Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

adoracion
13. jún 2010

Zapis do pasu urcite staci, ved tak mame aj my a cestujeme uz dost dlho a to ani nehovoriac o tom ze mame rozlicne priezviska ale to je o inom. Treba zaplatit nejakych osem libier lebo tam kde je ta ambasada tak tam je ta zona. My sme o tom nevedeli a asi dvakrat nam prisla pokuta na 60 libier aj s obrazkom auta.
A VELKA GRATULACIA K BABETKAM, NECH IM CHUTI MLIECKO KISS

elixia
13. jún 2010

@kivec ja som si teraz po svadbe vybavovala doma pas a pytala som sa tety,ako je to s pasom pre baby...sama mi odporucila,ze je lepsie si ho dat len zapisat do pasu rodicov (jedneho alebo aj oboch), ze tak ani nemusis male babo tahat na pasove (ak to vybavujes na SK), lebo tam by ho museli fotit a este musi mat aj otvorene ocka...ze proste ona s tym nema dobre skusenosti, takze skor odporuca zapisat...ved take male aj tak len s rodicmi cestuje. Jaj, a este na SK to stoji 3 eurovy kolok..takze aj lacneksie ako pas.

kivec
13. jún 2010

@elixia, urcite je to lacnejsie, aj menej problemov. Len viem, ze do niektorych krajin musi mat dietatko vlastny pas. Tak ma len zaujima, ze ci na cestovanie do a z UK staci len zapis. Ak ano, tak je to super, lebo inde aj tak cestovat nebudeme. My sme Estherke vybavovali pas, ale uz ho ma len na rok. Takze potom by som ju asi dala len zapisat.

orionka1
13. jún 2010

kivec , parkovanie nie je problem tam je hned parkovisko blizko ambasady , tusim sme platili £10 za parkovanie a tusim £10 za congestion charge a ja som zila v Londyne 7rokov a z toho 4 som tam soferovala tak my nerobi problem aj ked tento krat soferoval Stevo 😀

orionka1
13. jún 2010

a na Sk idem na 3tt a ci nas pustia dam vediet 😀 😝

orionka1
13. jún 2010

ani my nie sme zosobaaseni , mame rozne priezviska , aby malu zapisali Stevovi do pasu som musela dat suhlas , ten suhlas som len rucne napisala tam pred nou a platili sme £9 za overenie podpisov ale Stevo sa aj novy pas bral tak neviem ci aj za to platil nieco 😒 , ak nieco chcete vediet podrobnejsie pytajte sa ale ceny sa budem musiet Steva popytat lebo on vsetko platil 😀

peppapig
13. jún 2010

Holky, pokud jedete vyrizovat papiry na cz/sk rodny list a nejste vdane, musi byt na ambasade pritomni oba dva rodice (aspon teda tohle plati pro CR). Jen jsem myslela, ze by se tohle info mohlo nekomu hodit 😉 Urcite si myslim, ze vic vyplati si ditko nechat zapsat do pasu rodicu, protoze cz pasy pro mimca se vydavaji myslim jen na rok ci dva a pak zase vylet na ambasadu. Aspon si tak clovek usetri nervy 😉

newyorkgirl
14. jún 2010

ahojte babule...ja vyflusnuta po vikende, manzelik v robote od rana do vecera a ja sama na 2 detvaky a domacnost, no nic moc, hlavne ked maly buntosi v noci a niekedy aj Nika, chce kakavko... clovek si chce lahnut cez den a susedia cosi prestavuju ci co... takze sa nedaaaaa....
k tomu som nastvana, ze maleho furt cosi trapi, pupcek furt nemame zaceleny, robia sa mu tam take zlte chrasticky ma to take mokvave, do toho vyhadzane komplet licka asi novorodeneckym akne a dnes nam este zacalo slzit ocko prave, takze ako na potvoru... 😠 no nic zajtra ideme na klbiky a aj do centra HV s tymi uskami, tak ich tam dam do pozoru, nech s nami cosi robia, hlavne ten pupik, ved uz bude mat mesiac...

anjelicek26
14. jún 2010

@newyorkgirl - nam slzilo ocko dva dni dozadu, troska MM a co najcastejsie vytierat, dnes je to uz ok... fakt to super zabralo...

Je mi luto, ze sa trapite z pupcekom, malemu odpadol vcera, dnes je uz len trolinka toho hnisu tam a vidno, ze sa zatahuje, tak som rada, vyzera, ze to bude ok. Urcite nech s tym nieco robia, ked to uz tak dlho trva 😖

U nas dnes boli brat krv z nozicky, krpec ani nepipol, zato Saska vrieskala ako o dusu, co to s nasim babom robia, strasne jej ho bolo luto. Inak nam zltacka uz ustupila, ocka ma bielucke, skvely svalovy tonus (ze vraj zdvihame hlavicku ako 2-mesacne babo 😎 ), a ze sme aktivny az moc na to, ze je este zlty 😝

Tak som rada... maly je uzasny, spi aj cez den vlastne stale, 4,5 hodiny v noci v kuse, teda pred spanim ho nakojim, spi do tretej a potom o pol osmej vstava... ja to dieta proste milujem 😀

klapinka
14. jún 2010

@anjelicek26 to mate uplne super ze Max tak krasne spinka 🙂 dufam ze aj nasa bude.

Ja som si dnes kupila malinovy caj, vraj je to dobre na porod, tak budem popijat, aj ked ja rada vsetky caje. Vcera sa nam podarila postielka vydrazit na ebayi za 70£ tak sa tesime a dnes idem pre nu, Nemusime ani velmi daleko chodit, len par ulic od nas super 😀

Tiez som chcela baby k tomu prispevku k jednorazvem prispevku ked sa narodi babatko (678,49 € ). dnes som to pozerala tak su tam dve podmienky
Nárok nevzniká oprávnenej osobe, ak
•maloletej matke, ktorá nemá súdom priznané rodičovské práva a povinnosti a
•ak sa dieťa narodí v cudzine a matka pred narodením dieťaťa nebola najmenej 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov zdravotne poistená

newyorkgirl
14. jún 2010

@anjelicek26 no super malicky je sikulko teda... 😵
kvapem mm do ocka ale neviem ako casto to mam, ma ho este horsie potom... take zelene, uvidime zajtra... my mame ten pupik taky divny, ma ho akoby prelozeny prekryty a tym padom mu to tak nevysycha, ani zakladanie plienky nepomaha, nic... zajtra si zgustnem na tom zdravotnictve zasa...

kvietocek7
14. jún 2010

@newyorkgirl no mate to pestre,trochu mi to pripomina nase zaciatky pri Adamkovi...tak ako spomina anjelicek, skor ako kvapnes MM tak namoc vatovy tampon do prevarenej vody a pretri ocko ale z mojej skusenosti pouzi jeden tampon,teda nepretierat viackrat jednym. A potom mozes kvapkat MM. Malo by to prejst a ak nie mozno skusnejaku masticku z sk Ophtalmo-framykoin. Ak uz aj potom nic tak to budu zapalene ocne kanaliky.Hovori sa,ze vraj to maju deticky z porodu z plodovej vody.Drzim palce. Zaciatky boli u nas dost narocne hlavne ked sme mali deficit spanku 😝

kivec
14. jún 2010

@klapinka - to znamena, ze ak sa dietatko narodi tu v Uk a ja som nebola na SK zdravotne poistena, nemam narok na ten prispevok? 😕 To musi byt ale nieco nove, lebo pred dvomi rokmi som ho dostala. Taak to je riadny skrt cez rozpocet, dost som sa na tie peniaze spoliehala. 😖 A blahozelam k uspesnej drazbe! 😉

kivec
14. jún 2010

@anjelicek26 - mas teda naozaj zazracne babatko, mozme ti vsetky len zavidiet. 😉

elixia
14. jún 2010

@klapinka neviem ci som to teda spravne pochopila,ale teda my co zijeme a pracujeme tu v UK tym padom nemame narok na ten prispevok?? blbe...

super,ze sa vam podarilo vydrazit postielku. Matrac planujes novy? A kde ak ano? Ja len teraz riesim, ze kde a aky kupit...

@anjelicek26 tak aj ja mam naplanovane take dobrucke baby...uvidime ci sa podarilo 😀

klapinka
14. jún 2010

baby vycitala som to tutok, tiez som na to pozerala 😒
http://www.upsvarno.sk/index.php?ID=176
@elixia nejdeme nakoniec ani matrac kupovat, postielka pouzivana 4 mesiace, matrac na nom ziadna spinka, ale ja tak potah supnem do pracky. 😉

klapinka
14. jún 2010

Podmienky nároku na príspevok sú:

•narodenie dieťaťa,
•trvalý pobyt oprávnenej osoby na území SR.
Oprávnená osoba, ktorej sa narodilo dieťa v štáte, ktorý nie je členským štátom Európskej únie alebo zmluvnou stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore, má nárok na príspevok, ak bola pred narodením dieťaťa najmenej 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov povinne verejne zdravotne poistená alebo dobrovoľne verejne zdravotne poistená v Slovenskej republike.

ak som to pochopila tak, ze ak sa nam narodi babatko v krajine EU mame na ten prispevok narok lebo mame trvaly pobyt v SR

mikailla
14. jún 2010

Ahojte baby,prosim Vas tie co mate skusenost,cim ste sa natierali pocas tehotenstva ? Ja co som nasla,tak vsade tu v UK preferuju BIO OIL ale nemam z neho dobre dojmy 😒 dakujem 🙂

klapinka
14. jún 2010

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?Cat...

prispevok 151,37 €. +prispevok k prispevku 678,49 €.= 838,86€ celkom pekna ciastka nie?

klapinka
14. jún 2010

@mikailla ja som pouzivala dlho do nedavne cca 7 mesiacov niveu telove mlieko s olejom akysym , ale traz oms i kupila weledu pregnancy oil

mikailla
14. jún 2010

@klapinka dakujem odpisala som si uz nazov a si s nim spokojna? teda nemala si pocit ze je mlieko lepsie? Ja som sa snazila mlieko nejake zohnat,stale mam pocit ze ten olej rychlo vyschne... ☹
Inak k tym prispevkom hovorite o tych prispvekoch na SR ano ? lebo pred par tyznami si ho vybavovala jedna znama na SR a dostala ho aj ked zije a pracuje tu v UK tak to este stale dostanete. A tych 500 libier od Anglicka si neziadate?

klapinka
14. jún 2010

mlieko bolo fajn, ale sa mi na prsu urobili strie, tak som zmenila. Ten olej je fajnovy, aspon ja som spokojna..ale aj celkom stal 12£ tusim (akoze som ho dostala ako darcek k meninam)

tych 500£ co som pozerala to je ak poberas nejaky benefit, neviem co a ako, co sa tyka benefitu nam nedaju.

Mali by sme dostat ten prispevok zo slovenska, iba ak by sme mali velku smolu a prve co nova vlada, ze zrusi prispevky

mikailla
14. jún 2010

@klapinka fiha,ako som ja pochopila tak tych 500 libier ma byt prispevok na dieta to iste ako na SR tych 800 takze to tak nie je? Nejako sa neda verit tomu co pisu lebo na uradoch cloveka odpinkaju... Ja sa ani nechystam ziadat tych 800 od SR lebo som sa spoliehala na tieto od Anglicka... ☹ Aha tak Ty mas s mliekom horsiu skusenost,no uvidim mozno si tie oleje pochvali viac bab a budem sa ho drzat,dakujem za nazor 😉

klapinka
14. jún 2010

o tych 500£ musim popozerat, vela o tom neviem mozno baby poradia.

Na moje A prsa ktore su zrazu C mlieko nestacilo ☹ , tak som presla na weledu

kikuska25
14. jún 2010

@klapinka ahojky ja sa len tak trosku pridam..o tom prispevku som pocula aj ja xice ja budem rodit na slovensku ale poznam tu jedno dievca z ciech a ona mi povedala ze ma pravo na ten prispevok a ze keby tu zostanem tak mam aj ja na to pravo lebo stale mam slovenske obcianstvo a vyratla si ze to vychadza oklo 830eur?to by bolo super..a co sa tyka tych strii ak mozem ti poradi je vynikajuci olej vola sa bio oil da sa kupit v kazdpm bootsy je trosku drahsi ale je super ja ho pouzivam od zaciatku tehu a zatial klop klop nemam ziadne strie a je velmi dobry aj na hojenie jaziev aj o tom som sa presvedcila..

kivec
14. jún 2010

Fuuuh, @klapinka, som si vydychla, takze narok urcite mame, kedze zijeme v EU a mame trvaly pobyt na SK. No ved preto, uz som sa naozaj zlakla.

anjelicek26
14. jún 2010

@klapinka - no neni tam vyslovene napisane, ze musela byt zdravotne poistena NA SLOVENSKU 😝 Ja mam poistku aj v Nemecku a aj v UK nejaku internacionalnu, co plati draheho firma 😉 Tak si mozu vybrat... bola by skoda si o tie peniazky nepodat ziadost, vsak zamietnut ju mozu kedykolvek 😀

Strie - hm, pri Saske som kremovala a aj tak sa mi spravili na prsiach malinke (z C-E), teraz nemam ziadne nove po Maxovi (z D-F ... 🙄 )na brusku nemam ani po jednom tehu strie - nekremovala som brusko vlastne vobec, len v 6. mesiaci, ked zrazu vybehlo riadne... ale inak nic...podla mna to ma len velmi malo z tym, ako a cim kremujes, ale skor s tym, aku mas schopnost tkaniv sa natiahnut - no a to je proste geneticky dane...

Este prihodim mojich drobcov

kivec
14. jún 2010

Ten prispevok tu v UK 500£ je velka zahada, lebo niektore zienky tu spominali, ze si o to zaziadali, aby dostali zamietnutie a to potom pouzili pri ziadosti o prispevok na SK. A na ich velke prekvapenie, im to tu v UK schvalili. A to pritom neboli ziadne socialne pripady, normalny prijem. 😒 Ale podla toho, co o tom pisu na webe, je to len pre socialne slabsie rodiny. Tak asi zalezi aj od stastia a nalady uradnikov. 🙂

elixia
14. jún 2010

o tom prispevku 500£ tu bola debata par stran dozadu,ja som tiez vedela,ze je to len ked poberas benefity - pre take ako socialne pripady s velmi nizkym prijmom.No ale baby pisali,ze to v pohode dostali a ziadne benefity neberu a prijem tiez nemaju nejako extra nizky,takze uz neviem...

Ja tiez pouzivam ten bio oil, mne sa zda celkom ok a aj tak som tu nic ine nenasla. Weledu som tiez mala z domu,no cenovo vychadza este drahsie ako ten olej a uz ten nestoji malo...

@klapinka tak s tym prispevkom pockam,co povedia tebe a ostatnym,co maju termin skor ako ja a podla toho sa zariadim ci ziadat alebo neziadat tu 😀

kivec
14. jún 2010

@anjelicek26, mas krasne deticky. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre