Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

adoracion
25. jún 2010

@luciebx ved to ze mas manzela brita este neznamena ze mas britske obcianstvo ci sa mylim? dieta to ano to ma narok na britsky pas ale ty asi nie .

hathor1231
25. jún 2010

@luciebx ak si vydata,tak na britske mas narok,ak nie,tak nie. len dieta ma na british passport narok,ty musis mat obcianstvo ktore dostanes "prizenenim" alebo ak ti ho udelia ak splnis vsetky podmienky.. ako pise
@adoracion
http://www.euroinfo.gov.sk/index/go.php?id=380&...

kukni 😉

saza007
25. jún 2010

@luciebx ak si vydata za brita, tak british citizenship automaticky nedostavas. Treba o to poziadat, splnit podmienky a passnut life in the uk test. A myslim, ze sa za to aj plati 😅
Tvoje dieta ma narok na britsky pas - je to velmi jednoduche vybavit, mali sme ho doma za 2 tyzdne.

http://www.direct.gov.uk/en/Governmentcitizensa...

hathor1231
25. jún 2010

a inak,ak si tehulky rusia trvaly,tak by som asi radsej pockala na peniazky za porodne zo slovenska 😉 je to najdolezitejsia podmienka ako ich dostat... kedze vacsina z nas nedostala tu,tak by som sa s tym rusenim neponahlala...

a k odpadkom,ak na urade nestaci len council tax bill alebo ine billy s tvojim menom a adresou,tak sa u notara da napisat velmi jednoduche potvrdenie ktore uz musia respektovat...
nam tiez robia problemy lebo malo vyberu na dane,takze sa drzia ak kliest... a to z nasej 5clennej rodiny je doma len otec a sestra co maturuje,inak sme vsetci v zahranici a platit musime za 5ludi... prosto je malo v kase,tak len tak nepustia...

hathor1231
25. jún 2010

@saza007 slovakia to tu spominala,ze sa plati,bola to docela pecka na to,ze by si to nemusela pass 😅

saza007
25. jún 2010

@hathor1231 hej, myslim, ze je to okolo £750! 😅 😕

adoracion
25. jún 2010

najprv musis spravit test, a ak ten spravis tak potom podavas ziadost o british citizenship a zato sa plati 750 libier a ma to ist neviem ci uz neslo na 1200 libier a to este vobec nieje podmienka ze ti to daju viac ako polovici ani nedaju, predtym musis mat v uk resident permit ktory dostavas po piatich rokoch az mas odpracovane tuna a plus jeden rok az potom mozes poziadat o british citizenship, ale nieviem ako to myslela luciebx mozno uz britske obcianstvo ma mozno si ho vybavila...

adoracion
25. jún 2010

nam na odhlasenie z odpadu stacila pracovna zmluva ze pracujes tu.

adoracion
25. jún 2010

no a manzelky britskych obcanov mozu poziadat uz po troch rokoch ostatny po piatich

peppapig
26. jún 2010

Caute babule, muze nekdo doporucit single/double bike trailer, stredni cenove relace 😉 . Pokud nekdo vozite detatka, napiste jak jste spokojene vy i deti. Diky moc

newyorkgirl
26. jún 2010

ahojte... konecne sme poslali dokumenty vcera na SR na rodny list tak som zvedava, co mamina vybavi 😀 prisiel nam vcera aj novy kocik Chicco Trio For Me, teda nie novy, z ebaya, ale je super, som zatial spokojna, uvidime ako sa bude jazdit, chcem ho zobrat potom na SK v lete...

baby co varite???????? 😕 uz nemam inspiraciu 😅

@peppapig my na bicykli nevozime, tak neporadim... ja mam k tomu negativny postoj odkedy sme mali aj ja aj moja mamina nehody na bicykli s mojim bratom este ked bol maly, neverim ludom na cestach, ine je niekde rekreacne, kde nie su auta, ale na cestu by som s dietatom na bicykli uz v zivote nesla ☹

hathor1231
26. jún 2010

ahojte maminy,

ja som dlho rozmyslala,co za sedacku kupit malej. uz sedi otocena dopredu 😵 som chcela renlolux 360 ale nakoniec som si to rozmyslela lebo som videla crash test na to a dopadlo to uplne uboho 😝 na to,ze stoji 170libier,tak shit... tak som nakoniec kupila britax safefix plus s iso fix a je super 😵 najpr som britax nechcela,nepacili sa mi,ale bezpecnost vyhrala 😀
@peppapig ja by som v birme na bicykel nesadla 😀 samovrazda 😝 ale mozno doma na slovensku by som malu povozila 😵 ja som zatim vozila len mojho yorkshirika na bicykli mal namontovany kosik a vozili sme sa spolu 😀 ale dieta som este neviezla...

etuska
26. jún 2010

ahojte kočky,
vyzera to tak,ze Šimonko ma reflux 😒 -tak sa s tym morime.... 😒
mate s tym niektora skusenosti?Dcerka to mala tiez,ale postupne to vymizlo,ale unho sa to praveze zhorsuje.Chcem skocit za GP-kom-ale je otazne ako a ci to vobec bude riešit 😒
Skusam sa riadit podla tohto clanku,tak uvidime:

http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=ga...

peppapig
27. jún 2010

No zeny tak to jste mi moc nepomohly 😒 ani nepotesily. Nehody radeji nezminovat, ja si to snazim nepripoustet v dobrem slova smyslu samozrejme. Proto se ptam o radu, safety je dulezita, ale nemuzu do traileru investovat vic jak 160liber. Ja jsem jezdivala na kole denne jeste jako tehotna. Ted s M chuzi sneka je to hruza, moje kila stoji, obchody nam zaviraji pred nosem, ridicak zatim nemam a autobusy smer mesto atd nenavidim. Nejlepsi by byla jen dobra sedacka na kolo, ale ja to neumim vybalancovat, jsem tele, hrozne bych se bala, ze se vymelu 😕

@newyorkgirl co varim? Asi takovy fotbalovy tacos s kuracim, misu salatu, quacamole, salsu a nachos. Lehky obed pro fotbalove odpoledne. Diky zatracenemu fotbalu tu zas trcime, M nechce jit ani do pubu, protoze pak musi ridit do prace a to pivo by ho tam pry lakalo. Ted asi vyletime s M na paddling pool a na 3pm zpet 😉

@etuska, s refluzem neporadim, nas to nastesti obeslo, good luck

saza007
27. jún 2010

@etuska etuska, nas J. mal reflux myslim do 7 mesiaca. Ako sa to u Simonka prejavuje? Vela grcka? J. grckal hned po kazdom krmeni a niekedy aj 2 hodiny po krmeni, prezliekali sme ho takmer nonstop. Bez muselinovych stvorcov sme nemohli sme nesli nikde. My mame dobreho GP, ten povedal, ze pokial ho to netrapi pri krmeni a spani (domietanie mliecka, preplakane noci kvoli paleniu zahy, atd), tak to mame len vydrzat a polohovat po krmeni. Predpisal nam baby gaviscon, ale povedal, ze ho dat len fakt v krajnom pripade, nakolko zatazuje zaludok a zapeka z toho. Osteopath nam este poradil davat maleho co najviac na brusko (playtime), lebo tym sa posilnuje prave ten zvierac, ktory maju babatka slaby. Good luck! Neboj sa, vyrastie z toho 🙂

hathor1231
27. jún 2010

@etuska nam presiel az po 7m. dali nam gaviscon. su to sacky s praskom pre mimcata od narodenia. zmiesas to s mlieckom- bud trochou odstriekanym MM a das cez striekacku alebo priamo do mlieka ak nekojis). ja som sa pytala na to,ci je "neskodny" a bolo mi od 6doktorov (aj slovenskych) povedane,ze je vpohode. na slovensku tusim uz zakazali ten nutrolin lebo bol tazky... nam pomoholl,nedavala som jej pred kazdym kojenim,max. 3x denne aj ked mi kazali pred kazdym kojenim,ale to sa mi zdalo moc. a nezapekal malu...isto skoc za dokym,moze to mat nasledky ak sa nema pod dozorom a hlavne moze moc plackat lebo to hnevka mimuska a pali ich to...niki mala tichy reflux,negrckala tolko ale jej to behalo v krciku...
podloz aj matrac v postielke aby mal hlavku vyssie a mohol pokojne spinkat 😉 zlepsi sa to ked prejdete na solid 😉

@saza007 to sa cudujem,ze na brusko,vsade ze opatrne zaobchadzanie,netladenie ked je napapne a ty,ze nechavat na brusku 😀

saza007
27. jún 2010

@hathor1231 hat ja som nikde nepisala, ze davat po najedeni na brusko. 🙄 Povedal mi to osteopath, ked sa ma pytal, kolko maly travi casu na brusku a ja som odpovedala, ze skoro vobec, prave kvoli vrackaniu. Tak mu sfukol, ze na brusko treba davat, ma to svoj ucel aj pri refluxe.

hathor1231
27. jún 2010

@saza007 pri refluxe dokazu deti vyvraciat aj "tvaroh" po 3h od papania. a ja som napisala ze opatrne zaobchadzanie- celkove,nielen po papani. po papani obzvlast...
prave v 4m sa reflux zvykne horsit lebo deti sa pretacaju na brusko. a niektore maminy dokonca drzia deti hodiny len aby nevrackali,davaju ich do bouncerov aby neboli uplne na leziaka 😅 ja som to nemyslela,ze ho na brusko davas cele dni,mna prosto zarazilo,ze ti odporucil ho tak davat. lebo to odporuje tym "zasadam" zaobchadzania s refluxovym mimcom co sa vsade uvadzaju... prosto vacsina reflux miminiek zacne palit zaha alebo zacnu vrackat ked lezia,nieto este si tlacia na brusko a je jedno,ci su najedene alebo nie. samoska,ze ked je najedene,tak to pojde von lahko ale aj 3h po popani ti dokaze vygrckat ten smradlavy tvaroh co este ostal v brusku...

saza007
27. jún 2010

@hathor1231 vo stvrtom mesiaci reflux vrcholi, aj ked teda ako vzdy, je to individualne. Ja som tiez J. po krmeni dlho drzala vo vertikalnej polohe a potom polohovala v lehatku.
Zaujimave je, ze nam to pomohlo - reflux sa trosku zmiernil. Celkom zmizol az v 7 mesiaci. Ja osobne by som ten tummy time celkovo nezrusila, aj ked si pri nom babo trosku odgrcne (J. hned po krmeni vracal vela, 2-3 hodiny po to bolo uz len trosku.

saza007
27. jún 2010

teda este dodam, ze tummy time by som nezrusila, pokial ho baby toleruje. Samozrejme ak pri tom vresti (co je pri refluxe tiez caste), tak by som ho tak nedala.

hathor1231
27. jún 2010

@saza007 niki mi moc nevrackavala, ona sa pretacala uz velmi skoro a ja som jej to nejako extra nezakazovala... ked sa pretocila na brusko,tak som ju nechala. ale sama som ju tak nedavala. ju skor palila zaha a bolo jedno,ci bola na brusku alebo nie. ona mala skor tie tiche prejavy. to ze plakala,bolo vidno na tvaricke ze jej je nieco nepohodlne a prehltala,mala stikutku,zaklanala hlavku do zadu,mala problem pri kojeni. reflux jej ciastocne robil aj moj silny tok mliecka,tak ked som si pred kojenim odsala,tak sa jej papalo lepsie... a tiez mala reflux z koliky. ked plakala,tak nahltala vzduch a ten isiel von 😒 takze skor som sa ju snazila utisovat,aby neplakala,to nam pomohlo viacej ako polohovanie...
urcite negrckala tak,ako niektore mimca,ze od 6m mali fotku len s podbradnikom 😒 chudatka...

saza007
27. jún 2010

hath 😀 no to bol nas pripad, ze J. mal stale podbradnik a ja vzdy pri sebe muslin square! O stave nasich kobercoch ked mal James 6 mesiacov ani nehovorim 😅 😀

hathor1231
27. jún 2010

@saza007 chuda 😒 mne je normalne az luto takych mimusiek 😖 hlavne,ze si to nebudu pamatat 😀 ale fotky teda pripominaju,co... ja som bola len rada,ze niki tak moc negrckala,teda na to,ze mala reflux,tak super 😵

pekarky, robim muffinky uz asi na 7x a samoska,ze su zakazdym lepsie,ale aj tak sa mi stale stava,ze mi v trube krasne narastu a ked sa truba vypne su hotove a ja otvorim trubu a vytihnem ich,tak splasnu na uroven plechu 😒 viem,ze sa nemozu moc miesat,ale aj ked ich moc nemiesam,tak mi spalsnu 😠 vcera som robila syrove a dneska chcem skusit s blueberries 😵

prsky
27. jún 2010

@hathor1231 mne sa na muffiny osvedcilo nechat ich vychladnut v zatvornej trube (treba ich ale vypnut trochu skor ako sa uplne upecu)

hathor1231
27. jún 2010

@prsky dakujem,skusim 😉

hathor1231
27. jún 2010

tak sa nam vydarili 😵 bolo to dobre cesto,pekne drzalo hned odzaciatku 😵 aj malej som trochu dala 😵 namiesto mlieka sojovy jogurt a menej cukru... nech skusi nieco noveho 😀

gaby0205
27. jún 2010

Caute babule, tak sa hlasim po dvoch tyzdnoch. Vcera sme dosli z sk a bolo super. Livi mala krstiny taka zlata 😵
ako sa mi mate? a co som zmeskala? ak sa nieco zaujimave dialo prosim piste do ip 😀
prajem krasny den

ozaj babule nejak mi nejde schudnut 12kg ☹ nejake tips? uz nekojim a rada by som chcela may spat moju vahu ako predtym. ☹ od dnes som na diete- food diet a excercise diet 🙂

newyorkgirl
27. jún 2010

caute baby, idem docitat, co ste popisali... dnes som rozlustila zahadu, vsimli ste si v TV ten sky commercial na broadband o tej princezne na hrasku?

http://www.tellyads.com/show_movie.php?filename...

znela mi ako Slovenka a manzel mi nechcel verit a hups som nasla na google ze je to Ivica Slavikova, uz jedine co mojho muza zaujimalo je, ze ako sa taka baba dostane do sky reklamy 😀 😀 😀

no vidno ze mam ucho na accenty 😵

etuska
27. jún 2010

@saza007
no u nas je to presne take ako opisujes ty 😔 vrackame hned po dopapani,alebo ak ho chcem dat odgrcnut-proste stale 😖 -uvidime co na to GP-vcerajsia noc bola hrozna-asi ho chudacika dost palila zaha 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre