Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kivec
10. jún 2010

@susie80 😀

@elixia - termin mam 22.6. 🙂

@dididi30 - pamatas si ma z temy ,,Volny pokec pre baby z Anglicka? Uz davno zanikla. Ako sa mas?

peppapig
10. jún 2010

@etuska, gratulujeme 😵 Teda maly valibuk se narodil 🙂 At je zdravej a stastnej!

Holky, zkusenost s ambasadou mame asi vsechny stejnou, co?! I ta budova, ve ktere sidli, je sila uz napohled. Nejlepsi je, kdyz stojite v zime ci horku venku, minuty a hodiny plynou (ikdyz jste meli appointment v urcitou dobu) a vas kocarek je pohlceny v cigaretovem dymu od bandy spoluobcanu cekajicich na vstup. Lidi v okolo projizdejicich autech a busech si museji rikat, co to je za bandu bezdomovcu 😅 Uzasna vizitka ceske vlady. No a kdyz uz cloveku povoli vstup do mistnosti 3x3 metry, ceka na vas skvely rozhovor s ceskou urednici, neco jako skolak prvni tridy a ucitelka za komunismu, aspon ja si tak pripadala posledne. Mozna se jednou dockame dne, kdy se vse bude dat vyridit postou a telefonem, jako tady v UK (vesmes to tak je).

uankab, pamatujes na debatu o kremech proti slunicku. Mela jsi na mysli Clarins pro deti s UV 50+? Ja zatim nasla jen 30+ coz je malo. Nakupujes to pres net? Dokonce i La roche P je sold out grrr.

Vcera jsem cetla prispevek v debate, kde nejaka maminka psala, ze svoje ditko (mimco btw) pred slunickem maze 20 factorem (ci 30 uz nevim) a oduvodnila to, ze 'ona' (mimco) je stejne tmava. To je uzasny duvod co 😠

newyorkgirl
10. jún 2010

ahojte
peppa ale aspon NIECIM ju natrie teda, tym to nechcem zlahcovat, ale myslim, ze ludia to tu dost podcenuju 😒
monika tak vy ste rodny sli vybavit ja ze ten cestovny 😖 rodny si chcem poslat mame na SK nech vybavi, to ambasadu kaslem 😀

baby mate niekto blbu skusenost s hearing screeningom? pred tyzdnom nam robili a malemu vyslo ze nema odozvu v pravom a v lavom OK, dneska to opakovali a vyslo to opacne... prave OK a lave ziadna odozva... tetuska HV prosto prepisala papiere s tym ze sa minule zrejme pomylila a ideme na radiologiu ci kde to v utorok este... ale ja som si ista ze minule to bolo opacne, lebo bol nepokojny a musela som ho dat na prsnik a viem na KTOROM som ho mala, je mozne aby tie ich pristroje boli taketo halabala? som zvedava co nam v utorok teda povedia v nemocke.. ideme aj na klbiky, tak budeme mat doktorsky den asi...

ja som konecne skoncila skolu, posledne 2 projekty som odovzdala vcera a este v auguste mam prelozenu skusku co som neabsolvovala kvoli porodu, ale tak to je az na konci leta, tak OK...

ktora ste sa pytali co studujem Human Resource Management and Business... mam obchodnu akademiu z SK, tak zostavam v obore vlastne....

newyorkgirl
10. jún 2010

baby a to nehovorim ze furt mame akysi zacervenaly pupik, po 3 tyzdnoch, to neni uz ani mozne... furt mu to akosi mokva alebo co, ja uz neviem... inak aspon papame a priberame pekne, klop klop klop 😵

newyorkgirl
10. jún 2010

akurat pozeram ze ideme na audiology nie radiology, dobra som co? 😀 😀 😀 sak mi to hned neslo do hlavy 😅

saza007
10. jún 2010

peppa - lepsie 30tkou ako nicim 😅 😀

NYG - juj sorry ohladom hearing screeningu neporadim, malemu vysiel ok. Verim, ze to vsetko bude v poriadku.
Ohladom pupika - ake mu davas plienky? Latkove alebo disposable? Ak disposable, tak mu odstrihni trosku v predu do tvaru V, aby nemal zakryty pupik. A cistit jemne prevarenou vodou, najlepsie vychladenou v chladnicke. nam to pomohlo!

peppapig
10. jún 2010

new.., jasne, ze je treba deti i sebe natirat a hlavne co nejvyssim faktorem (u deti). Ja to asi blbe napsala, ale prijde mi hrozne hloupe brat za argument, ze dite je tmavsi a proto nepotrebuje vysoky faktor. Myslim, ze to lidi hodne podcenuji.

Drzim pesti, at je Risko v poradku. Pristroje by meli fungovat na 100%, uvidite pri dalsi navsteve. Co na pupicek radi HV. Nasi M taky mokval, tak nam nechala predepsat masticku (s ATB myslim), 2x jsem namazala (uplne minimum) a byl v poradku. Jdi dobra s tou skolou, ja bych si pri M ted na vysku netroufla. Na kolik to mas let do diplomu?

saza007
10. jún 2010

NYG - 😀 😀 😀 veru som sa cudovala, ze preco vas poslali pre pana krala na radiologiu 😅

kivec
10. jún 2010

@newyorkgirl tie pristroje urcite nie su smerodatne, dolezite je, co zistia na audiologii. A to co studujes, studujes na Univerzite, alebo co je to kurz. Inak zni to dobre, urcite sa stym dobre uplatnis. 😉 Vypytujem sa, lebo ja by som si tu tiez chcela urobit nejake vzdelanie. Zo Slovenska mam len strednu zdravotnu, ktora mi je uz nanic, tak rozmyslam, co so sbeou.

monika.c
10. jún 2010

@kivec a preco ti je nanic myslim tu skolu?ja som tiez sice detska sestra a mam vyssie odborne vzdel.a pracovala som tu v skolke,sice ako assistant,pretoze moja ang.nebola az tak dobra a teraz ked je uz lepsia,si zostanem na materskej 😀 ja sa tiez chystam urobit si nejaky kurz,len je v tom hacik,tam kde chcem ist,si to nemozem robit na materskej,pretoze musim byt settled in nursery a to sa mi teraz neda 😒 musis si hlavne premysliet,co chces robit a potom sa vrhnut na studium a sestry su tu velmi dobre platene 😉

mikailla
10. jún 2010

Ahojte baby,prosim Vas o radu,citala som,ze ste tu riesili Slovensku ambasadu a chcem sa Vas opytat,ci ste to uz niekto riesili tak,ze ste dali anglicky rod.list prelozit domov rodicom,(co tiez trva dlho ale nam to usetri jednu cestu na ambasadu) a ked mi ho poslu naspat do UK uz prelozeny v Sloven.jazyku, vydaju mi na ambasade list na jedorazove vycestovanie aj na zaklade uz toho Slov.rod.listu ???? a tym padom by som si dala na SR urobit pas aj napockanie ??? Dakujem za kazdu odpoved 😉 😉

elixia
10. jún 2010

@mikailla baby ti asi poradia lepsie, ale z toho co som ja porozumela, slov.rodny list musi byt VYDANY na SK...toto by bol len prelozeny anglicky rodny list...a jednorazovy doklad ti vydaju aj bez toho,len uz malemu slovensky pas nie

Pozeram,ze riesite vzdelavanie..mna to tiez zaujima, nieco by som si chcela urobit kym sme tu,len neviem velmi ako na to...Plati sa za vsetko? Je to nieco ako rekvalifikacny kurz alebo normalne vysokoskolske vzdelanie?
New, ako dlho si studovala? Inak,tiez som nechapala,ze naco vas posielaju na radiologiu 😀

kivec
10. jún 2010

@monika.c - teraz mi je stredna zdravotne skola naninc uz aj na SK. ☹ Teraz sa vyzaduje od sestier aby mali univerzitu. Alebo aspon nadstavbu. V kazdom pripade, tu neuznaju taku skolu, ktoru som ukoncila ako 18-rocna. A na SK uz je to podobne. Keby som neodisla z SK, tak mozem pracovat aj zo sterdnou skolou ( stym ze by som si doplnala vzdelanie), ale kedze som uz viac ako 5 rokov prec, uz nie je cesta spat. Musela by som si robit univerzitu. Ci tu, alebo na SK. Sestry su tu velmi dobre platene, ale som si 100% ista, ze sestru uz nechcem nikduy v zivote robit. Horsie je to stym, co chcem robit. 😅 Rozmyslala som nad teaching assistant, alebo zvysit si kvalifikaciu ako care assistant, aby som bola senior a popripade mohla ucit dalsich care assistantov. Alebo nieco take. Musim si urobit riadny prieskum. Inak ja uz som bola pevne rozhodnuta, ze idem studovat nursing na univerzite, uz som mala prihlasku, aj interview a potom som zistila, ze som tehotna. Ale teraz som rada, ze to nevyslo, lebo zo zazitkov kamosiek - zdravotnych sestier (anglickych), to uz nikdy nechcem robit. 😝

@mikaila- aj my sme to takto riesili. Tiez som bola na ambasade len raz (a uplne mi to stacilo) a ostatne sa vybavovalo doma. 😉

z_vesela
10. jún 2010

Ahojte,

vidim ze riesite rodne listy..asi by som sa do toho mala kuknut aj ja, ale podla vasich skusnosti so slovenskou amabasdou asi az sa male narodi pojdeme pekne na anglicky pas domov a potom doma povybavujeme..to je fakt ako trapas ze sa su tu takyto ,napomocni' ☹ .

S tym vzdelavanim tu Vam asi nepomozem..ja som si tu urobila accounting certificate - CIMA (co mi trvalo straasne dlho) a to mi je tu viac platne ako vsetky skoly co som mala pred tym skoncene dohromady..platil mi to zamestnavatel, a stalo to teda pekne peniazky ..len robit full time a studovat nie je nic moc teda..

kivec - co tu ty pises o tych anglickych sestrach - preco su take zhorzene, ved to snad byt nemoze byt horsie ako doma...

uz ma to fakt v robote prestava bavit - kazdy sa ma zakazdym ked ma vidia opytaju 'how long do you have to go'...a to si myslim ze nie som az taka velka aby si mysleli ze budem rodit zajtra!

inak sme boli vcera na scane - placenta sa mi pohnula tak som zasa 'low risk'...babo je hlavou dole tak dufam ze vsetko ma predpoklady ze to pojde hladko..len aby sa tej sonografke dalo verit -ked som sa jej pytala ze ako babo lezi - ci je na pravej alebo lavej strane tak mi povedala ze ako to ma ona vediet.. 😖 ..tak neviem ze kto iny to ma ako vediet ked nie ona s tej jej zazracnou masinkou...no sranda...

orionka1
10. jún 2010

baby ked riesite tie rodne listy , nam konecne dosiel Nas po 3 a pol mesiaci tak sa hrozne tesime zajtra ideme skoro rano na ambasadu dat zapisat malicku do pasov a mozno uz buduci tyzden pojdeme na Sk sa hrozne tesim 😀

orionka1
10. jún 2010

mikailla preco si chces poslat prelozit angl.rodny list na Sk? Nas prelozil moj frajer a aj ho napisal aj sme si ho doma vytlacili a este sme nemali ani makcene a dlzne napisane na pociotaci tak sme dopisali ciernym perom a bolo to ok 😉

natalia777
10. jún 2010

baby mne vcera akurat volala mama ze uz dosiel malej slovensky rodny list 😵 😵 😵 teda trvalo to presne 3 mesiace 😕 a to sa vybavovalo zo svk na moj trvaly pobyt , tak sa teskam 😵

newyorkgirl
10. jún 2010

@saza007 ta voda z chladnicky ma nejaky speci ucinok? mi to pride trochu drasticke, ked on je taky teplucky 😀
@kivec normalne univerzita, tak toto bol iba prvy rocnik, mam este druhy a potom na bakalara rok full time alebo 2 roky part time, uvidime...
@natalia777 a kto ti to doma vybavoval a ako si to riesila s dokladmi ako obcianske a sobasny rodicov? nasa mamina ma plnu moc, ale neviem teda ci to moze doma vybavit, na ambasadu sa mi tiez 2x nesce...

kocky uvidim v utorok co ten hearing, vraj nemam byt nervous tak nie som, no co uz...
co sa skoly tyka, sup chodte na nejaky open day, vypytajte brozurky, ake kurzy ponukaju a tak... da sa ist aj na vzorove hodiny, aby ste zistili o com to je, a ci vas to bude bavit... co sa tyka platenia, da sa vybavit studentska pozicka aj nejake granty, hlavne pre ludi, co maju uz rodinu, t.j. deti male, neplatia nic... moj kurz je full time foundation degree, je to len raz do tyzdna 6 hodin od 14 do 20 cca, keby som chcela Hnd ten uz mi nevyhovoval casovo to boli dva dni a zrovna take, co moj muz pracuje, takto je on s detmi a ja v skole, treba vo volnom case troska citat knihy a robit eseje a reporty, ziadne ustne skusky a pisomky sme mali iba 2 aj to s moznostami.... pride mi to dost lahke oproti SK systemu, zatial... 😀

saza007
10. jún 2010

NYG - to mi poradila jedna zlata HV. Ja som mu to najprv utierala prevarenou vodou len v takej izbovej teplote, a ona povedala, ze to mam supnut do chladnicky 😅 Pomohlo! Ziadne vysvetlenie mi k tomu nedala 😅 😀

anjelicek26
10. jún 2010

Ahojte babulky, tak my to uz mame za sebou, 08.06 sa nam narodil Max 🙂 Je uzasny, aj ked skoro tri tyzdne pred terminom, ma 2550 g a 45 cm, drobusik... kuk fotky, uplne dolu 😎

http://www.alexandra.weblahko.sk/Maximilian.html

saza007
10. jún 2010

@anjelicek26 - wow, gratulujeeeem! dufam, ze porod bol v pohode. Nech sa vam vsetkym dari.

saza007
10. jún 2010

@anjelicek - jaj a pozrela som foto - je naaaadherny 😵 😵 😵 Drubusik malilinky 🙂

anjelicek26
10. jún 2010

Porod uplne super, vazne.. od prvej po poslednu kontrakciu za necele 2,5 hodiny... o 3:15 som vstala, ze mam nejakych poslickov, o piatej sme boli v porodnici, o 05:34 uz Maxik bol na svete... tri kontrakcie a bolo... stichy ziadne...len placenta sa nechcela odlucit, este pol hodku, kym sme ju dostali von... ale to uz bol drobusik prisaty a mne krasne 🙂... Den po porode nas pustili domenkov...maly stale spinuska... kojime sa pekne... mlieka mam az az... proste idealne..nemozem ho spustit z oci, taky je krasnunky 😉

peppapig
10. jún 2010

@anjelicek26, gratulujeme 🙂 Ja jsem si rikala, kde ses vytratila a tobe se zachtelo do porodnice. Wow rychly porod, well done. Malinky je uzasny, k zulibani 😵

lena13
10. jún 2010

anjelicek moc gratulujeme,malicky je nadherny 😵 a tobe to moc sluselo v tehu,to ja js byla jak velryba

mikailla
10. jún 2010

Dakujeeem velmi pekne za odpovede ! @orionka1 zle som to napisala,mala som na mysli ze doma by mi ho rodicia dali prelozit a aj overit do BA ,to ze si to mozem sama som ani nevedela 😉 Takze mozem na ten prelozeny a overeny poziadat na SR o pas na pockanie? ci mi musia vydat dalsi rodny list .... 😒 @kivec tak Ty si ma potesila 🙂 ze ste to tiez takto riesili a dostali ste sa bez problemov na SR... ? za aku dobu ? Dakujem Vaaam 😉 😉

mihouk
10. jún 2010

@anjelicek26, gratulujeme Max je rozkosny, drobusik, uz som zabudla ake su chutne tie chude nozicky a rucicky, perfektny... prajeme vsetko dobre a vela mliecka a rodinnej pohodky.

peppapig
10. jún 2010

@mikailla prelozeny a overeny anglicky rodny list (tedy s apostilou) musis osobne dorucit na ambasadu spolu s dalsim papirovanim nebo poslat na urad na SK (netusim jaky urad, v CR je to matrika v Brne nebo Praze). Pak cekas (myslim, ze se pise cca 3 mesice, ale muze to byt dele) a az budes mit slovensky rodny list az pak muzes zadat o cestovni pas. Aspon tak jsem to pochopila ja.

elixia
10. jún 2010

@peppapig ja som to pochopila rovnako ako ty, takze neromuniem naco posielat rodny list na SK prelozit a overit... zacinam v tom mat dobry chaos uz 😀

z_vesela
10. jún 2010

anjelicek - blahozelame!!! maly je uzasny 🙂 a ake nadherne fotky! a strasne si ma potesila ze aj take 'lahke' porody existuju...len si asi fandim ze pri prvom to tak bude, vsak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre