Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

z_vesela
5. aug 2010

Ahojte kocky..iba narychlo...dlho som sa neohlasila ale asi ste tusili..nas Oliver sa narodil presne na vypocitany termin 2/8 o 17:09..vcera nas pustili z hospital...a musim povedat ze ja som sice najvacsi skeptik NHS moja starostlivost bola na jednicku s hviezdickou...porodny maraton nebol nic moc -24 hodin trapenia ale nakoniec po vyskusani vsetkeho od pehtidine, gas &air, ten a epiduralu bol maly vytiahnuty cez ventouse...ale zvladli sme to..maly ma teraz trochu problemy s krmenim..ale snad to rozchodime...vsetci v hospital boli fakt super mili a vseko islo tak ako ma byt...ked u koncu sa im babo nezdalo tak dokonca som v jeden cas mala u seba az 3 gynekologov

klapinka - vsetko dobre ti prajem..dufam ze tvoj porod bude trochu lahsi ako moj...moja rada je len - ber epidural ak davaju...ja by som to asi bez neho fakt nezvladla..

elixia
5. aug 2010

@z_vesela jeej,dalsie babatko na svete, srdecne blahozelam 🙂 Super,ze mas pozitivnu skusenost s NHS, hadam to nebude az take zle...Nech ste teda zdravi a spokojni 🙂

cutce
5. aug 2010

@z_vesela : Moc a moc velka gratulace, at se Vam dari a malej Oliverek at zacne brzicko papinkat 😀

klapinka
5. aug 2010

@z_vesela blahozelaaaam, super.Oliverovi vsetko len to naj..... a mamke skore zotavenie.

Som zvedava co nas caka, snad uz coskoro 😵

saza007
5. aug 2010

@z_vesela gratulujem k Oliverovi! Zvladla si to uzasne, a tesi ma, ze pribudla dalsia pozitivna skusenost s NHS. Nech sa vam dari, uzivaj si vzacnych prvych dni.

wild.horses
5. aug 2010

jeeej, tak to gratulujeme k novym detickam. uzite si to. 🙂

kvietocek7
5. aug 2010

@z_vesela ZUZI 🙂 🙂 🙂 🙂 GRATULUJEME 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 VITAJ OLIVERKO 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
vsetko dobre 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 zdravicko,stasticko aj pozehnanicko a dobre maminkine mliecko 😉
dalsi augustovy chlapisko 🙂 🙂 🙂 .... tesime sa na foto

... inac ten rodicovsky priplatok sa vraj rusit nebude.

My mame dnes rocik tak si spominam na nase krusne porodne chvile s pred roka, ale vsetko je ok a tesime sa z Adamka.... pridavam foto

mihouk
5. aug 2010

@z_vesela GRATULUJEME!!!!! Nas Maxim sa tiez narodil 2/8 pred rokom. Nech sa dari a mliecko tecie, chce to len cas.

mima26
5. aug 2010

Ahojte, ja som tu nova, este nepatrim k maminam ani k snazilkam (aj ked by som uz aj chcela 😵 ) momentalne sa hram na Bob the Builder kedze prerabame dom a potom dufam, ze sa konecne aj snazit zacneme 😉. Precitala som si trosku z Vasej temy, lebo ma zaujalo, ze rodite v Anglicku a chcem Vas porosit o radu ohladom obcianstva. Ja som tu vydata za anglicana, poziadala som si o anglicke obcianstvo a koncom mesiaca idem zlozit prisahu. Neskutocnu dilemu mam teraz ci si mam nechat obidve obcianstva alebo zrusit slovenske? Mate s tym niektora skusenosti - pre a proti? Ja mam neskutocnu averziu na Slovensku ambasadu v Londyne a ked si predstavim tam ist znova, ach radsej si ani nepredstavujem 😝. Napisala som email na Ministerstvo Zahranicnych veci, ale Ty mi odpovedali hned, ze mam kontaktovat ambasadu, tam som poslala email v pondelok a je stvrtok vecer a odpoved ziadna. Budem Vam velmi vdacna ak mi cmarknete 🙂 Prepacte, ze som Vam troska vybocila z temy 🙂 . Mima

peppapig
5. aug 2010

@z_vesela Pridavam se ke gratulantum maminko, tak uz ses taky dockala. Prejeme hodne zdravicka do vinku 🙂 Opatrujte se. Uzasne, ze si chvalis starostlivost 🙂 , neni nad pozitivni zkusenost, ja to mela stejne, hned bych sla rodit znova 😅

@kvietocek7 Happy birthday Adamkovi. Neuveritelne to leti, ja si pamatuju tuhle temu, kdyz se ti malej narodil 😵 Je moc krasny blondacek

@mima26 zkusenost nemam, ale urcite bych se slovenskeho obcanstvi nevzdavala. Nikdy nevis, kdy se ti bude hodit! Pro me je to taky vlastni identita a kultura. Ceska ambasada je to same jak vase slovenska, na tu mame asi stejny nazor, je to desna vizitka nasi republiky. Stale doufam, ze se to jednou zmeni 😒 Jako obcan prakticky nemas tolik povinnosti, hlavne mit platnou obcanku, jinak nas myslim nic neomezuje. Good luck pri rozhodnuti i snazeni se o mimco v budoucnu 🙂

cutce
6. aug 2010

@mima26: ja se pridavam k peppapig, taky si asi rusit ceske obcanstvi nebudu, prece jenom v Cechach jsem se narodila a chci zustat ceskou. Pak taky nevim jak by to bylo s detma, ja chci aby deti meli oboji obcanstvi a ty pokud budes mit pouze britsky tak nevim jestli by dali mimcu i slovenske 😉

mona12071
6. aug 2010

mame miminko huraaaaaaaaaaaaa moc gratulujem a hlavne moc zdravicka a nech krasne papinkuje 🙂

slniecko77
6. aug 2010

ahojte
@z_vesela gratulujem k Oliverkovi, prajem vela zdravicka a tebe krasne maminkovanie 😵
@kvietocek7 mas prekrasneho synceka, rozkosny je na tych fotkach 😵
@mihouk vela zdravicka s stasticka Maxikovi k 1. roku 😵
@mima26 pripajam sa k nazoru dievcat, za zaidnych okolnosti by som sa slovenskeho obcianstva nevzdavala, nikdy nevies co sa moze prihodit a mohla by si si zbytocne skomplikovat situaciu..o Slovenskej ambasade sa nejdem vyjadrovat 😠 lebo nenachadzam slov

adoracion
6. aug 2010

@mima26 na odopoved na email ani necakaj aj tak sa ho nedockas vies oni maju hodinu a pol prstavku na obed popritom pracuju sotva 6 hodin dokopy tak neviem kedy by aj mali cas na odpisovanie mailov, mna minule nahnevali tak ze az normalne nas s manzelom nepustili naraz dnu ze ja musim si samavybavit a on sam hlavne ze islo o jednu zalezitost, fuj hrozne mi je zle ked si to prestavim ze tam budem musiet ist zas ochvilu
GRATULUJEM KU BABETKU OLIVERKOVI KISS

uankab
6. aug 2010

jeej blahozelam k novemu babatku 😵 ... vela mliecka a zdravicka prajeme xx
a tiez Maximovi a Adamkovi k prvemu rociku 😵 😵 😵 ... joooj ale to leti, nas to caka uz o mesiac...

@mima26 , to obcianstvo si skus zistit, vramci zakona o poskytovani informacii 211 su povinni ti odpovedat, pretoze tesne pred volbami nasa uzasna ficova vlada podpisala zakon ktory zakazuje podvojne obcianstvo !! nieco podobne maju aj cesi... takze osobne si myslim ze zlozenim prisahy kralovnej stracas slovenske obcianstvo 😖

slniecko77
6. aug 2010

uankab nestraca obcianstvo, maju tam vynimku pre tych kt. ziskaju obcianstvo sobasom, alebo pri narodeni..
a ako sa mate?

monika.c
6. aug 2010

ahojte dievcata 🙂 tak my stale prazdninujeme na sk a este aj dlllho budeme 😉 v stredu som akurat volala na osobitnu matriku v ba,ze v akom stadiu je vybavovanie nasho slov.rodneho listu a poviem vam,zase raz pekna 😠 skusenost so sk uradmi 😠 pani mi tam oznamila,ze oni dostali ziadost az 1.7.10,hlavne ze na ambasade som bola zaciatkom juna a ze oni maju zo zakona stanoveny cas 8-10 tyzdnov na vybavenie ziadosti a to som ju prosila,ci by sa to nedalo do konca augusta,ze starsi syn zacina skolu 2.9. a ona,ze bohuzial,nevieme ci to stihneme,no ide ma porazit,skusim im este zavolat v polovici augusta a potom uz neviem,co budem robit s Lukym 😒mzuzka,ty si pisala,ze je tam nejaka pani,ktora je milsia ako ostatne,nenapisala by si mi prosim jej meno?ze by som skusila s nou komunikovat 😕
@z_vesela blahozelam k Oliverkovi a prajem vela zdravia a tebe vela mliecka a rychle zotavenie po porode 😉
@kvietocek7 blahozelame k 1.rocku a prajeme vsetko len naj naj 😉

mima26
6. aug 2010

Jeeej baby, ste naozaj zlate, ze ste si nasli cas mi odpisat 🙂. Ja som uz aj obtelefonovala Obvodne urady v Poprade a v Presove a momentalne sa mi zda, ze v tom maju vsetci trosku zmatok. Dokonca sa ma pytali ci moj manzel je rodeny anglican alebo naturalised. Vrajze ak by bol naturalised tak by som o slovenske obcianstvo prisla... Chcela som to vediet hlavne preto, lebo ak by som si slovenske obcianstvo nepravom ponechala, tak ta pokuta sa tam pohybuje nad 3000 eur a to pri tom nasom prerabani by nam usmev na tvari veru nevykuzlilo tu sa to pise:

"Dotyčný príde o slovenské štátne občianstvo v ten istý deň, ako získa cudzie. Túto skutočnosť musí bezodkladne oznámiť obvodnému úradu v sídle kraja. Ak tak nespraví, môže dostať pokutu vo výške 3319 eur".

No ale neuverite kto mi odpisal, rovno nase velvyslanectvo 😎 a tu je to :
" Rada by som upriamila Vasu pozornost na zakon c. 250/2010 Z.z., ktorym sa meni a doplna zakon 40/1993 Z.z. o statnom obcianstve SR. Vo vasom konkretnom pripade je aplikovatelny §9 ods. 16 zakona - podla ktoreho, ku strate statneho obcianstva SR nedojde, ak statny obcan SR nadobudol cudzie statne obcianstvo v suvislosti s uzavretim manzelstva s obcanom ineho statu, a to za predpokladu, ze cudzie statne obcianstvo manzela nadobudol za trvania spolocneho manzelstva."

Tak a teraz uz len zistit ci moje anglicke obcianstvo musim aj niekde nahlasit 😅 .
Este raz Vam vsetkym dakujem za radu a zelam vela krasnych chvil s detickami 🙂 Uz sa neviem dockat kedy tu o stosest budem vypisovat aj ja, tak zatial si Vas tu budem chodit potajomky citat 😉

z_vesela
6. aug 2010

Dakujem dievcata za krasne blahozelania... 😵 - mihouk - takze budeme oslavovavat spolocne ? to je super!
coskoro pridam foto..len akosi nic nestiham...mam pocit ze cele dni len kojim a nebyt toho ze mam draheho doma co vsetko urobi by som asi rano ani do sprchy ist nestihla...kocky - co mate doma dalsie dieta - ako to robite??! fakt klobuk dole....
ja dufam ze skoro najdem nejako cas v tom chaose ked si na to zvyknem na to maminkovanie 😉...

fahana1
6. aug 2010

ahoj zeni zapajam sa do vasho rozhovoru a v uk su aki lekari ze mate porodne bolesti a poslu vas domov ze abi ste si dalitepli kupel a paralen 😠

fahana1
6. aug 2010

ma dakto skusenosti co rodil v uk a vibavoval doma matersku a porodne diki

amee
6. aug 2010

Caute baby, sem tam si vas precitam tak som vam sem vbehla s otazkou hned 🙂 V decembri cakame druhe babo, chcem sa opytat tych co uz rodili v UK a mali nejake probs (ako mam teraz ja). Citim svrbenie zospodu, mam aj vytok a chcem sa opytat ku komu sa mam booknut? K GP alebo k midwife? Poradnu s midwife mam az zaciatkom septembra, nevydrzim dovtedy. To svrbenie je fakt protivne 😠
Dakujem 🙂

elixia
6. aug 2010

Happy Bday vsetkym ddetickam! 🙂

@fahana1 a tebe dali na porodne bolesti paralen? 🙂

@amee ja na tvojom mieste sa hned bookujem k GP..kludne to moze byt nejaka infekcia a s tou ti midwife velmi nepomoze, ona ti aj tak nic nemoze predpisat.

@mima vobec nemusis citat potajomky,mozes aj verejne kludne 😀 Ja sa tiez priklanam k nazoru nevzdavat sa slov. obcianstva, nikdy nevies... Ty si z PP?

amee
6. aug 2010

@elixia ja som si to tiez myslela, ze k GP si zavolam v ponedelok a ta infekcia mi tiez hloda v hlave 😒 midwife dala kamoske canesten, ale ja si myslim, ze toto neni na canesten.... takze volam v pondelok dakujem anyway 🙂

elixia
6. aug 2010

@amee mozno bude stacit canesten,ale urcite by som to nepodcenovala...hlavne v tehotenstve.

amee
6. aug 2010

@elixia ved prave ... ja fakt neviem, nelubim spekulovat o volacom v com sa nevyznam, aj ked ja mam vytok v podstate nonstop od 14 rokov. gynekolog na svk mi povedal, ze som proste taky typ. ten uz na mne skusal tolke lieky a furt ho mam ... nie, urcite si zavolam v pondelok a objednam sa aj keby mi mala dat len canesten 😅

mima26
6. aug 2010

@elixia - rozosmiala si ma 🙂. Ja som z dedinky Jablonov v okrese Levoca a Ty? 🙂

elixia
6. aug 2010

@mima26 mna zaujalo,ked si pisala ze si volala kamsi v PP..ja som sa tam vydala nedavno,tak len preto 🙂 ale v podstate tam zatial nezijeme a hlavne, nikoho tam nepoznam ☹ A tu v UK si kde?

mima26
6. aug 2010

Aha, a originalne is odkial? PP je pekny a ludia ochotni a mili, teda aspon s takymi tam mam skusenosti ja. Ja som mala odtial svadobne saty 🙂. Tu zijem len kusok od Nottinghamu, ale na Slovensko sa vratit zatial neplanujem a co Ty?

slovakia13
6. aug 2010

ahoooj
vitame nove babetko 😵 😵 😵 a gratulujeme oslavencom 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre