Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mircek
28. júl 2009

Moj mali anjelik je zatial tak dobrucke babatko,volam ho cerpadielko 😀 😀 😀 lebo z hora davam a dolom vychadza 😀 😀 😀

Ked sme boli v nemocnici,jednej anglicanke prislo gratulovat asi 15 ludi,strielali sampanske,revali......mali bol tak rozruseny,ze stale plakal.Tak mi ho stale prikladali ku prsiam.Po asi 6-tich hodinach som mala tak dohryzene bradavky,ze uz iba dotyk ma bolel.Tak som si musela vyziadat umelu,aby mi mali nehladoval...

O dva dni,ked ako-tak presla bolest,som dala malemu odsate mliecko a teraz si uz pravidelne odsavam..no este ho trochu na noc prikrmujem umelim.

babenky to je neuveritelny zazrak,tie nase deticky,tolko lasky a emocii dokazu vycarit a este su iba nemluvnata 🙂

newyorkgirl
28. júl 2009

mircek aj ja blahozelam 😵

peppapig a co myslis naopak to kojenie? nie som v UK dlho iba pol roka, ale myslim ze zalezi aj od oblasti, mesta a pod. co sa tyka predporodnej aj poporodnej starostlivosti a inak skore vyliecenie zelam, ja mam dcerku troska starsiu a tiez mam obavy co swine flu a let domov a tak... 😒

niektora ste tu pisali o ryanair a tom online check in tak my mame mat online check in, ale ze aj vytlacit a zobrat so sebou... to som nevedela, to ma manzelik na starosti 😀

newyorkgirl
28. júl 2009

mircek az budes mat chvilku popis porod ked chces uz rodit len tu, ja sa odhodlaaaaavam ci ano alebo nie 😀 ale na SK po mojom prvom asi radsej uz nie, radsej asi tu...

saza007
29. júl 2009

Mircek gratulujem a vitam maleho Lukaska na svete! Nech sa vam dari 🙂

peppapig
29. júl 2009

newyorkgirl, ja jsem jeste neslysela od nikoho v UK, ze by v porodnici dokrmovali novorozenata. Presne to se proslycha o CR (jedna kamoska ma i zkusenost, byvalo to tak i v minulosti napr, kdyz se narodila nase generace, ale to sem snad uz ani nepatri, cukrova voda? To uz je myslim taky minulost nebo se pletu?). Epidural ti pichnou na pozadani vsude, ale samozrejme tu v UK se te snazi presvedcit, ze i bez epiduralu to jde, je dobre si epidural nechat na chvile kdy clovek uz opravdu nemuze nebo jsou komplikace, ale urcite nepodporuji rodicky v planovani porodu s epi hned jeste nez prijdou nejake bolesti. O kojeni v UK je mnoho psanych materialu, dvd, porad se nekde o kojeni mluvi v tv, jsou linky, na ktere se da volat o pomoc pri kojeni, v porodnicich jsou breastfeeding groups, dokonce i surestart vede kojici skupinky (aspon jednou do tydne). Vetsina midwife je ochotna pomoct a primo odrazuji od prechodu na UM, ikdyz dite nepribyva na vaze po 3ch tydnech. takze kojeni ma v UK cim dal vetsi osvetu, treba se jen zajimat a ptat. Tim nechci, ale rict, ze kojeni je jedina moznost (ale to uz jsme se natahovaly driv 😉 ). Tak asi tak to vidim ja 🙂 Proto me prijde, za mame opacny uhel pohledu, ale v pohode!!

hathor1231
29. júl 2009

newyorkgirl, ja som pisala o tom online check in. nam prisiel mail,ze to mame urobit a mama si to v blave musi ukazat na letisku. myslim,ze bez toho je 40 eur pokuta alebo tak nejak... ale ak to potrebujete,tak vam to urcite poslali... my sme mali trable to poslat lebo cez mail ako prilohu to nebralo. tak som musela doniest sestrin notebook ( esteze len notebook) ku mne a vytlacit, preskenovat a poslat v maile na slovensko 😖
tak aspon to mate tak jednoduhsie,ze to nemusis posielat...

mirecek, neboj, ja som tiez prvy tyzden kombinovala a teraz sme uz len na cicikoch 😉 chce to cas a hlavne sa neboj,ze ta uz nebude chciet cez prsia, este sa to da zachranit 😉 je to lepsie ako tie flasky 😖 este si pamatam tie trable v noci 🙄
ja som prestala kombinovat lebo malu z toho bolievalo brusko a dva dni sa nam nemohla 6hodin vykakat a bola nervozna. teraz je to uz super. dva dni sme nemali koliky (tuk tuk) a z druheho konca to tiez lieta ako predtym 😉 ale ak to tvojmu drobcovi nevadi. ved uvidis... drzim palce 😵

peppapig
29. júl 2009

Uz je nam fajn, dekujeme vse za podporu, drzim pesti, at SF nikdo nedostanete, hlavne at mimisci a deticky jsou v poradku!! Ja nevim s tim cestovanim, clovek to muze chytit na nakupu v Sainsbury's ci na letisti, ono uz je to vazne jedno, jde jen o prenos chripky do jinych zemi s mensim vyskytem, v CR si podle me stale mysli, ze na tu chripku kazdy umre atd, nedostatecna informovanost rekla bych (kuknete do volne temy viz Prasacia Chripka, holky tam davaji clanky atd).

Mircek, Lukasko je krasny, malinky bobinek. At pekne dal papka!!!! Ja jak vidim ty novorozene koblizky, zase me chyta matersky pud o snazeni, veryyyyyyyyyy broodyyyyy 😅 A planovani nike, muj muzik nerad planuje, cimz jsme naprosto odlisni lide, ja mam rada system, rad a plan, o jde s proudem lol. Ikdyz moje plany jsou casto spretrhany. Tak ja nevim, asi to nechavame na nahode, kdo vi.

hathor1231
29. júl 2009

mihouk, presne to je vonco 😉 dik. drahy sa tam chysta osobne.... tam uz nemusime ist spolu,ked nie sme manzelia,ci ano?
neda sa to urobit tak,ze by mi malu zapisali do pasu? mam rok stary pas,takze uz je eu 😕
s tym certifikatom nam to odporucili na reg.off. ale da sa dokupit dodatocne,akurat stoji nie 3.50 ale 10 libier...
vcera som posielala tlacivo na child benefit. poslali vam odtial ten rodny spat? poslala som len ten skrateny-original, vraj to staci.

adoracion
29. júl 2009

mihouk kde si nabrala tieto informalcie??? v podstate vsetko co pises je pravda len to netrva tak dlho.. apostila sa da vybavit postou aj za tyzden aspon mne to tak prislo ... na rodnylist sa caka 4 mesiace...ak odides na slovensko len s cestovnym dokladom naspet sa nemozes vratit a vybavenie rodneho listu trva taktiez dlho na slovensku minimalne dve mesiace urcite... do pasu ju mozes zapisat ale tu na ambasade len do stareho zeleneho do noveho len na slovensku... ale aj tak nato potrebujes slovensky rodny list bez toho ti ju do pasu nezapisu!!! a musite ist na ambasadu obaja ak nieste manzelia otec musi nieco podpisat...!

peppapig
29. júl 2009

adoracion, sorry ale neodpustim si poznamku 😒 Prijde mi, ze ty se neumis ozvat na nic jine nez zacit natahovacku o papirovackach ci kojeni!!!!!!!!!!!!!!!!! Nejsi ty nadclovek? Myslim, ze kazda z nas se pidi po info, tak jako ty, ale vzdy se jen ozves, aby sis potvrdila sve teorie. Napriklad, me to bylo receno uplne stejne jako to pise MIHOUK. Proc stale jen zacinas posts otaznikama? Vsak napis i neco mileho, osobniho, ze se mas fajn a jak ti mala roste, ne se jen natahovat. Podotykam nejsem jedina, kdo adoracion takhle vidi. Sorry, ale musela jsem to napsat,uf.

mihouk
29. júl 2009

hathor, neveim ci ti ten rodny list poslu spat, lebo nas krpec je este v brusku, takze nas to este len caka. Neviem ako to je ked nie ste manzelia, ale myslim ze ked uz je drahy napisany v rodnom liste, tak by to malo by ok. Je pravda ze ak vycestujes iba s cestovnym dokladom, tak spat sa dostanes, az ked mala bude mat rodny list a pas. Zapisat do pasu sa da, ale iba do toho zeleneho a co som citala na nete, tak kedze je iba jedna centralna matrika, tak si davaju poriadne nacas, tak neviem co je lepsie, ostat tu a vybavit vsetko cez ambasadu, alebo ist domov s moznostou ze tam zakotvis na neurcito. My ideme na Sk koncom septembra, takze akonahle sa maly narodi, jeden rodny list s apostile posielame na Sk, aby ho moja mamina dala prelozit a vlozila na zapis do matriky a potom uz nam zostava iba dufat v rychle vybavenie. My sme dokonca skusali ci by maly nemohol dostat britske obcianstvo, ale na home office mi povedali ze na vybavenie ziadosti maju 4 mesiace a ani to nemas isty vysledok a musis vopred zaplatit £460. Takze tak ci tak nam nezostava nic ine, iba sa tesit s nasich detureniec a CAKAT.....

uankab
29. júl 2009

hathor, ja som tiez citala ze ten apostile trva tak tyzden, dva, treba to posielat postou (na pockanie ti to spravia ale je to drahe)... na vybavenie rodneho listu babatko potrebujes vase rodne listy! a do novych pasov sa zapisuje len doma, na ambasade to uz nerobia... na stranke ambasady je to vsetko vysvetlene....
som rada, ze malicka uz papa poriadne a nemate koliky...

peppapig
29. júl 2009

holky leteli jste nekdy do Prahy ci Krakova s WIZZAIR? Nekdo na MK zminoval jmeno, tak jsem to ted kukla a docela dobre ceny do Prahy, tak kdyby mel nekdo zkusenost napiste pls x

hathor1231
29. júl 2009

uankab, esteze si mi to pripomenula 🤐 rodne listy! segra ide domov,tak jej to dam doniest...
kolko sa plati,ak si to dam na pockanie (apostile)?
idem kuknut na stranku. uz som to tu niekde videla, link. tak idem googlovati 😀

mihouk
29. júl 2009

uankab, nevies nahodou, na zapisanie do mojho pasu, ci uz musi mat maly slovensky rodny list? A nevie nahodou niekto poplatky za tie apostile ( vobec ma to nenapadlo ). Dik

wild.horses
29. júl 2009

holky,

co sa papierovaciek po porode tyka, kuknite na paragrafy a tam na socialny system v uk....
Napr. aj adoracion tam toho vela a podrobne popisala, tak snad vam to ulahci hladanie...
pa.

hathor1231
29. júl 2009

wild., kuknem. dik... 😉 musim to dat dokopy cim skor... ale v zime velmi nechcem ist domov. stacila mi jedna cesta na slovensko a do ciech v zime 😝 uz nikdy viac... boli ste s drobcami tak daleko autom? asi bude lepsie lietadlo,co?
wild,co mate noveho? osadenstvo poslucha?

dneska nas uz midwife navstivila posledny krat 😝 tento tyzden este health visitorka, ta bola aspon mila... ako dlho chodili k vam? ja som dost prekvapena, mali sme midwife len 4x. mozno kvoli tomu,ze sme boli v nemocke dlhsie ako ten den...

to moje male by najradsej spalo na mojom ciciku! po kojeni zaspi a dat ju do basketu je fakt umenie... prosto `mamin cecek` 😀 uz viem,co to znamena v praxi 😅

hathor1231
29. júl 2009

ozik, tie, co sa chystate do nemocky:
vopred si zistite,ci mozete mat nabyjacku na mobil. mne ju zabavili, vraj to moze zoskratovat a narobit riadny rozruch (comu verim), takze som bola s nulovou bateriou kym mi ho drahy nezobral nabyt domov... ale pravdaze som tam videla aj dievcata,co ich pouzivali,takze ide len o to,ci mas o tom info alebo ta nachytaju... mna to druhe,ale to by potom mohli povedat hned,ze nemozeme nic pchat do zasuviek 😝
a tiez som si kupila allways a ked som ich prvy krat pouzila,zdalo sa mi,ze mi to zospodu drazdi (mam nejake tie stehy). takze si myslim,ze ziadne parfumovane ani s gelmi vovnutri nie su dobry napad... 🙄 takze obycajne su zase raz lepsie... 😉 to len taka rada,ako vam pomoct ku komfortu 😀
co sa tyka stravy,tak sa to tam dalo. normalna `kantinova strava`, hlavne veeeela prdkaveho 😅 takze som ani nezjedla,co mi drahy doniesol. nemala som cas a ani chut 😝
a nevyuzila som ani denne oblecko, behala som v pyzame.
nic ine ma zatim nenapada...

magisa
29. júl 2009

ahoj devcata,

to mame dneska opet 'nadherne' anglicke pocasi. Ani psa bych do toho deste nevyhnala..

Jsem se dala na peceni piskotove babovky, snad bude dobra.
Pochybelo mi maslo a mleko, tak jsem chtela zajit do obchodu, ale co s malym??Jeste ze mame super sousedy, zavolala jsem jim, jestli by mi na 5 min. nepohlidali maleho. Vcera si ho vzali v kocarku na prochazku do parku, tak ja jsem si mezitim uklidila cely barak a stacila si navarit. Je to fajn mit nekoho na blizku, chovaji se ke mne jako by byli moji prarodice 😀 😀

vendy - to je dobre, ze uz jste zdrave, skoda te letenky, tech penez za prebukovani a stejne na nic ☹
Chtela jsem se zeptat, jak mluvis na Miu??Jen cesky nebo i anglicky???Cetla jsi neco i o bilingvalne vychove???

adoracion
29. júl 2009

aha no prepac pepaPIG ze som napisala ako to v skutocnosti je len som opravila vsetko co napisala mihouk kedze ja som to vybavovala nedavno kedze moje dieta je male bola som osobne v londyne na ambasade vybavovala som rozne pridavky benefity v anglicku aj apostilu tak viem ako to trva len som nechcela aby si dievcata mysleli ze na apostilu musia cakat mesiac ked to tak nieje alebo na rodny list si myslim ze je rozdiel ci cakaju sest mesiacov alebo styri...je mi divne ze aj tebe to bolo takto povedane a pritom to takto nieje tak to je smutne toto je slobodne forum ak sa ti moje prispevky nepacia preskoc necitaj ... pride mi mudrejsie a uzitocnejsie poradit niekomu ako sa rozpisovat ako super sa ma moje dievcatko o tom mozem pisat do pribehov ci knihach ked niekto potrebuje radu proste som zodpovedala na otazku a ak si precitas prispevky pod sebou tak cistou nahodou to bola pravda ale nevadi , az budes potrebovat radu kludne sa ozvi !!!!

adoracion
29. júl 2009

a vidis skoror som zabudla tak ma rozculili tie hluposti co popisala pepappig tie co mate nove babetka pozrite na stranku rainbowes daju sa tam objednat zadarmo ciapocky pre novorodeniatka

newyorkgirl
29. júl 2009

peppapig cukrova voda este ked som ja rodila bola a kamosky idu rodit coskoro druhe deti tak ti potom poviem ci este je, ale na Slovensku je to tak... a ako si sa pytala na tie polske aerolinky asi ked spominas krakow som pocula ze maju o dost drahsie letenky..

uankab
30. júl 2009

mihouk, musi mat rodny list, bez toho ti ho nezapisu... tie poplatky za apostile su tusim okolo 30 libier, ale nepamatam si to presne... budem to musiet aj ja poriadne precitat, kedze zachvilku nas to caka. mna najviac dorazili, ze chcu nase rodne listy a sobasny list. esteze to vieme teraz, lebo ich tu samozrejme nemame, mamina pride v septembri, tak bude musiet ist k nam na byt a najst to.

adorcion, co je to za stranku? to vobec nepoznam....

inak otazka do fora, taka intimnejsia... je potrebne sa na porod oholit, alebo to budu povazovat za divne? aby som vedela na co sa mam pripravit 😅 ... a uz by som si mala zbalit aj tasku do porodnice, ak by som rodila ako hathor, tak mi zostava len par dni 😕
co sa tyka tej nabijacky, tak nam bolo povedane, ze ak chceme mozme si doniest electrical equipment, ale musi to byt skontrolovane ich elektrikarom... cize radsej nieco na baterky... ale dobra rada, na to si dam fakt pozor...

hathor1231
30. júl 2009

zuzi, mne tiez jedna povedala,dat to skontrolovat. ked som to doniesla k midwife,ze kam to mam dat skontrolovat,tak mi povedala,ze v ziadnom pripade to pouzit nemozem 😝 cize je t 😝 o zase o ochote... radsej maj mobil s plnou baterkou 😉 a priprav draheho a rodinu,ak sa ti minie,nech nestresuju.... alebo zober peniaze do automatu...
ohol sa urco 😉 ja som videla v tych veciach na stole,co mali nachystane na porod a sitie aj holiaci strojcek,takze ho pouziju asi oni,ak nie mamicka... predsa sa im lepsie s tebou `pracuje` ked vidia. ani si neviem predstavit sitie lesnej zienky... 😝 ved to musi byt umenie... 😝
a este ma napadlo, pozri si disposable briefs. su to jednorazove nohavicky, prosto to vyhodis. ja som si to skusila kupit a boli prijemne aj na nosenie,takze som usetrila nejake to spodne pradlo 😉
vies,v com budes rodit? ja som rodila vo svojej nocnej koseli...

uankab
30. júl 2009

no tiez mi to tak pride, hlavne v pripade ak ta musia sit... a aj ti dali nieco na precistenie criev? to je totiz dalsia moja nocna mora, niekedy ma sice prehana a chodim aj 3x za den a niekedy absolutne nic..
hej, take nejake mam... teda daju sa tusim aj oprat, ale su take sietkove... kolko ich budem potrebovat? je lepsie rodit v nocnej koseli alebo v tricku? ja som rozmyslala nad trickom a ked sa podari, tak chcem ist do vody, no uvidime...
kedy sa ti inak uvolnila hlienova zatka a malicka zostupila dole? ked som bola v pondelok u midwife, tak mi povedala, ze este nezostupila, ale teraz posledne dva dni ma dost pobolieva brusko...

adoracion
30. júl 2009

http://www.rainbowbabies.co.uk/index.php?page=53 tu je ta stranka mrknite sa nato

hathor1231
30. júl 2009

mala zostupila tyzden pred porodom. aj som citila,ze chodim ako kacka a aj ma bolel chrbat az hruza. den pred odtecenim to prosto zmizlo a to bolo ticho pred burkou... zatku som vobec nespozorovala 😕 ja som neni priklad na dokonaly porod,tak sa radsej spytat ostatku 😀
ja som chodila pocas celej doby v nemocke na wc,takze som sa vyprazdnila postupne. akurat som nepapala nic take prdkave a hlavne lahsie jedla na stravenie. ale to bude pre teba ine lebo asi nebudes vediet,ze ides rodit... zo mna nevyslo nic naviac. cikat som isla tesne predtym a z druheho otvoru tiez nic 😀 som rada 😀 by som sa hanbila pred drahym 😨
ja som ich prosto kazdy den vyhodila. zalezi od toho,ako budes krvacat. ak ich uspinis,prosto vyhod a daj ciste. su take priehladne,myslela som,ze nebudu pohodlne ale boli super. ja som si kupila len jeden balik tusim 5 gatiek. pouzivala som ich len tri dni v nemocke,doma uz nie.... a do toho sa daju kupit aj vlozky s kridielkami,co tam presne sedia... ale sedeli tam aj ostatne 😀
myslim,ze nocna kosela je lepsia,aj ta lahsie vysetria a hlavne ti nebude horko,je tam fakt hyc 😝

magisa
30. júl 2009

ahoj holky,

ja jsem pred porodem byla oholena asi 3 dny, bylo mi recene, ze tady se neholi ani nedela klystyr. Mne ho tedy nedelali.

A na porod mi dali erarni kosili, takze pohoda, nemusela jsem si spinit svoje.

Venku je opet otresne pocasi, tak t

magisa
30. júl 2009

jee se mi to samo odeslalo 😅 😅 😅 , aniz bych skoncila, mozna nejake znameni, ze bych mela jit radeji varit nez sedet od rana na konikovy 😀 😀 😀

hathor1231
30. júl 2009

magisa, videla som to na fotkach. je to isto lepsie. ved takto si musis nosit dalsie veci na porod a po porode... tiez nechapem,preco to nedavaju...
ale myslim,ze pred odchodom do nemocky sa este stihnes oholit 😉 ak to nebude akutne 😉
co budes varit? moja mama nadava na polocivu surovin 😀 uz jej zhorela ryza, presolila zemiaky...prosto ine suroviny a hlavne plynovy sporak 😅 sa jej smejem 😵
a ja som sa tesila na prechadzku...
prebudza sa hlados. celu noc nespala 🙄 isla som spat o siestej rano 🙄 a v noci ma taku hodinku,kedy cuca ako blazniva. boli to az hruza 🙄 asi jej na to jedno krmenie budem davat flasku 😀 je to vzdy o desiatej 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre