Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mihouk
17. sep 2009

Kvietocek, infacol uz nepouzivame, zacal mi ho vypluvat, asi ta pomarancova chut a infacol sa ma davat aj preventivne, co sa mi tiez nepacilo, myslim si ze je este malinky aby bral nejake lieky dlhodobo. Kamoska mi poradila Gripe water, chuti to ako kmin a dava sa to len ked vidis ze to potrebuje. Ja mu nedavam celych 5ml ale iba 1ml a celkom mu to chuti a ulavi sa mu po tom. No a iny ako feniklovy caj ani nepijem a ked ma svoje dni, tak si urobim kminovu polievku.

wild.horses
17. sep 2009

ahojte,
uplne suhlasim s tym podavanim infacol a vlastne aj hociakeho ineho lieku rutinne nie je naj napad. Ja som malemu davala tiez GW, bohuzial, musela som pred kazdym krmenim len 1 ml. Maly mal totiz dost zlu herniu a zdalo sa mi to ako mensie zlo dat mu GW nez potom hodinu so zaseknutym crievkom. Boli to hrozne casy, uprimne som rada, ze je to uz za nami 😔
Dnes sme nakupili oblecka na dofcu- v sobotu letime...
Zajtra ho beriem na jeho prvu dog show, dufam, ze vyjde pocasie.

Chcem sa opytat... letime Ryanair, maly ma ten cestovny dokument platny len na jednu cestu vydany slov. ambasadou. No platnost konci pred datumu priletu a tiez, kedze to nie je ani pas ani EEA ID, neda sa mi spravit online check in. Tak sme tam volali a povedali nam, ze sa teda online check in v nasom pripade nerobi, ale musime tam byt 2 hodiny skorej a oni nas ceknu nejako osobitne. Boli ste niekto v podobnej situacii? vdaka.

eviska83
17. sep 2009

saza- VELKE GRATULACIE 😀 😀 😀
wild.horse- my letime v utorok 🙂 🙂 ale easy jetom- check in sme si este nerobili 😲 😲 no ani ma nenapadlo ze by sa to nedalo- zajtra to ideme s pravit tak ti dam vediet 😉

slovakia13
17. sep 2009

ahoj maminnky a tehulky 😀
akurat som prisla z poradne a vsetky vysledky mame s malou konecne v poriadku 🙂 tak hadam to spolu este potiahneme nejaky ten tyzden 😵
inak mala je stale priecne,tak sa modlim aby si to rozmyslela a otocila sa 😝

a zavidim v dobrom 😉 vsetkym co ste boli doma ,alebo sa chystate domov.....my az niekedy o rok 😒

slovakia13
17. sep 2009

saza
velke gratulacie 😉

domi123
18. sep 2009

slovakia13 - ahoj slovakia uplne stebou suhlasim aj my az next year.a dufam ze na rok ale uz nastalo!
tesime sa stebou ze je vsetko ok.mne sa mali otocil uz v 32 aspon vtedy ked sme boli na kontrole tak uz bol otoceny.
neboj bude dobre babenky troska trucuju a potom sa aj tak otocia.
kamoska mala taku buchticku ale uz je na svete a tesia sa z nej.

rimmel
18. sep 2009

ahojte mamicky nebyva tu niektora v edinburghu? 🙂 dala som prispevok ale tusim sa mi niekam stratil!

slovakia13
18. sep 2009

domi
ty to uz mas za par 😉
ja uz chcem mat odrodene ,normalne sa zacinam tesit 🙂 stale si predstavujem malu aka asi bude.......

mzuzka
18. sep 2009

ahojte, chcem sa opytat, ci je to pravda aj v praxi, ze po porode chodi pomahat domov sestra s babatkom? mate niekto takuto osobnu skusenost?

magisa
18. sep 2009

rimmel - ja jsem z Bristolu

mzuzka - mne tedy nikdo s miminkem nepomahal..Midwife byla u me asi 4 x a pak chodila health visitorka, ale to jen zvazila maleho a poptala se jak nam jde kojeni a jestli jsme v poradku, ale ze by mi s Wilikem nejak pomahala rict nemuzu

domi123
19. sep 2009

slovakia13 - ahoj tak to aj ja.stale sa bavyme ake bude mat vlasy po kom bude a tak.neboj ono to pride aj u teba.

mzuzka
19. sep 2009

joj ked vidim tie krasne cisielka vo vasich pasoch, uz sa neviem dockat. domi ty to uz mas za par.
s tym predstavovanim to je sranda. ked sa mi narodil syn, mala som uz dceru. a po cisarskom, dost komplikovanom, som nemohla 4 dni z postele a maly nemohol von z inkubatora, lebo nevedel sam dychat. tak som lezala a predstavovala si ho ako dceru. cierne vlasky, sneda pokozticka, velke mihalnicky.... po 4 dnoch ma posadili na vozik a odviezli k nemu. v inkubatore bolo cele biele miminko, bez vlaskov, bez obocia, bez mihalniciek, bez nechtikov, len taka 40cm biela babika. prislo mi to velmi smiesne, tak som sa zacala smiat. a sestricka na mna udivene cucala, ci mi preskocilo 😀 😀 😀

eviska83
19. sep 2009

wild.horses- tak my sme dnes skusali spravit check-in,ale len kvoli tomu ze na ambasade napisali do cestovneho dokladu- vydany 20.09 😲 😲 😲 - vobec som si to predtym nevsimla- vsimla som si ze je do 25.09- nechapem ako mohli napisat ze bol vydany 20.09 ked sme tam boli 14.09 😠 😠 😠 takze ani nam to nejde spravit- skusime este zajtra - to je 20.09 tak uvidime ci nas to pusti niekam.Ak nie-skusim volat. 😠 😠

peppapig
19. sep 2009

Caute tehulky a maminky, hlasime se zpet na UK pude. Doma bylo super, rodna zeme je rodna zeme. Pocasi nam na vyletovani vyslo paradne, ani vedro ani destivo. Mia byla konecne v letadle suprova, uz je o moc chytrejsi a vsechno ji zajimalo atd. Doma nas vsichni obletovali, teda hlavne malou 😅 Nasi byli stastni a nechteli nas ani pustit zpet 😀 M zacala mluvit cesky, hrozne rychle si zvykla, ze anglictina proste neni...Mluvila sice anglicky, ale snazila se opakovat a rekla bych, ze rozumi uplne vsechno co ji cesky reknu, tak se ted snazim cesky hezky.
Mame i jednu horsi zpravu...vzala jsem M na prohlidku k detske dr (k te, ktera byla moje dr od mimca, bylo to super setkani po nekolika letech, vypada stale stejne, rikala, ze me nemuze tykat, kdyz uz jsem matka, ale asi 3x me vypusovala lol)...M je pry sikovna, bystra, pekne mluvi, ale nezicky od kotniku ji jdou do 'x', takze nam dala vitaminy a pokud se to do 3 let samo nezlepsi, musime k ortopedovi a cvicit. A sokovka byla, ze M ma pupecnikovou kylu (mela jsem pochyby, proste me to bylo jasne na prvni pohled par tydnu narozeni male, kdyz jsem to zminila HV a gp, tak rikali, ze nic nema 😠 😠 ), neni to nic hrozneho, ale je to tam a stve me pristup NHS (na ktere ja si malo kdy stezovala), pokud nam to samo do 3 let nezmizi, ve 4 musi na operaci 😒 .

Tak jsem se rozhodla, ze male vybavim cz rodny list atd a necham ji pojistit u nas, jen nevim jak to pojisteni funguje (ja uz v cr pojistena nejsem, rekli me ze ani byt nemuzu atd). Mate nektera pojistene deti u cz zdravotni pojistovny??

Jinak opozdene gratuluji novym maminkam ke krasnym miminkum, prejem zdravicko a hodne mlicka 🙂 Holky, co jste na dovolenych pekne si uzivejte a relaxujte!!

magiso, hrooozne rychle to uteklo, tak jsem ti ani nevolala, podle fotek jsi byla taky pekne busy s rodinou a kamaradama, jsem rada, ze si Wilda uzil svuj prvni let xx

slovakia13
19. sep 2009

ahoj dievcata
ked ste sa balili do nemocky mali ste veci pre seba a babo v jednej taske?no,lebo ja mam a teraz som kukala na inom fore ,ze veci pre babo maju byt v inej taske 😕
dufam ,ze je to aspon trosku zrozumitekne 😀

domi123
19. sep 2009

slovakia13 - ahoj tak ja mam vsetko v jednej taske aj moje aj maleho.nerobim si nad tym velku hlavu.myslim ze v tej chvili budes rada ked vezmes tasku aj z autosedackou a nie este dalsiu.
ja si to tak vysvetlujem

slovakia13
19. sep 2009

asi to tiez necham v jednej.mas pravdu ,ze budem rada ked zoberem iba jednu tasku.autosedacku beries hned so sebou? ja rozmyslam ,ze by mi ju potom priniesli

slovakia13
19. sep 2009

ako riesis klystir? nechavas to tak? ja som si dala poslat z sk yall gel,no ale neviem ci si to budem vediet urobit trosku ma desi ta nasadka na flaske 😝

magisa
19. sep 2009

slovakia13 - ja jsem byla sbalena ve dvou taskach, do jedne by se mi to vsechno nevlezlo. Nevim jak dlouho planujes byt v nemocnici po porodu, ale ja planovala, ze min. 3 dny zustanu, takze jsem si pribalila trosku vice veci a udelala jsem dobre. Autosedacku jsme v nemocnici nemohli mit, zabirala by misto, takze jsme ji meli v aute a kdyz nas propusteli z nemocnice, tak mi ji teprve pritel donesl na pokoj.

vendy - dovolena v Cechach pro me vlastne ani neni dovolena, vzdycky toho mame strasne moc v planu a ja nemam poradne ani cas se najist. Od rana do vecera nekde litame, zarizujeme, porad nejake navstevy, uz jsem celkem rada, ze je to zamnou a Williamek ma opet svuj klidek. Taky jsem hodne chodila po doktorech s malym, byli jsme u detske, tam jsem nechavala 500 Kc /vsechno v poradku az na to, ze nam potvrdila ze prcek ma exem/, tak jsem se hnedka objednala do Tesina k Paszandovy homeopatikovy, to me stalo 1500 Kc, a jeste jsem maleho objednala na ortopedii na vysetreni, to bylo jen za 350 Kc, ale k ceertu s penezma , hlavne ze vim, ze je Wilik v poradku. Ja jsem si taky zasla na gyndu, udelali mi ultrazvuk a celkove vysetreni.
Je mi lito, ze Mia ma nejake potize, tady ta zdravotni pece proste stoji za prd, nekdy proste nenachazim na ne slov.
Jinac jsem si taky zjistovala co treba k vyrizeni ceskeho RL, je to hodne o papirovani...

saza007
20. sep 2009

slovakia - ja som mala vsetky veci - svoje a aj pre baby v jednom malom kufriku.
klystir som neriesila vobec - ked sa zacali kontrakcie, tak sa moje creva vyprazdnili dobrovolne dvakrat. A nehoda v nemocke nebola ziadna. Oni to tam vobec neriesia, beru to ako normal vec.

slovakia13
20. sep 2009

diiiik baby

peppapigg
ja uz teraz stresujem aby bola malicka v poriadku a preto hned ako budeme moct ,ideme na SK hlavne aby skontrolovali malu....a budem si to platit sama
ja som si platila poistenie aj tu aj na sk ,ale prisli na to a teraz ma caka nejaka pokuta -moc to teraz neriesim 😖
ale ak mala ma NHS tu v UK tak nie je mozne poistit aj na SK ,mozno u vas v cehach to je ine.....hlavne az je Mia v poriadku 😉

slovakia13
20. sep 2009

...a stale nevim meno pre malu ,uz som z toho zufala........

teri30
20. sep 2009

Ahoj holky, vidim, ze je tu par tehulek, moc vam preji pohodovej porod. ja jsem rodila pred mesicem v Londyne a cisarem. V nemocnici byli fajn a je asi dobre, ze vas tam nedrzi tak dlouho. Rodila jsem v pondeli a ve stredu jsem uz byla doma. Tak moc stesti preji. 🤐

slovakia13
20. sep 2009

teri
kukla som ti album a maly je nadherny 😉
preco si rodila cisarem? tomu sa chcem vyhnut ,chcem byt ready pre malu....ak sa bude dat 😉

uankab
20. sep 2009

ahojte, ako vikendujete? my sme boli v piatok v brightone, bolo super, malinka spinkala v kociariku cely cas.. akurat ja som dostala v noci horucky, vcera vecer sa to splhalo k 40, tak sme volali emergency unit a isli sme do nemocky vecer o deviatej a dostala som dalsie antibiotika 😖, kedze som schytala urine infection ... nejako sa tazko z toho porodu spamatavam, no co uz... podstatne je ze dnes mi uz teploty klesli, uz mam len okolo 38... a malinka je ako anjelicek, veelmi zlatucka 😵

slovakia, ja som mala 2 tasky, v jednej som mala zbalene veci na porod (tricko, uterak, nocna kosela, nejaka kozmetika, maternity pads, glukoza a veci pre malicku na oblecenie po porode plus par plienociek) a v kufriku som mala veci pre seba a malicku po porode...

pep, a co je pupocnikova kyla??

inak mozno mam fakt stastie, ale na NHS sa zatial stazovat nemozem... uvidim sice ako to bude s babatkom, ale zatial bol kazdy maximalne ustretovy, aj vcera ten doktor bol velmi mily, popozeral ma poriadne, postacal brusko aby si bol isty ze nemam zapal maternice, no vysetroval ma asi 20 min. kedze jedinym mojim symptonom bola vysoka horucka, ktora neklesala ani po paracetamole... a samozrejme mi nariadil, aby som pila min. 2-3 litre tekutin denne, ale ked mne sa z toho tak potom nalievaju prsia 😖

wild.horses
20. sep 2009

ahojte,
ja len rychlo pozdravujem vsetkych zo SR. Dnes sme sa stretli celucka rodina=teda 1 vetva, mini D bol perfektny, ziadny strach, plac ani nic podobne.
eviska...Let hrozny, posledny raz letim s Ryanair z Birminghamu 🙄 Mali sme problemy s tym, co som pisala, v agenture nam raz povedali tak raz onak a obe verzie neboli spravne, no napokon sme leteli 😉
S tou pupocnou kylou ma to neprekvapuje. My sme ju tomu nasemu nasli den po 6 weeks check up!!!!!
Zajtra ideme na tie vybavovacky moje najmilsie a zapis do pasu.
tak sa drzte tie, co to mate za par 😉

teri30
20. sep 2009

Slovakia 13, ja mam misto v mozku, kde je to vice prokrvene, kdyz jsem byla mladsi, hodne jsem i omdlivala, tak jsem byla porad u neurologa. Tak mi rekli, ze musim v budoucnu rodit jen cisarem, abych nemela krvaceni do mozku. Nikdy mi to nijak nevadilo, asi proto, ze uz jsem o tom proste dlouho vedela, ale kdyz jsem konecne otehotnela, tak mi to bylo celkem lito, ze nemuzu rodit normalne. Ale co uz, maly je na svete a zdravy, to je dulezite. Tady mi prijde, ze te nechaji pekne dlouho trpet, nez te vezmou na cisare. V Cesku se mi zda, ze zebemensi problem a uz jdes na sal, takze urcite budes v pohode. Ten cisar je opravdu na prd, rodila jsem tyden pred terminem a proto jsem mela i problem s mlikem, proste nebylo. Verim proste, ze mimi musi byt pripravene samo jit ven.

newyorkgirl
21. sep 2009

slovakia uz sa ti to krati, ja som mala na SK tiez ten yal ale nedala som si ho, tiez som mala pri kontrakciach behacky aj tak na WCko a bolo mi to uz potom jedno 😀

wildhorses, ja som bola spokojna s ryanair z birmu, akurat batozina robili za kazde kilecko obstrukcie a este pred lietadlom ti rvu kazdy kufor do tej klietky ale tak je to ich robota, inak som sla medzi poslednymi do lietadla a steward mi ochotne poziadal ludi presadnut, lebo uz neboli 2 miesta pri sebe aj kufor mi vzal odlozit, ked uz nad nasimi sedackami nebolo miesto a celkovo mi to prislo celkom OK, v BA spat kaslali na vsetko co sa tykalo vah a batoziny, vsimla som si ze vela ludi slo na palubu aj s 2ma 3ma taskami nikoho to nesralo ako v birme ta nutili iba jeden kus ziadna kabelka ci notebook a dali ma na priority boarding s malou cize to sme sli medzi prvymi na palubu a mohli si vybrat sedadla 🙂

domi123
21. sep 2009

slovakia- ja to tiez nejako riesit nebudem,myslim si ze aj tie cierne opice(cernosky) to maju na haku.
ako bude tak bude hlavne aby bolo vsetko v poriadku.

babenky mne uz zacina liest na nervy brucho,mali ste taky isty problem?mam uz depky ze aka som slonica!!!!
zaroven my lepi ze co ako.

eviska83
21. sep 2009

Ahojte
tak zajtra letime domov 😉 😉 -zbaleni uz akotak sme- este par drobnosti
Wil.horses- to je mi luto ze let takto dopadol- normalne mam predcestovnu horucku(ja som ju nikdy nemavala) to bude fuska 2 dospely 3 deti 😉 no ale uz to nejak musime zvladnut]#
online check-in sa nam podarilo vcera spravit- tak dufam ze nebudu nikde neake problemy 😒
domi- vydrz 😎 vies si predstavit mna v 38tt? 😝 😝
slovakia- ja som mala 2 male kufre 🙂 🙂 a autosedacky mm doniesol az v den prepustenia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre