Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slovakia13
14. aug 2010

@elixia ja som tiez dostala bez SK rodneho listu.stacil sudny preklad UK rodneho listu 🙂

slovakia13
14. aug 2010

@mrk11 ty si aka sikulka 😉 kukla som na link co si hodila 🙂

elixia
14. aug 2010

@mrk11 dakujeem, ta tema je vyborna, vobec som o nej nevedela.Ja som citala tu co ma niekolko desiatok stran a davala si to dokopy, co a ako...

elixia
14. aug 2010

@slovakia13 vdaka, ja neviem, kde som dosla na to,ze treba najskor RL vybavit 😀

dadulienka27
14. aug 2010

@elixia vsimla som si v tvojom albume,ze ste kupili angel care..uz ste ho aj skusali spojazdnit? 😉

dadulienka27
14. aug 2010

a ako sa ten pripevok vybvuje v pripade,ak dieta dostane britske obcianstvo??? ☹

kivec
14. aug 2010

@klapinka - tvoja malicka Ema je prekraaaaaaaaasna! 😵 Babatko ako z casopisu. 🙂 A kolko ma vlaskov. 🙂

elixia
14. aug 2010

@dadulienka27 no povyberala som to z krabice,pozapajala a skusala ci funguje..ale iba tak,nie v postielke, tu este nemame poskladanu..vyzera byt ok 🙂

kivec
14. aug 2010

@dadulienka27 - a bude mat len Britske obcianstvo? Myslim, ze v tom pripade narok na prispevok nema. 😒

slovakia13
14. aug 2010

@dadulienka27 Mia ma britske obcianstvo a dostali sme. teta na socialke sa iba spytala ci v buducnosti budem vybavovat aj SK

dadulienka27
15. aug 2010

@kivec ja by som chcela,aby mal aj Slovenske,ale ked s tou ambasadou kazdy strasi,tak neviem,ci tam chcem ist ☹

vsak este uvidim,mozno od 1.septembra nasa vlada vymysli,zase nieco nove,tak sa budem stresovat potom..

@slovakia13 asi to zalezi aj od toho,kto je na tej socialke.....a uz si sk obcianstvo vybavila?

@elixia ja som isla presne podla navodu, vyzeral ,ze je tiez v pohode,len mi to strasne dlllho trvalo 😝 nechcem si predstavit situaciu,ze ked prideme z porodnice domov a budeme to pol hodinu len zapajat 😝

hathor1231
15. aug 2010

@dadulienka27 tam je hlavne aby si ty mala trvaly pobyt na slovensku a doklad co to potvrdi-pas/obcianka. dieta predlozi aky ma RL a je to 😉 iny doklad sa od dietata nepredklada,len RL a ten budes mat vtedy len UK.
mam angelcare,je super,ale neskor je to s pouzivanim uz horsie. neda sa odpojit aby bola len vysielacka a nezaznamenavalo pohyby,teda ak mas velku postielku a vacsie dieta sa ti prekotula uplne naspodok/navrch,tak ho nezachyti a zbytocne to tam pipa 😠 N si toho uz nevsima,najprv je taky vystrazny aby si ho bud vypla alebo to dieta len preberie a pohne sa, ona sa pri tom vystraznom da do inej polohy a vacsinou uz nepipa,ale nie vzdy,niekedy ho musim vypnut ja... ale stale ho pouzivam,ale len cez den ked si ju idem dat do postielky,na vecer vobec,spi celu noc tak naco... ale aj keby si ho mala pouzit len tie prve mesiace,tak urcite odporucam- ja som poriadne nespavala lebo mala sa dusievala a odkedy ho mam,tak zapnem a spim ako drevo 😅 za tie peniaze to isto stoji 😵 nejdem ho predavat,necham si ho 😉 urcite to bude moj darcek pre buducich rodicov ak sa v nasej rodine objavia 😉

hathor1231
15. aug 2010

@dadulienka27 instalacia je tiez jednoducha 😉 len das pod matrac podlozku, zapojis s hlavnym nursery (ten anjel) a toho zapojis do elektriky,ma aj baterky ak by vypli prud aby si nebola bez neho 😉 potom tam mas nabyjacku a vysielacku a je to 😀 mozes to skusit uz teraz,na to dieta nepotrebujes,zaznamena to aj ak len zatlacis na matrac 😉 horsie je najst sensitivity,to budes musiet dlhsie skusat- odporucam dupat pri postielke,ak to zaznamena ako pohyb dietata,tak je to prilis. pri malom ti staci mensi lebo sa ti nepretoci,daj ho na tu polovicu kde bude mimi spinkavat (dieta sa nema davat dostredu ale naspodok aby sa nezosuchlo). neboj,zvladnes to 😉

slovakia13
15. aug 2010

@dadulienka27 na matriku do ktorej patrim som dala vsetko potrebne asi pred mesiacom,potom sa to posiela na osobnu matriku do blavy ....tak cakam .povedali ,ze to trva take 3 mesiace.vybavovala som to ked som bola na SK.sestre som dala plnu moc na prevzatie rodneho listo .

u nas vyzera ,ze bude krasne 😵

hathor1231
15. aug 2010

@slovakia13 cau 😀 ako?

slovakia13
15. aug 2010

@hathor1231 😀 😀 😀 Mia zdravi Nikole 😵
rozhodla som sa ,ze ideme k moru 🙂 teda mam to za rohom a este ako sa mala narodila sme neboli 😅

newyorkgirl
15. aug 2010

cau koceny... tak my vstavame o 6tej cely tyzden uz, tazko sa mi zvyka veru, zvykli sme do pol deviatej, ci deviatej vyspavat nie je to nic moc veru... som cez den vzdy kaput

slovakiatak si uzite vyletik ja aspon dufam ze aj u nas troska slniecko vykukne ale nevyzera b 😖

mzuzka
15. aug 2010

cavte 🙂 risko s markom zdravia MIU s NIKOL 😵

co sa tyka monitoru ja s osobnej skusenosti - NENAHRADITELNE< NEZAPLATITELNE moj marko mal ten syndrom a tiez ako pise hathor, s monitorom spim dobre. mam zapnuty hlas a pip pip ma ukludnuje. na tommee sa da odpojit aj podlozka apouzivat len baby siter

dadulka2000
15. aug 2010

aj nasa Millie a Ellie sa pridavaju k pozdravom 🙂

burky vladnu nad slovenskom.

ja som tommee monitor predala pred mesiacom. popravde som to vobec nepouzivala ani pri jednej babe 😉

elixia
15. aug 2010

@dadulienka27 ved pozapajat mozes este pred odchodom do porodnice a potom uz len do zasuvky strcis..teda aspon ja si to tak predstavujem,ze urobim 🙂
Neviem zatial povedat, ci sa oplatilo don investovat, ale ako pisu baby, pre pokoj duse a kludny spanok radsej ano..kto vie, ake bude moje babo, ci bude alebo nebude mat problemy s dychanim...a nikdy by som si nedpustila,keby sa nieco stalo 😉
Trochu ma zarazilo,ze sa nedaju pouzit iba vysielacky, je to podla mna skoda, ale zas, ked uz nebudem pouzivat monitor, vysielacky kupim len nejake pouzite...

Tak pekny den vsetkym, u nas sice nie je ktovieako teplo,ale aspon neprsi 😀

hathor1231
15. aug 2010

@slovakia13 sak preto 😀 uzite si vylet 😉 nech nam pocasie vyjde aby sme sa mohli niekedy zastavit 😒 ale leto uz asi nestihneme 😠

@mzuzka zdravime chalanov a aj teba 😉 len sa pekne o nich staraj,az je z coho vyberat 😀

@elixia pri starsom dietati ti celkovo neni tak potrebna vysielacka ako pri malom 😉 ja ju pouzivam len koli tomu,ze vidim,ze sa zacina mrvit,tak jej nachystam papu a ked ju donesiem dole,tak uz ma vse nachystane 😉 ale v noci vobec nepouzivam,ak by sme mali horucku alebo nieco podobne (klop klop),tak to ano,ale inak uz netreba... isto budes kludnejsia,len kym si zvyknes,ze musis vypnut ked dieta vybeires az nepipa,tak to sa parkrat vratis 😀 mm na to vzdy zabuda a to ho mame rok 😅
ale inak je super aj ta teplota a mas tam aj moznost hovorit do vysielacky a male ta pocuje z nursery-anjela,ale to som nikdy nepouzila...

kupila som malej auticka 😀 ona si zoberie nejaky krabicku a jednou rukou a koleniacky ju sucha po zemi,tak sme kupili auticka 😀 ta bola happy 😀 este sa chystam na nejaku kacenu alebo co,ale tu co sme videli,tak vydavala take dost nekvalitne zvuky,ze skoda penez... takze auticka som zobrala radsej...

z_vesela
15. aug 2010

Ahojte!
Klapinka- este raz blahozelam!! Mala je krasna princezna... Ani sa mi verit nechce kolko
ma vlasov! Hlavne ked porovnam s nasim olinkom.
Mk- super za tie info-zide sa to hlavne teraz keď nad tým maturujem ako čo vybaviť .
Ako je to teda s tým občianstvo ? Ja som myslela že môže mat oboje? Neni tam nejaká výnimka že ak
sa občianstvo nadobúda narodenim?

Nás olinko má zapchaty slzny kanalik tak mu chudacikovi utierame ocko aj davame mm ale asi aj tak skoncime na
antibiotikach. Nejako to nie a nie ustúpiť .

Klapinka - aj mne behali hormóny hore dolu prvých pár dni... To je asi normálne ...

Tu bol dnes krásny deň a tak sme olka zobrali na výlet...zajtra sme sami doma .:((.. Až do štvrtku kým príde babka...

kivec
15. aug 2010

@z_vesela - Zelam vam, aby sa Olinkovi cim skor vyliecilo ocko. A neboj sa, do stvrtku to pekne sami zvladnete. 😉 A na kolko vam pride babka?

hathor1231
15. aug 2010

bomba v irsku 😕 chudence deti 😔

@z_vesela my sme tiez mali, zabralo nam mliecko. ktosi tu spominal ze prevarena voda data do chladnicky,potom pretriet sterilnym cotton chumacikom 😕

slovakia13
16. aug 2010

@z_vesela Mia ma britske pretoze otec je brit. jeden z rodicov musi byt drzitel britskeho pasu ,myslim 10 rokov 😕 tu sa obcianstvo nenadobudne narodenim. Ked dovrsi 18 ,tak si bude musiet vybrat SK,alebo UK. toto viem ja ,neviem ci to este plati ,stale sa to meni 😅

mona12071
16. aug 2010

zdravim vas po vikendu ako sa mate?nas certik sa rozhodol ze nechce aby maminka na neho zabudala aj v noci tak sa mi zacal budit casto a casto znamena dnes asi 6x ☹

dadulienka27
16. aug 2010

@hathor1231 si mila 🙂 dakujem za velmi strucne popisane info,mm povedal,ze dnes to poriadne preskusame,tak pojdeme podla tvojich rad 😉

@elixia myslis si,ze pred odchodom do porodnice budeme schopne na nieco mysliet? 😀 ja si to predstavujem tak,ze budem nervozne predychavat a vrcat na moju polovicku 😎

@klapinka emka je nadherna.....a kolko ma vlaskov...asi si pocas tehu mala velke problemy so zahou

😉

@kivec ak by som sa mohla spytat na nemocnicu vo Worcester,musela si si tam brat aj obliecky pre novoroden. postielku?lebo kamoska bola na predpriprave z NCT a tam im to povedali...alebo nejaka rada od teba co si zobrat a co nie,prosim 🙂

hathor1231
16. aug 2010

@dadulienka27 nemas zac 😉
u nas bolo takto:
o 3rano sa mala straaasne mrvila,tak som isla na wc,dala som cikat aj nasu hafinku (zvyk 😀 ) a kym som na nu cakala,tak sa mi zdalo,ze som si cvrkla 😕 potom zase,tak zase na wc,dala som si vlozku a cakala ci je to voda. ked to bolo viacej,tak som uz vedela 😀 budila som draheho a ten len kukal rozospaty a otocil sa a spal 😅 tak som zavolala na labour ward ci mam prist lebo mi odteka plodovka ale kontra nemam pravidelne,tak mi povedali,ze prist musim. sla som sa osprsit,dat doporiadku a to uz sa drahy cudoval,ze co mi sibe sa sprchovat nadranom 😅 tak som mu to zase zopakovala,ze rodim a on stres,ci vydrzim atd 😅 tak som zobrala tasky a islo sa. autom to mame asi len 3min, drahy stresoval,ci vydrzim ci nema pridat atd 😀 a nakoniec sa mi mala narodila az o 67hodin 😝
ale vkuse mi hovoril,ze cakal,ze budem nervacit,stresovat,vrieskat ako vo filmoch 😅 ale ja som sa tak strasne potesila ked mi zacala odtekat,ze uz ju budem mat pri sebe,ze som na stres nemala dovod ani chut 😵

@z_vesela
@slovakia13 presne ak pise slovakia, musis mat uk pas ty alebo otec. tu dostane dieta bez uk pasu ak chodi do skoly ale neviem kolko rokov tam musi chodit aby ho dostalo. myslim,ze tvoj drahy je brit?

kivec
16. aug 2010

@dadulienka27 - od midwife by si mala dostat zoznam veci, co si zobrat do nemocnice. Nic naviac nepotrebujes. Obliecky do novorodeneckej postielky som nemala, v kazdej postielke je plachticka a deka pre babatko. To asi len keby si chcela pouzit vlastne, tak mozes. Takze ti vlastne treba len oblecenie a toaletne potreby pre teba a babatko, maternity towels, plienocky a vatu, alebo tie vlhcene obrusky, uteraky, nejake snacky, pitie a drobne na parkovne. 😉

newyorkgirl
16. aug 2010

@z_vesela nam na ocko nedali tuna nikdy nic, samo to preslo aj ked to dlho trvalo skoro 2mesiace... zas na SK Nike preplachovali a kopu revu pre nic, vraj to nebolo tiez tym, slzili sme dalej 😖
@mona12071 teda 6x to nas Risko sa budi 1-2 si neviem predstavit, to horsie ako novorodenec, ale je pravda, ze niekedy chcu maminku proste tie babusa... a ze ja som nevyspata 😅

@slovakia13 no co vylet....

hathor aka bomba akosi necitam spravy...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre