie ked budem mat krizu v 2 ci 3mes. 😀 ale ocividne je tu dojcenie zriedkave teda a babena su na UM 😖 no dufam, ze vydrzime aspon do roka... tak sa drzte vsetkym prijemny vecer potom docitam este 😎

etuska
3. jún 2010

@elixia
mne schvalili SMP-takze som na tom podobne 😉

etuska
3. jún 2010

@uankab
veru-aj my sme na SVK vratili zdravot. karticky(akurat deti si mozu nechat a chodit na SVK k lekarovi,ze?-teda aspon tie,kt. sa narodili na SVK)-netusim ako je to s babatkami narodenymi v UK? 😕

elixia
3. jún 2010

@etuska co uz narobime...Inak, tvoj maly sa asi rozhodol,ze bude mat pekny datum narodenia 6.6. nie? A este aj nedelne babatko, to su vraj stastne deticky 😀
Aj mna zaujima,ako je to s detmi tu narodenymi,ked pojdeme na SK a nahodou budeme potrebovat zajst k lekarovi??

etuska
3. jún 2010

@elixia
no uvidime ci sa mu zachce skor.Teraz sa mrvi riadne a tlaci hlavicku dole 😝 -ved sa ani necudujem -tooolko som sa dnes nachodila-tak uz by sa aj mohol rozhodnut ze nam chce urobit radost 🙂

kvietocek7
3. jún 2010

ahojte
tak tu citam od politiky cez prispevky a poistenia len som zvedava ako ti Cameronovci dobacuju s liberalmi-pride mi to smiesne aby sa cierna s bielou na niecom dohodla 😀 Nuz uvidime co my z toho utrzime 😝
a co tu spominate s poistovnami tak
@klapinka samo ja si neplatim doma zdravotku ale ked sa ti narodi babetko tak sa zahlas doma na SK na socialnej poistovni ktora plati za teba statu do 3rokov dietatka kym nepracujes.Ale ak by si chcela pracovat skor ako bude mat babo 3rocky tak to soc poistovni musis nahlasit. Tymto sa rataju aj akoze odpracovane roky do dochodku

etuska
3. jún 2010

@kvietocek7
myslis ze sa mam na soc. nahlasit aj ked tu chcem byt na MD len tych 9mesiacov a potom spat do prace? 😕
lebo ved tu v UK som vedena,ze som na MD a potom sa vraciam do tej istej robotky?

kvietocek7
3. jún 2010

@etuska neviem,ako riesia tento medzicas ale pravdepodobne ak bude mat vase babenko slovenske obcianstvo teda trvaly pobyt na SK tak musia to riesit leboaj ked pracujes tu v UK tak je to predsa v ramci EU a to sa predsa pocita akoby si pracovala doma. Ak budete riesit vybavovacky tak sa na to urcite spytaj priamo na socialnej poistovni. Ja som mala zahlasenu dcerku a ked som prisla na socialnu poistovnu asi ked mal Adamko sedem mesiacov tak na mna pozerala,ze kde som bola doteraz 😨

etuska
3. jún 2010

@kvietocek7
no my sa na SVK chystame az na Vianoce-ale poslem maminu nech sa opyta 😕

kvietocek7
3. jún 2010

@etuska jasnacka,ze ti to pozistuje a hlavne budes v obraze.Tusim sa vyplna nejaka ziadost ci papier ktory je sucastou tych porodnych. Aspon nam to dali a potom sme s tym isli na socialne poistenie.
A este sa tu spominalo ze ziadanie o anglickych 500 lib -ja som ziadala po termine-co som vlasnte urobila ucelovo ale odomna ten papier na Sk absolutne npotrebovali,teda si ho ani nepytali. Tym som pochopila,ze aj urady u nas doma nie su az tak kompletne jednotne 😅

etuska
3. jún 2010

@kvietocek7
veru-aj ja som pocula,ze nie vsade ziadaju potvrdenie o tom ze v UK som nic nedostala.
My sme sa s MM o tom tiez bavili a predsa-aj ten rozdiel 500libier a 800 Eur je pekny peniaz....

klapinka
4. jún 2010

baby a na tych 500£ ma narok kazdy- kazde dieta narodene v UK? Ak mi daju v UK nemozem ziadat na SVK?

Co sa tyka zdravotnej starostlivosti, ja som to pochopila tak ze ak ma mase dieta obcianstvo slovenske ale prechodne bydlisko v nejakom inom state tak ma narok na vsetko akoby zilo na slovensku.

Vcera sme asi konecne vybrali postielku, objedname v pondelok a v utorok tu bude. Bufam ze to nebude nejaka hegalka. Ked som pocitala ze kupim nejaku pouzitu+ novy madrac vyjde ma to tak isto ako tu z netu novu aj s madracom. Este nemusime pre nu nikde chodit. Donesu nam ku dveram. Pohoda nie?? 🙂

@etuska uz sa ti to krati este 2 dni a Simonko je tu. Silno na teba myslim 😵

etuska
4. jún 2010

@klapinka
vdaka 😉 Ved aj ja sa utesujem,ze ak dovtedy nic-tak v nedelu-pondelok uz bude na svete 😵
My sme postielku dostali od znamych-akurat by sa mi zisla este nejaka skrina,alebo komoda-lebo mam maleho veci stale v krabiciach 😝

No ja osobne chcem radsej tych 800 Eur ako 500libier 😀

uankab
4. jún 2010

my sme sa doma na zdravotke veru nezahlasili... bola som u detskeho doktora s magdalenkou a pytala som sa na to, potvrdil mi ze musi byt registrovana len v jednom state a osetril ju na zaklade europskeho preukazu bez akychkolvek problemov.. len ma poprosil, aby som si nakopirovala tu karticku a doniesla mu vzdy kopiu, tiez jednu pre lekaren, pretoze on potom tu kopiu karticky prilozi k toumu "vykon - osetreniu" a tak to posle...
a este jedna dolezita vec, je potrebne si nahlasit Child Benefit na vas, nie na mm... vtedy sa vam budu ratat odpracovane roky do dochodku... 😉 .. a tusim to je az dovtedy ked idu do skoly, ale nie som si presne ista.. kazdopadne je to dlhsie ako len materska sa mi mari teda...

etuska
4. jún 2010

@uankab
presne ako pises-ja som to tiez citala v tej prirucke "The parentś guide to money".Kde sa to da zmenit-treba volat na Home and Revenue,alebo Job centre?-aby som si to mohla zmenit,lebo doteraz bolo vsetko pisane na MM

uankab
4. jún 2010

etuska, netusim kde to zmenit, zrejme budete tak ci tak vypisovat novu ziadost pri narodeni Simonka... tak tam uved svoje meno ako prve a hotovo 😉 ... ak si dobre pamatam ten formular, tak tam budes vypisovat obidve deticky v tvojom pripade.

etuska
4. jún 2010

@uankab
dik-musim si to zmenit-viem ze som o tom citala a uplne mi to vypadlo
-a s tym Europ. preukazom si ma potesila.Miska sa nam narodila na SVK tak mam karticku poistenca,len som netusila ako je to s babom

kvietocek7
4. jún 2010

@klapinka postielku ste kupovali na ebay alebo nejaky internetovy obchod?
Dnes bude zas slnecno -super tesim sa- narozdiel od Slovenska zubozeneho vodou ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre