Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

adoracion
24. apr 2010

ale je celkom v poho mat vecsie dieta aspon nemas problem ze ci pekne pribera prve tyzdne a stale mat stresy ze tvoje mliecko neije dobre ze nepribera sice ten porod musi stat zato asi..

peppapig
24. apr 2010

Caute babule, to teda macek dite, ja jenom teda nakoukla, ale pokud ho maminka tlacila, tak dekuju pekne. Ja masozrout jsem vam v tehu vubec na maso ci masne vyrobky nebyla, hlavne ovoce a zelenina a zmrzlina, ted miluju hovezi a Mia a maso, kdyby nemuse, tak by ji nechybelo, ale zatim se ji obcas snazim davat kureci. Adoracion, nas tatulda je taky muslim. Davas male veprove nebo mate kompromis? U nas kompromis, stejne o moc neprichazi, veprove je nejnezdravejsi maso 🤐

My mame dopecino, metrovy kolac....trosku se nam srazil krem, pak unsalted butter Asda brand bylo ponekup slane, silly me, grrrrrr at Asda 😠 Ale vypada fajne a anglani i jine narodnosti se budou zitra oblizovat. Dorta pro Miu....ruzova, vidno, ze domaci vyroba, ale tak jsem to chtela a nakonec jen pink buttercream. Posilam foto z peceni a dorta jeste bez napisu a svicek. Zitra nas ceka party s 15ti detma a rodicema, tak bude veselo.

Pekne sny xxxx

adoracion
25. apr 2010

No ked sme doma na slovensku tak sem tam jej bravcove dam, sice aj tu ale fakt ze malokedy, pride mi odveci nakupovat zasoby bravcoveho mesa ked by som ho jedla aj tak len ja a pride mi hlupe jest z manzelom rozlicne jedla... ☹
torta je nadherna ja by som toto asi upiect nezvladla nikdy akurat tak bublaninu ta mi uz ide 🙂 tak nech vam vijde pocasie a tvojmu dievcatku vsetko najlepsie!

hathor1231
25. apr 2010

pepp, vidiiiis 😵 sikovne ste 😵 mame si mala zabalit suroviny na pecenie nech donesie 😀 a pred troma rokmi tiez prisla takto nejako,vsak? si pamata,ze ste cakali na miu 😵

to babuso netlacila,islo cisarom lebo vedeli,ze to bude macko 😀
ja som chcela rodit radsej mensie 😀 som malej hovorila,ze si ju vykrmim 😀 a asi nema vyhrate s tou vahou,ved vela babusiek po porode schudne 😒

pepp,ja som bola tiez zmrzlinova. v McDonalds maju tu taku v pohariku s lentilkami 😵 na tej som bola uuuplne zavislak 😅 potom sme ju nasli v kelinku v shope,tak ju doteraz kupujem 😀 a najviac som zjedla pocas tehu rajciiiin 😅 to som musela mat aj 0,5kg denne! som to mastila jednu za druhou. a dotoho este aj rajcinovu polievku 😅 ja som vooobec nemala chut na sladke. som jedla viac zeleninu,ovocia,mlieka a sladkosti az posledne 2t mi isli na chut. ale s tymi rajcinami to bolo sialeneeee 😅 prosto som vkuse lozila s rajcinou a vyjedala 😀 vsetky sladkosti sa mi zdali strasne sladke 😖 aj moju oblubenu bounty som vtedy prestala jest lebo sa mi zdala strasne sladka....

wild.horses
25. apr 2010

pp....dnes som sa hrabala v receptoch nammk, lebo mi uz dochadza inspiracia a nasla som :
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2274
papa

hathor1231
25. apr 2010

wild, sak ty si sa ani nepochvlaila,ze uz mate rocik! a ja,ze mu zablahozelam a ty nedas vediet 😠 som urazena 😀 kedy mal? sak on mal tiez tento mesiac,vsak? tak dodatocne,vse najlepsie vlekemu chlapovi a daj nejake foto na FB alebo sem 😉

monika.c
25. apr 2010

baby,ktore ste tu uz rodili,neviete mi povedat,ako je to tu z odberom pupocnikovej krvi pre sukromne ucely?na nete som nieco nasla,ale to su len urcite hospital,ktore to robia a odber je do banky,cize asi pre vsetkych 😕 nemate s tytmo niektora skusenost?vopred dakujem za info

mihouk
25. apr 2010

Monika, neviem ktora nemocnica to tu robi.Rozpravala som sa o tomto so svagrinou a jej gynekolog hovoril, ze ak nemate v rodine niekeho s leukemiou (takze mate vacsiu sancu), tak to nema vyznam to robit, lebo te este nie je prebadane a on topovazuje za nevyuzite peniaze. Ved to zvaz a uvidite.

hathor1231
25. apr 2010

moni,ja som este dokonca citala,ze po urcitych rokoch (tusim 5r) to pouziju pre niekoho ineho,co to potrebuje 😝 a je to dost draha zalezitost... takze asi fakt len na odporucenie lekara by som to dala. je to super vec,ale financne dost moc narocna a ak by to fakt po tolkych rokoch co za to platis mali pouzit a nie na tvoj ucel,tak na zamyslenie teda 😒

monika.c
25. apr 2010

no ved to,ze tu neviem,ako to chodi v uk,lebo na sk viem,ze si zaplatis odber aj skladovanie v banke cca na 20 - 25 rokov a je to pouzite len vtedy,ked to potrebujes ty alebo das suhlas na pouzitie.no a prave som nasla dalsie stranky ,ktore robia tu v uk odbery,len ten odber a skladovanie je tu podstatne drahsi ako na sk 😕 tak teraz neviem,len z medc.hladiska je to fakt super vec 😉

newyorkgirl
25. apr 2010

ahojte v neskoru nocnu hodinu 🙂 my sme mali teda dnes den, neviete poradit nieco na mocove cesty? nasa mala uz reve zhruba mesiac stale sa stazuje na cikanie a pritom je OK podla mna, najhorsie je to ale ked ma ist spat alebo ideme niekde autom, ma nejaku panicku hruzu... pojdem asi k GP v utorok, ked idem aj k midwifke, lebo som z nej uz na prasky od oktobra do decembra to tiez mavala, z mocu nic nezistili, dal jej sice dr. pre istotu raz antibace na preliecenie ale co z toho, zasa to tu mame, neviem, ci je to psychicke ci co... ale cez den je OK tak myslim, ze jej nic nie je... ale s nervami som teda v koncoch, lebo to uz trva strasne dlho, tak som zvedava co drahy GP vymysli zasa... ci ju posle na nejake vysetrenia, lebo ona ma dost rozumu na to, aby si cosi taketo asi vymslala, ale neviem no...n 😖 kazdopadne nikomu nezelam cosi taketo ☹

catherine2505
25. apr 2010

monika ja ked som to zacala realne riesit tu v UK tak na to potrebujes aj pevne nervy a hlavne cas co v tvojom pripade uz asi mozne nie je 😅 ....ja som nasla jednu spolocnost len si uz nespominam ako sa vola..no a tam potrebujes len na registraciu 2tyzdne,potom musis najst odbornika ktory ti ten odber urobi(ak nahodou nepracuje v nemocnici v ktorej by si isla rodit),a este si mjusis zohnat aj sluzbu ktora ti urobi prevoz bielogickeho materialu do danej banky s pupocnikovou krvou......straaaaasne zloziteeee nanervy a cas.......good luck 😉

hathor1231
26. apr 2010

moni,ja som citala,ze dokonca im nestaci ten vstupny poplatok,ale dokonca aj rocne poplatky tam platis 😝 a este co cath dodala,tak to by ma uz total odradilo. fakt len ak by to bolo nevyhnutne a v tom propade by mali pomoct aj z nhs s poplatkami 😕

este ma dost prekvapilo,ze niekotore nemocky vykupuju placentu s pup.snurou od rodiciek 😅 lebo pouzivaju tuto krv. dokonca mas vraj pravo si placentu zobrat domov lebo niektore nabozenstva dokonca jedia placentu pri narodeni potomka 😖

niki si pomalicky pretiahla spinkanie 😵 v noci ziadne kojo,plakanie,preblovanie a spi 12h 😅 a cez den 2x po 2h 😅 kraaaasa 😵

mzuzka
26. apr 2010

hath to je super, 12hodin spanku to mas odmenu zxa tie prve mesiace brebdenych noci........

newyork

ja mam od dietata problemy s mocovymi cestami , preventivne pijavam urologicky caj a brusnicove tobolky. ked som bola tehu, tak som pila napoj , co som ti hodila link. je vhodny aj pre deti. u nas na slovensku by ta s nou poslali na nefrologiu. pretoze niektore ochorenia ladvin a mocovych ciest nesprevadzaju bacily v moci. mne operovali 2x reflux. nemas v moci nic, ale je to bolestive. moc z mexura sa vracia mocovymi cestami nazad do ladvin a vacsinou sa to deje ked si v klude. to znamena v pposteli, v aute, v skole.... proste ked sa nehybes. ak mava bolesti tam dolu a nema teplotu ani nic v moci, tak sa pytaj na nefrologicke vysetrenie. neviem ako sa to povie tu. je to ine oddelenie ako urologia. tam sa chodi prizapaloch a bielkovinach v moci. u nas na SR dostat v lekarni balenie tych papierikov na kontrolu mocu a tie brusnicove tobolky, napoje apod.... plus urologicky caj a mineralka je dobra vincentka.

http://www.urinal.sk/?c=komu-su-pripravky-urcen...

este som ta chcela poprosit o cenu za dovoz gauca a spolocnost ktorou si to riesila,ak mozes . diky

mona12071
26. apr 2010

ahojte babulky ako?
my uz druhy den zapasime s kolikami a dnes dokonca ho to chytlo aj o 3 rano do 4;45 ☹
tak mi je ho luto
idem vas docitat

mihouk
26. apr 2010

Hat nam na priprave na porod spominali lotusovy porod. To je ked sa dieta neodstrihne od placenty, ale pocka sa kym sa porodi, umyje sa a naplni nejakymi bylinkami ci co a pocka sa kym sama odpadne. No neviem, myslim ze bylinky nebylinky, po case to urcite musi smrdiet a to ani nechcem mysliet na moznu infekciu pri zlom prevedeni. No ludia su zvlastny a zevraj placenta je velmi vyzivna. 😝 😝 😝 😝 😝

mihouk
26. apr 2010

Mona sucitime s tebou, tiez sme si tym presli. Neostava ti nic iba, masirovat, cvicit, skus Grape Water, je od jedneho mesiaca, ale ked mu das iba trochu, tak by to malo byt OK. Nasmu este robilo dobre ked cucal cumel, cecik nechcel, iba cucat. A este nieco, pevne nervy a trpezlivost, islo ma roztrhnut, ked mi hovorili ze z toho vyrastie a neda sa mu pomoct, ked som sa musela na neho pozerat ako trpi. Ozaj teraz ma napadlo, kminova polievka, sice moze prehnat aj teba, ale nam zaberala a feniklovy cajik. Vela zdaru

mona12071
26. apr 2010

mihouk-dnes som mu dala prvy krat ten GRAPE WATER pomohlo vam to?

mona12071
26. apr 2010

mihouk-jo je to strasne ako vidim ked sa trapi
ja som si myslela ze tie koliky su len ten isty cas a houby chyti mi to pred vecernym zaspavanim a dokonca aj dnes v noci o 3 rano

hathor1231
26. apr 2010

mihouk 😝

mona, my sme mali tiez silne koliky. rano zacala, o 10vecer prestala 😒 ziadne takze,ze vecerne koliky 😝 cely den non stop a potom sa k tomu pridal reflux. vse sa to zlepsilo ked sme zacali s prikrmami. ak kojis,tak musis skontrolovat,ci nehlce vzduch. ak place,tak sa snaz utisit lebo prave placom hlce vzduch a to mu robi koliku este porsiu 😒 a infacol nam zabral az ked bola starsia, gw nam nezabrala vobec, potom je este colief ale ten moc neodporucaju-je vlastne najsilnejsi... nam zabralo najlepsie nahrievanie bruska- bud ked som ju nosila na hrudi alebo ked bola vacsia tak nahrievaciu podlozku (da sa kupit aj elektricka alebo aj ta,co naplnis vodou a je na nej aj taky plysovy potah). ja som jej celodenne plakanie riesila tak,ze som ju na obed zobrala do kocika a isli sme do mesta,tam sme sa motali aj 5-6h kym sa marek vratil z prace aby som s nou nebola vkuse sama doma...

hathor1231
26. apr 2010

mzuzka, sak si to aj uziiivam 😀 ona nikdy nerobila nejake strasne sceny vecer ale vstavat sa mi k nej moc nechcelo 😀 ale vacsinou som ju nakojila a spinkala dalej sama v postileke, ked boli fakt zle noci (vynimocne),tak som si ju vzala k sebe do postele a bolo po probleme 😀

mona12071
26. apr 2010

neviete mi poradit ako sa povie po anglicky tarurka na vykakanie?

mona12071
26. apr 2010

hathor-no musime to pretrpiet a budem sa mu snazit pomoct ako len mozem

hathor1231
26. apr 2010

moni, neviem. pouzivala to slovakia,ale ta to mala zo slovenska. a fakt to musis pouzit? neskusala si radsej pupika alebo flatulina? pomasirovat mu brusko? skus sa prihlasit na baby massages,nas tam ucili ako masirovat bruska pri kolikach a konstipacii...

mihouk
26. apr 2010

Mona, este sa skus odsledovat co jes, lebo Maximovi nesedeli cestoviny z tesca, divne, ale ked som ich jedla tak koliky 3 dni, aj mi trvalo kym som na to dosla, chudacik maly.

Hat, ten spanok ti zavidim, my mame "dobru" kazdu druhu noc. Napriklad vcera zaspal uplne v phode, ale o hodinku bol hore a reval, ako by ho z koze drali, skoro hodinu, nedal sa utisit, len stal v postielke a reval. Ukludnil sa az ked som si snim lahla a zaspal na ceciku, potom som ho mohla prelozit do jeho postielky. Neviem co ho trapi, zuby sme mali minuly tyzden, to bola zabava, kym sa prerezal ten hnusak, neviem, myslite ze sa im moze snivat????

hathor1231
26. apr 2010

mihouk,dozaduje sa svojho ciciku 😀 teda tvojho ale ma nan pravo on 😀 vydiera ta 😀

mihouk
26. apr 2010

Hat:Asi ano, tada urcite, lebo sa neukludni pokial si nelahnem. 😠 Potvora mala. Ale nechala som ho hodinku plakat, nech si zvyka, len potom som uz videla ze melie z posledneho a nie a nie si lahnut. Je to kubo, lebo cez den skoro vobec nekojim, iba vecer a cez noc. Musim nieco vymysliet, lebo takto to nejde, ved ma skoro 9mesiacov a este aj cez dobru noc sa budi aspon 2X. Ako ste to robili vy?

hathor1231
26. apr 2010

mihouk, ja som malu ucila spat. a ona k zaspatiu cicik nepotrebovala. teraz uz asi 2m spinka sama vo svojej izbe a asi ma uz neciti,chce byt velka slecna,tak spinka celu noc. teda nie cleu,samoska,ze nie,to sa neda ale ked sa preerie,tak ma nepotrebuje aby zaspala. ty si urobila chybu,ze si ho nechala plakat tak dlho. prosto si teraz mysli- plakat co najsilnejsie a najdlhsie a aj tak dostanem svoj cicik. ked vies,ze chce papat,tak ho zober co najskor ako sa prebudi,ked len mrnka aby si to nemusel vydobijat. a uz len dufat,ze prestane pytat vecer... a aj sa napapa lebo len tak na upokojenie?

mihouk
26. apr 2010

Hat, ja mu dam papat hned, ale ked ho drzim na rukach, tak si raz cucne a viac nechce, je to maly terorista. Niekedy ho ukludni ked ho skrabkam na chrbte. Uz som rozmyslala mu davat namiesto mliecka iba vodu, niekde som to pocula, ze potom sa im neoplati budit sa pre vodu..... No a budem musiet posurit mm, aby sme mu dokoncili izbu a on moze spat u seba, snad to pomoze.

hathor1231
26. apr 2010

mihouk, ak si len cucne,tak to kojenie nema zmysel. len sa zbytocne budite obaja 😒 najlepsie je v urcitu hodinu mu dat aby si cucol poriadne,na upokojenie to kojenie nema zmysle 😒 nam osobitna izba pomohla 😉 mala spinka krasne,sem tam pocut taky vykrik a spinka dalej 😅 uz je z nej velka slecna 😵 a co cumel,nema?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre