Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
1. aug 2009

unakab k tomu zelezu ja som asi poctivy anemik teda aj mne asi v tom obdobi ako tebe namerali veeeelmi nizku hladinu zeleza tak som musela poctivo brat denne bud Pregady tablet dve tablety alebo Ferosulfate 200mg jedna tab denne. PYtala som sa midwife,ze ci to ohrozi babenko.Povedala,ze nie ale skor mna pri porode mozem vykrvacat.Tak to beriem poctivo nech sa vyhnem komplikaciam a hlavne malatnosti.Zapijam to orange dzusom-vraj to v tele dobre viaze.
No a k tomu bazenu - mna sa tiez pytali ci budem chciet birthpool (kedze prvi porod bol bezproblemovy +ziadne sitie),ale moj osobny nazor je ze je to dost nachylnejsie na rozne infekcie. No a tiez si myslim,ze hned nemozu sit len tak.

kvietocek7
1. aug 2009

mihouk kde si? ako sa mas? co nove? uz budeme augustovi 🙂

peppapig
1. aug 2009

magisanku, okoukala jsem ti vsechna videa 😅 , Wilda fakt uzasny, jak se smeje v modrych perinach, krasne. Ja zapomela odkud v CR jsi, ale jak te tak posloucham, tak asi ne daleko od nas 😉 A jakkrasne mluvis jen cesky, myslim, ze problem mit nebudes 🙂 Tos musime sledovat tu predpoved pocasi a neco domluvit na tu grilovacku na plazi.

Taky musim najit nejake video (ja natacim jen na fotak, takze vysoka nekvalita).

My jsme dneska s muzikem meli 4 hodinouvou debatu (zadne hulakani, jako obvykle) tykajici se financi a hlavne me, ja jsem hrozna, sice vse okolo penez nechavam na nem, ale jak mam kacku v ruce, do hodiny nemam ani floka, hruza no, hlavne ze studuju Accountancy 😅 Tak jsme to pekne prodiskutovali, mala rozbombardovala cely byt, pac si ji nikdo nevsimal. Hnedka mam lepsi pocit. Mam v plane priskrtit spending za jidlo!! Muzu se zeptat kolik tak cca utratite za nakupy jidla (tydenne ci mesicne a kolik vas je doma). U nas je to des a stejne mi prijde, ze v lednici je prd. Holky, kam chodite na nakupy?? Od plinek a kojeni k nakupum a jidlu, co vy na to?

Jdu hledat ta videa 🙂

peppapig
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peppapig
1. aug 2009

Hm, tak ted jeste musim prijit na to, jak poslat link na video na fb 😒

peppapig
1. aug 2009
dadulka2000
1. aug 2009

caute babenky,... ako to dnes odsypa??

peppapig
1. aug 2009

Tak asi nic babulky, nevim jak na to 😠

dadulka2000
1. aug 2009

neslo to peppa, skusala som ten link
si na FB? aj ja 🙂

peppapig
1. aug 2009

Ahoj, dadulka, uz jsem myslela, ze si tu pisu sama pro sebe 😀 nevim, jak na to, ale ted jsem zkusila zmenit privacy settings a asi to uz jde, ikdyz zase ted moje video si muze okukat kazdy muj friend, ach jo virtualni svet jde mimo me 😅

Jo jo fb je nej pro komunikaci s busy svetem a kamaradama v rodne zemi, ale i tady v UK, kam se hrabe email 😉

dadulka, kde budlis tady v UK? Taky vam od rana prsi, tady se jeste dneska nezastavilo, uplne jako by byl november a ne polovicka leta 😠

dadulka2000
1. aug 2009

my sme v kente - juzne od lonyna
do teraz bolo celkom fajn,... to len ako mi pracka doprala a treba mi zavesit pradlo, tak zacalo poprchat. smykla som to dnu a zajtra ma byt pekne tak to zase dam von (taku hru sa hrame) 🙂
a vy ste kde? a drahy je naglican? malej ako ide cestina a anglina??

hathor1231
1. aug 2009

teeeda,pepp. ta ale lozila 😅 uz sa tesim na moju 😨 mama bola prekvapena,ze uz dokaze udrzat hlavicku 😵 ma silu za troch. ked sa vzpiera,to je umenie ju nakojit 🙄
pepp,u nas je to tiez katastrofa 😒 v asde tyzdenne 40, potom v lidli tych 5 a v slovenskom al polskom 15 🙄 ale to je aj na cistice do domacnosti atd. celkova rezia a strava. teraz s malou sa pripocitava naviac,ale to je vzdy ine. ved vies,na zaciatku vse dokupit a potom uz len plienky a pod.
FB je dobra vec,ja si tiez pochvalujem 😀

peppapig
1. aug 2009

Konecne nekdo trosku jizne 🙂 , my jsme v South Hamshire a jak na potvoru nikdo z konika okolo nas. No muj drahy je puvodem Ind. Mala anglicky v pohode, uz ma peknou slovni zasobu, ale cestina je skoro na nule, cim je starsi tim min mi cestina prijde na jazyk (psala jsem to par stranek dozadu, pac magisa se ptala, jak jsme na tom). Co vase mala, umi pekne po slovensky?? ja se to snazim zachranovat jeste nez bude pozde, ale jde nam to velmi pomalu.

I ja dneska susim pradlo doma 😠

peppapig
1. aug 2009

hathor, i ja jsem koukala, nase M si drzela hlavicku snad od prvniho dne i dr se podivovali 😅 Taky mas asi peknou hyperactivku i strong, takova byla a stale je nase M, ted uz i v opinions, ma svoji hlavu devce byk a nikdo s ni nepohne 😅

K tomu nakupovani pro domacnost....jak jsem byla jeste na studiich a za jdlo dala 20liber za tyden, tak me to stvalo, ze kolik projim. Pak se narodila mala, shopping narustal, ale ted posledni pulrok je to hruza. Muzik brble, hlavne, kdyz rikam, ze co mam jako z toho nic varit atd. Ted jsme to tak trosku omezili, ale stale je to moc a to malo, kdy neco vyhodim, ze mi prijde datum ci splesnivi chleba. Omezila jsem i organic vyrobky i lepsi vyrobky, ale jeste nejsem na basic (to je nejlevnejsi label v sainsbury's). My delame BIG SHOPPING (cca jednou do mesice...konzervy, testoviny...proste cupboard foods, nejaka drogerie, prasky na prani, cistici prostredky, plus do lednice a mrazaku), £200, plus maly shopping jednou tydne, ktery se dokaze vysplhat i na 80liber (to je vsechno fresh...zelenina, ovoce, mlecne vyrobky, chleba...ale i tak clovek obcas prihodi co chybi doma nebo na co ma chut). To znamena cca £400 za mesic, 3 osoby (plus muzik obvykle veceri v praci, ale M potrebuje slusnou variety vseho). Proto me zajima jak jste na tom vy okolo.

Jedna kamoska mi radila, at chodim po vsech ne jen jednou supermarketu, at kupuju akce (buy one get one free atd), ale ona je anglicanka a ja to proste nemuzu varit z tech vselijakych anglickych pochutin nepochutin a uz vubec ne porad nejake mrazene a polotovary skoro vubec. navic neridim, tedy nejde obehavat obchody mile vzdalene s kocarem v botaskach 😅 Tak jsem to dneska priskrtila na £350, zacinam setrit i praskem na prani a jarem. Jinak do obchodu nosim list a snazim se ho drzet, ale asi zkusim napsat si menu na tyden dopredu a podle toho udelat tydenni shopping plus ten velky jednou za tyden (tak jak to delam ted).

peppapig
1. aug 2009

Dokonce jsem uz zkusila udelat velky nakup v Asde misto usual v sainsbury's a vyslo nas to uplne stejne, max £15 sem £15 tam.

peppapig
1. aug 2009

tak piste piste maminky, pripojte se do debaty a podelte se o sve zkusenosti o chodu domacnosti 🙂 (budu moc rada za rady)

newyorkgirl
1. aug 2009

peppapig teda vy toho nejako moc zjete nie? 😀 ja varim kazdy den, alebo kazdy druhy.. tiez nenakupujem nejake anglicke vyrobky moc, chodime takisto ako ty do sainsburys najviac, lebo ich mame najblizsie a potom asda, tesco... neviem presne kolko minieme, nejako sa neobmedzujem v posl. dobe 😀 ale je to medzi 200-300 asi na jedlo mesacne

newyorkgirl
1. aug 2009

horsie je to teraz s obleckom, pretoze ako vytahuju jesenne a zimne veci, malej uz praska skrina 😀 😀 😀

dadulka2000
1. aug 2009

peppa, ja som na malu co sa tyka reci dost striktna (ja na nu len a len po slovensky - aj ked je drahy doma, alebo aj ini anglani okolo),... ellie na muza a okolie ma super anglinu a na mna len po slovensky, sama pekne prepina medzi jazykmi. uz ju vyuzivam aj ako prekladatelku 🙂 haha

ja ani neviem kolko tyzdenne na domacnost vyhodime,... lebo robim stale ked som v obchode nejake nakupy. asi keby sa to zratalo tak na stravu cca 50£ tyzdenne. mam rada akcie ked su a vtedy nakupim aj do zasoby veci co vydrzia.
a inak, tiez sa mi zda prazdna chladnicka stale. 😅

mihouk
1. aug 2009

ahoj kvietocek, budeme augustove a ja dokonca coskoro, mam uz kontrakcie, hovorila som s nemockou, takze este nejdem, ale mam midwife na telefone a dokonca ma pride pozriet, takze nemusim ist do nemocky, co je asi polhodku. zatial sa mi to velmi nepaci, ale dufam ze vysledok bude stat za to. ozvem sa ked bude po vsetkom.

mircek
1. aug 2009

mihouk
mne tiez strasne trpli prsty pred porodom a po porode to hned zmyzlo.
Taktiez ma palila zaha a po porode..tralala je to fuc!

dadulka2000
1. aug 2009

mihouk drz sa,..nech vsetko prebehne hladko a rychlo.
newyorkgirl - vy ste kde ak sa mozem spytat? a mala je ako na tom so slovencinou?
peppa, kukla som foto na fb, mala je uzasna,...take okate, snede deti sa mi velmi pacia,.... mozem len snivat pri svojom chlapovi 😀 . aj elka je pokozkou po nom,... ja som sneda a ona chytila draheho anglicku belobu 😀

peppapig
1. aug 2009

dadulka, asi je na case, abych i ja zacala byt dost striktni, jinak toho budu litovat 😒 No uvidime, budu informovat o prubehu.

new..., mam pocit, ze velka vetsina jde na zeleninu a ovoce, to kupuje jen v Sainsbury's (jinak nejsem spokojena), ale fakt jsou to palky, chtela bych tak pod 300liber za mesic. Zkusim to omezit, je fakt, ze opravdu nejime nejak extra atd. ja jsem proste spender s velky S a musim pracovat na zlepseni. Skrine male taky praskaji ve svech, chystam se najet na ebay system, uz me kamoska poucila a jdu prodavat baby vecicky, necham si jen ty, se kteryma mam citovou vazbu (nektere kousky). Znam sebe samu a vim, ze az prijde rada na druhe mimco, budu kupovat stejne mimi vecicky nove 😅

mihouk, super, tak miminko uz se dere na svet, preji ti krasny porod a zdrave miminecko. Drz se!!

mircek
1. aug 2009

babenky moj mali anjelik za ten cas pribral 30 dkg 😀 😀 😀 vcera nas vazili 😀 😀 😀
mam tu maminu z sk,ani nemam cas napisat do konika,venujem sa jej,malemu a tatovi 😀

peppapig
1. aug 2009

dada, diky, vecer pisnu na fb a okoukam vas taky, ted uz musim jit neco delat, moji drazi se pritrsali z destove prochazky kaluzema 😀

peppapig
1. aug 2009

mircek, super, ze se vam krasne dari!! Nezapomen i relaxovat, dokud tam mas babicku 🙂

mircek
1. aug 2009

dakujem 😀 klop

slovakia13
1. aug 2009

inak ja som sama a tiez minem okolo 50-60libier tyzdene 😒

slovakia13
1. aug 2009

+drogeria a nejake drobnosti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre